Podczas prezentacji Windows Phone 8, poznaliśmy aktualną listę partnerów Microsoftu. Jakie marki związały się kolejną edycją mobilnych okienek?

Jesienią zadebiutuje Windows Phone 8 (WP8) – następca obecnej edycji systemu, którą znajdziemy między innymi w smartfonach Nokia Lumia. W stosunku do debiutu Windows Phone 7 w 2010, będziemy mieli drobne przetasowania wśród partnerów Microsoftu.

Nokia, Huawei, Samsung i HTC - ci producenci telefonów w dalszym ciągu współpracować będą z Microsoftem.

Z produkcji urządzeń wycofały się koncerny Dell oraz LG, które przez ostatnie dwa lata nie osiągnęły znaczącego sukcesu z nową platformą. Stąd też nie są zainteresowane dalszą współpracą. W drużynie Microsoftu pozostały HTC, Samsung oraz mocno związana od ubiegłego roku z Windows Phone, Nokia. Dość zaskakująca i odrobinę niespodziewana jest obecność chińskiej marki Huawei. Biorąc jednak pod uwagę ogromny chiński rynek, nowy partner na pewno będzie dla Microsoftu cennym nabytkiem.

Co jest równie istotne – Microsoft nie ma zamiaru eksperymentować i całą generację smartfonów z Windows Phone 8 zamierza oprzeć na układach SoC Qualcomma.

Część nowych smartfonów z Windows Phone 8 możę zadebiutować ze znaczkiem 4G na obudowie.

Procesory tego producenta napędzały urządzenia z Windows Phone 7, gdzie wypadły nadzwyczaj dobrze. Główną platformą sprzętową, będzie prawdopodobnie układ MSM8960 (Snapdragon S4). Microsoft zamierza skupić się na rozwiązaniach z dwoma rdzeniami. Czy zobaczymy cztery? Tego niestety jeszcze nie wiemy.

Na pewno będzie to spory skok technologiczny. Qualcomm MSM8960 oferuje zestaw instrukcji ARMv7, może pracować z zegarem 1,5-1,7 GHz i jest zgodny z coraz popularniejszym LTE. To sugeruje, iż część nowych smartfonów z Windows Phone 8, zadebiutuje z magicznym znaczkiem 4G na obudowie.

Źródło: Microsoft, Anandtech

Fot. Microsoft, Qualcomm

Nowi i starzy partnerzy Microsoftu. Kto wchodzi w Windows Phone 8? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Microsoft ujawnił, co i kiedy zmieni się w mobilnych okienkach. Lista jest bogata, a niektóre nowe funkcje pojawią się już za miesiąc.

Jeszcze jedna gorąca nowość z Barcelony, choć tym razem kompletnie niezwiązana ze sprzętem (przynajmniej nie bezpośrednio). Jakiś czas temu pisaliśmy wam o tym, że Microsoft ulepszy swój system operacyjny dla smartfonów. Teraz już wiemy dokładnie, w jaki sposób i mniej więcej kiedy.

Mapa drogowa dla Windows Phone 7 wygląda tak:

Marzec (konkretnie - pierwsza połowa) – poprawka wprowadzająca długo i mocno oczekiwaną funkcję kopiuj/wklej.

Pierwsza połowa roku (brak konkretnego terminu) – wsparcie dla sieci komórkowych CDMA, dość istotne z perspektywy klientów za oceanem, ponieważ operatorzy bazujący na tej technologii będą mogli wprowadzić do oferty telefony z WP7. W Europie nie mamy takiego problemu – na starym kontynencie dominuje standard GSM.

Druga połowa roku (Microsoft dość ogólnie podszedł do terminarza), zaowocuje największą listą nowości.

Windows Phone 7 mocno się w tym roku zmieni. Na zdjęciu HTC HD7 z nowymi mobilnymi okienkami.

Pojawi się dostęp do Twittera na takiej samej zasadzie jak dziś do Facebooka, czyli poprzez bezpośrednią integrację serwisu z usługą People Hub. Dokumenty z pakietu Office będzie można współdzielić poprzez Windows Live SkyDrive, czyli wygodny dysk internetowy z dwukanałowym dostępem.

Windows Phone 7 zostanie uzbrojony w mobilną wersję przeglądarki Internet Explorer 9, która jako pierwsza zaoferuje akcelerację sprzętową grafiki w smartfonach. Według zapewnień Microsoftu IE9 ma być najszybszą przeglądarką mobilną, szybszą nawet od Apple Safari.

Ostatnia i z naszej perspektywy chyba najważniejsza sprawa, która ułatwi każdemu życie – multitasking, czyli wielozadaniowość. Mobilne okienka w odróżnieniu od najnowszego Symbiana, Apple iPhone OS, czy Androida nie oferują tej istotnej funkcji. W drugiej połowie roku problem ma zostać rozwiązany (Jak? Zerknijcie na wideo powyżej).

