W sieci pojawia się coraz więcej nowych plotek na temat tańszej wersji iPhone'a. Teraz przyszedł czas na zdjęcie opakowania, zdradzające nazwę urządzenia.

Do sieci trafiło zdjęcie, wyraźnie dające nam do zrozumienia, że Apple faktycznie w pocie czoła pracuje nad nową, tańszą wersją swojego smartfonu. Chodzi o zdjęcie plastikowego pudełka (?), które zostało opublikowane na chińskim forum technologicznym WeiPhone.

Zwróćcie uwagę, że na pudełku wyraźnie widać nazwę iPhone 5C. Na chwilę obecną nie mamy pojęcia, czego ona dotyczy, więc możemy się tylko domyślać, że chodzi o budżetową wersję iPhone'a, z plastikową obudową i wymiennymi obudowami. Plotki na jej temat krążą po sieci już od dłuższego czasu.

Jak będzie naprawdę? Tego dowiemy się już jesienią tego roku, gdy Apple oficjalnie zdradzi światu, nad czym obecnie pracuje. Prawdopodobnie będą to iPhone 5S i właśnie ten tańszy model smartfonu. Fani firmy czekają z niecierpliwością.

Nowy, tańszy iPhone to iPhone 5C? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wybraliśmy dla Was kilka aplikacji, które przydadzą się każdemu właścicielowi produktów z jabłkiem na obudowie.

Flashlight

Program zamienia nasze iCudo w praktyczną latarkę. Oświetlenie ciemnych zakamarków szafy, czy odczytanie mapy po zmroku umożliwia wbudowana w telefon dioda doświetlająca LED. Aplikacja pozwala na uruchomienie oświetlenia na stałe, wyłączenie go, lub oświetlanie tylko w momencie trzymania palca na dotykowym przycisku HOLD. Program może być również ciekawym gadżetem odnajdującym się w klubowych ciemnościach dyskotek, dzięki wbudowaniu funkcjonalności stroboskopu. Mamy możliwość uruchomienia częstotliwości migania diody. Flashlight jest przeze mnie wykorzystywany bardzo często, dlatego instaluje go obowiązkowo po każdym wyczyszczeniu pamięci.

Znajdź iPhone

Kolejny praktyczny program, a w zasadzie usługa oferowana przez producenta. Dzięki niej możliwe jest odszukanie naszego telefonu, gdyby przez przypadek został przez nas zgubiony. Wystarczy zalogować się w aplikacji naszym Apple ID, które można bezpłatnie założyć w iTunes Store. Następnie po zalogowaniu, na ekranie telefonu wyświetlone zostaną wszystkie urządzenia przedstawiające się naszym Apple ID. W każdej chwili możemy utracone urządzenie zdalnie zablokować hasłem, sprawdzić jego lokalizację na podstawie współrzędnych geograficznych i wyświetlić na mapie Google, przesłać komunikat tekstowy do znalazcy, lub w razie nikłych szans na uczciwość znalazcy, całkowicie wymazać całą pamięć telefonu.

Facebook

Najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie doczekał się własnej, natywnej aplikacji dla systemu iOS. Pozwala na przeglądanie tablicy, uruchamianie multimediów, konwersowanie na prywatnych czatach, czy oznaczanie miejsc, w których właśnie się znajdujemy.

Mobilna wersja Facebooka pozwala na przeglądanie tablicy, uruchamianie multimediów, konwersowanie na prywatnych czatach, czy oznaczanie miejsc, w których właśnie się znajdujemy.

Dropbox to nasz dysk pamięci działający w chmurze, do którego mamy dostęp z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Prócz funkcji przesyłania plików z jednego urządzenia na drugie, pozwala także na uruchamianie ich bezpośrednio z chmury.

Messenger

Program pozwala na rozmowy prywatne z użytkownikami Facebooka. Trzeba przyznać, że działa zdecydowanie stabilniej, niż funkcja rozmów w oficjalnej aplikacji Facebook. Będąc świadkiem tego, jak wielu znajomych odwróciło się od dotychczas użytkowanych komunikatorów na rzecz Facebooka, muszę to powiedzieć – Messenger jest obowiązkowy, jeżeli nie chcemy stracić kontaktu chociaż z częścią znajomych.

Dropbox

Jest to świetne narzędzie dla każdego użytkownika kilku komputerów, którymi posługuje się w różnych miejscach. Dropbox to nasz dysk pamięci działający w chmurze, do którego mamy dostęp z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Prócz funkcji przesyłania plików z jednego urządzenia na drugie, pozwala także na uruchamianie ich bezpośrednio z chmury. W praktyce oznacza to, że nie ma większego znaczenia, gdzie zaczniesz tworzyć swój arkusz kalkulacyjny, plik tekstowy, czy obiekt multimedialny. Wszelkie zmiany w nim zostaną zapisane na dysku działającym w chmurze, po czym zawsze aktualny plik będzie można uruchomić na dowolnym urządzeniu i kontynuować pracę. Dropbox na iPhone daje nam dostęp do naszej chmury plików bezpośrednio z telefonu. Każdy użytkownik Dropboxa otrzymuje 2 gigabajty miejsca na swoje dane bezpłatnie. Za większą przestrzeń dyskową trzeba już jednak zapłacić.

