Nokia prezentuje najnowsze wersje swoich flagowych aplikacji: Nokia Mapy, Nokia Nawigacja oraz Nokia Transport.

W październiku ubiegłego roku Nokia zaprezentowała aplikacje Nokia Mapy oraz Nokia Nawigacja dla smartfonów Nokia Lumia. Od tego czasu firma prowadziła intensywne prace nad kolejnymi wersjami usług związanych z lokalizacją użytkownika, które wyróżniają ją na tle innych producentów smartfonów z systemem Windows Phone. Oto ich wyniki:

Nokia Transport

Nokia Transport stanowi rozszerzenie bezpłatnej usługi nawigacji i wyznaczania tras firmy Nokia. Funkcja ta oferuje praktyczne wskazówki dotyczące podróżowania środkami transportu publicznego. Można w niej znaleźć informacje o liniach metra, tramwajów, pociągów podmiejskich i autobusów.

Dzięki aplikacji użytkownik zaplanuje trasę pomiędzy dwoma adresami lub interesującymi go miejscami w tym samym obszarze miejskim, za pośrednictwem komunikacji miejskiej. Otrzyma także wskazówki jak dojść z początkowego punktu trasy do pierwszego przystanku lub stacji oraz z ostatniego przystanku lub stacji do punktu docelowego. Ulubiony punkt docelowy można przypiąć do ekranu głównego, aby z dowolnego miejsca w mieście mieć szybki dostęp do prowadzących do niego tras.

Aplikacja Nokia Transport na smartfony Nokia Lumia obejmuje około 510 miast i obszarów miejskich (86 z rozkładami jazdy) w 46 krajach. Trwają prace nad poszerzeniem tej listy.

Nokia Nawigacja

Pierwsza aktualizacja Nokia Nawigacja dla smartfonów Nokia Lumia obejmuje najbardziej wyczekiwaną funkcję – pełne działanie w trybie offline. Teraz użytkownicy smartfonów Nokia Lumia mogą nie tylko pobierać mapy krajów, ale też planować trasy i zmieniać je całkowicie bez łączenia się z siecią. W ten sposób Nokia Nawigacja zmniejsza koszty transmisji danych, szczególnie w roamingu. Z aplikacji można też korzystać tam, gdzie zasięg sieci jest słaby lub nie ma go wcale.

Dzięki aktualizacji użytkownicy zyskują także nowy panel nawigacyjny prezentujący informacje, takie jak ostrzeżenia o ograniczeniach prędkości (tam gdzie ta opcja jest dostępna), a także możliwość wyświetlania szacowanej godziny dotarcia do celu, czasu trwania podróży lub odległości do celu podróży. Użytkownicy zyskują także szybki dostęp do historii miejsc docelowych, jakie wprowadzili w aplikacji Nokia Nawigacja.

Nokia Mapy

Każdy, kto chce poznać miasto, znaleźć najnowsze restauracje i skorzystać z najlepszej rozrywki, może polegać na Nokia Mapach. Aplikacja ta przeznaczona jest nie tylko dla pasażerów i kierowców, ale także dla pieszych. Jej aktualizacja umożliwia zapisywanie miejsc w „ulubionych” i udostępnianie ich w serwisach społecznościowych lub za pomocą SMS-a czy e-maila. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku spotkań z przyjaciółmi. Niezależnie od tego, jakie mają smartfony — zobaczą wszystkie informacje, jakie chcemy im udostępnić, łącznie z planowanym czasem dotarcia.

Aplikacja umożliwia także monitoring sytuacji na drogach. Podgląd w czasie rzeczywistym możliwy jest na razie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Meksyku, Południowej Afryce, Belgii, Rosji, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Holandii, Szwecji, Indiach oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obraz pojawia się obok mapy, widoku satelitarnego lub widoku transportu publicznego. Ponadto, jeśli użytkownik planuje przemieszczać się pociągiem lub autobusem, może dotknąć wybranego punktu oznaczonego na mapie, aby uzyskać więcej informacji przydatnych podczas podróży.

Wszystkie aplikacje można już pobrać z Windows Phone Marketplace.

