Na tegorocznych targach MWC 2013 Emporia zaprezentowała nową usługę i dedykowany jej telefon.

Pokazana po raz pierwszy na MWC 2013 usługa emporiaME aplikacja umożliwia połączenie pomiędzy smartfonami dzieci czy wnuków, a telefonami komórkowymi emporia posiadanymi przez seniorów. Pomysł polega na możliwości udostępniania zdjęć użytkownikom aparatów emporia z poziomu smartfonów oraz ich wspólnym przeglądaniu. Istnieje również możliwość wysyłania przypomnień i zapisów kalendarza na telefon emporia oraz kontrolowanie ich aktualnego statusu.

Funkcja udostępniania zdjęć w aplikacji emporiaME ma być bardzo łatwa w obsłudze. Użytkownik smartfonu otwiera profil emporia w aplikacji kontaktowej, dostępnej na platformy iOS oraz Android. Następnie użytkownik wybiera album zdjęć ze swojego telefonu i udostępnia je użytkownikowi aparatu emporia. Użytkownik smartfonu może z kolei połączyć się z użytkownikiem urządzenia emporia i rozpocząć wspólną sesję przeglądania zdjęć. Obaj użytkownicy przechodzą przy tym w tryb bezobsługowy, natomiast zdjęcia mogą być przesuwane jednocześnie na urządzeniu smartfon i aparacie emporia. Udostępniać można oczywiście tylko wybrane zdjęcia, konkretnie wybranym osobom.

emporiaCONNECT

Kolejnymi ciekawymi funkcjami aplikacji emporiaME są pomoc w obsłudze książki telefonicznej, definiowanie numerów alarmowych, zarządzanie umówionymi spotkaniami i dostęp do prognoz pogody. Istotne daty i przypomnienia, na przykład o wizytach lekarskich czy zażywaniu lekarstw można wprowadzić do kalendarza na urządzeniu emporia z poziomu smartfonu. Użytkownik aplikacji może śledzić bieżący status powiadomień, natomiast użytkownik aparatu emporia otrzymuje na czas wszystkie informacje o ważnych wydarzeniach i spotkaniach.

Dedykowany usłudze i tradycyjnie dla marki bardzo prosty w użyciu telefon emporiaCONNECT wyposażono w 2,8-calowy wyświetlacz TFT, wbudowany aparat z matrycą 2 megapikseli, moduł GPS, oraz gniazdo na kartę pamięci microSD.

Źródło/fot. emporia

Pomost między pokoleniami - emporia Connect - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Emporia TALKcomfort to telefon, którego konstrukcja wychodzi na przeciw oczekiwaniom seniorów. Wysoką jakość połączono tu z niezwykłą prostotą obsługi.

 • Design
  9
 • Aplikacje
  6
 • Bateria
  9
 • Łatwość obsługi
  9
 • Funkcjonalność
  9
 • Design
  7.6
 • Aplikacje
  6.4
 • Bateria
  8.8
 • Łatwość obsługi
  9.6
 • Funkcjonalność
  6.6

+ Plusy

 • przemyślana konstrukcja
 • intuicyjna obsługa

- Minusy

 • brak zaawansowanych funkcji

Większość współczesnych telefonów komórkowych wyposażona jest w funkcjonalności daleko bardziej zaawansowane niż prowadzenie rozmów czy wysyłanie wiadomości tekstowych. Nie tylko w smartfonach, ale i w prostych modelach znaleźć można aparat fotograficzny czy odtwarzacz multimedialny. Tymczasem wiele osób - zwłaszcza seniorów, choć nie tylko - poszukuje urządzeń prostych i nieprzeładowanych mnogością funkcji. Od telefonu oczekują oni przede wszystkim łatwości obsługi i prostego dostępu do najpotrzebniejszych opcji.

Emporia od 2001 r. konstruuje i produkuje właśnie takie telefony. We wszystkich modelach tej marki widać bezkompromisowe podejście do potrzeb nie tylko osób starszych, ale także niedowidzących i niedosłyszących. Tak samo jest z Emporią TALKcomfort.

Obudowa telefonu już przy pierwszym kontakcie robi bardzo dobre wrażenie. Zgodnie z filozofią producenta wykonano ją z wysokiej jakości materiałów. Jej główna, srebrna część ładnie współgra z czarnymi detalami. Wszystkie przyciski i przełączniki telefonu są miłe w dotyku, a całość doskonale spasowana.

Emporia TALKcomfort wygodnie leży w dłoni. Duża w tym zasługa jej ergonomicznego kształtu, dobrze dobranej wagi oraz poprawiających chwyt elementów znajdujących się z boku obudowy.

