Sony zaprezentowała dwie nowe ładowarki: CP-A2LS i CP-ELS, które umożliwiać mają naładowanie telefonu w dowolnym momencie i miejscu.

Ładowarki Sony korzystają ze złącza USB, dzięki czemu dedykowane są głównie dla tych, którzy prowadzą aktywne i mobilne życie i nie zawsze znajdują czas, by w domu, bądź biurze, naładować swojego smartfona. Ładowarki można naładować w w domu, a następnie zabrać ze sobą i przetransferować energię będącą w nich na nasz telefon w dowolnym momencie.

Ładowarka CP-ELS posiada 2000 mAh pojemności.

Ładowarka CP-A2LS posiada 4000 mAh pojemności i umożliwia dwukrotne naładowanie naszego telefonu przy użyciu dostarczonego przewodu ze złączem USB lub oryginalnego kabla od smartfona. W celu szybkiego naładowania wewnętrznego akumulatora wystarczy podłączyć ładowarkę CP-A2LS do dostarczonego modułu zasilania sieciowego i włączyć moduł do najbliższego gniazdka sieciowego.

Mode CP-ELS jest mniejszy, co przekłada się na pojemność 2000 mAh. Wystarcza to na jednokrotne naładowanie smartfona. Aby naładować wewnętrzny akumulator ładowarki wystarczy podłączyć ją do portu USB komputera.

Sony podkreśla, że oba modele cechuje niski wskaźnik samorozładowania. Nawet po 12 miesiącach od ładowania utrzymują ok. 80% początkowego zapasu energii.

Ładowarki dostępne będą w sprzedaży w listopadzie. CP-A2LS kosztować ma prawie 200 zł, zaś CP-ELS około 90 zł.

Nowe przenośne ładowarki od Sony - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

stokrotka
16-11-2011 - 19:38:22
a co z jedną ładowarką do wszystkich modeli telefonów miała taka być
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
17-11-2011 - 08:58:39
Stokrotko, niestety na to pytanie nie potrafimy jeszcze odpowiedzieć. Pozdrawiamy :-)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Sony CP-A2LAKS – pomysł jest nieco zwariowany, ale jak najbardziej realny. Już wkrótce w Japonii zadebiutuje ładowarka na korbkę, dedykowana między innymi dla telefonów komórkowych.

Trzy minuty kręcenia i mamy minutę rozmowy. Absurd? Poniekąd tak, ale ładowarka na korbkę to urządzenie o charakterze awaryjnym. Sony CP-A2LAKS składa się dwóch elementów: generatora i akumulatora o pojemności 4000 mAh.

Try minuty kręcenia i mamy minutę rozmowę!  

Czy to dużo? Technicznie rzecz biorąc korzystając z takiego ogniwa, możemy dwukrotnie do pełna załadować smartfona (większość modeli ma baterie o pojemności 1300-2000 mAh). Akumulator wyposażony jest w dwa wyjścia USB, pozwalający na ładowanie dwóch drobnych gadżetów jednocześnie (5V, 0,75A x 2) lub jednego wymagającego większego natężenia (5V, 1,5A) – choćby komórki, czy odtwarzacza MP3.

Sekcja zasilania, to niewielki ważący zaledwie 45g generator. Kręcąc korbką doładowujemy akumulator - ładowanie gadżetów bezpośrednio nie jest możliwe. Jak podaje Sony, optymalna wydajność wymaga 120 obrotów na minutę.

Wszystko brzmi wspaniale, niestety ładowarka na korbkę nie jest specjalnie efektywna. Dla wzorcowego smartfonu (Sony Xperia acro HD), trzy minuty kręcenia korbką to minuta rozmowy, pięć minut to minuta korzystania z funkcji multimedialnych. W efekcie ładowarka Sony CP-A2LAKS może co najwyżej służyć jako kryzysowe źródło energii. Trudno sobie wyobrazić kogoś, kto kręci korbką przez sześć godzin, aby naładować do pełni baterię smartfonu.

Akumulator wyposażony jest w dwa wyjścia USB, pozwalający na ładowanie dwóch drobnych gadżetów jednocześnie (5V, 0,75A x 2) lub jednego wymagającego większego natężenia (5V, 1,5A).