Fot/Źródło: Microsoft

<p>Tak ma działać wielozadaniowość w Windows Phone 7.</p>

Zapowiedziane nowinki (od lewej): Twitter w People Hub, Sky Drive w Office i przeglądarka IE9

Rewolucja Microsoftu w Windows Phone 7! - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

pixi
22-02-2011 - 10:13:31
No to Microsoft nieźle sobie odbije w tym roku. Nokia i HTC już mamy z WP7, ciekawe co jeszcze.. podobno ma być rewelacja.
  (0)
Odpowiedz
miguel
16-02-2011 - 18:10:38
Słyszałem sporo plotek na temat IE9, ale odnośnie wersji na komputery. Ponoć ta wersja ma całkowicie zmienić opinię użytkowników i specjalistów na temat przeglądarki Microsoftu. Może być ciekawie.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Można się było tego spodziewać. Z drugiej strony, nikt by się nie obraził, gdyby tablety Surface z Windows RT były jednak nieco tańsze. Szczególnie, że produkt jest nowy i czeka go ostra walka z liderem.

Microsoft rzuca Apple wyzwanie, ustalając ceny swoich tabletów z Windows RT (Windows 8 dla procesorów ARM) dosłownie pod iPada. Pogłoski o niższych cenach, które przez jakiś czas krążyły po sieci możemy włożyć między bajki. Fakty są takie, że Surface zapowiada się dość rewolucyjnie, ale nie będzie tanim gadżetem. Microsoft nie zamierza również specjalnie rozpieszczać konsumentów gratisami – za klawiaturę pełniącą jednocześnie rolę etui trzeba będzie dopłacić ekstra.

Cena tabletu została dostosowana do ceny iPada. Model podstawowy Surface kosztuje dokładnie tyle co tablet Apple

Podstawowy model Surface 32 GB (bez klawiatury) wyceniony został na 499 dolarów w USA i 399 funtów w Wielkiej Brytanii. W dwóch krajach Eurostrefy gdzie również zadebiutuje 26 października, będzie kosztował 479 euro (Niemcy) i 489 euro (Francja). Identycznie wyglądają startowe ceny nowego iPada w wersji 16 GB + Wi-Fi. Ta sama sytuacja dotyczy Australii i Kanady.

Za komplet tablet + dotykowa klawiatura Touch Cover trzeba będzie dopłacić 100 dolarów lub 100 euro. Sama klawiatura kosztuje 119,99. Za bardziej profesjonalną wersję z przyciskami fizycznymi Type Cover, portfel klienta zostanie uszczuplony o 129,99 – dolarów i euro. Taka polityka Microsoftu powoduje, że europejskie ceny akcesoriów są wyraźnie wyższe o cen amerykańskich. Surface dostępny jest także w wersji z 64 GB pamięci i dotykową klawiaturą w zestawie. Amerykanie zapłacą za taki zestaw najmniej - 699 dolarów.

Podstawowy model Surface 32 GB (bez klawiatury) wyceniony został na 499 dolarów w USA i 399 funtów w Wielkiej Brytanii.

Tablet Surface pojawi się 26 października na ośmiu rynkach. Poza krajami wymienionymi powyżej, zadebiutuje również w Chinach (jako odrębny rynek liczony jest Hong Kong). Co z szerszą dostępnością? Microsoft nie zdradza szczegółów. Mówi się jednak, że w innych krajach (być może także Polsce) Surface pojawi się prawdopodobnie na początku 2013 roku. Microsoft trzyma w szufladzie jeszcze jedną premierę – Surface Pro. Chodzi o droższą wersję tabletu, bazującą na procesorach Intela. Będzie ona pracowała pod kontrolą Windows 8 Pro, a więc pecetowej wersji nowych okienek.

Fot. Microsoft

Surface w cenie iPada. Microsoft wchodzi w buty Apple - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Luty będzie bardzo ważnym miesiącem dla użytkowników smartfonów z systemem Windows Phone 7.5 (Mango). Nadchodzi bowiem Windows Phone 7.8. Także dla Klientów T-Mobile!

Windows Phone 7.8 jest dość istotną aktualizacją platformy Microsoftu i dotyczy użytkowników poprzedniej generacji Nokii Lumia. Uaktualnienie jest dedykowane dla modeli: Lumia 510, Lumia 610, Lumia 710, Lumia 800 i Lumia 900. W przypadku Nokii Lumia 820 i 920 kwestia aktualizacji nie ma znaczenia, ponieważ pracują one pod kontrolą nowszego Windows Phone 8.