Wyraźnie widoczne cyfry i litery umieszczono na dużych i pewnie działających klawiszach. Dzięki ich konstrukcji użytkownik telefonu zawsze ma pewność co do tego, czy wcisnął odpowiedni przycisk.

Telefon włączymy i wyłączymy lub zablokujemy, korzystając z bocznych przycisków. W łatwy sposób możemy też regulować głośność dzwonka.

Dostęp do najczęściej używanych funkcji telefonu umożliwiają przełączniki umieszczone na boku obudowy. Po lewej stronie znajduje się włącznik, przyciski służące do zmiany głośności w słuchawce i wyciszenia dzwonka oraz praktyczną, przesuwaną blokadę urządzenia. Na prawym boku umieszczono przełącznik budzika, przycisk latarki (działa ona także przy wyłączonym telefonie) oraz przycisk, którego przesunięcie w górę natychmiast przenosi do ekranu tworzenia wiadomości tekstowej. Przesunięcie go w dół daje natomiast szybki dostęp do menu telefonu.

Ekran Emporii znakomicie wywiązuje się z powierzonego mu zadania. Dzięki wysokiemu kontrastowi oraz dużym czcionkom wyświetlane na nim informacje są doskonale widoczne. Jasność dobrano tak, aby z telefonu można było korzystać w każdych warunkach oświetleniowych.

Menu Emporii TALKcomfort to wzór przejrzystości oraz prostoty obsługi. Wszystkie opcje i ustawienia są łatwo dostępne – wybrać je można po prostu przesuwając przycisk menu umieszczony na prawym boku obudowy. Do potwierdzenia wyboru tradycyjnie służy przycisk połączenia a do cofnięcia operacji klawisz jego zakończenia. Poza standardowymi funkcjami menu telefonu oferuje także praktyczny kalendarz, przypominający o ważnych datach oraz przydatny w codziennych rachunkach kalkulator.

Dodatkowym ułatwieniem jest już wspomniany szybki dostęp do ekranu tworzenia wiadomości testowych oraz książka telefoniczna, do której skrót umieszczono na klawiaturze. Klawiszom można przypisać funkcje szybkiego wybierania. Wystarczy wtedy dłużej przytrzymać określony przycisk, a telefon sam wybierze przyporządkowany do niego numer. Nie trzeba nikogo przekonywać, że dla wielu starszych osób to duże ułatwienie. Dodatkowo do klawisza „1” producent na stałe przypisał alarmowy numer 112. Takie rozwiązanie zabezpiecza przed przypadkowym jego usunięciem z listy szybkiego wybierania. Dłuższe przytrzymanie przycisku „0” łączy natomiast z pocztą głosową.

Emporię TALKcomfort wyposażono także w udogodnienia, dzięki którym mogą z niej sprawnie korzystać także osoby niedowidzące oraz niedosłyszące. Telefon posiada między innymi możliwość ustawienia silnych wibracji alarmu, bardzo wysokiej głośności dzwonka, dźwięku w słuchawce oraz w trybie głośnomówiącym. Przychodzącemu połączeniu towarzyszy jasno migająca dioda latarki.

Drugi bok telefonu zawiera kolejny zestaw przydatnych i łatwo dostępnych przycisków.

Walorom praktycznym TALKcomfort towarzyszy także znikome zapotrzebowanie na energię. W pełni naładowana bateria wystarcza na 210 godzin w trybie czuwania oraz na 150 minut nieprzerwanych rozmów.

Emporia TALKcomfort to telefon godny polecenia. Jego przemyślana i dopracowana konstrukcja powoduje, że korzysta się z niego z dużą przyjemnością. Czytelny ekran, duże klawisze oraz przejrzyste menu czynią z niego wprost idealną komórkę dla seniora.

Zawartość pakietu:

 • telefon,
 • bateria,
 • ładowarka,
 • instrukcja obsługi,
 • karta gwarancyjna

 

Informacje ogólne  
Producent Emporia
Model TALKcomfort
System 900/1800
Standardowy akumulator Li-Ion 1000 mAh
Maksymalny czas rozmów* [min] do 240
Maksymalny czas czuwania* [godz] do 200
Wymiary [mm] 114 x 55 x 15,5 mm
Waga [g] 80g
UMTS nie

