W najnowszej reklamie producenta można zobaczyć w praktyce zalety ładowania indukcyjnego. Jak wam się podoba?

Jedną z cech wyróżniających smartfon Nokia Lumia 930 spośród innych smartfonów na rynku jest jej imponujący aparat z technologią PureView i 20-megapikselową matrycą. Poza tym na specyfikację składa się także 5-calowy wyświetlacz Full HD oraz czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz. To jednak nie wszystko.

Smartfon, jako jeden z nielicznych na rynku, może być ładowany bezprzewodowo. Należy pamiętać jedynie, aby źródło energii, które możemy wszędzie ze sobą zabrać, także było naładowane. Zobaczcie tę funkcję w najnowszej reklamie Nokii, udostępnionej w sieci:

Nokia Lumia 930 i bezprzewodowe ładowanie (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Fiński koncern udowadnia, że Lumia 900 sprawdza się w ekstremalnych warunkach i przydaje się podczas uprawiania sportu.

Smartfonom z rodziny Lumia nie można odmówić elegancji, jednak to nie powód, żeby nie mogły stać się częścią aktywnego stylu życia. Nokia udostępniła w sieci wideo, na którym możemy obejrzeć triki Jamesa Ivetta uchwycone w Barcelonie. Towarzyszy mu Nokia Lumia 900.

Za sobą mamy już okres, kiedy firmy prezentują wyniki finansowe i sprzedażowe za drugi kwartał tego roku. Przypomnijmy, że Nokia mogła się pochwalić rosnącą sprzedażą modeli Lumia. Podczas gdy w pierwszym kwartale tego roku sprzedało się ich na całym świecie około 2 milionów, w drugim kwartale – około 4 milionów.

Nokia Lumia 900 Dark Knight Rises Special Edition.

W chwili obecnej 4 na 10 smarfonów sprzedawanych przez Nokię to właśnie modele Lumia. Dzięki nim rośnie także udział w rynku Windows Phone. W Europie tylko w lipcu wzrósł on o 23 proc. (dane serwisu StatCounter), dzięki czemu mobilny system Microsoftu ma już 1,68 proc. europejskiego rynku.

Wspomnijmy, że Nokia dostarcza potencjalnym klientom emocji. Panów z pewnością ucieszyły limitowane edycje telefonów Lumia ze znaczkiem Batmana na obudowie, a panie – różowa Lumia 900 z lakierem do paznokci w kolorze obudowy.

Fot.: Nokia, Trustedreviews

<p><em>Nokia Lumia 900 w szerszej perspektywie. Zobacz to! </em></p>

Nokia Lumia 900 i BMX (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nokia rozszerza swoja ofertę o nowe akcesoria przeznaczone do bezprzewodowego ładowania smartonów.

Wszystkie nowe akcesoria Nokii, przeznaczone do bezprzewodowego ładowania smartfonów działają w oparciu o zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Można przy ich pomocy ładować wszystkie urządzenia zgodne ze standardem Qi.

Bezprzewodową ładowarką DT-900 Nokia (zdjęcie i góry) celuje we wszystkich ceniących proste i skuteczne rozwiązania, minimalistyczne wzornictwo i solidne wykonanie. Jej obsługa sprowadza się do położenia na niej telefonu. Tryb ładowania wskazuje dioda LED. Nokia DT-900 dostępna jest w kolorze czarnym, białym, czerwonym, żółtym i niebieskim w sugerowanej cenie detalicznej 199 złotych.

Stacja dokująca DT-910

Kolejnym nowym akcesorium Nokii jest stacja dokująca DT-910. Umożliwia ona swobodne korzystanie z urządzenia podczas ładowania jego baterii. Obsługa tego urządzenia sprowadza się do umieszczenia smartfonu w stojaku. Zamocowany w nim telefon znajduje się w ustawieniu pionowym. Takie położenie powinno znacznie ułatwić pisanie wiadomości SMS, sprawdzanie poczty lub czy nieodebranych połączeń. Dodatkowo ekran ładowanego telefonu jest cały czas widoczny – można z niego korzystać tak jak zazwyczaj. Nokia DT-910 dostępna jest w kolorze czarnym i białym w sugerowanej cenie detalicznej 249 złotych.

Dla użytkowników, którzy nie lubią chłodnej elegancji designerskich akcesoriów Nokia ma zaś poduszkę Fatboy Regarcharable Pillow (DT-901 - zdjęcie poniżej). Ładowarka ta dostępna jest w kolorze czarnym, białym, czerwonym, żółtym i niebieskim w sugerowanej cenie detalicznej 280 złotych.

Źródło/fot. Nokia

Ładowanie bez kabli – akcesoria Nokii - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

A gdyby tak ładować baterię w smartfonie lub tablecie na zasadzie połączenia z siecią Wi-Fi? Co ciekawe, jest już działający prototyp takiego urządzenia, a wykonała go kilkuosobowa ekipa z Polski i Ukrainy.

Bezprzewodowe ładowanie baterii w smartfonie wymaga bezpośredniego kontaktu urządzenia z ładowarką (ładowanie indukcyjne). Istnieje szansa, że już w niedługiej przyszłości wystarczy znaleźć się w jednym pomieszczeniu ze specjalną ładowarką, aby bateria w smartfonie automatycznie napełniła się energią.

Działający prototyp 'elektrycznego routera' TechNovator XE został skonstruowany przez ośmioosobową ekipę z Polski oraz Ukrainy. Na system składa się stacja bazowa oraz specjalna obudowa, którą zakładamy na smartfon. Teraz wystarczy znaleźć się w zasięgu takiej ładowarki, aby nawiązać bezprzewodowe połączenie i rozpocząć ładowanie baterii.

TechNovator XE - ładowarka i obudowa do smartfonu

Pomysłodawcy projektu zapewniają, że częstotliwości wykorzystywane do bezprzewodowego przesyłania energii elektrycznej nie są szkodliwe dla zdrowia. Już w listopadzie w serwisie KickStarter rozpocznie się zbiórka na produkcję finalnej wersji produktu. Na początek przewidziano obudowy dla iPhone'a 6 i 6 Plus. Pomysł wydaje się mieć duże szanse powodzenia.

Źródło: DigitalTrends

TechNovator XE: rewolucja w bezprzewodowym ładowaniu? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się