Już 26 stycznia, o godzinie 8:30, w warszawskim klubie Loft44 rozpocznie się Firefox OS App Day – warsztaty dedykowane programistom HTML5 oraz deweloperom aplikacji mobilnych. Wydarzenie organizują wspólnie T-Mobile i Mozilla.

Firefox OS App Day to jedna z wielu realizowanych przez T-Mobile inicjatyw, mających na celu wspieranie innowacyjności i rozwój młodych talentów. T-Mobile, podobnie jak Mozilla, intensywnie działa w obszarze tworzenia nowych rozwiązań technologicznych, przez co cele obydwu marek znajdują wiele punktów wspólnych. Jednym z nich jest środowisko mobilne, kluczowe zarówno dla świata telekomunikacji i mobilnego internetu, jak i programowania.

Chcąc dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, T-Mobile i Mozilla wspólnie organizują warszawski Firefox OS App Day – wydarzenie skierowane do deweloperów aplikacji na platformy mobilne, znających technologie HTML5, CSS oraz JavaScript. Jest to jedno z serii ponad 20 spotkań, odbywających się w tym miesiącu na całym świecie.

Podczas warszawskiego Firefox OS App Day przedstawiciele T-Mobile i Mozilli opowiedzą o zaawansowanych możliwościach wykorzystania języka HTML5. Po ich wykładach nastąpi część warsztatowa spotkania, podczas której uczestnicy będą mogli w praktyce, pod okiem ekspertów, wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności.  

Rejestracja na Firefox OS App Day – ostatnie wolne miejsca! - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

sewerzn789
26-01-2013 - 13:59:43
Czyli można liczyć na pierwsze smartfony z Firefox OS w T-Moblie? ;)
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
27-01-2013 - 07:18:36
sewerzn789, jeszcze nic nam o tym nie wiadomo. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przed Wami opis kolejnej gry mobilnej przeznaczonej dla miłośników piłki nożnej. W Football Kicks zadaniem gracza jest wykonywanie perfekcyjnych rzutów wolnych. Czy jesteś w stanie tak podkręcić piłkę, by ominęła mur i wpadła do siatki?

0

Ocena autora

W App Store i Google Play gier piłkarskich jest całe zatrzęsienie, ale tak naprawdę tylko niektóre z nich zasługują na naszą uwagę. Z całą pewnością jedną z takich gier jest Football Kicks, produkcja brytyjskiego studia Distinctive Developments, która na całym świecie zdążyła zostać pobrana ponad 7 milionów razy. Taki wynik robi wrażenie i jest wystarczającym powodem do tego, byście się tym tytułem zainteresowali. A ja postaram się Wam w tym pomóc.

Football Kicks to gra polegająca na perfekcyjnym opanowywaniu stałych fragmentów gry, takich jak rzuty wolne i karne, przez co przede wszystkim powinna przypaść do gustu miłośnikom właśnie tych elementów gry w piłkę nożną. Zresztą nie tylko im, bo to po prostu fajna i dobrze wykonana gra. Ale jeśli dobrze znacie takich piłkarzy jak Andrea Pirlo czy legendarny już Zinedine Zidane i szanujecie ich właśnie za genialną umiejętność wykonywania rzutów wolnych, to grając w Football Kicks poczujecie się jak ryba w wodzie.

Zacznijmy od tego, że Football Kicks to, w odróżnieniu od wielu innych podobnych gier z App Store i Google Play, produkcja darmowa. Za możliwość zabawy nie trzeba płacić ani złotówki, a poziom rozgrywki nie odstaje od konkurencji. Co prawda producent zaimplementował tu system mikrotransakcji ułatwiających zabawę, ale na szczęście nie są one obowiązkowe do tego, by czerpać radość z gry. Przejdźmy jednak do tego co najważniejsze, czyli rozgrywki.

Pamiętacie perfekcyjne rzuty wolne wykonywane przez Pirlo i Zidane'a? Możecie ich naśladować na swoich smartfonach!

W Football Kicks naszym zadaniem jest oddawanie celnych strzałów na bramkę, której strzegą mniej lub bardziej gęsto rozstawieni obrońcy ustawieni w murze, kierowani przez sztuczną inteligencję. W tej grze nie ma bramkarza, ale nie oznacza to wcale, że możemy strzelać gdzie tylko nam się podoba. Celem jest trafienie w jedną z kilku tarcz umieszczonych w świetle bramki - i to właśnie od nich uzależniony jest nasz wynik punktowy. Podkręcamy więc piłkę w taki sposób, by ominęła przeszkody i wylądowała w najbardziej korzystnym dla nas miejscu.

