Miejsca w stolicy Wielkopolski cieszą się największą ilością głosów w projekcie www.kreujemymiasto.pl. W pierwszej dziesiątce znajduje się aż 6 miejsc z Poznania. Budowa interaktywnej mapy potrwa do końca czerwca.

Jak dotąd najwięcej głosów w konkursie na najciekawsze miejsca w Polsce otrzymały miejsca z Poznania, a wśród nich m.in. Teatr Wielki imienia Stanisława Moniuszki, przez wielu nazywany Operą Poznańską, kameralne uliczki w okolicy Muzeum Sztuk Użytkowych czy kamienica przy ulicy Ślusarskiej. Dotychczas poznańskie lokalizacje z pierwszej dziesiątki, a jest ich 6, łącznie zebrały ponad 19 tys. głosów.

Wśród polecanych przez uczestników projektu miejsc znajdują się także nadmorska Stegna (1123 głosy), różowy Most Tolerancji w Głogowie (2678 głosów), Pałacyk Branickich w Białymstoku (3080 głosów) i osiedlowe uliczki w Lublinie (921 głosów). Na miejsca z pierwszej dziesiątki internauci oddali do tej pory ponad 30 tys. głosów.

Akcja, której pomysłodawcą i organizatorem jest firma HTC, ma na celu stworzenie interaktywnej mapy interesujących miejsc w polskich miastach i miasteczkach, których popularność zależy wyłącznie od głosów internautów. Z końcem czerwca, spośród 10 miejsc z największą liczbą głosów, jury - w składzie którego zasiada m.in. projektant Łukasz Jemioł, wskaże 3 najlepsze rekomendacje. Ich autorzy otrzymają najnowszy smartfon HTC One.  Dla zwycięzcy przewidziano także profesjonalną sesję fotograficzną w magazynie VIVA! Moda.

Akcja pokazuje, że regionalne patriotyzmy funkcjonują także w Polsce. To dobrze, bo trudno sobie wyobrazić lepszych ambasadorów ciekawych miejsc niż właśnie ich mieszkańcy. Wierzymy, że do końca projektu mapa zapełni się ciekawymi propozycjami, także z tych mniejszych miast, jak chociażby nadmorska Stegna – mówi Agata Cichowicz, Marketing Manager HTC Polska.

Udział w akcji jest bezpłatny. Żeby dodać miejsce do mapy wystarczy zrobić zdjęcie lub nakręcić krótki filmik i przesłać go za pośrednictwem strony kreujemymiasto.pl

Poznańskie lokalizacje najpopularniejsze! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Są takie zawody, które można wykonywać bez stawiania się każdego dnia w określonym miejscu. Zdalną pracę umożliwia internet i telefon.

Rozdzielanie zadań współpracownikom z własnej kuchni podczas śniadania, przeprowadzanie wywiadu z ważną osobistością bez zdejmowania piżamy, kończenie raportu z maluchem w chuście przy piersi....

Nie wszystkie zawody można wykonywać bez codziennego chodzenia w określone miejsce. Wszak trudno wyobrazić sobie pracującego zdalnie kasjera, recepcjonistkę, lekarza czy sprzątaczkę. Jednak liczba tych, którzy chociaż część tygodnia wykonują swoje obowiązki siedząc w domu, rośnie. W tej chwili to już kilka procent wszystkich polskich pracowników, a nie wlicza się tutaj osób wykonujących wolne zawody.

Korzyści ze zdalnej pracy czerpie zarówno pracodawca, jak i pracownik. Ten pierwszy nie musi przygotowywać stanowiska pracy, więc, jeżeli więcej jego pracowników wykonuje pracę w trybie zdalnym, oszczędza na wynajmie powierzchni biurowej. Ma jednak obowiązek zapewnienia pracownikom pracującym w domu odpowiednich warunków pracy, wyposażenia ich w niezbędny do wykonywania obowiązków sprzęt. Najczęściej jest to komórka i laptop, ale bywają także bardziej specjalistyczne narzędzia.

Pracownik zyskuje, nie marnując czasu na dojazdy, jeżeli jego miejsce pracy byłoby bardzo daleko od domu. Zdalna praca to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które zajmują się dziećmi czy osobami starszymi. Mogą pracować, a w przerwach bez problemu poświęcać im swój czas, np. przygotowując posiłki. Zdalna praca ma oczywiście także swoje wady...

Istnieje zagrożenie, że praca zawodowa stanie się złodziejem czasu prywatnego. Dlatego trzeba poczynić pewne założenia: w jakich godzinach wykonujemy obowiązki zawodowe, a kiedy musimy uświadomić szefowi czy współpracownikom, że nie jesteśmy na każde ich zawołanie dlatego, że nasz dom pełni okazjonalnie rolę biura. Z drugiej strony życie rodzinne może się okazać tak absorbujące, że ucierpi na tym nasza praca. Zawsze ważniejsze będzie wyprowadzenie psa, ugotowanie obiadu czy zabawa z dzieckiem niż robienie raportu czy obdzwanianie klientów. Życie prywatne często wydaje się barwniejsze niż praca.

Na to także jest metoda. Jeżeli ktoś, kto chce wykonywać zdalną pracę, nie może się na niej skupić we własnych czterech kątach, może wynająć biurko niedaleko swojego miejsca zamieszkania. Biur dla freelancerów i osób wykonujących pracę zdalnie przybywa. Koszt wynajęcia biurka nie jest duży, a jeżeli znacząco wzrośnie nam dzięki temu produktywność, może się to opłacać.