Emporia TALKcomfort – komfortowy telefon dla seniora - opinie i komentarze (11)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
tadeuszx
13-05-2016 - 17:36:49
Podczas wysylaniu wiadomości sms pokazuje że wyslanie sms nie powiodlo się i nie mogę wyslać -proszę o pomoc
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
15-05-2016 - 16:45:43
Sprawdź w ustawieniach numer centrum sms. Powinien być +48602951111. Jeśli jest inny, popraw go, jeśli jest poprawny, sprawdź kartę w innym telefonie, by wykluczyć błąd aparatu.
  (0)
Odpowiedz
tadeuszx
04-03-2016 - 14:38:28
Bardzo dobry telefon/mam go 5 lat/ wada-powinien być zamykany .Bateria trzyma ok.5 dni..
  (0)
Odpowiedz
Shivson
30-01-2015 - 16:28:40
No, niestety. Trafił się problem z wyświetlaczem. Dziadek prawdopodobnie powciskał coś nie tak jak trzeba i na ekranie telefonu prawie nic nie widać. Szukałem w ustawieniach jednak jest tam jedynie możliwość zmiany kontrastu, która nie ma wpływu na jasność wyświetlacza. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, proszę o podpowiedź.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
31-01-2015 - 07:06:26
Witaj. Można spróbować przywrócić w telefonie ustawienia fabryczne. Jeżeli jest to tylko błąd ustawień rozwiąże problem. Pamiętaj że przywrócenie ustawień fabrycznych wykasuje wszystkie dane z telefonu. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
iwan 60
09-12-2012 - 11:12:06
Jestem emerytem w wieku 66 lat. Mam LG już wiekowy i obecnie nie jestem z niego zadowolony. Na słońcu nie mogę zobaczyć godziny ani wpisu w telefonie. Brak jest telefonów dla ludzi w mim wieku. Taki tel. powinien być z klapką wyraźne wpisy na ekranie. Dlatego z klapką aby po zamknięciu została rozłączona rozmowa. Powinien posiadać dyktafon i możliwość rejestrowania rozmowy. Wszystkie inne bajery nie są potrzebne. Powinien być dostępny w sklepie a nie przez Internet. Towar należy osobiście sprawdzić. Jeszcze powinien być tani dlatego, że jak dziadek zgubi to kupuje się nowy. Mam kolegę 85 lat i musiałem sprezentować mu starego Samsunga z klapką i jest nim zachwycony.
  (0)
Odpowiedz
tak
13-06-2012 - 11:58:24
Ocena: 8/10
Telefon super dla osoby słabo widzącej, tak jak dla mojej mamy.
  (0)
Odpowiedz
telefonmaniak
09-06-2012 - 11:03:55
Ocena: 8/10
ten telefon jest niepowtarzalny dla seniora. moj dziadek ma ten telefon i jest zachwycony.
  (0)
Odpowiedz
MarcinBabolewski
27-04-2012 - 14:16:42
Ocena: 8/10
Telefon, który ma moja Babcia i jest ogromnie z niego zadowolona. Olbrzymie przyciski, które pozwalają na korzystanie jej bez okularów. Wyświetlacz, również widzie bez okularów kto dzwoni. Dlatego ciesze się, że koś stworzył taki telefon. Telefon IDEALNY dla dziadków, którzy chcą mieć telefon cały czas przy sobie. Dla babci jest dobre i dla Nas, możemy w każdej chwili sprawdzić czy u Niej wszystko ok.
  (0)
Odpowiedz
kkazio
24-04-2012 - 13:59:15
Ocena: 6/10
Wszystko ładnie pięknie tylko, że trendy senior będzie się wstydził z taką cegła chodzić. Kiedy wreszcie ktoś wymyśli coś z funkcjami dla seniora a co nie będzie wyglądało jak sprzęt ortopedyczny?
  (9)
Odpowiedz
blawka
21-04-2012 - 14:14:58
Ocena: 9/10
Ja jestem bardzo zadowolona z tego telefonu. Dla osoby starszej jest w sam raz duże cyfry widoczny zegarek a to najważniejsze w telefonie:) Bateria jak najbardziej wytrzymała, mi osobiscie trzymała 12dni. Posiada bardzo mięciutkie klawisze tak więc przy użytkowaniu jest super :)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Na trybunach T-Mobile Ekstraklasy pojawia się coraz więcej kilkuletnich fanów. Wszystko dzięki rodzicom, którzy chcą zaszczepić w swoich pociechach kibicowską żyłkę.