Sterowanie odbywa się z wykorzystaniem ekranu dotykowego smartfonu lub tabletu. Piłkę uderzamy i podkręcamy stukając w ekran i wykonując proste gesty. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, na początku jest trochę trudno, ale praktyka czyni mistrza. Za celne strzały i dobre wyniki jesteśmy nagradzani monetami, które następnie przeznaczamy na odblokowywanie dodatkowych trybów rozgrywki (w sumie jest ich sześć), stadionów oraz elementów stroju i wyglądu naszego zawodnika, którego samodzielnie tworzymy. Pod tym wszystkim kryją się godziny zabawy.

Gra jest dostępna na urządzenia z Androidem i iOS całkowicie za darmo!

Podsumowanie

Football Kicks to wciągająca, angażująca i przede wszystkim darmowa gra przeznaczona dla miłośników piłki nożnej, a w szczególności stałych fragmentów gry. Uzupełnieniem przyjemnego modelu rozgrywki jest bardzo zaawansowana (jak na możliwości urządzeń mobilnych), trójwymiarowa grafika. Ściągnijcie, zagrajcie i udowodnijcie, że Zinedine Zidane mógłby się od Was wiele nauczyć!  

Gra Football Kicks jest dostępna w Google Play (Android - pobierz) i App Store (iOS - pobierz)

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Football Kicks - zostań mistrzem rzutów wolnych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mozilla Firefox to jedna z najbardziej popularnych przeglądarek internetowych na świecie i chyba najczęściej używana przez internautów w Polsce. Od kilku miesięcy w sieci można było znaleźć informacje na temat tworzenia przez Mozillę własnego systemu operacyjnego, który miałby zagościć na smartfonach wybranych producentów. Po targach MWC 2013 wiemy, że Polska będzie jednym z pierwszych krajów w Europie w którym w lato 2013 r. pojawi się smartfon Alcatel One Touch Fire, który działa właśnie pod kontrolą Firefox OS!

Podczas MWC 2013 zaprezentowano długo oczekiwane smartfony wyposażone w Firefox OS. Były to Alcatel One Touch Fire i ZTE Open, o których już pisaliśmy. Sama Mozilla przedstawiła na swojej konferencji system Firefox OS. Ogłosiła również plany operatorów dotyczące wprowadzania na rynek urządzeń z tym systemem.

Miło nam poinformować, że już w lato T-Mobile zaoferuje wam właśnie Alcatel One Touch Fire! Polska będzie jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym ten telefon się pojawi. Jest to owoc współpracy pomiędzy Deutsche Telekom, a Mozillą. Jesteśmy zaangażowani w rozwój i tworzenie nowego systemu od samego początku, a więc od 2011 r.

René Obermann, przewodniczący rady nadzorczej Deutsche Telekom, powiedział podczas MWC, że wprowadzenie pierwszego smartfonu w Europie z nowym systemem operacyjnym od Firefox jest ważnym krokiem do zwiększenia konkurencji pomiędzy producentami odmiennych ekosystemów na urządzenia mobilne. I trudno się z nim w tej kwestii nie zgodzić!

Polska będzie jednym z pierwszych krajów w Europie w którym pojawi się Alcatel One Touch Fire. Telefonu z system Firefox OS możecie spodziewać się już w lato!

Miło nam poinformować, że już w lato T-Mobile zaoferuje wam Alcatel One Touch Fire z systemem operacyjnym Firefox OS! Polska będzie jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym ten telefon się pojawi. Jest to owoc współpracy pomiędzy Deutsche Telekom a Mozillą. Jesteśmy zaangażowani w rozwój i tworzenie nowego systemu Mozilli od samego początku, a więc od 2011 r.

Przypomnijmy, że smartfon od Alcatela wyposażono w 3,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 320 pikseli. Za jego wydajność odpowiada procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz, wspierany przez 256 MB pamięci RAM. Dla użytkownika przeznaczono 512 MB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki czytnikowi kart microSD. Jest także 3,2-megapikselowy aparat i bateria o pojemności 1400 mAh.

Kilka pytań na temat Firefox OS zadaliśmy Jarosławowi Wawszczakowi, Gł. Specjaliście ds. Technologii IT w Dziale Innowacyjności T-Mobile.

- Czym różni się nowy system operacyjny Mozilli – Firefox OS  – od innych obecnych na rynku?
Firefox OS, podobnie jak Android czy iOS, udostępnia szereg funkcjonalności i aplikacji oferowanych w nowoczesnych smartfonach, takich jak mapy, nawigacja, e-mail czy sieci społecznościowe. Dzięki wybraniu standardów HTML5 i JavaScript jako głównych technologii udało się wyeliminować część warstw oprogramowania obecnych w innych platformach – smartfony z Firefox OS mogą działać szybciej i płynniej niż ich konkurenci na sprzęcie o podobnej mocy i cenie. Dużo prostsze staje się też tworzenie aplikacji ze względu na wykorzystanie powszechnie znanych technologii stosowanych do tworzenia serwisów internetowych.
 