Zdalna praca nie byłaby możliwa, gdyby nie telefony i rozwój szerokopasmowego internetu. Dzięki nim możliwe jest nie tylko danie pracownikowi dostępu do firmowej poczty elektronicznej, dokumentów firmowych, ale także organizowanie telekonferencji, które pozwolą przeprowadzać rozmowy z kontrahentami bez potrzeby osobistych spotkań czy organizowanie regularnych spotkań z innymi osobami pracującymi nad tym samym zagadnieniem.

Wróćmy zatem do obowiązku zapewnienia pracownikowi tego, co przyda mu się w pracy. Niezależnie od tego, czy jesteście pracownikiem czy przełożonym, który chciałby wyjść z propozycją zdalnej pracy, sprawdźcie najpierw oferty, które należy wziąć pod uwagę, tworząc listę argumentów za.

Gdy pracownik mieszka w miejscu, gdzie nie ma warunków do korzystania z telefonii stacjonarnej innych operatorów, z pomocą przyjdzie Taryfa Firmowa, czyli bezprzewodowy telefon stacjonarny dla firm, działający w oparciu o sieć T-Mobile. Jeżeli potencjalny zdalny pracownik posiada dostęp do linii TP, dobrym rozwiązaniem będzie Linia Biznesowa.

Oferujemy także Stacjonarny Numer Firmowy, czyli numer stacjonarny i komórkowy w jednym telefonie. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo z numeru stacjonarnego można korzystać nie tylko siedząc przy własnym biurku, lecz w promieniu 500 metrów od wskazanego przez siebie adresu świadczenia usługi. Poza tą przestrzenią komórka jest po prostu komórką. Niech będzie nią w taryfie Nowa Firma lub Pakiet dla Biznesu.

Pracownikowi zdalnemu można także zapewnić dostęp do faksu. Oprócz nowoczesnego smartfonu nieodzowny będzie także niezawodny laptop, który pozwoli na wygodną i efektywną pracę. Zobaczcie, spośród jakich modeli możecie wybierać i dobierzcie do jednego z nich blueconnect.

Praca zdalna to przykład na to, jak nowe technologie zmieniają nasze życie na lepsze.

Fot. Monkey Business Images | Dreamstime.com

Zdalna praca coraz popularniejsza - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Firma Distimo przygotowała zestawienie najpopularniejszych aplikacji ściąganych na smartfony w 2011 r. Wszystkich "zakasowały" Angry Birds!

Dużo ostatnio na naszym serwisie podsumowań minionego roku, ale jako że mamy koniec grudnia, to doprawdy trudno się temu dziwić.

Kolejne tego typu zestawienie przygotowała firma Distimo. W raporcie dotyczącym rynku aplikacji mobilnych znalazł się ranking najbardziej popularnych aplikacji ściąganych na smartfony.
Trzeba przyznać, że raport jest dosyć wiarygodny. Distimo przebadała bowiem najczęściej pobierane aplikacje na wszystkie systemy operacyjne we wszystkich sklepach z aplikacjami. Co więc zwyciężyło?

Dla nikogo chyba szokiem nie będzie informacja, że bezsprzecznym zwycięzcą została gra Angry Birds. Mało tego! Angry Birds Rio uplasowała się dodatkowo na 4 miejscu, zaś Angry Birds Seasons na pozycji 7. Można więc śmiało powiedzieć, że wściekłe ptaszyska zdominowały nasze telefony.

Miejsce drugie i trzecie zajęły Facebook oraz Skype, a więc aplikacje, pozwalające pozostać w bliskim kontakcie z naszymi najbliższymi.

A tak wygląda cała lista:

1. Angry Birds

2. Facebook

3. Skype

4. Angry Birds Rio

5. Google Maps

6. iBooks

7. Angry Birds Seasons

8. Fruit Ninja

9. Talking Tom Cat

10. Twitter

Najpopularniejsze aplikacje 2011 roku - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Raku
30-12-2011 - 18:36:51
"8. Friut Ninja" literówka się wkradła, powinno być Fruit :P Pozdrawiam!
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
02-01-2012 - 15:06:15
Raku, dzięki za czujność! :-)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W 2016 roku nawet 700 mln telefonów na całym świecie będzie obsługiwać płatności zbliżeniowe.

W ubiegłym roku sprzedanych zostało, zgodnie z szacunkami, około 30 mln telefonów komórkowych wyposażonych w technologię NFC. Jak wynika z danych firmy Berg Insight, w tym roku może się sprzedać ponad 100 mln sztuk takich urządzeń.

O rosnącej w szybkim tempie popularności NFC mogą świadczyć szacunki obserwatorów rynku, którzy są zdania, że sprzedaż telefonów z obsługą płatności sięgnie 700 milionów w 2016 roku.

Technologia NFC pozwala na wymianę danych na odległość kilku centymetrów, co oznacza, że telefony komórkowe z wbudowanym odpowiednim modułem, mogą być używane do płacenia za towary, ale nie tylko. NFC można wykorzystać także do zapisu biletów (tak jak obecnie robi się to na magnetycznych kartach miejskich), wymiany zdjęć, wizytówek, ściągania muzyki.

Źródło: Reuters
Fot.: Yudesign | Dreamstime.com

Płatność komórką coraz popularniejsza - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się