Firmy Nokia oraz Microsoft opracowały ponadto nowy, uproszczony sposób prezentacji map. Nie ma w nim niepotrzebnych obiektów, ikon i znaków. Użytkownicy mają dostęp do różnych informacji w zależności od widoku, w którym przeglądają mapę: mogą płynnie przechodzić od panoramy z lotu ptaka do widoku w zbliżeniu. Zredukowana została także paleta kolorów tak, aby jaskrawe barwy nie odciągały uwagi użytkownika od dróg, miejsc i wskazówek. Dzięki nowej czcionce Nokia Pure zastosowanej we wszystkich legendach, nazwy miejsc są czytelne i eleganckie.

Źródło: Nokia

Nowe wersje flagowych aplikacji Nokii na WP - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Już 6 stycznia rusza Nowe Horyzonty Tournee. Dla tego też przygotowaliśmy specjalną aplikację, dzięki której szybko zdobędziecie najważniejsze informacje związane z tym kulturowym wydarzeniem.

Dzięki naszej darmowej aplikacji, dostępnej w Android Market i App Store, będziecie mogli dowiedzieć się kiedy najlepsze filmy z zeszłorocznego festiwalu Nowe Horyzonty wyświetlane będą w Waszym mieście. Dokładny repertuar sprawi, że Waszej uwadze nie ucieknie żaden szczegół i nie przegapicie filmu, na który mieliście ochotę się wybrać.

Aplikacja dostarczy też dokładnych informacji o kinie, w którym obejrzycie filmy. Dokładne dane kina, a także szczegółowa mapka, ukazująca jego położenie, pomoże Wam trafić do kina bez problemów.

Dodatkowo będziecie mogli przygotować własny kalendarz projekcji, a także poznac dokładniej opisy filmów oraz ich wspaniałych twórców. Jeżeli więc nie jesteście jeszcze zdecydowani na który film się wybrać (chociaż gorąco zachęcamy do obejrzenia wszystkich!), to nasza aplikacja i zawarte w niej informacje z pewnością może dokonać słusznego wyboru.

Z aplikacją "Nowe Horyzonty" bez trudu trafisz do kina, w którym grane będą filmy Nowe Horyzonty Tournee

Aplikacja „Nowe Horyzonty” pozwoli także publikować na Facebooku codziennie Wasze wrażenia i recenzje z obejrzanych filmów. Podzielcie się nimi z innymi! Może dzięki temu zachęcicie Waszych znajomych do wybrania się do kina.

Zapraszamy Was do sięgnięcia po naszą aplikację. Użytkownicy Android pobiorą ją stąd, zaś iOS stąd.

Nie wiesz na który film z Nowych Horyzontów Tournee wybrać? Żaden problem! Ściągnij naszą darmową aplikację, a w niej znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, które pomogą Ci dokonać wyboru.

Przypominamy, że 6 stycznia Nowe Horyzonty Tournee zawitają do Warszawy i Krakowa. Pełen harmonogram Nowych Horyzontów Tournee, a także listę prezentowanych filmów, znajdziecie tutaj.

Do zobaczenia w kinach!

Nowe Horyzonty Tournee w Twoim telefonie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Już w piątek mieszkańcy Warszawy i Krakowa będą mogli obejrzeć najlepsze filmy z zeszłorocznego MFF Nowe Horyzonty. Dyrektor Festiwalu, Roman Gutek, przekonuje, że warto wybrać się do kina!

Roman Gutek, dyrektor MFF Nowe Horyzonty, zaprasza wszystkich na rozpoczynające się niedługo Nowe Horyzonty Tournee, podczas którego mieszkańcy 22 polskich miast obejrzeć będą mogli 8 najlepszych filmów XII MFF Nowe Horyzonty.

Oto treść listu Romana Gutka do wszystkich wielbicieli dobrego kina:

Szanowni Państwo,

Od początku istnienia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty przyświecał nam jeden cel. Chcieliśmy pokazywać kino, którego u nas nie było, które nie miało w Polsce swojego festiwalu: niebanalne, odważne, łamiące tabu, poszukujące własnego języka, wymykające się klasyfikacjom gatunkowym, odbiegające od klasycznego wzoru narracyjnego. Chcieliśmy też, aby nasza publiczność mogła zapoznać się z najnowszymi tendencjami we współczesnym kinie. Nasi widzowie oglądają filmy prosto z Cannes, Wenecji, Berlina, Rotterdamu, Pusan, nakręcone przez reżyserów odkrywanych przez najważniejsze światowe festiwale. W programowych wyborach kierujemy się osobistymi gustami, to zawsze dodawało festiwalowi wyrazistości.

