Piekło zamarzło. W Google Play pojawiła się aplikacja od Apple, służąca do przenoszenia danych ze smartfonu z Androidem na iPhone’a lub iPada. Zgodnie z przewidywaniami Move to iOS nie ma najlepszych ocen.

Aplikacje Google możemy dość łatwo znaleźć w zasobach sklepu dla telefonów z systemem iOS. Do tej pory nie zdarzyło się jednak, aby Apple udostępniło jakąkolwiek aplikację dla Androida w Google Play. Udostępniony wraz z premierą iOS 9 program o nazwie Move to iOS zmienia tę postać rzeczy.

Jest to narzędzie do łatwego przenoszenia danych ze smartfonu z Androidem wprost na urządzenie Apple z wykorzystaniem bezpośredniego połączenia Wi-Fi między obydwoma telefonami. Przeniesiemy w ten sposób listę kontaktów, historię wiadomości, zdjęcia, filmy, konta pocztowe, zawartość kalendarza oraz ulubione z przeglądarki internetowej.

Zgodnie z przewidywaniami, użytkownicy systemu Android nie zostawiają suchej nitki na aplikacji w komentarzach w Google Play. Średnia ocen w momencie publikacji tej wiadomości wynosi zaledwie 1,8. Jeśli przesiadacie się ze smartfonu lub tabletu z Androidem (od wersji 4.0) na iPhone’a lub iPada zachęcamy do przetestowania aplikacji.

Zwróćcie uwagę na komunikat po zakończeniu procesu przenoszenia danych: "Oddaj telefon z Androidem do recyklingu". Jak widać, obie strony nie szczędzą sobie uszczypliwości (#heheszki).

Fot. Fotolia

Move to iOS - aplikacja Apple do przenoszenia danych z Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

O tym jak światłowody, sieć i transmisja danych działają w sieci naszej sieci porozmawialiśmy z Eugeniuszem Kordiaszem, Kierownikiem Działu Rozbudowy Sieci Transmisyjnych.

Hanna Daniewska: Co jest w tej chwili najczęściej wykorzystywane do transmisji danych?

Eugeniusz Kordiasz: Najnowocześniejszym medium stosowanym do transmisji danych w sieciach telekomunikacyjnych jest światłowód (ang. Fiber Optic Cable). Jest on obecnie bardzo chętnie stosowany do budowy sieci szkieletowych (sieć łącząca 12 głównych miast w Polsce) i agregacyjnych (sieć, która podłącza mniejsze miasta do sieci szkieletowej) ze względu na możliwości przesyłania sygnału na duże odległości oraz bardzo dużą maksymalną przepustowość łącza. Kolejną ważną zaletą światłowodu jest to, że jest obojętny na zakłócenia elektromagnetyczne, szumy oraz jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niestety, technologia ta ma też wady: nie jest tania, a kable światłowodowe charakteryzują się niewielką elastycznością. Nie można ich wyginać pod dowolnym kątem.

Jak to działa?

Transmisja danych za pomocą światłowodu polega na wysyłaniu za pomocą lasera lub diody LED wiązki świetlnej. Impulsy świetlne odbierane są po drugiej stronie przez elementy światłoczułe np. fotodiody. Dla usprawnienia przesyłania danych stosuje się zazwyczaj dwa przewody kierunkowe. Jest to tak zwana praca w trybie full-duplex.


HD: A jak sytuacja wygląda w PTC?

EK: W PTC wykorzystujemy światłowody do budowy transmisyjnej sieci szkieletowej, łączącej duże miasta, a w nich nasze obiekty centralowe. Ponadto wykorzystujemy je do budowy sieci agregacyjnej, łączącej tzw. punkty agregujące ruch. Sieć agregacyjna jest w wielu punktach połączona z siecią szkieletową. Łącza światłowodowe wykorzystujemy w naszej sieci, budując również sieci dostępowe w dużych ośrodkach. Polega to na tym, że przy ich pomocy łączymy w struktury pierścieniowe najważniejsze obiekty w miastach: centrale, nasze salony, galerie handlowe, miejskie punkty agregujące ruch oraz same stacje bazowe GSM/UMTS.

HD: Czyli zdarzyło się niemożliwe... Wspominałeś, że to dość droga technologia.