Warto zauważyć, iż łatka ma niewielkie szanse wypłynąć poza ekosystem smartfonów Nokii blisko związanej dziś z Microsoftem. Posiadacze takich urządzeń jak HTC HD7 czy LG Swift 7 są poniekąd na marginesie. Mogą próbować aktualizacji na własną rękę, ponieważ z oficjalnej dystrybucji Windows Phone 7.8 raczej nie dostaną.

Co wnosi nowsza wersja Windows Phone?

Uaktualnienie systemu do wersji 7.8 ma charakter głównie wizualny. Debiutują nowe schematy kolorystyczne, a charakterystyczny dla Windows Phone kafelkowy interfejs można będzie lepiej spersonalizować (zmiana rozmiaru poszczególnych elementów). W efekcie wstążka w Windows Phone 7.8 wizualnie zbliży się do tej znanej z Windows Phone 8.

Aktualizacja w T-Mobile

Proces udostępniana aktualizacji dla modeli Lumia 610, 710, 800 i 900 w T-Mobile już się rozpoczął.  Podkreślamy, że jest on przeprowadzany stopniowo w zależności od numeru IMEI jaki posiada urządzenie. Stopniowanie tego procesu ma zapobiec przeciążeniu serwerów udostępniających nowe oprogramowanie. Bądźcie cierpliwi i regularnie sprawdzajcie dostępność aktualizacji.
Tutaj znajdziecie link do strony informującej, że oprogramowanie z naszym wariantem (tutaj określane jako ERA) jest już udostępniane naszym Klientom.

Kolejny element poddany odświeżeniu, to ekran blokady. Będzie można między innymi zassać do niego tapetę z wyszukiwarki Bing. Pojawią się też lepsze zabezpieczenia przed przypadkowym odblokowaniem smartfonu przez dziecko.

Fanów nietypowych dzwonków zapewne ucieszy możliwość ich głębszej personalizacji. Możliwe będzie wykorzystanie (oraz edytowanie) plików MP3.

Od strony funkcji systemowych, Windows Phone 7.8 nie zaoferuje żadnych istotnych innowacji.

Co z dostępnością?

Nokia zaznaczyła, że miesiącem aktualizacji będzie luty – Windows Phone 7.8 będzie udostępniany stopniowo. Użytkownik dostanie notyfikację, ale samo oprogramowanie będzie wymagało podłączenia smartfonu do komputera. Aktualizacja wymaga bowiem oprogramowania Zune (Windows) lub Windows Phone (dla Mac OS X). Aktualizacja musi też zostać zaakceptowana przez operatorów.

Fot/Źródło: Nokia, Microsoft

Windows Phone 7.8 oficjalnie. Dla kogo i kiedy? - opinie i komentarze (25)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

