Fiński producent telefonów komórkowych wprowadza na rynek nową usługę – Nokia TV.

Smartfony nigdy nie służyły swoim posiadaczom tylko do rozmów i wysyłania wiadomości tekstowych. Są multimedialnymi zabawkami w naszych kieszeniach – gotowe dostarczyć nam rozrywki w każdym miejscu i czasie. Nie zapomina o tym Nokia, która wprowadza właśnie nową interesującą usługę - Nokia TV.

Posiadacze smartfonów Nokia Lumia, pracujących pod kontrolą Windows Phone, już w najbliższych tygodniach będą mogli za darmo korzystać z usługi Nokia TV. Pozwoli ona na oglądanie na wyświetlaczu telefonu programów, filmów i seriali, znanych z telewizji.

Początkowo usługa będzie dostępna w Finlandii. Z operatorem Nokia TV mogą podpisać umowę wszyscy nadawcy telewizyjni, także ci, którzy oferują program  o charakterze lokalnym. Programy będzie można oglądać wyłącznie online, bez możliwości zapisywania ich w pamięci swojego telefonu.

Pozostaje nam tylko czekać na wieści, że usługa dostępna jest także na polskim rynku.

Źródło: Nokia
Fot.: Pixelgnome | Dreamstime.com

Nokia TV, czyli telewizja na ekranie smartfonu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
24.06.2011

Mobilna gazeta TV

Rozpoczęły się wakacje, które dla wielu z nas są czasem wypoczynku i słodkiego leniuchowania. Na pewno warto ten czas spędzić aktywnie na świeżym powietrzu, ale co w przypadku gdy pogoda nie dopisuje? Oglądanie telewizji to jedna z najpopularniejszych form spędzenia wolnego czasu. Dzięki swojemu smartfonowi z łatwością dowiesz się co warto obejrzeć.

Program TV to produkcja jednego z wiodących portali w Polsce – Wirtualnej Polski. Aplikacja dostępna jest od stosunkowo niedawna dla użytkowników systemu iOS i Android. Jej młodość wcale jednak nie świadczy na jej niekorzyść. Program został dopracowany pod względem graficznym i funkcjonalnym, i pozwala na dostęp do ponad 280 stacji telewizyjnych, z czego ponad 120 to stacje polskojęzyczne.

W celu zwiększenia przejrzystości można wybrać tylko ulubione stacje, dla których będzie wyświetlany harmonogram. W zakładce „Teraz” zobaczymy co emitują wszystkie nasze ulubione kanały, a w „osi czasu” wyświetlane są informacje o zbliżających się programach telewizyjnych. Jeżeli interesują nas tylko filmy dokumentalne lub sensacyjne, to tutaj można także włączyć filtrowanie wyników.

Po kliknięciu w wybraną pozycję zostaną wyświetlone szczegółowe informacje o danym programie oraz możliwość podejrzenia rozkładu na kolejne dni. Taka mobilna gazeta telewizyjna ma również bardzo dużą przewagę nad tą tradycyjną, papierową. Do każdego programu można przypisać przypomnienie, dzięki czemu nie zapomnimy już o emisji ulubionego filmu. W przypadku wersji dla systemu Android alerty zintegrowane są z systemowym kalendarzem, dzięki czemu można ustawić ich powtarzanie, co może być dużym udogodnieniem dla fanów seriali.

O użytkownikach systemu Symbian pamiętał natomiast inny duży portal – Onet.pl. Program TV Onet.pl umożliwia przeglądanie harmonogramu 280 polskich i zagranicznych stacji, a lista tych ulubionych jest całkowicie konfigurowalna. W przeciwieństwie do aplikacji WP.pl, lista ulubionych zawiera informacje o aktualnie emitowanych i dwóch najbliższych audycjach. Zakładka „Polecane” zawiera natomiast informacje o wyróżnionych materiałach wideo, które zostały podzielone na kategorie: Nie przegap, Filmy, Seriale , Sport oraz Szeroki Świat.

