Wśród akcesoriów Nokii, przeznaczonych dla smartfonów i telefonów komórkowych debiutuje głośnik Nokia Play 360°.

Nokia Play 360° to jak informuje producent wysokiej jakości głośnik stworzony z myślą o wszystkich osobach, które chcą dzielić się swoją muzyką z przyjaciółmi czy też mieć możliwość wysłuchania ulubionej piosenki lub płyty niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdują. Dołącza on do gamy akcesoriów Nokii, takich jak choćby zademonstrowane niedawno słuchawki Nokia Purity i Purity HD.

Nokia Play 360° to głośnik, ale zbudowano go zupełnie inaczej niż większość tego typu urządzeń. Inaczej niż w przypadku tradycyjnych głośników, gdzie zarówno konstrukcja jak i umiejscowienie membrany determinują punktową emisję dźwięku, w Nokia Play 360° muzyka rozchodzi się równomiernie, wypełniając jednorodnie przestrzeń. Nokia deklaruje, że głośnik ten znakomicie sprawdzi się na małych, kameralnych imprezach, spotkaniach z przyjaciółmi czy wakacyjne podróżach. Mało tego. Za pomocą dwóch takich głośników połączonych z telefonem można w prsty sposób uzyskać efekt stereo surround.

Tylna ścianka głośnika Nokia Play 360° z wyraźnie widocznymi gniazdami microUSB oraz mini jack 3,5 mm

Dźwięk emitowany z Nokia Play 360° dobywa się za sprawą 2,5-calowego głośnika o mocy 2,1 W. W połączeniu z wymienna baterią BL-5C daje on możliwość słuchania muzyki przez blisko 21 godzin. Baterię naładować można za pomocą kabla microUSB.

Głośnik Nokia Play 360° można połączyć z telefonem lub smartfonem na trzy sposoby. Skorzystać można z połączenia Bluetooth, standardowego kabla typu mini jack 3,5 mm lub z technologii zbliżeniowej NFC. Przy wykorzystaniu tej ostatniej metody po zbliżeniu telefonu obsługującego technologię NFC do głośnika Nokia Play 360 urządzenia parują się automatycznie.

Głośnik Nokia Play 360° dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, białym oraz błękitnym.

Źródło/fot. Nokia

Nokia Play 360° - muzyka na okrągło - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Niektórzy z nas pewnie nostalgicznie wspominają czasy kasety magnetofonowej. DeliTape to przyjemny odtwarzacz muzyczny, który przypomni nam przygody z walkmanem. Jeszcze dziś pobierzemy tę aplikację za darmo.

0

Ocena autora

DeliTape to prosty odtwarzacz muzyczny. Naprawdę prosty, bo poza odtwarzaniem muzyki i zmianą kasety nic w nim nie zrobimy. Ale nie o to chodzi. To jedna z tych aplikacji, które służą do tego, żeby było fajnie, a nie do jakichś praktycznych celów. Czy jest fajnie? Najlepiej pobrać tę darmową tylko teraz aplikację i sprawdzić samemu.

Nie sposób zauważyć, że DeliTape wygląda po prostu rewelacyjnie. W dodatku, taśma się kręci, a dotknięcie szpuli sprawia, że zaczyna się przewijać, razem z odtwarzanym właśnie utworem (zobaczcie filmik pod tekstem). Proste, a cieszy oko. Do wyboru mamy kilka szablonów kaset. 

Pobierajcie, bo dziś jest za darmo - DeliTape, najlepsza aplikacja do słuchania Phila Collinsa! Na grafice akurat bardziej współczesny wykonawca, ale biorąc pod uwagę wiecznie modne retro - też pasuje

Oprócz przewijania, możemy tak zatrzymać i wznowić odtwarzanie, dotykając przestrzeni między szpulami. Z kolei przesuwanie palcem w górę lub w dół umożliwia zmianę szablonu kasety. Aż się łezka w oku kręci!

DeliTape zrobi duże wrażenie na waszych znajomych i wywoła okrzyki "wow!". Moda na lata osiemdziesiąte trwa, a nostalgia za kasetami chyba nie minie, więc ta aplikacja zawsze będzie modna. 

DeliTape da wam dużo punktów u znajomych, to jedna z tych "naturalnie fajnych" aplikacji, które wywołują szeroki uśmiech

Dla kogo?

Dla każdego! Trochę nostalgii nam nie zaszkodzi. W dodatku, zrobimy wrażenie na każdym, komu pokarzemy DeliTape. Nie zapomnijcie tylko wgrać muzyki Phila Collinsa. Inne gwiazdy lat '80 też pasują jak ulał.

Czy warto?

DeliTape jest teraz za darmo, więc nic nie szkodzi spróbować. Gdy skończy się promocja, trzeba się będzie zastanowić. To jedna z tych tak naprawdę niepotrzebnych aplikacji, które jednak przyjemnie mieć w telefonie.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Kaseta magnetofonowa żyje i ma się dobrze. Na twoim iPhonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Usługa dostępna dla posiadaczy smartfonów Lumia zostanie wzbogacona o możliwość obcowania z muzyką w ramach miesięcznej opłaty.

Jednym z trendów na ten rok na światowym, ale także rodzimym rynku muzycznym będzie z pewnością streaming muzyki. Po tym, jak częściowo zrezygnowaliśmy z kupowania nośników muzyki na rzecz pojedynczych utworów lub całych albumów w wersji cyfrowej, tak teraz rośnie popularność rozwiązania, które zakłada słuchanie dowolnej ilości utworów w serwisach streamingowych w ramach stałej miesięcznej opłaty. Nie stają się one wprawdzie własnością użytkowników, ale mogą oni bez ograniczeń z nich korzystać, także słuchać offline na urządzeniach przenośnych. Nokia zauważyła ten trend.

