Specyfikacja to istotny element we wszelkich zabiegach marketingowych. Dla laika liczy się ilość rdzeni, a bardziej wtajemniczonym przyda się numeracja, która wskazuje na moc procesora. Qualcomm chyba sobie o tym przypomniał.

Jeszcze jakiś czas temu procesory Qualcomma można był znaleźć niemal w każdym smartfonie czołowych producentów. Teraz to już nie takie oczywiste, bo Samsung coraz częściej decyduje się na zastosowanie własnych Exynosów, a Huawei ma Kirin, które zbierają niezgorsze opinie. Nad własnymi procesorami pracują także LG, Sony, a nawet Google. Nic dziwnego, że Qualcomm robi porządki w portfolio – mógł poczuć się nieco zagrożony.

Smartfony z Qualcommami znajdziesz także w e-sklepie

Owe porządki polegają na tym, że zmieniona została nazwa dwóch procesorów – Snapdragon 618 stał się Snapdragonem 650, a Snapdragon 620 – Snapdragonem 652.

Zabieg ten ma, wbrew pozorom, sens. Teraz te, których nazwy kończą się na 620 to będą te najmniej wydajne, osiemsetki to te przeznaczone do flagowych urządzeń, zaś 650-tki są mocniejsze od 620-tek i teraz wskazuje na to wreszcie sama nazwa. Specyfikacja nie uległa zmianie.

 

 

Qualcomm zmienił nazwę Snapdragonom - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

HTC Desire 820 ze Snapdragonem 615 znajdziesz w e-sklepie
Podziel się