Coraz częstszym widokiem na stadionach T-Mobile Ekstraklasy są całe rodziny, który aktywnie wspierają swój ukochany klub. Rodzicie nie obawiają się przyprowadzać swoich pociech na mecze. Ojciec chce zabrać syna, bo jego własna przygoda z piłką nożną również zaczęła się od wizyt na meczach z tatą. Taka jest tradycją, którą stara się kultywować bardzo wielu kibiców. A najmłodsi zjawiają się na trybunach chętnie i z dużym uśmiechem na ustach. - Pierwszy mecz widziałam jak miałam roczek, może dwa latka - mówi dumnie jedna z fanek warszawskiej Polonii. - Kibicowanie wpoił mi w krew mój tata i teraz na meczę chodzę także ja - dodaje z kolei młody kibic Lecha Poznań.

Dzięki temu, że rodzice chcieli spędzać ze swoimi pociechami wspólne weekendy na stadionach, sektory rodzinne w sezonie 2011/2012 pękały w szwach. - Na pierwszy mecz przyszedłem z dziadkiem i miałem chyba 10 lat. Miałem ze sobą kanapki od babci i herbatę w termosie. Spodobało mi się na tyle, że na stadionie Widzewa zostałem na dłużej - mówił wierny kibic Widzewa Łódź.

Ojciec chce zabrać syna, bo jego własna przygoda z piłką nożną również zaczęła się od wizyt na meczach z tatą.

Dużo zmieniły nowoczesne stadiony, którymi mogą chwalić się obecnie zespoły grające w naszej lidze. Na stadionach, które będą arenami zbliżających się Mistrzostw Europy swoje spotkania rozgrywały Lech (w Poznaniu), Lechia (w Gdańsku) i Śląsk (we Wrocławiu). Nowoczesne i wyremontowane obiekty posiada także Legia Warszawa, Wisła Kraków, Cracovia, Korona Kielce, Zagłębie Lubin. Prace trwają, lub niedługo się rozpoczną, na stadionach w Zabrzu, Bielsku Białej i Białymstoku.

Wokół T-Mobile Ekstraklasy panuje naprawdę pozytywna energia, dzięki czemu wielu rodziców nie obawiało się przyjść na mecze ze swoimi dziećmi. Jeżeli jeszcze nie jesteście w grupie osób, które chodzą z całą rodziną na mecze naszej polskiej ligi, to w sezonie 2012/2013 musicie koniecznie zmienić ten stan rzeczy.

<div id="watch-description-text"> <p id="eow-description"><em>Na trybunach T-Mobile Ekstraklasy pojawia się coraz więcej kilkuletnich fanów. Wszystko dzięki rodzicom, którzy chcą zaszczepić w swoich pociechach kibicowską żyłkę. Kibicowanie jest dla wszystkich.</em></p> </div>

Kibicowanie z pokolenia na pokolenie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Barcelońskie targi przyniosły premiery nowych systemów operacyjnych, smartfonów, usług oraz innowacyjnych rozwiązań NFC. Wszystko to widzieli na własne oczy nasi koledzy z T-Mobile. Co zrobiło na nich wrażenie? Co zaskoczyła, a co zaimponowało? Dowiedzcie się!

18. edycja Mobile World Congress odbyła się w dniach 25-28 lutego. Impreza po raz kolejny była największą na świecie wystawą dla firm związanych z branżą telefonii komórkowej. Operatorzy, producenci urządzeń i dostawcy technologii prezentowali swoje najnowsze przedsięwzięcia. Dokładne podsumowanie tegorocznych MWC znajdziecie tutaj.

Do wątku MWC 2013 warto jeszcze powrócić by poznać opinie osób, które miały szczęści przebywać pod koniec lutego w Barcelonie i na własne oczy widzieli premiery i prezentacje nowych sprzętów i technologii.

Nowe systemy operacyjne i modele smartfonów

Zdaniem Andrzeja Gładkiego, Kierownika Działu Zarządzania Terminalami w T-Mobile, największe zainteresowanie gości targów wzbudziły nowe systemy operacyjne dla smartfonów i tabletów, które oficjalnie wyszły już z fazy eksperymentalnych do etapu wdrożenia na rynek. Na MWC 2013 pokazano systemy Mozilli Firefox OS, Ubuntu oraz Jolla Sailfish.

Zaprezentowana na MWC Nokia 301 z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom tradycyjnych telefonów komórkowych.

Branża mobilna zdominowana przez systemy Apple iOS oraz Android Google zdecydowanie domaga się zintensyfikowania konkurencji i urozmaicenia rynku. Okazuje się, że próbujący zdobyć coraz większą pozycję Windows Phone 8 oraz starający się wrócić „do łask” klientów BlackBerry 10 to za mało.