Wzbogaciła swoją usługę Nokia Muzyka o nową funkcję - Nokia Muzyka+, która będzie dostępna jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Jest to opcjonalna aktualizacja obecnej, bezpłatnej usługi mobilnej. Jednocześnie Nokia Muzyka będzie w dalszym ciągu dostępna bez opłat, reklam, rejestracji i abonamentu dla właścicieli smartfonów Nokia Lumia.

Użytkownicy usługi Nokia Muzyka mogą tworzyć własne miksy (playlisty) lub słuchać strumieniowo muzyki dobranej przez muzykologów i muzyków z różnych krajów. Miksy można także zapisywać, aby słuchać ich bez połączenia z siecią.

Za 3,99 EUR miesięcznie Nokia Muzyka+ oferuje fanom muzyki dodatkowe możliwości:

  • Pobieranie nieograniczonej liczby miksów, które można odtwarzać bez połączenia z siecią;
  • Opcję pomijania utworów pozwalającą na większą kontrolę nad przesyłaną muzyką;
  • Opcję wyboru dźwięku wyższej jakości podczas połączenia z siecią Wi-Fi;
  • Możliwość słuchania Nokia Muzyki przy użyciu urządzeń z łącznością internetową, takich jak komputery i tablety.

Źródło: Nokia

Nokia Muzyka z nową funkcją - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kanciasta stylistyka Androida nie każdemu może przypaść do gustu. Z tego założenia wyszli twórcy programów dla Androida, dzięki którym można zaokrąglić rogi ekranu, dostosować ikony aplikacji, a nawet generować „pływające” powiadomienia.

RoundR to prosta aplikacja o nieskomplikowanej funkcjonalności, która może nadać Twojemu Androidowi zupełnie nowy styl. Wszystko za sprawą zaokrągleń, które mogą pojawić się w dowolnie wybranych rogach ekranu. Po uruchomieniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji jedynie kilka opcji wraz z suwakiem. I to wystarczy, by dostosować maskę rogów ekranu, jednocześnie decydując, w których miejscach ma się ona pojawić. Końcowym efektem konfiguracji może być więc całkowite zakrycie prostopadłych styków krawędzi ekranu albo zakrycie tych wybranych (np. przeciwległych lub sąsiadujących). Innymi słowy, dosłownie kilka kliknięć wystarczy, by uzyskać efekt znany z systemu webOS, gdzie wszystkie kąty były zaokrąglone. Można nawet nałożyć je na pasek powiadomień, zaznaczając opcję  „Overlap Status Bar” (domyślnie funkcja jest wyłączona, bowiem pasek z reguły jest czarny, co może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy). Podczas konfiguracji warto pomanewrować suwakiem „Corner Radius”, którym to dostosujemy promień koła-maski - im wyższa wartość, tym bardziej zaokrąglone rogi. Jeśli nie ustawimy inaczej, program stale będzie widoczny w obszarze powiadomień, gdzie można szybko zmodyfikować funkcje aplikacji lub ją deaktywowąć. RoundR dostępny jest za darmo, a korzystać z niego mogą zarówno posiadacze smartfonów, jak i tabletów z Androidem 2.1 lub nowszym.

Idąc o krok dalej, ikony i widżety programów znajdujące się na pulpicie również mogą nabrać „krągłości” dzięki Arikui Launcher. Ta stosunkowo nowa nakładka na pulpit szybko zgromadziła wokół siebie rzesze fanów za sprawą wysokich możliwości personalizacji, łączących ze sobą tak, zdawałoby się, różne światy – Androida i Windows Phone. Każdy element pulpitu opatrzony jest kolorowym tłem, które można dowolnie modyfikować. I choć domyślnie przyjmuje ono postać charakterystycznych kafelków, ich styl poddaje się łatwiej konfiguracji. Wystarczy z menu aplikacji wybrać opcję „Kafelek”, a następnie dostosować suwakiem jego zaokrąglenie. Należy przy tym pamiętać, że nawet decydując się na ustawienie najwyższej wartości, tło może przybrać kształ owalny, jeśli nie ma wymiarów „kwadratowych”, a więc w rozmiarze 1x1, 2x2, 3x3 itd. Więcej o aplikacji Arikui Launcher możecie przeczytać w trzeciej części przeglądu alternatywnych pulpitów dla Androida.

Facebook próbował zdobyć mobilny świat swoim rozwiązaniem Home, ale teraz efektami swoich działań trudno się chwalić, a aktywni użytkownicy często nie pozostawiają na nim suchej nitki. Nie można jednak odmówić odwagi projektantom interfejsu, który również unika kanciastych wykończeń. Przekonają się o tym także użytkownicy najnowszego Messengera powiadamiającego o nowych wiadomościach przy pomocy niewielkiego kółka wypełnionego zdjęciem osoby, która właśnie do nas napisała. Ryzyko pominięcia tak wygenerowanego alertu jest minimalne. Twórcy Floating Notifications poszli więc o krok dalej, tworząc alternatywny system powiadomień dla Androida, który opiera się na tej samej filozofii. Użytkownik może wybrać aplikacje, z których chce otrzymywać okrągłe powiadomienia po włączeniu w ustawieniach telefonu funkcji ułatwień dostępu dla rzeczonego programu. Później możliwe będzie nawet wybranie sposobu informowania o nowych zdarzeniach np. w formie listy), a nawet interakcji z nimi (przyciski) i samym urządzeniem (np. poprzez podświetlenie ekranu).

Fot. Google Play

Android na okrągło - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się