Papierowa gazeta telewizyjna do lamusa!

Mobilna gazeta telewizyjna może z powodzeniem zastąpić tą papierową. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze i uszanujemy zieleń, ale także zyskamy możliwość szybkiego wertowania listy emitowanych programów oraz konfiguracji przypomnień, dzięki którym nie przegapimy kolejnego odcinka ulubionego serialu. Jedyną niedogodnością jest konieczność korzystania z połączenia internetowego, jednak nasi Klienci mogą skutecznie ograniczyć koszty z tym związane dzięki tanim pakietom internetowym.

Mobilna gazeta TV - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Niezależnie od tego, czy lubisz oglądać filmy na dużym, małym, czy jeszcze mniejszym ekranie, smartfon może być bardzo pomocny podczas wyboru odpowiedniego repertuaru.

A skoro już o repertuarze mowa, jeden z największych polskich portali internetowych oferuje użytkownikom smartfonów aplikację Repertuar Kin, która stanowi kompleksowe źródło informacji o filmach granych w pobliskich kinach. Dzięki niej dowiemy się, gdzie i w jakich godzinach można obejrzeć wybrany tytuł, a także poznamy jego szczegóły. Jego charakterystykę (opis i obsadę) uzupełniają materiały multimedialne w postaci zdjęć i trailerów. Kina, Filmy, Szukaj i Ustawienia – te cztery zakładki, umieszczone w górnej części ekranu, umożliwiają wygodne poruszanie po opcjach programu. W pierwszej znajdziemy listę kin w naszej miejscowości, druga zawiera listę seansów, trzecia umożliwia wyszukanie konkretnych tytułów, a czwarta zawiera opcje konfiguracyjne (ekran startowy, geolokalizacja, wybór miasta). Dużą zaletą programu jest łatwość przeglądania repertuaru na najbliższe 7 dni oraz szybki dostęp do danych teleadresowych kin. 

 Jeśli filmy wolimy oglądać w zaciszu domowym na ekranie telewizora, warto sprawdzić w mobilnej gazecie telewizyjnej, co oferują poszczególne stacje. Takich gazet do wyboru jest przynajmniej kilka, a wśród tych najbardziej wartościowych znowu należy wymienić produkty portali internetowych, tj. Program TV, Programoid i Telemagazyn. Wszystkie umożliwiają dostęp do szerokiej gamy polskich i zagranicznych programów, z których można wydzielić tylko te „Ulubione”, by później móc je szybko przeglądać. Ale gdzie tu przewaga nad zwykłą gazetą telewizyjną? Opisy i przypomnienia – to siła mobilnych aplikacji. Szczegółowa charakterystyka programu dostępna jest przy niemal każdej pozycji, a nie tylko tych wybranych, natomiast dzięki przypomnieniom nigdy nie przegapimy ulubionego programu – programy korzystają ze swoich systemów powiadomień lub integrują się z kalendarzem.

Jeśli ekran wciąż jest za duży, może wystarczy tylko ten 10-calowy, a nawet jeszcze mniejszy? Na smartfonach i tabletach również można oglądać telewizję dzięki specjalnym aplikacjom, ale z reguły odbywa się to w trybie VOD, czyli wideo na żądanie. Wyjątek stanowi tutaj ipla, która, poza możliwością oglądania wybranych materiałów, oferuje także dostęp do kilku kanałów z telewizją na żywo. Wszystkie duże stacje dysponują dedykowanymi aplikacjami dla urządzeń z iOS i Android. Mamy więc tvp.pl, tvn player i właśnie ipla (z ofertą Polsatu). Ta pierwsza umożliwia dodatkowo odczyt treści z kanału informacyjnego. Niezależnie od programu i jakości transmisji, trzeba liczyć się z wysokim poziomem zużycia transferu danych, więc jeśli nie mamy dostępu do sieci bezprzewodowej, warto zaopatrzyć się w wygodny pakiet internetowy.

