Aktualizacja Map Google wprowadza przydaną funkcję przekazywania lokalizacji danego miejsca z wersji desktopowej prosto do telefonu.

Przesyłanie znalezionej lokalizacji z komputera do Map Google w smartfonie jest banalnie proste. Wystarczy skorzystać z nowego odnośnika Wyślij na urządzenie, który pojawia się w menu mapy w wersji desktopowej tuż pod adresem. Z rozwijanej listy wybieramy nasze urządzenie i już po chwili ta sama lokalizacja zostaje znaleziona na mobilnej wersji mapy w smartfonie.

Tam otrzymujemy powiadomienie, z którego możemy od razy przejść do nawigacji albo zobaczyć wskazówki dojazdu. Co ciekawe, funkcja działa zarówno w urządzeniach opartych o platformę Android, jak i iOS. Jest jeden warunek, który musi być spełniony, aby transfer lokalizacji w ogóle się powiódł. Zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej użytkownik musi być zalogowany na to samo konto w Google.

Sprytne i może Wam oszczędzić nieco czasu na etapie planowania wakacyjnych wojaży. Pamiętajcie tylko o aktualizacji Map Google na smartfonach.

fot. Fotolia

Prześlij miejsce z desktopowej Mapy Google prosto do smartfonu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Masz smartfon z Androidem? W Polsce wystartowała długo oczekiwana nawigacja dla Map Google.

Czekaliśmy dwa lata, ale chyba było warto. Google nareszcie doceniło polski rynek. Po uruchomieniu usługi powiadamiania o korkach, oraz możliwości pobierania map „na zapas”, doczekaliśmy się w pełni funkcjonalnej i w pełni spolszczonej usługi nawigacji w Mapach Google dla Androida.

Na mapę można nałożyć warstwę usług, która pomoże nam odnaleźć stację benzynową.

Na razie nawigacja jest w fazie beta, co oznacza, iż usługa dopiero stawia pierwsze kroczki. Działa jednak bezproblemowo. Nareszcie można jeździć i wędrować po naszym kraju, korzystając z aplikacji, którą w systemie ma prawdopodobnie każdy posiadacz smartfonu z Androidem. Jeśli tylko posiadamy moduł GPS, Mapy Google doprowadzą nas na miejsce. Nawigacja oferuje wyszukiwanie w oparciu o adresy i nazwy, obsługuje komendy głosowe, a także poprowadzi nas krok po kroku głosem polskiego lektora. Działa również nakładanie warstw usług na mapę, dzięki czemu możemy dowiedzieć się gdzie wzdłuż planowanej trasy zatankujemy auto czy zjemy obiad. Jedynie usługa podgląd ulicy (Street View) na razie raczkuje. Google dopiero co uruchomiło program robienia wirtualnej mapy polskich miast i miasteczek.

Nawigacja jest darmowa, ale wymaga ciągłej transmisji danych 3G. Dedykowana jest raczej dla osób intensywnie korzystających z internetu, które posiadają wykupione duże pakiety internetowe.

Nawigacja wykorzystuje uruchomione niedawno powiadamianie o korkach i utrudnieniach w ruchu.

O ile w nawigacji pieszej możemy pobrać mapy wyznaczonego obszaru do pamięci urządzenia, tak w przypadku podróży autem przez całą Polskę, trzeba liczyć się z tym, że nasz smartfon będzie często łączył się z internetem. W takiej sytuacji warto rozważyć aktywację odpowiedniego pakietu danych, o ile nie macie go w swojej taryfie. Polecamy internet w telefonie blueconnect 12 lub blueconnect 18.

Najnowszą wersję aplikacji Mapy Google znajdziecie w Android Market.

Fot/Źródło: Google

Nawiguj z Google po Polsce. Teraz już możesz! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zumi.pl przygotowało kreatora map – usługę pokaż swój biznes. Można dzięki niemu szybko wygenerować mapkę dojazdową, gotową do umieszczenia na stronie www.

Ruszyła alternatywa dla Map Google, które do tej pory miały monopol na tego typu usługi w Polsce. Lokalizator internetowy Zumi.pl pozwala zalogowanym użytkownikom generować mapki dojazdowe z oznaczeniami i krótkim komentarzem. Serwis udostępnia cztery formaty map, oraz kod do wklejenia na dowolnej stronie (choćby firmowej).

Kreator dostępny jest pod adresem zumi.pl/api. Wersja podstawowa pozwala na umieszczenie znacznika lub znaczników, wypełnienie danych adresowych oraz dodatnie opisu. Według twórców, stworzenie mapki to zaledwie kwestia kilku minut. Umieszczona na stronie minimapa pozwala między innymi na wygenerowanie planu dojazdu.

W wersji dla deweloperów możliwości jest dużo więcej, choć wymaga to już znajomości języków HTML i JavaScript.

Zaawansowany kreator pozwala na: ustawianie i modyfikację stanu mapy (pozycja, skala, przesuwanie), wyświetlanie warstw w formacie GeoJSON, dodawanie znaczników, konfigurowanie wyglądu znaczników, możliwość podpinania pop-up’ów pod znaczniki, rysowanie linii, wyszukiwanie lokalizacji na bazie geolokalizacji z HTML5, dopasowywanie pozycji mapy do zadanego obszaru, grupowanie warstw, wyświetlanie/chowanie warstw, obsługa zdarzeń mapy, obsługa zdarzeń znaczników.

Fot/Źródło: Onet.pl

Kreator dostępny jest pod adresem zumi.pl/api. Wersja podstawowa pozwala na umieszczenie znacznika lub znaczników, wypełnienie danych adresowych oraz dodatnie opisu.

Zumi.pl z kreatorem map. Polska alternatywa dla Google Maps - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Poczta Polska uruchomiła usługę, dzięki której klienci mogą wysłać samodzielnie wykonane zdjęcia jako kartki pocztowe.

Dzięki usłudze Neokartka, fotografia zrobiona smartfonem za pomocą specjalnej aplikacji stanie się elektroniczną pocztówką, którą w tradycyjnej papierowej formie listonosz dostarczy pod wskazany przez nas adres.

Smartfony coraz częściej zastępują aparaty fotograficzne. Dlatego jako kolejny etap rozwoju projektu neokartka.pl dajemy klientom dostęp przez kanał mobilny. Neokartka jest pierwszą usługą z całej gamy eUsług, które będą udostępniane w ramach platformy mobilnej - mówi Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, odpowiedzialnej za rozwój e-usług w Grupie Kapitałowej Poczty Polskiej.

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

Za pomocą aplikacji mobilnej dla systemu operacyjnego Android szybko i wygodnie prześlemy zdjęcie ze smartfona. Oprogramowanie pozwala na kompozycję i dopasowanie zdjęcia oraz dodanie krótkiego tekstu na awersie kartki. Można także skorzystać z proponowanej galerii wzorów.

Dodatkowo, dzięki lokalizacji GPS, przekażemy informację z jakiego miejsca kartka została wysłana. Mobilną neokartkę można również zaadresować do wielu odbiorców z książki adresowej. Skomponowana i opłacona kartka, np. sms-em lub poprzez płatność SkyCash (4,99 PLN) zostanie wydrukowana w dużym formacie (połowa kartki A4) i dostarczy ją listonosz Poczty Polskiej.

Aplikacja neokartka jest do pobrania za darmo ze sklepu Google Play z urządzenia mobilnego działającego w systemie Android.

Neokartka - pocztówka ze smartfonu lub tabletu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się