EK: Tak, ale w przypadku wymaganych dużych przepływności w sieci szkieletowej i agregacyjnej nie ma innej alternatywy. Również w sieci dostępowej przy niewielkich odległościach pomiędzy stacjami bazowymi to tańsza technologia niż łącza mikrofalowe. Sieci światłowodowe PTC budujemy w różnych modelach, zawsze kierując się potrzebami ruchowymi, możliwościami fizycznymi oraz analizą finansową rozwiązania technicznego.
Istniejące modele rozbudowy sieci światłowodowej to krótkoterminowa dzierżawa, leasing finansowy lub kupno istniejących zasobów oraz budowa lub współdzielona budowa z partnerem światłowodów w dzierżawionej lub własnej kanalizacji. Wybieramy zawsze z możliwych modeli rozwiązanie najbardziej korzystne dla PTC.  W ciągu ubiegłego roku powiększyliśmy swoją sieć światłowodową o ponad 2500 km do w sumie ponad 8000 km. Dzięki temu kolejne stacje bazowe podłączane są do dotychczasowej infrastruktury światłowodowej, co zapewnia możliwość dostarczania klientom najwyższej jakości usług szerokopasmowych oraz gwarantuje niezbędną pojemność sieci transmisyjnej dla dynamicznie rosnącego ruchu mobilnego internetu.

O światłowodach, sieci i transmisji danych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Apple wypycha na margines własnego systemu kolejne usługi Google. Stąd też nie znajdziecie w iOS 6 preinstalowanej aplikacji YouTube.

Stosunki na linii Apple-Google coraz bardziej zaczynają przypominać niewypowiedzianą wojnę.

Apple postanowiło odciąć Google od części pieniędzy z iOS-a. Stąd rezygnacja z nawigacji oraz usługi Google Maps na rzecz własnego rozwiązania, oraz usunięcie systemowej aplikacji YouTube. Znikną one w nadchodzącym wielkimi krokami iOS 6. Dla użytkowników aplikacja YouTube jest darmowa, ale Apple musi odprowadzać do Google opłaty licencyjne.

Tej ikonki zabraknie w nadchodzącym iOS 6.

Jeśli więc po debiucie iOS 6 na rynku YouTube zniknie z waszych smartfonów i tabletów, będzie to całkowicie normalne (przynajmniej według Apple).

Google pracuje nad własną aplikacją, która będzie dostępna w App Store – prawdopodobnie za darmo. Zawsze można też zajrzeć do serwisu drogą okrężną, korzystając z przeglądarki. YouTube dobrze wygląda zarówno w Safari jak i w innych przeglądarkach mobilnych dla iOS-a.

Warto na marginesie dodać, iż użytkownicy starszych wersji iOS-a (w tym aktualnej), dalej będą mogli korzystać z systemowej aplikacji YouTube. Niestety po debiucie iOS 6, raczej nie będzie ona dalej rozwijana.

Źródło: The Verge

Fot. Apple

iOS 6 bez YouTube. Co na to Google? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Opera Software wydała nową wersję przeglądarki Mini na urządzenia z Androidem, w której na szczególną uwagę zasługuje pojawienie się usprawnień obejmujących oszczędzanie przesyłanych danych.

0

Ocena autora

Opera Mini na Androida już od dłuższego czasu ma tryb oszczędzania danych. Teraz Norwegowie poszli o krok dalej i wprowadzili możliwość wyboru jednej z dwóch opcji: Wysoki i Ekstremalny. Pierwsza opcja jest nowa i sprawia, że dane są kompresowane po stronach serwerów Opery, ale nie wpływa to na zmiany w wyglądzie stron. Natomiast opcja Ekstremalny jeszcze bardziej kompresuje dane (oszczędność przesyłanych danych wynosi nawet 95%), ale pogorszeniu ulega wygląd stron. Co możecie zobaczyć na poniższym zrzucie opublikowanym przez Operę (tryb Ekstremalny po lewej).

Opera Mini na Androida

Ponadto nowa Opera mini to uproszczony interfejs dla zapisanych stron i zakładek, udoskonalenia obejmujące pobieranie dużych plików w trybie kompresji, nowa, pełnoekranowa galeria dla kart i poprawki z zakresu użyteczności oraz stabilności. Opera wierzy, że jej przeglądarki do 2017 roku będzie używać około 275 milionów użytkowników Androida. Firma widzi sukces przede wszystkim na rynkach rozwijających się, gdzie internet jest wolny, a kompresowanie stron znacząco przyspiesza ich wczytywanie. Przeglądarkę Opera Mini na Androida możecie pobrać w Google Play.

Źródło: informacja prasowa

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Opera Mini na Androida z udoskonaleniami dla trybu oszczędzania danych (wideo) - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Chrome
10-09-2015 - 18:12:52
Ktoś jeszcze używa Opery?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się