Producent został wyłącznym dostarczycielem urządzeń peryferyjnych dla uczniów tej klasy.

Producent dostarczy szkole 15 kompletnych zestawów do grania, które będą zawierały: myszki G502, G402 i G300s, podkładki pod myszkę G640, słuchawki G430 i G633 oraz klawiatury G105, G410 i G910.

- Jesteśmy podekscytowani, że stajemy się częścią pierwszej w Polsce klasy, mającej szkolić przyszłe gwiazdy e-sportu – powiedziała Izabela Sulima, Regional Marketing Manager CEE. „Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu, będziemy mieli swój udział w wyszkoleniu nowego Jarosława „Pashy” Jarząbkowskiego” – dodała Izabela Sulima.

- Jest nam niezmiernie miło, że Logitech wspiera nasz pomysł klasy e-sportowej. Wsparcie ze strony tak znanej firmy jest dla nas wyraźnym sygnałem, że warto dzisiaj inwestować w e-sport i zawodników. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi nasze drużyny będą mogły trenować na najwyższym poziomie – powiedział Adam Bugiel, koordynator klasy e-sportowej.

Pierwsza polska klasa e-sportowa powstała w Kędzierzynie-Koźlu w 2015 roku. Klasa liczy 30 uczniów, którzy kształcą się w zawodzie technik informatyk z rozszerzeniem e-sport i tworzenie gier. Część zajęć jest poświęcona treningom w Counter-Strike: Global Offensive. Ponadto uczniowie będą brać udział w turniejach e-sportowych. Logitech podpisał umowę sponsorską ze szkołą na dwa lata.

Źródło: Logitech

Logitech wspiera pierwszą w Polsce klasę e-sportową - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mistrzostwa Świata Gier Komputerowych odbędą się już w dniach 4-6 marca 2016 w katowickim Spodku. Ubiegłoroczny finał przyciągnął tam ponad 100 tysięcy odwiedzających. Czy w tym roku padnie rekord?

Turniej Intel Extreme Masters to wydarzenie, które stało się fenomenem na arenie międzynarodowej. Już po raz czwarty gości w Spodku, a po raz trzeci w Polsce rozgrywany będzie jego finał, czyli najbardziej prestiżowa impreza z cyklu.

Pół roku za symboliczną złotówkę! Przenieś numer do T-Mobile

Pula trzydniowych karnetów na IEM wyprzedała się w 8 minut, czyli dokładnie tyle, ile potrzebują promienie słoneczne, aby dotrzeć do Ziemi. To doskonały wynik, biorąc pod uwagę fakt, że wstęp na imprezę jest bezpłatny. Dodajmy zatem, że zakup biletu umożliwia wcześniejsze wejście do Spodka (bez długaśnej kolejki!), daje także inne korzyści.

W ubiegłym roku imprezę odwiedziło ponad 100 tysięcy osób, czyli tyle, ile zgromadził drugi co do wielkości koncert w Polsce – występ Michaela Jacksona w ramach HIStory World Tour na lotnisku Bemowo 20 września 1996 roku.

Możecie sobie wyobrazić, jak wielkim przedsięwzięciem pod względem organizacyjnym oraz logistycznym jest Intel Extrme Masters. Przygotowania do kolejnej edycji zaczynają się tuż po zakończeniu trwającej. W ubiegłym roku samą imprezę obsługiwały 1362 osoby, które – gdyby znalazły chwilę czasu między kolejnymi edycjami – mogłyby stworzyć aż 227 pełnych drużyn siatkarskich.

E-sport w niczym nie ustępuje temu tradycyjnemu. Podczas Intel Extreme Masters mecze relacjonowane są na żywo. Ponad milion osób jednocześnie w szczytowym momencie oglądało stream na Twitchu – wystarczyłyby one do wypełnienia aż 17 Stadionów Narodowych.

Na oglądaniu relacji ze specjalnej strefy IEM Expo fani spędzili 72 073 593 minuty – tyle zajęłoby obejrzenie wszystkich serii Przyjaciół ponad 13 tysięcy razy!

Z roku na rok większa jest skala imprezy, jak i pula nagród. W ramach tegorocznego finału najlepsi gracze zgarną łącznie dwa 2 mln złotych. To aż 2,5 raza więcej niż gaża Matthew McConaughey'a za rolę Rona Woodroofa w filmie „Witaj w klubie”, za którą otrzymał Oscara.

Czekacie na 10. edycję Intel Extreme Masters? Na pewno nie zabraknie emocji oraz mnóstwa atrakcji!

Źródło: Intel

P.S. A poniżej takie luźne skojarzenie, tylko tutaj trwało to dłużej niż 8 sekund. :)

Ceremonia otwarcia Intel Extreme Masters 2015

Intel Extreme Masters w liczbach - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Graj na smartfonach z e-sklepu T-Mobile. Sprawdź ceny!

Impreza startuje już w środę 2 marca w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Zebrani będą mogli podziwiać zawodników w trzech dyscyplinach w ramach cyklu IEM: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends i StarCraft 2.

Counter-Strike: Global Offensive

2 marca, środa:

 • 12:20 - 21:20 - rozgrywki grupy A - backstage (bez udziału publiczności)

3 marca, czwartek:

 • 12:20 - 21:20 - rozgrywki grupy B - backstage (bez udziału publiczności)

4 marca, piątek:

 • 12:30 - 1:30 - ćwierćfinały oraz półfinały - Spodek, Scena główna

5 marca, sobota:

 • 18:00 - 23:00 - wielki finał - Spodek, Scena główna

League of Legends

4 marca, piątek:

 • 12:30 - 22:50 - rozgrywki grupy A - MCK, Scena MOBA

5 marca, sobota:

 • 12:30 - 22:40 - rozgrywki grupy B - MCK, Scena MOBA

6 marca, niedziela:

 • 12:20 - 00:20 - półfinały i finał - Spodek, Scena główna

StarCraft 2

2 marca, środa:

 • 12:20 - 22:40 - Ro32 - MCK, Audytorium (bez udziału publiczności)

3 marca, czwartek:

 • 12:20 - 22:40 - Ro32 i Ro16 - MCK, Audytorium (bez udziału publiczności)

4 marca, piątek:

 • 12:30 - 22:50 - Ro16 i ćwierćfinały - MCK, Audytorium

5 marca, sobota:

 • 12:20 - 17:30  - półfinały i finał - Spodek, Scena glówna

Harmonogram IEM Katowice 2016 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Superszybki Internet LTE o 50 proc. taniej. Sprawdź!
Podziel się