Cieszymy się, że po raz trzeci festiwal nowe horyzonty dotrze do Państwa kin i domów. Tych, którzy do Wrocławia nie mogli przyjechać, zapraszamy na filmy, które zdaniem jurorów, nowohoryzontowej publiczności oraz festiwalowych selekcjonerów stały się wydarzeniami festiwalu, zostały nagrodzone, były szeroko komentowane lub cieszyły się wyjątkową popularnością. Tym razem osiem filmów rusza w podróż po Polsce w ramach projektu Nowe Horyzonty Tournée, później będą systematycznie wprowadzane na ekrany kin studyjnych, następnie będzie można kupić je na płytach DVD. Każdy z nich jest inny, choć łączy je podobne spojrzenie na kino, rozumiane przede wszystkim jako sztuka. Każdy z nich jest filmem nowohoryzontowym.

Roman Gutek i zespół MFF NOWE HORYZONTY

Przypomnijmy, że 11 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty odbywał się we Wrocławiu w dniach 21-31 lipca 2011.  Uczestnicy imprezy brali udział w pokazach filmów, spotkaniach z twórcami, koncertach, wystawach. 11. Międzynarodowy Festiwal Nowe Horyzonty już po raz kolejny zmienił Wrocław w polską stolicę kina. I choć nie jest to impreza z czerwonym dywanem, nie ma na niej gwiazd z pierwszych stron gazet, jej wagę docenili twórcy zmieniający oblicze kina. To obowiązkowy punkt w kalendarzu stolicy dolnego ślądka. Od 11 lat prezentuje kino autorskie, niekonwencjonalne, ciekawe formy, tematy spoza głównego nurtu. Pełne podsumowanie 11 edycji MFF Nowe Horyzonty znajdziecie tutaj.

Osiem najlepszych filmów zeszłorocznego Festiwalu zwiedzi na początku tego roku 22 polskie miasta. Będziecie więc mieli okazję obejrzeć tak wspaniałe filmy jak "Arirang", "Code Blue", "Grabarz", "Koń turyński", "Pewnego razu w Anatolii", "Nagroda", "Poza szatanem", "Z daleka widok jest piękny".
Tournee rozpocznie się 6 stycznia i trwać będzie do 22 marca 2012 r. Jaki pierwsi wyżej wymienione filmy obejrzeć będą mogli mieszkańcy Warszawy (w Kine Muranów) i Krakowa (w Kinie pod Baranami).
Pełen harmonogram Nowych Horyzontów Tournee znajdziecie tutaj.

Nowe Horyzonty Tournee rusza już 6 stycznia w Warszawie i Krakowie. Przez kolejne tygodnie 8 najlepszych filmów ostatniej edycji festiwalu Nowe Horyzonty odwiedzi kolejnych 20 miast.

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, który podsumowuje 11 MFF Nowe Horyzonty.</em><strong></strong> <em>Zobaczcie co działo się pod koniec lipca 2011 r. we Wroc</em>ł<em>awiu! </em></p>

Roman Gutek zaprasza na Nowe Horyzonty Tournee! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Twitter udostępnił nowe wersji aplikacji na iPhone’a i Androida. Jakie zmiany?

W przypadku obydwu aplikacji Twitter wprowadził funkcję umieszczania wiadomości na linię czasu. Dzięki temu nie trzeba jej opuszczać, aby móc odpowiedzieć na dany wpis, retweetować go, oznaczyć jako ulubiony lub udostępnić.

Zmienił się także sposób wyszukiwania znajomych i sprawdzania, czy mają konto na Twitterze. Gdy dodajemy adresy mailowe i numery telefonów znajomych, możemy od razu sprawdzić, czy będziemy mieli możliwość poczytania ich mikrobloga.

Aplikacja na iPhone'a znów ma funkcję „kopiuj i wklej”, dzięki której łatwo możemy przenosić treść tweetów. Został także zaktualizowany ekran z wiadomościami – możemy je wszystkie oznaczyć jako przeczytane. Możliwa jest także zmiana rozmiaru czcionki.

Aplikacja dla smartfonów z Androidem została przystosowana do najnowszej wersji systemu – Ice Cream Sandwich. Aplikacją Twittera mogą się także cieszyć posiadacze tabletów Kindle Fire Amazonu, które pracują pod kontrolą zmodyfikowanego Androida oraz tabletów Barnes&Noble.

Nowa wersja aplikacji Twittera jest już dostępna w App Store i w Android Markecie.

Twitter: nowe wersje aplikacji na iOS i Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się