- Szczególnie Firefox OS wzbudził wielkie zainteresowanie, a olbrzymia konferencja prasowa Mozilli otwierająca kongres w niedzielę 24. lutego przykuła uwagę całej branży. Nowy system prezentowali między innymi CEO Mozilla Foundation Gary Kovacs, CEO Qualcomm Paul Jacobs oraz CEO Deutsche Telekom Rene Obermann. Dla nas, T-Mobile, ten sukces medialny jest szczególnie krzepiący, ponieważ grupa Deutsche Telekom oraz Telefonica, to pierwsi operatorzy na świecie którzy poparli nowy system już w ubiegłym roku. Co więcej, w Europie nowy system na pierwszym smartfonie zadebiutuje właśnie w T-Mobile już w połowie tego roku (dowiedz się więcej - wejdź tu!). Nie często zdarza się, aby być liderem na skalę światową - z dumą mówi Andrzej Gładki.

Podczas MWC 2013 zaprezentowano oczywiście premierowe modele słuchawek. Aktywna w tej kwestii była zwłaszcza Nokia. Fiński producent pokazał nowe Lumie: 520 i 720.
Pojawiła się także Nokia 301. - Telefon ten z pewnością zainteresuje wiele bardziej "konserwatywnych" osób tęskniących za klasycznymi modelami takimi jak E52 czy C5-00 - wyjaśnił Andrzej Gładki.

Pokazano także tablet Sony Xperia Z będący kompanem dla zaprezentowanego w styczniu smartfona Xperia Z. Charakteryzuje się niezwykle niską wagą i fenomenalnym designem. Smartfon Xperia Z jest już w naszej ofercie.

Bardzo ciekawe rozwiązanie podczas MWC zaprezentowała firma Assa Abloy. Jej rozwiązanie umożliwia zarządzanie kontrolą dostępu do pomieszczeń z wykorzystaniem kluczy umieszczonych na karcie SIM

emporiaCONNECT to telefon dedykowany dla innowacyjnej usługi emporiaME

Nowe usługi

Tomasz Skrzyniarz, Kierownik Działu Zakupu Terminali i Zarządzania Łańcuchem Dostaw w T-Mobile, podkreślił, że MWC to nie tylko sam hardware. - Można zaryzykować stwierdzenie, że w niedalekiej przyszłości producent sprzętu bez wyraźniej strategii związanej z wykorzystaniem urządzenia (system operacyjny, wszelkiego rodzaju „nakładki” wyróżniające go z tłumu, innowacyjne oprogramowanie, aplikacje etc.) jest skazany na porażkę - wyjaśnił Tomasz.
Jako ciekawe rozwiązania zaprezentowane podczas MWC 2013 wskazał m.in na  emporiaME. Usługa stanowi swoisty "pomost" pomiędzy pokoleniami. - Jak inaczej określić oprogramowanie, które umożliwia przekazywanie danych (zdjęcia, obsługa kalendarza – w tym np.: przypomnienie / potwierdzenie zażycia lekarstw, pomoc w obsłudze kontaktów) pomiędzy nowoczesnym smartfonami opartym na systemie operacyjnym iOS lub Android, a telefonem dla seniora EmporiaCONNECT? - opisuje Tomasz Skrzyniarz.

Rozwój NFC

Dużo działo się także w kwestii NFC, o którym bardzo dużo przydatnych informacji możecie znaleźć na naszej stronie.
Artur Karasiński, Ekspert T-Mobile, opowiedział nam, że uczestnicy tegorocznych targów mogli m.in. pobrać specjalną aplikację NFC Badge, dzięki której można było dostać się na teren targów dedykowanym wejściem, identyfikując się wyłącznie korzystając ze swojego telefonu NFC! Z tej opcji skorzystało ponad 10 tysięcy osób, co tylko potwierdza wzrost zainteresowania tą technologią.

- Naszą uwagę zwróciło ciekawe rozwiązanie zaprezentowane przez firmę Assa Abloy, umożliwiające zarządzaniem kontrolą dostępu do pomieszczeń z wykorzystaniem kluczy umieszczonych na karcie SIM. Inny, warty uwagi pomysł został oparty na tagach NFC przeznaczonych do przyczepienia na walizkę, plecak lub torbę, który umożliwia odnalezienie rzeczy zagubionych został zaprezentowany przez firmę tag-a-bag - powiedział Artur.

Po raz kolejny targi MWC potrafiły zaskoczyć gości nowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami, które już niedługo będą na wyciągnięcie ręki dla wszystkich.

MWC 2013 oczami uczestników - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się