To już nie pierwszy przypadek, kiedy uznany producent samochodów decyduje się wykorzystać potencjał smartonów Apple. Tym razem zaglądamy za kulisy produkcji spotu dla Bentleya.

O dziwo w przypadku Bentleya nie chodzi tym razem o samo auto, lecz o projekt samochodowej marynarki przygotowanej na wystawę krawiecką Saville Row Bespoke, której firma jest sponsorem. Zdjęcia do filmu powstawały w Londynie oraz Los Angeles, a przy produkcji użyto iPhone’a 6 oraz iPhone’a 6 Plus z towarzyszeniem masy obiektywów, stabilizatorów oraz uchwytów.

Na poniższym materiale wideo możecie zobaczyć jak wyglądał cały proces, a pod koniec filmu znajduje się odnośnik do stworzenego iPhonami dzieła. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się nadzwyczaj profesjonalnie.

Promocyjne wideo Bentleya kręcone iPhonem 6 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
16.02.2011

Nakręcony iPhonem

Południowokoreański „Night fishing” to pierwszy film, który w całości powstał przy użyciu iPhone`a. Jego reżysera – Parka Chan-Wooka – poznaliśmy już za sprawą takich perełek kinematografii, jak „Oldboy” czy „Pragnienie”.

W produkcje zaangażowanych było 80 osób, a zdjęcia trwały tylko 10 dni. By nakręcić film telefonem, potrzebny był budżet, który ukształtował się na poziomie 133 tysięcy dolarów. 27 stycznia br. efekt trafił do dziesięciu wybranych kin w Korei Południowej. Europejscy widzowie mogli go zobaczyć w Berlinie podczas trwającego obecnie międzynarodowego festiwalu filmowego.

"To nie jest tak, że technika przysłoniła przesłanie filmu. Może wszystkich bardziej interesuje relacja z planu, na którym używa się wyłącznie telefonu komórkowego, ale z chwilą, gdy na sali kinowej rozpoczyna się projekcja, to aktorzy i opowieść są najważniejsi."

Do nakręcenia „Night Fishing” użyto dwóch iPhonów 4, a ujęcia kręcone były pod różnym kątem. Cała ekipa dołożyła do procesu coś od siebie, kręcąc sceny także własnymi telefonami. Półgodzinna  historia znajduje się na pograniczu fantasy i horroru. Odpowiada o mężczyźnie, który w trakcie łowienia ryb odnajduje ciało odzianej w biel kobiety. Traci on przytomność, gdy próbuje odczepić linkę, a po odzyskaniu świadomości okazuje się, że ma na sobie ubranie zmarłej.

Sam Chan Wook (reżyser, który film zrobił we współpracy ze swoim bratem) mówi, że „taki sposób robienia filmu jest o wiele bardziej demokratyczny, bo każdy może po prostu wyciągnąć swój aparat i potem zaprezentować zrobione przez siebie zdjęcia. Niektórzy osiągnęli bardzo interesujące ujęcia. Ale to nie jest tak, że technika przysłoniła przesłanie filmu. Teraz może wszystkich bardziej interesuje relacja z planu, na którym używa się wyłącznie telefonu komórkowego, ale z chwilą, gdy na sali kinowej rozpoczyna się projekcja, to aktorzy i opowieść są najważniejsi.”

Użycie iPhone`a do nakręcenia obrazu kinowego to co prawda eksperyment, ale od tego się zaczyna. Prawdopodobnie smartfony nieprędko zastąpią profesjonalne kamery, jednak i w przeszłości tak sądziliśmy odnośnie innych dziedzin.

Zobacz teaser filmu oraz materiał z planu.

 

Foto: dododo-olleh.kt.com

Nakręcony iPhonem - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Czarl
17-02-2011 - 11:15:46
Cały film został nakręcony przy użyciu wyłącznie iPhone'ów? Trzeba tylko jeszcze wspomnieć, że sama kamera z iPhone'a by nie wystarczyła :P Na drugim filmie widać zresztą podpięte obiektywy.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Lubicie dokumentować rzeczywistość przy pomocy swojego iPhone’a? Ten gadżet powinien przypaść wam do gustu.