- Jakie aplikację będą dostępne w Firefox OS?
Potencjał współczesnych smartfonów można w pełni wykorzystać tylko dzięki ogromnemu wyborowi różnorodnych aplikacji. Dlatego Mozilla i jej partnerzy już teraz budują własne aplikacje i wspierają twórców oprogramowania. Ze względu na wykorzystanie elastycznych technologii takich jak JS i HTML5 tworzenie aplikacji jest znacznie prostsze.  
 
- Jakie działania związane z Firefox OS prowadzone są w T-Mobile?
W styczniu w ponad 20 krajach świata odbyły się Mozilla Firefox OS App Days, podczas których specjaliści dzielili się wiedzą dotyczącą budowania aplikacji. W Polsce, gdzie partnerem Mozilla App Day był T-Mobile, podczas warsztatów powstało osiem innowacyjnych aplikacji, które mamy nadzieję zobaczyć w Marketplace (sklepie z aplikacjami dla Firefox OS). Deutsche Telekom zadeklarował wsparcie dla nowej platformy na poziomie globalnym, natomiast w Polsce T-Mobile współpracuje z Mozillą w celu zapewnienia dostępności najpopularniejszych lokalnych aplikacji na platformie Firefox OS.

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji Alcatel One Touch Fire - pierwszego smartfona z Firefox OS!</em><br /><br /></p>

<p><em>Firefox OS - dowiedzcie się więcej o tym systemie!</em></p>

Pierwszy smartfon z Firefox OS już w lato w Polsce! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przeglądarka internetowa Firefox jest obecnie najczęściej wykorzystywaną przeglądarką w Polsce, korzysta z niej blisko co druga osoba. Na całym świecie używa jej ponad 450 milionów ludzi.

Naturalnym krokiem fundacji Mozilli było stworzenie wersji przeglądarki na urządzenia mobilne – przeglądarka jest dostępna dla smartfonów i tabletów z systemem Android.
Mozilla, zachęcona sukcesem swojego oprogramowania, postanowiła pójść znacznie dalej i stworzyć własny system operacyjny dla urządzeń mobilnych: Firefox OS. Jest to całkowicie nowa platforma stawiająca wyzwanie dotychczasowym liderom rynku, takim jak Android, iOS czy Windows Phone.

Kolejne miliony
Celem, jaki przyświecał Fundacji Mozilla przy tworzeniu systemu Firefox OS, było przyłączenie do internetu kolejnych dwóch miliardów ludzi na całym świecie.
Dla wielu osób będzie to pierwszy smartfon, a dla niektórych pierwsze urządzenie, za pomocą którego połączą się z internetem. Dlatego Mozilla z dużą starannością zaprojektowała interfejs w sposób intuicyjny i łatwy w użyciu, jednocześnie udostępniając wszystkie funkcje, jakich oczekujemy od współczesnych smartfonów.

Jednym z najistotniejszych ułatwień będzie umożliwienie zakupów w sklepie z aplikacjami nawet tym osobom, które nie chcą lub nie mogą korzystać z kart kredytowych – opłaty za aplikacje zostaną po prostu doliczone do faktury za usługi telekomunikacyjne. Z kolei korzystanie z transmisji danych i pakietów internetowych będzie dla użytkownika komfortowe dzięki funkcji kontroli kosztów.

Ze względu na wybór standardów HTML5 i JavaScript jako głównych technologii udało się wyeliminować część warstw oprogramowania obecnych w innych platformach – smartfony z Firefox OS mogą być tańsze od smartfonów opartych o konkurencyjne platformy, zachowując te same funkcjonalności, jakość i szybkość działania.

Na MWC 2013 stoisko Mozilli cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a system Firefox był najciekawszym wydarzeniem tegorocznych targów. Pierwszym telefonem z systemem Firefox wprowadzonym przez T-Mobile Polska będzie Alcatel One Touch Fire. Jest to telefon przeznaczony dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swojej przygody ze smartfonem. Urządzenie zostało wyposażone w 3,5-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 320 x 480 pikseli. W smartfonie zainstalowano aparat 3,2 Mpix, a zdjęcia można zapisywać na karcie SD. Na pokładzie znajdą się podstawowe moduły łączności: WLAN (802.11 b/g/n), GPS, Bluetooth 3.0.
Ciekawostką w tej klasie jest zastosowanie szybkiego procesora Qualcomm Snapdragon 1 GHz. Na targach swoje telefony z Firefox zapowiedzieli także ZTE, Huawei, LG oraz bardzo popularny w Polsce Sony - Ireneusz Cichocki, Ekspert ds. Produktu w T-Mobile.

