Wyświetlacz Nokii Lumia 800 chroni szkło Gorilla Glass. Warto zobaczyć jak odporny jest to materiał.

Nokia Lumia 800 to pierwszy smartfon Nokii fabrycznie wyposażony w Windows Phone 7.5 Mango. Nic więc dziwnego, że producent starał się nim wywrzeć jak najlepsze wrażenie. Na pokładzie znalazł się więc znakomity wyświetlacz AMOLED Clear Black. 3,7-calowy ekran oferuje bardzo dobrą jakość obrazu, która jednak na nic się nie przyda jeśli ten przypadkiem się porysuje lub pęknie. Nokia aby zabezpieczyć użytkowników przed taki właśnie przygodami wyposażyła Lumię 800 w odpowiednie zabezpieczenie. Wyświetlacz chroniony jest warstwą szkła Gorilla Glass – trwałego materiału, odpornego na zarysowania i uderzenia nawet stosunkowo ostrymi przedmiotami, który dodatkowo jego producent opisuje jako niezniszczalny. W końcu jeden z topowych modeli Nokii powinien być na tyle trwały, aby podołać trudom codziennego używania i przeżyć bez istotnych konsekwencji upadek na ziemię czy codzienne przenoszenie go w kieszeni, nierzadko z innymi przedmiotami.

Nokia Lumia 800 - obiekt tortur jednego ze swoich użytkowników

Zapewnienia producenta nie zawsze jednak przekonują użytkowników. Jeden z nich, posiadacz wspomnianej Nokii Lumia 800 postanowił te informacje zweryfikować i poddać swój egzemplarz torturom. Przeprowadzone przez niego testy może nie należały do ekstremalnych, za to odzwierciedlały typowe zagrożenia, na które wystawiamy swoje smartfony. Nokia 800 miała wejść w bardzo bliski kontakt z kluczami, monetami i scyzorykiem. Jak to zniosła? Przekonajmy się.

Zapraszamy Was do zapoznania się z naszym testem i wideo-recenzją telefonu Nokia Lumia 800! Znajdziecie je tutaj!

Źródło: Windows Phone Daily

fot. Nokia

Nokia Lumia 800 na torturach - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W połowie listopada na Marketplace zanotowano już 40 tys. aplikacji, które pobierać mogą użytkownicy systemu Windows Phone. Liczba ta stale rośnie.

Marketplace jest odpowiednikiem Android Market czy Apple Store dla tych, którzy w swoich smartfonach zainstalowany mają program operacyjny Windows Phone. Jak wynika z danych przedstawionych przez sam Marketplace, sklep rozwija się bardzo szybko. Ponad miesiąc temu można na nim było znaleźć 35 tys. aplikacji gotowych do pobrania. Obecnie jest to już 40 tys. aplikacji.

Jeżeli więc liczba ta będzie rosła w takim tempie, na początku przyszłego roku użytkownicy systemu Windows Phone będą mogli przebierać już w ponad 50 tys. aplikacji.

Po kliknięciu w obrazek zobaczyć możecie rozkład procentowy aplikacji, dostępnych w Marketplace.

Na Windows Phone Marketplace znaleźć można przede wszystkim gry (15%), książki (15%) oraz narzędzia (14%) oraz aplikacje rozrywkowe (13%).

Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się telefon HTC Radar, wyposażony w najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Windows Phone - Mango. Umożliwia on oczywiście dostęp do Marketplace.

Pragniemy przypomnieć także, że na systemie Windows Phone 7,5 pracować będą Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 900, które niedługo znajdą się w naszej ofercie.

Ponad 40 tys. aplikacji na Marketplace! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Fiński producent telefonów komórkowych wprowadza na rynek nową usługę – Nokia TV.

Smartfony nigdy nie służyły swoim posiadaczom tylko do rozmów i wysyłania wiadomości tekstowych. Są multimedialnymi zabawkami w naszych kieszeniach – gotowe dostarczyć nam rozrywki w każdym miejscu i czasie. Nie zapomina o tym Nokia, która wprowadza właśnie nową interesującą usługę - Nokia TV.

Posiadacze smartfonów Nokia Lumia, pracujących pod kontrolą Windows Phone, już w najbliższych tygodniach będą mogli za darmo korzystać z usługi Nokia TV. Pozwoli ona na oglądanie na wyświetlaczu telefonu programów, filmów i seriali, znanych z telewizji.

Początkowo usługa będzie dostępna w Finlandii. Z operatorem Nokia TV mogą podpisać umowę wszyscy nadawcy telewizyjni, także ci, którzy oferują program  o charakterze lokalnym. Programy będzie można oglądać wyłącznie online, bez możliwości zapisywania ich w pamięci swojego telefonu.

Pozostaje nam tylko czekać na wieści, że usługa dostępna jest także na polskim rynku.

Źródło: Nokia
Fot.: Pixelgnome | Dreamstime.com

Nokia TV, czyli telewizja na ekranie smartfonu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Poliwęglanowe unibody Nokii Lumia 900 to twardy orzech do zgryzienia dla codziennych zagrożeń czyhających na smartfony. Czy równie dzielnie stawi czoła gwoździom i młotkowi?

Nokia Lumia 900, podobnie zresztą model Lumia 800 to twarda sztuka. Jej obudowę tworzy jednolity kawałek niezwykle odpornego na upadki, zadrapania i inne typowe uszkodzenia mechaniczne poliwęglanu. Ekran zaś zabezpiecza bardzo twarde szkło Corning Gorilla Glass. Nokia jednak najwyraźniej nie ma ochoty przekonywać o odporności swojego topowego smartfonu bez mocnych dowodów i nie chce abyśmy wierzyli jej wyłącznie na słowo.

Nokia Lumia 900 kontra młotek i gwoździe. Wynik starcia na wideo poniżej.

Na oficjalnym blogu Nokii pojawiło się więc stosowne wideo, zainspirowane jak twierdzi sam producent podobnym testem przeprowadzonym przez Sonim. W ruch poszły gwoździe, młotek a nawet sama Nokia Lumia 900. Ale nie uprzedzajmy faktów. Efekty oceńcie sami i oczywiście... nie próbujcie tego w domu.

Jeśli jesteśmy już przy nietypowym traktowaniu telefonów to warto obejrzeć ekstremalny test Samsunga Solid B2710 – to także twarda sztuka.

Źródło/fot. Nokia

Nokia Lumia 900 – czy przeżyje tortury? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się