Pod namioty natomiast jak ulał. Cena takiego gadżetu? Ładowarka Sony CP-A2LAKS została wyceniona na 8000 jenów, czyli ok. 78 euro. Zadebiutuje w Japonii 20 czerwca. Nie wiadomo czy trafi do Europy (to raczej mało prawdopodobne).

Fot/Źródło: Sony

Eko ładowarka od Sony. Na korbkę! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nasza sieć nie zwania tempa! W ofercie dla Klientów biznesowych pojawiły się bowiem kolejne, atrakcyjne telefony. Tym razem chodzi o Nokia 113, Sony Xperia miro, ZTE Grand X in, Sony Xperia J, HTC Desire X i Samsung Galaxy Note II.

Nowe modele telefonów dla Twojego biznesu od T-Mobile! - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

mala2702
25-12-2012 - 12:16:36
Chciałam dowiedzieć się, kiedy w ofercie dla Klienta Biznesowego pojawi się HTC Desire X?? tak bardzo na niego czekam...
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
27-12-2012 - 11:16:24
Mamy nadzieję, że model ten będzie dostępny już niedługo. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
Mobilniak
04-11-2012 - 13:52:37
od daty artykulu wiekszosc telefonow nie pojawila sie w ofercie...
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
04-11-2012 - 19:10:26
Mobilnika, wejdą do oferty już niedługo! Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
Razio1
19-10-2012 - 20:15:27
Szanowni Państwo! Czy planowane jest wprowadzenie wyżej wymienionych telefonów w ofercie dla klienta indywidualnego? Pozdrawiam Radek
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Już w przyszłym miesiącu na naszym runku pojawią się dwie ładowarki USB z pojemnymi akumulatorami, funkcją szybkiego ładowania oraz aluminiowymi obudowami.

Posiadacze smartonów z pewnością doceniają ich zalety, jednak doskonale wiedzą, że aby móc w pełni cieszyć się funkcjami, które oferują, trzeba dość często ładować baterię. Wprawdzie producenci już nad tym pracują i pojemność baterii w smartfonach jest coraz większa, jednak i przenośny akumulator to i tak przydatny gadżet.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Sony w przyszłym miesiącu wprowadzi na polski rynek dwie ładowarki: CP-F1L i CP-F2L. Urządzenia mają smukłe obudowy z aluminium, a w ich wnętrzu zastosowano lekkie akumulatory litowo-polimerowe. Oba modele tylko nieznacznie obciążają bagaż ręczny, będąc niezawodnym źródłem zasilania właściwie w każdym miejscu.

Model CP-F1L ma zaledwie 9,4 mm grubości i 125 g wagi, a jego akumulator o pojemności 3500mAh wystarcza na 1,5 ładowania smartfonu prądem 1,5 A.

Ładowarka CP-F2L pozwala na ładowanie prądem 2,1 A, zawiera pojemniejszy akumulator (7000 mAh), ma 12,9 mm grubości i waży 198 g. Umożliwia nawet trzykrotnenaładowanie smartfonu. Jest ponadto wyposażona w dwa porty zasilające USB, może więc służyć do równoczesnego ładowania dwóch urządzeń przenośnych.

Szczegółowe informacje na temat ładowarek Sony.

Obie ładowarki można naładować z zasilacza sieciowego lub przez port USB komputera. Dostarczany zasilacz sieciowy pozwala nawet na równoczesne ładowanie samej ładowarki oraz podłączonego do niej urządzenia przenośnego. Dla ułatwienia ładowania w różnych sytuacjach, oba modele są dostarczane w komplecie z 50-centymetrowym przewodem USB micro.

Oba modele są fabrycznie naładowane mniej więcej do połowy, co pozwala nabywcy skorzystać z nich i podładować urządzenie przenośne natychmiast po zakupie. Oba akumulatory mogą być ładowane do 500 razy. Po roku od naładowania zachowują nawet 80 proc. początkowego ładunku.

Źródło/Fot.: Sony

Sony: przenośne ładowarki do smartfonów - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Sss
23-12-2012 - 13:07:34
"na naszym runku" takie ładowarki pojawiły się już dawno, a nie pojawią. Sklepy typu Saturn mają ich pełno. I znając Sony, prawdopodobnie wszystkie inne będą tańsze.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się