Smartfon z Firefox OS już dostępny w naszej ofercie

Alcatel One Touch Fire możesz mieć w abonamencie, Mix, Mix z internetem oraz ze starterem T-Mobile na kartę. Sprawdź!

Mozilla Marketplace
Obecnie to, czy dany smartfon zdobędzie uznanie użytkowników, zależy w dużej mierze od ekosystemu. Platforma mobilna bez odpowiednich aplikacji nie pozwala wykorzystać możliwości oferowanych przez sprzęt, system operacyjny oraz szereg czujników i komponentów umieszczonych w obudowie. Mozilla zadbała o to, aby już w momencie premiery sklep z aplikacjami miał dużo do zaoferowania. Swoją obecność na platformie zapowiedzieli już m.in. Twitter, AccuWeather, Facebook, Box i eBay.

Wprowadzając telefon na polski rynek, musimy uwzględnić Wasze oczekiwania, dlatego już teraz rozpoczęliśmy prace nad lokalnymi aplikacjami. Jedną z pierwszych, a zarazem bardzo ważnych aplikacji jest oczywiście MiBOA – aplikacja umożliwiająca zarządzanie swoim kontem, przynosząca oszczędność czasu i wygodę. Nie zapominamy też o rozrywce – gotowa jest już wersja Audioteki dla Firefox OS, pozwalająca na pobieranie i słuchanie audiobooków.

Cały czas toczą się rozmowy z głównymi polskimi portalami i największymi wytwórcami aplikacji mobilnych – wszyscy doceniają potencjał nowej platformy i widzą dużą szansę na sukces dzięki obecności w Mozilla Marketplace od samego początku. Tworzenie aplikacji staje się dużo prostsze ze względu na wykorzystanie powszechnie znanych technologii stosowanych do tworzenia serwisów internetowych, dzięki czemu można przenieść swoje usługi do Firefox OS bez wdrażania kosztownych inwestycji.

Alcatel One Touch Fire z Firefox OS już niedługo w T-Mobile!

Działania w T-Mobile
Deutsche Telekom jest zaangażowany w rozwój systemu Firefox OS już od 2011 roku. W ramach współpracy z Mozillą powstaje kod odpowiedzialny za usługi świadczone przez operatora.
W Polsce pracujemy między innymi nad funkcjonalnością kopii zapasowych oraz zdalną instalacją aplikacji. Z kolei oddział T-Labs w Dolinie Krzemowej zajmuje się włączeniem do systemu technologii NFC.

W naszej siedzibie odbyło się wydarzenie, na którym zaprezentowano platformę Firefox OS. Można było zobaczyć telefony, dowiedzieć się o planach wprowadzania ich na rynek i dostępnych aplikacjach. Oprócz spotkań w T-Mobile staramy się dotrzeć do grona twórców aplikacji mobilnych i już teraz zachęcić ich do tworzenia aplikacji. Właśnie dlatego T-Mobile był partnerem Mozilli podczas styczniowego Mozilla Firefox App Days. W trakcie warsztatów powstało osiem innowacyjnych aplikacji, które wkrótce będą dostępne w Marketplace.

Już latem w Polsce
Polska została wybrana jako pierwszy kraj w Grupie Deutsche Telekom, w którym Firefox OS zostanie wprowadzony na rynek.
Telefon, który planujemy wprowadzić do sprzedaży, to Alcatel One Touch Fire. Kolejni producenci, którzy tworzą smartfony z Firefox OS, to ZTE, LG i Sony.

<p><em>Zobaczcie relację z debiutu Alcatela One Touch Fire w naszym salonie!</em></p>

<p><em>Poznajcie Firefox OS - nowy i innowacyjny system operacyjny!</em></p>

Firefox OS - dobrze go znamy! - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

RedakcjaT-Mobile-Trendy
21-11-2013 - 13:55:42
Informujemy, że wykryte zostały błędy po aktualizacji Alcatel OT Fire. Błędy mogą objawiać się między innymi kasowaniem listy kontaktów i restartowaniem telefonu. Firma Alcatel wraz z firmą Mozilla pracują aktualnie nad rozwiązaniem problemu. W najbliższym czasie poinformujemy o statusie prac nad poprawą błędu. W tej chwili aktualizacja jest wstrzymana. Pozdrawiamy
  (0)
Odpowiedz
Alf
28-05-2013 - 08:52:27
Cieszę się, że operator T Mobile dostrzegł potencjał systemu Firefox. System ten jest tworzony przez fascynujących ludzi. Idea Open Sorce budzi szacunek. Czekam na bardziej konkretne informacje dotyczące ceny i dostepności telefonów. Z chęcią przetestowałbym jeden z nich ;)
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
27-06-2013 - 14:10:41
Alf, dzięki za zainteresowanie :-) Niedługo podamy więcej szczegółów i przedstawimy więcej materiałów na temat Firefox OS. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się