Użytkownicy iPhone’ów wiedzą, że robienie zdjęć przy pomocy tego smartfonu to duża przyjemność, a efekt zazwyczaj jest całkiem niezły. Może być lepszy dzięki pewnemu akcesorium firmy GoPano.

Znany producent akcesoriów do tworzenia zdjęć panoramicznych przygotował specjalną nakładkę kompatybilną z iPhonem 4 i 4S. Nakładka pozwala na wykonywanie 360-stopniowych panoram oraz interaktywnych obrazów wideo.

Cena nakładki to niecałe 80 dolarów. Sami zobaczcie, jak to działa.

Rób panoramy iPhonem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
20.01.2012

Trenuj z iPhonem

Jednym z dość popularnych zastosowań iPhone'a jest wykorzystywanie go przy różnorakich ćwiczeniach fizycznych czy treningu. W App Store dominują aplikacje przeznaczone głównie dla biegaczy czy cyklistów. Znaleźć tam można jednak także programy przeznaczone dla ćwiczących nie tylko konkretne dyscypliny sportowe ale i wykonujących określone zestawy czy serie ćwiczeń. Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym pozycjom w tej kategorii.

Przegląd tego typu programów wypada rozpocząć od najliczniejszej grupy, a więc aplikacji dla biegaczy, cyklistów czy nawet osób, które wybierają się na spacer, celem poprawienia swojej kondycji i zdrowia. Jedną z najbardziej popularnych aplikacji tego typu jest Nike+ GPS. Program ten korzysta z wbudowanego odbiornika GPS i zapisuje nie tylko trasę jaką przebył użytkownik ale także inne ważne informacje, jak ilość spalonych kalorii, średnią prędkość itp. Nike+ GPS sprzężony jest z dedykowanym serwisem, w którym użytkownicy mogą porównywać swoje osiągi. Ciekawą funkcją są komunikaty głosowe, informujące użytkownika np. o przebytym dystansie.

Podobną aplikacją jest RunKeeper. Obok biegania czy chodu, pozwala ona jednak także na zapisywanie statystyk jazdy na rowerze i na nartach. Podobnie jak Nike+ GPS także i RunKeeper posiada dedykowany serwis społecznościowy, w którym swoje wyniki można porównywać ze znajomymi.

RunKeeper pozwala na zapisywanie statystyk biegania, spacerów czy jazdy na rowerze i na nartach.

Innym rodzajem programów asystującym przy treningu jest aplikacja Pilates23, zawierająca instruktażowe filmy, przedstawiające ćwiczenia metody o tej samej nazwie.

Innym programem tego typu, pozwalającym na notowanie osiągów podczas treningów jest Runtastic Pro. Pozwala on na zapisywanie m.in. pokonanej odległości, wysokości, szybkości, spalonych kalorii itp. informacji. Umożliwia także ręczne wprowadzanie wyników treningu, w przypadku sportów i ćwiczeń, w których odbiornik GPS nie jest wykorzystywany (np. trening na siłowni). Swoimi osiągnięciami można dzielić się nie tylko za pośrednictwem dedykowanego serwisu ale także przez Facebooka i Twittera. Runtastic Pro umożliwia także na sterowanie muzyką bez wychodzenia z tej aplikacji.

Wśród programów zapisujących wyniki ćwiczeń i treningów, wspomnieć wypada także o Endomodo, OutFront czy Sports Tracker. Wszystkie one oferują mniej więcej podobny zestaw funkcji.

Pilates23 to własny asystent ćwiczeń w systemie Pilates.

Innym rodzajem programów asystującym przy treningu jest aplikacja Pilates23, zawierająca instruktażowe filmy, przedstawiające ćwiczenia metody o tej samej nazwie. Użytkownik może obejrzeć także ponad 30 minutowy film przedstawiający cały cykl ćwiczeń. Program pozwala także na odnotowanie, które ćwiczenia zostały już wykonane. Można więc za jego pomocą śledzić systematyczność treningów.

Trenuj z iPhonem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się