hodor
16-04-2013 - 20:21:40
Jest juz 16.04 i nadal nie ma aktualizacji poczekam jeszcze 3miesiace do konca umowy i wynosze sie z tej glupiej sieci majacej swoich klijentow w "" do play posiadajacej podobne oferty w nizszych cenach i liczacej sie z swoimi klijentami.
  (0)
Odpowiedz
Tomasz S
31-03-2013 - 15:19:17
A można wiedzieć kiedy jest mniej więcej planowany proces rozsyłania aktualizacji dla użytkowników którzy już mają wykupioną telefony z wp 7.5 ,i drugie kiedy najlepiej sprawdzać czy są udostępnione aktualizacje to telefonu ?
  (0)
Odpowiedz
kemot82
31-03-2013 - 14:34:49
Lumia 610 - nadal brak aktualizacji do 7.8
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
31-03-2013 - 15:02:11
Proces aktualizacji był czasowo wstrzymany przez sam Microsoft. Teraz został wznowiony i aktualizacja wysyłana jest stopniowo do poszczególnych grup użytkowników.
  (4)
Odpowiedz
Niso
28-03-2013 - 01:24:38
Również, do tej pory nic nie ma ! na szczęście zaraz konczy mi się umowa i spadam z tego gowna :)
  (0)
Odpowiedz
alo
21-03-2013 - 07:07:12
ludzie ogarnijcie się upgrade nie zależy od t mobile i wszystkie opóźnienia to wina microsoftu
  (11)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
20-03-2013 - 14:53:14
Witajcie! Proces aktualizacji był czasowo wstrzymany przez sam Microsoft. Teraz został wznowiony i aktualizacja wysyłana jest stopniowo do poszczególnych grup użytkowników. Prosimy Was o cierpliwość. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
tom
19-03-2013 - 19:43:26
Dokładnie jest 19 marca 2013 i nic nie widać z nowelizacją oprogramowania!! Pomocy
  (0)
Odpowiedz
paulo
19-03-2013 - 11:34:52
Jest 19.03 i nie ma żadnej aktualizacji dla Lumii 800 z T.mobile. Po zakończeniu umowy pożegnam się z tą firmą
  (1)
Odpowiedz
jam80
17-03-2013 - 22:06:26
Aktualizacja była wstrzymana przez jakiś czas z powodu zauważonego błędu z odświeżaniem niektórych kafli na pulpicie. Ale juz niby jest wznowiona i będzie wprowadzana stopniowo.
  (5)
Odpowiedz
Andrzej
16-03-2013 - 20:04:36
Czy komuś udało się na lumi 800, wersja oprogramowania telefonu:7.10 (8773) zaktualizować WP do 7.8??
  (0)
Odpowiedz
Gdzie ten upgrade
13-03-2013 - 05:57:29
Jaja sobie robią,to fakt. Chociaż patrząc z ich strony, to nie ma sensu dawać tego upgreadu, przecież mają w ofercie telefony z 8mką. W każdym razie aktualnych klientów mają w poważaniu, liczą się tylko nowi...
  (0)
Odpowiedz
ttomuss
12-03-2013 - 11:24:27
Luty którego roku? 12 marzec a aktualizacji Lumii 610 ciągle brak. Jakies jaja sobie robicie! Co to ma w ogóle być?!!
  (0)
Odpowiedz
610
04-03-2013 - 08:32:19
Lumia 610 - brak aktualizacji ciąg dalszy.... - może jakieś info od REDAKCJI ?! zyxo
  (0)
Odpowiedz
Lumia800.0
03-03-2013 - 22:32:02
Ciągle brak uaktualnienia. Kiedy będzie dostępne? po co pisać że do końca miesiąca skoro nie dotrzymujecie terminu? POdajcie termin, jak będzie daleki to ludzie wam podziękują za współprace ;)
  (0)
Odpowiedz
gotmilk
02-03-2013 - 22:27:03
02.03.2013 .... Ciagle nie ma aktualizacji dla LUMII 710 !!! T-Mobile - dlaczego piszecie, że aktualizacja bedzie w lutym, jak nie planujecie w lutym, nawet zacząc udostepniac tej aktualizacji... Jezeli nie dostane aktualizacji w przeciagu kolejnego tygodnia to zrobie ja manualnie i przechodze do orange...
  (0)
Odpowiedz
mariusz
02-03-2013 - 09:50:24
Mam dwa telefony Lumia 710 z T-Mobile kupowane w róznym okresie, do 2.03 żaden nie dostał aktualizacji 7.8 :-( Ale to samo miałem poprzednio z Samsungiem. Wszyscy dokoła mieli już Bada 2.0 a T-Mobile po pół roku... Widocznie tak dbają o klienta, byle sprzedać a potem niech się goni. Ja też więcej u nich nie kupię! Szkoda nerwów!
  (0)
Odpowiedz
michał
01-03-2013 - 18:56:00
potwierdzam, brak aktualizacji na dzień 01.03.2013 roku dla LUMIA 800. Porażka T-Mobile. Po co pisać że stopniowo udostępnia się aktualizację skoro tak się nie dzieje, a z drugiej strony co to za "serwery" które nie potrafią zaktualizować Lumii w ciągu 1 MIESIĄCA ?
  (0)
Odpowiedz
Ernest
01-03-2013 - 16:28:26
1.03.2013 aktualizacji wciąż brak, dziękuję są to moje ostatnie umowy z t mobile.
  (0)
Odpowiedz
Lumia800
27-02-2013 - 14:20:58
Potwierdzam brak aktualizacji dla Lumii 800... A miało być wszystko sprawnie do końca lutego...
  (0)
Odpowiedz
610
27-02-2013 - 09:32:10
jutro koniec lutego a aktualizacji nadal BRAK !!! i jakoś Tmobile dziwnie cicho siedzi, porażka :-((((
  (0)
Odpowiedz
jam
23-02-2013 - 10:36:01
Czy ktoś wie kiedy będzie aktualizacja na numer IMEI: 351 682 059 226 068 ?
  (0)
Odpowiedz
610
18-02-2013 - 09:36:56
KICHA !!! :-((( na dzień dzisiejszy brak aktualizacji LUMIA 610 - oraz brak informacji od T-Mobile kiedy będzie !?
  (0)
Odpowiedz
piotr
17-02-2013 - 12:27:29
Ja od 14.02.2013 mam zaktualizowaną lumię 800. Najistotniejsza i najbardziej widoczna zmiana to możliwość modyfikacji kafelek - bardzo ułatwia organizację "pulpitu". W moim przypadku atualizacja przebiegała przez 3 kolejne updaty. Wszystkie kontakty, smsy i pozostała zawartość telefonu została sprawnie przeniesiona. Większych zmian raczej nie widać, co do samego działania też trudno się wypowiedzieć.
  (1)
Odpowiedz
lumia800
13-02-2013 - 15:51:10
Czy ktoś już zaktualizował oficjalnie lumie 800?
  (2)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się