Nokia Here są dokładniejsze niż Mapy Google. Doskonale sprawdzają się jako nawigacja, jednak nie każdy będzie mógł z tego dobrodziejstwa skorzystać.

Po sprzedaży działu odpowiadającego za produkcję i promocję urządzeń mobilnych Microsoftowi Nokia skupiła się na rozwiązaniach telekomunikacyjnych, które przynoszą jej obecnie największe przychody. Fiński koncern pozbywa się także także elementu, który nie pasuje do jego biznesu. Chodzi o Nokia Here.

To najpopularniejsza nawigacja samochodowa na świecie, nic zatem dziwnego, że właśnie koncerny samochodowe zainteresowały się jej zakupem. Nowymi właścicielami Nokia Here staną się niemieccy producenci aut, zrzeszeni w konsorcjum: BMW, Audi i Daimler. Transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale przyszłego roku, a zysk ze sprzedaży map wyniesie 2,5 mld euro.

Dodajmy, że Nokia Here są tak dokładne, że Mapy Google'a nie mogą się z nimi równać. Dzięki temu idealnie sprawdzą się w samochodach, które będą same jeździć. Informacja o korkach sprawi, że samojezdny samochód optymalnie zaplanuje trasę przejazdu i bez problemu znajdzie cel, do którego zmierza.

Z map Here korzystają nie tylko firmy motoryzacyjne, ale naturalnie także Microsoft, który na mocy licencji używa ich w swoich smartfonach Lumia z Windows Phone. Oprócz niego są to także Baidu, Yahoo czy Amazon. Nie wiadomo, jak w przyszłości ułoży się współpraca wspomnianych firm z nowymi właścicielami narzędzia.

Fot. Fotolia

Nokia sprzedała swoje mapy. Kto jest nowym właścicielem? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wartość sprzętu umożliwiającego nam kontakt z bliskimi i światem mierzy się wieloma kryteriami. A jedno z najważniejszych to nadążanie za rozwojem coraz to nowszych technologii. Warto więc wiedzieć, co aktualnie jest na topie. Warto zmieniać modele na lepsze.

Zaktualizuj swoje wymagania - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nowe Horyzonty Języka Filmowego już od czterech lat ukazują kulisy formy filmowej. W tym roku przyszła kolej na dźwięk. 10 starannie dobranych i specjalnie na festiwal sprowadzanych filmów pokazuje kluczowe problemy klasycznego i współczesnego traktowania tej warstwy. Wyjątkowo programowi NHJF towarzyszy polska premiera przełomowej książki Audio-wizja francuskiego kompozytora i filmoznawcy, Michela Chiona. W ramach tej sekcji odbywają się projekcje i spotkania z twórcami, m.in. kultowego filmu Decoder o industrialu zderzonym z muzykiem (HEL3: 25 lipca, 12:45, gościem będzie Klaus Maeck) i awangardowej Wystawy potworności (HEL3: 28 lipca, 12:45, gościem będzie Jonathan Weiss).

Nowe Horyzonty Języka Filmowego: najważniejszy jest dźwięk - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli lato to dla was nie tylko wakacje, ale także święto kina, to z pewnością z niecierpliwością czekacie na program tegorocznego festiwalu. Zobaczcie, na co warto kupić bilety.

Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami można już zapoznać się z pełnym harmonogramem seansów, które odbędą się podczas tegorocznego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Znamy już filmy otwarcia i zamknięcia, a teraz pora na kolejne pozycje, wśród których znalazło się około 200 filmów pełnometrażowych, w tym 22 tytuły prosto z festiwalu w Cannes.

W sekcjach Panorama oraz Ale kino+ znalazły się dzieła doceniane na prestiżowych festiwalach autorstwa uznanych reżyserów, mistrzów światowego kina. W tym roku w programie znalazły się najnowsze filmy m.in. Godfreya Reggio (Goście), Pedro Costy (Koń Dinheiro), Gaspara Noé (Love), Hirokazu Kore-edy (Nasza najmłodsza siostra), Mike'a Leigh (Pan Turner), Syllasa Tzoumerkasa (Płomień), Alaina Cavaliera (Raj), Eugéna Greena (Sapientia), Corneliu Porumboiu (Skarb), Wima Wendersa (zrealizowana z Juliano Ribeiro Salgado Sól Ziemi), Yorgosa Lanthimosa (nagrodzony przez Jury tegorocznego festiwalu w Cannes The Lobster z Colinem Farrellem, Rachel Weisz i Léą Seydoux), Paula Thomasa Andersona (Wada ukryta na podstawie Thomasa Pynchona z Joshem Brolinem i Joaquinem Phoenixem), Honga Sang-soo (Wzgórze wolności), Guya Maddina (zrealizowany z Evanem Johnsonem Zakazany pokój), Lava Diaza (zwycięzca ubiegłorocznego festiwalu w Locarno Z tego, co było, po tym, co było), Aleksieja Fedorczenki (Anioły rewolucji), Naomi Kawase (An), Jia Zhang-ke (Nawet góry przeminą), Brillante Mendozy (Taklub). Na tegorocznym festiwalu pokazane zostaną 22 filmy z oficjalnej selekcji tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes.

W programie sekcji Ale kino+ znalazł się Pasolini Abla Ferrary z Willemem Dafoe w roli głównej. Amerykański reżyser, autor kultowych filmów Zły porucznik i Pogrzeb, będzie gościem festiwalu. Pokaże jeden ze swoich mniej znanych filmów Spod ciemnej gwiazdki z 2001 roku oraz zaprezentuje swoje ulubione dzieło mistrza Pasoliniego - Ewangelię wg św. Mateusza z 1964 roku.

Aby zapoznać się z programem dzień po dniu w poszczególnych salach kinowych, wystarczy wejść na stronę nowehoryzonty.pl. Tam możemy wybrać interesujące nas dni festiwalu, godziny.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 8 lipca o godz. 12.00. Sprzedaż karnetów została już zakończona.

Fot.: Fotolia

15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty – jest pełen program - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się