Remote

Jeżeli nasza przygoda z Apple nie zakończyła się jedynie na zakupie telefonu iPhone, ale do zestawu zaopatrzyliśmy się w jeden z komputerów, lub przystawkę telewizyjną AppleTV 2G, to dzięki programowi Remote, będziemy mogli zdalnie zarządzać multimediami w tych urządzeniach, korzystać z wygodniejszej klawiatury ekranowej dla AppleTV, czy sterować kursorem na ekranie telewizora.

MapaMap Travel

System nawigacji satelitarnej z dobrymi i aktualnymi mapami to zawsze mile widziany towarzysz podróży. Niewątpliwie aplikacja MapaMap Travel może się pochwalić jednym z najbardziej intuicyjnych interfejsów i aktualnymi mapami naszego kraju. Dodatkowo, kupując licencję raz, mamy ją na okres dożywotni, czego nie oferuje wielu konkurencyjnych dostawców takich aplikacji. Ponadto producent wydał w ostatnim czasie pokaźna aktualizację swojej aplikacji, którą udostępnił całkowicie bezpłatnie.

MapaMap Travel może się pochwalić jednym z najbardziej intuicyjnych interfejsów i aktualnymi mapami naszego kraju.

Skyfire

Skyfire, to przeglądarka internetowa pozwalająca na przeglądanie serwisów www. Działa na podobnej zasadzie, co firmowy program Safarii. Dlaczego więc warto go zainstalować? Ponieważ Safarii, ani żadna inna przeglądarka na system iOS, nie pozwala uruchamiać stron, w których zaimplementowano technologię Adobe Flash. Bez Skyfire nie obejrzymy filmów na popularnych portalach informacyjnych, multimedialnych reklam, czy telewizji na takich stronach jak www.weeb.tv

A jakie są wasze typy programów, które warto zainstalować?

Nowy iPhone? Od tego zacznij! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

A pewna firma badawcza prognozuje, że ostatni kwartał tego roku będzie najlepszym w historii pod względem sprzedaży smartfonu z jabłkiem.

Firma IHS Suppli przewiduje, że iPhone 5 będzie ogromnym sukcesem firmy Apple. Uważa, że w tym roku koncern sprzeda 149 milionów swoich smartfonów, co stanowi wzrost o 60 proc. – z 93 milionów w 2011 roku.

Nie bez wpływu na ten wynik pozostanie oczywiście sprzedaż niedawno zaprezentowanego iPhone’a 5, na którego czekało wielu klientów Apple’a, którzy nie byli usatysfakcjonowani wprowadzeniem na rynek iPhone’a 4S, czyli smartfonu, który był nieco poprawioną wersją poprzednika. IHS Suppli uważa, że dzięki sprzedaży iPhone’a 5 czwarty kwartał tego roku będzie najlepszym kwartałem dla Apple w historii pod względem sprzedaży smartfonu.

Wykres IHS Stuppli pokazuje wzrost zainteresowania klientów iPhonem od pierwszego roku jego wprowadzenia na rynek

Daniel Gleeson, analityk IHS, uważa, że na sprzedaż smartfonu wpłyną duże zmiany wprowadzone przez Apple, czyli większy ekran (wcześniejsze modele miały ekrany o przekątnej 3,5 cala, podczas gdy ten ma 4 cale), łączność 4G, cieńsza obudowa.

Tymczasem o dobrym przyjęciu iPhone’a 5 świadczy chociażby to, że w przedsprzedaży wszystkie dostępne egzemplarze rozeszły się w ciągu godziny.

Źródło: isuppli.com

Apple sprzeda w tym roku 150 mln iPhone’ów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Użytkownicy smartfonów od Appla mieli z reguły bardzo prosty wybór w kwestii koloru swojego urządzenia: biały albo czarny. iPhone 5c zmienia ten stan rzeczy. Zobaczcie na własne oczy jak wygląda nowy iPhone. Nasza wideo-recenzja już na kanale YouTube!

iPhone 5c to idealny telefon dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z iPhone’em, ale jednocześnie mają zamiar wydać trochę mniej niż na topowy model 5s. Przypadnie do gustu również użytkowników iPhone’ów 4 i 4S, którzy myślą o przesiadce na nowszy model - będzie to dla nich duży skok do przodu w wydajności, wielkości ekranu i jakości zdjęć. Dodatkowo, ciekawa gama kolorystyczna sprawi, że użytkownicy iPhone’a 5c nie znikną w tłumie. Nie zapominajmy również o sporym pakiecie cennych aplikacji, który dostajemy za darmo.

Zobacz te kolory! iPhone 5c w naszym wideo! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się