Na dużym i małym ekranie - repertuar filmów na Androidzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Po ponad roku od pojawienia się pierwszych plotek na temat nowej przystawki telewizyjnej, Apple TV czwartej generacji w końcu weszło na rynek. Czy jest to produkt, który zainteresuje polskiego użytkownika?

Poprzednie generacje tego urządzenia samo Apple traktowało nie do końca serio, przyznając, że tylko hobbystycznie bawi się w telewizję. Istotnie wcześniejsze Apple TV oferowało użytkownikom właściwie tylko możliwość wypożyczania filmów czy dostęp do serwisów VOD jak np. Netflix. Dodatkowo urządzenie to spełniało rolę swego rodzaju adaptera, który pozwalał na przesyłanie obrazu lub/i dźwięku z iPhone'a, iPada czy komputera Mac. W Polsce urządzenie to było dodatkowo okrojone z dostępu do kanałów VOD z filmami. Oferta programowa tej przystawki dla użytkownika korzystającego z niej poza USA była właściwie żadna. Apple miało tego świadomość. Czwarta generacja tego urządzenia zmienia wiele. 

Smartfon i tablet - zestaw idealny na święta. Sprawdź!

Nowe Apple TV to nie tylko szybszy procesor A8, a więc ten sam, który można znaleźć w iPhone'ach 6, 6 Plus czy iPadzie Air 2 i mini 4. To przede wszystkim większa pamięć masowa, system tvOS pozwalający na instalowanie w nim aplikacji z dedykowanego dla tego urządzenia sklepu App Store. Dzięki temu jego charakter zmienił się diametralnie. Z prostej przystawki telewizyjnej Apple TV przeistoczyło się w hub domowej rozrywki, także i dla polskich użytkowników. Może nie mają oni nadal dostępu do takich popularnych serwisów VOD jak Netflix, jednak aplikacje mogą dawać dostęp do innych tego typu usług. W App Store dla nowego Apple TV znalazł się już program otwierający przed polskimi użytkownikami tego urządzenia m.in. bibliotekę filmów i seriali dostępną w serwisie FilmBox. Tylko czekać, a pojawią się kolejne, które już od dawna znaleźć można w sklepie na iPhonie czy iPadzie. 

Aplikacje to także gry, nowe Apple TV staje się więc prostą konsolą. Nie jest to co prawda PlayStation 4 czy Xbox One, jednak już teraz dostępne są dla tego urządzenia rozbudowane gry, których nie powstydziłyby się takie właśnie duże konsole. Wspomnieć wypada choćby o Disney Infinity 3.0 i dostępnych za pośrednictwem tej aplikacji grach "Star Wars: Zmierzch Republiki" i "Star Wars: Powstanie przeciwko Imperium".

Czego możemy spodziewać się po iPhone'ach 7?

Nowe możliwości to także nowy pilot zdalnego sterowania, wyposażony m.in. w akcelerometr, żyroskop i gładzik. Dzięki temu ostatniemu pozwala on na wygodniejszą nawigację w systemie tvOS. Z kolei te pierwsze elementy pozwalają wykorzystać go jako kontroler gier. 

Wspomnieć też wypada, że nowe Apple TV daje dostęp nie tylko do wypożyczalni filmów w iTunes Store, ale także - niemal w pełnym zakresie - do serwisu Apple Music. Dzięki temu w połączeniu z telewizorem może służyć za domowy i do tego multimedialny zestaw stereo. Użytkownik ma dostęp do polecanych mu składanek, nowości czy własnej biblioteki muzycznej. Z muzyką płynącą z nowego Apple TV świetnie komponują się przepiękne animowane wygaszacze ekranu, prezentujące widziane z lotu ptaka San Francisco, Nowy Jork, Londyn, Hawaje czy Wielki Mur Chiński. 

Przed Apple TV jeszcze długa droga rozwoju, jednak przyszłość tego urządzenia jawi się interesująco. Już teraz jednak oferuje ono spore możliwości i równie dużo atrakcyjnych treści. 

Apple TV czwartej generacji - przede wszystkim aplikacje - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się