Oddała biznes smartfonowy Microsoftowi, kupiła Alcatela, a teraz możemy czekać na nowości od fińskiego koncernu.

Nokia – niegdyś symbol fińskiej gospodarki – wydaje się nabierać na nowo wiatru w żagle. Po długich miesiącach wypuszczania smartfonów Lumia z Windows Phone na pokładzie, w końcu sprzedała Microsoftowi swój biznes związany z telefonami. W umowie sprzedaży pojawił się zapis, że Finowie nie mogą przez dwa kolejne lata wypuścić żadnego smartfona na rynek. Skoncentrowali się więc, z bardzo dobrym skutkiem, na tabletach i światło dzienne ujrzał model z Androidem – Nokia N1 – który był sporym zaskoczeniem.

W tym miesiącu Nokia zrobiła kolejną niespodziankę, przejmując Alcatel-Lucent za 15,6 mld euro. W rękach dotychczasowych akcjonariuszy firmy ma zostać 33,5 proc. akcji, a resztę przejmą akcjonariusze Nokii. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym półroczu 2016 roku. Powstała firma będzie miała ok. 35 proc. udziału w globalnym rynku infrastruktury sieci telefonii komórkowej (więcej, bo 40 proc. ma tylko Ericsson).

Tymczasem w sieci pojawiły się plotki, jakoby Nokia planowała w przyszłym roku powrót na rynek smartfonów. Wówczas wygaśnie już jej embargo, na mocy którego nie może licencjonować marki Nokia podmiotom innym niż Microsoft. Źródłem plotek jest wiarygodny serwis Re/code, którego źródła twierdzą, że zaraz po wygaśnięciu umowy Nokia zaprezentuje serię nowych smartfonów.

AKTUALIZACJA (24.04.2015): prezes Nokii w Chinach, Mike Wang, oficjalnie potwierdza plany powrotu Nokii na rynek smartfonów w przyszłym roku. Firma ma produkować smartfony z Androidem, zaś centrum R&D zostanie przeniesione do Chin.

Źródło: Fotolia

Nokia wróci na rynek telefonów. [Aktualizacja: to już potwierdzone!] - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nokia wprowadziła na nasz rynek swoje dwa najnowsze smartfony. Nokia X7 to urządzenie z zacięciem rozrywkowo-multimedialnym natomiast model E6 skierowany jest do użytkowników biznesowych.

Nokia X7 oraz Nokia E6 debiutujące właśnie w Polsce są pierwszymi smartfonami Nokii wyposażonymi w najnowszy system operacyjny Symbian Anna. Oferuje on użytkownikowi między innymi funkcje zwiększające komfort obsługi, takie jak łatwiejsze wprowadzanie tekstu, szybszą przeglądarkę internetową, rozbudowaną funkcję wyszukiwania miejsc w mapach Nokia, nowe trasy transportu publicznego oraz funkcję Check-In, która umożliwia udostępnianie lokalizacji użytkownika jego znajomym, za pośrednictwem ośmiu portali społecznościowych. Anna ma też, co nie jest bez znaczenia dla użytkowników oczekujących dopracowanego pod każdym względem smartfonu, zupełnie nowe, estetyczne ikony.

Multimedialne przeznaczenie Nokii X7 widać już z daleka. 4-calowy wyświetlacz doskonale sprawdzi się przy surfowaniu po zasobach internetu czy oglądaniu filmów. Na X7 można również pograć. Jak informuje Nokia, w modelu tym fabrycznie zainstalowano popularne wśród użytkowników Nokii gry Asphalt 5 HD i Galaxy on Fire HD.

Nokia E6 to natomiast godny następca modeli E71 i E72, oferujący swoim posiadaczom bezpieczeństwo zawartych w nim danych, obsługę 10 skrzynek e-mail, synchronizację kalendarzy, fabrycznie zainstalowane aplikacje biznesowe oraz dostęp w czasie rzeczywistym do systemów korporacyjnych poprzez Mail for Exchange oraz Microsoft Communicator Mobile. Słusznej pojemności bateria zapewnia długi czas pracy - 9,7h rozmów lub 33 dni w trybie czuwania.

Nokia X7 jest już dostępna, natomiast model E6 trafi na rynek już niebawem, na początku lipca.

Źródło/fot. Nokia

Najnowsze smartfony Nokii trafiają na polski rynek - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nokia ma powody do dumy. Liczba sprzedanych na całym świecie telefonów opartych na platformie S40 przekroczyła symboliczne 1,5 mld.

Nokia S40, dawniej Series 40 to platforma dla telefonów komórkowych Nokii, pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian. Pierwszym modelem z tej serii był już kultowy dziś model 7110, który światło dzienne ujrzał w 1999 r. Warto przy okazji wyjaśnić mit, jakoby z tego właśnie telefonu korzystał Neo w Matrixie. Gwiazdą tej produkcji była w istocie, debiutująca 3 lata wcześniej Nokia 8110.

Od 1999 r. linia S40 wzbogaciła się o 150 nowych modeli Nokii osiągając niewiarygodny pułap 1,5 mld. (półtora miliarda!) sprzedanych telefonów i nadal rośnie. W każdej sekundzie 12 Nokii z tej serii znajduje nowych nabywców. Warto przy okazji wspomnieć, że połowa wszystkich Nokii z S40 na pokładzie w dalszym ciągu jest używana.

Nokia Asha 303 trafiła w ręce 21-letniej Brazylijki Mayary Rodriques

Półtoramiliardowy telefon Nokii to model Asha 303. Nokia została zakupiona w Sao Paulo i trafiła w ręce 21-letniej Brazylijki Mayary Rodriques. Uroczystego wręczenia telefonu dokonali wiceprezes Nokia Brasil, Almir Narcizo i dyrektor brazylijskiej sieci sprzedaży Luiza Helena Trajano.

Źródło/fot. Nokia

To już 1,5 miliarda Nokii! - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

stokrotka
27-01-2012 - 15:17:03
miało być ta nokia sorry
  (0)
Odpowiedz
stokrotka
27-01-2012 - 15:15:28
bardzo ładna a nokia wiadomo kiedy będzie dostępna i w jakiej cenie
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
27-01-2012 - 16:19:35
Stokrotko, niestety jeszcze nie wiemy. Pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nokia ostro bierze się do roboty i w lutym przyszłego roku ma zapowiedzieć swój pierwszy tablet działający w oparciu o system operacyjny Windows RT.

Serwis DigiTimes donosi, że w lutym przyszłego roku, podczas imprezy Mobile World Congress w Barcelonie, Nokia pokaże światu swój pierwszy tablet. Urządzenie ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Windows RT. Ponadto ma być wyposażone w 10-calowy ekran oraz dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4.

Początkowo mówiło się, że pierwszy tablet Nokii zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku, ale jesienna premiera tabletu Microsoft Surface sprawiła, że Finowie przełożyli ją jednak na przyszły rok.

Jak myślicie, czy tablet Nokii ma szansę zwojować przesycony rynek?

Nokia wchodzi na rynek tabletów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się