Tych, którzy przy wyborze zwracają uwagę na specyfikację smartfonu, trzeba przeciągnąć na swoją stronę. Qualcomm to wie.

Czasami pokazujemy wam tutaj reklamy smartfonów czy tabletów. Nikogo nie trzeba przekonywać, że producenci sprzętu muszą się reklamować, aby klienci brali ich pod uwagę przy wyborze produktu. Ale teraz ważne jest nie tylko logo na obudowie, ale także to, co znajduje się wewnątrz niej.

Sercem wielu opisywanych tutaj smartfonów są procesory firmy Qulacomm, czyli Snapdragony. Producent przygotował reklamę, która ma utrwalić w głowie klientów ich nazwę. Może wtedy producenci zdecydują się właśnie na nie zamiast na autorskie rozwiązania takie jak Exynosy Samsunga czy Hi Sillicon Huawei.

Reklama wygląda jak fragment filmu fantasy. Zresztą zobaczcie sami:

Źródło: YT

Reklama Qualcomma ze smokiem (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W mobilnym świecie trwa wyścig zbrojeń – wyścig, który wydaje się nie mieć końca. Ma on za to zdecydowanego lidera.

Smartfon i tablet – wbrew pozorom więcej je łączy niż dzieli. To urządzenia, które coraz częściej zastępują nam nie tylko tradycyjny telefon komórkowy, ale bardzo często także komputer, przenośny odtwarzacz muzyki i wideo i aparat fotograficzny. Umożliwiają nie tylko rozmowy i komunikację za pomocą wiadomości tekstowych i dostęp do internetu, ale także nieustanny kontakt ze znajomymi za pomocą jednego z wielu kanałów, takich jak chociażby serwisy społecznościowe czy w końcu dostarczają rozrywki. Ich użytkownicy ochoczo korzystają ze wszystkich tych funkcji – zazwyczaj jednak nie zastanawiają się co tak naprawdę za tym wszystkim stoi.

Tymczasem urządzenia te to tak naprawdę małe komputery. Małe, biorąc pod uwagę wyłącznie ich wymiary, bo mocą obliczeniową wiele nie odbiegają od popularnych laptopów, a niektóre z nich nawet przewyższają. Za ich wydajność w głównej mierze odpowiedzialny jest procesor. To właśnie dlatego tak często słyszy się o gigahercach i rdzeniach. Na tym polu trwa nieustanny „wyścig zbrojeń”, podobny do tego jaki miał miejsce między producentami układów do komputerów stacjonarnych a następnie notebooków czy w końcu ultrabooków. Teraz jednak główną arena tych zmagań jest rynek mobilny.

Powód jest banalnie prosty – popyt na coraz szybsze, a co za tym idzie oferujące użytkownikom coraz bogatsze możliwości urządzenia mobilne jeszcze nigdy nie był tak wysoki. Smartfony nie służą, jak już wspominaliśmy wyłącznie do dzwonienia więc ich użytkownicy chcą coraz więcej, szybciej i wydajniej. Gracze na tym rynku także są zupełni inni – prym wiedzie tu Qualcomm, amerykańska firma specjalizująca się w komunikacji bezprzewodowej, producent układów, o których słyszeliście na pewno – Qualcomm Snapdragon.

Qualcomm Snapdragon 600 króluje na smartfonie HTC One. Dzięki niemu w szybki i łatwy sposób użytkwonicy smartfona korzystać mogą z aplikacji, gier, muzyki.

Dość często pada tu słowo układ i skrót SoC. Warto to pokrótce wyjaśnić. Choć w większości specyfikacji technicznych smartfonów i tabletów widnieje pozycja „procesor” to tak naprawdę sercem każdego takiego urządzenia jest układ SoC, którego procesor jest częścią składową. SoC jest układem scalonym łączącym w jednym, kompletnym systemie elektronicznym wszystkie niezbędne elementy smartfonowej układanki.

W jednej kości, oprócz jej głównego elementu czyli procesora znajdują się – układ odpowiedzialny za generowanie i wyświetlanie grafiki (GPU), odpowiedzialny za generowanie i odtwarzanie dźwięku układ audio, pamięć operacyjna a także moduły łączności odpowiedzialne za łączność radiową, GPS czy modem. Na polu integracji liderem jest Qualcomm – firma ta, jako jedyna zaprojektowała i wyprodukowała całkowicie zintegrowany układ SoC, który znacząco zwiększa wygodę korzystania z urządzeń przenośnych.

Procesory Qualcomm są też najwydajniejszymi obecnie układami na rynku. Zaprezentowany niedawno Qualcomm Snapdragon 800 osiągami przewyższa niektóre z układów stosowanych w notebookach i symbolicznie kończy erę dominację tradycyjnych układów w zakresie wydajności, bo integracja od zawsze była domeną układów SoC. Nie bez znaczenia jest także ich energooszczędność, którą zawdzięczają samej idei układów SoC, procesowi technologicznemu, ale też dynamicznemu zarządzaniu samym procesorem.

Dzięki układom od Qualcomm na smartfoanch korzystać można z gier, które kiedyś tak pięknie działać mogły tylko na komputerach.

Qualcomm to producent, na którego układy decydują się wielcy rynku mobilnego – można znaleźć je w topowych smartfonach znanych marek, które znajdziecie w naszej ofercie. Qualcomm Snapdragon 600 króluje w Samsungu Galaxy S4 i HTC One, Qualcomm Snapdragon S4 w HTC One S, Nokii Lumia 920, Sony Xperia T, LG Swift G czy Sony Xperia Z. Najnowszy Snapdragon 800 znalazł się zaś w jednej z najciekawszych premier ostatniego okresu – Sony Xperia Z Ultra.

Firma ta zasługuje na uwagę z jeszcze jednego powodu – potrafi zwrócić uwagę na to, czym jeszcze niedawno użytkownicy smartfonów czy tabletów się nie interesowali – na markę podzespołów zastosowanych w ich urządzeniach. Warto tu przywołać choćby spoty, z których pierwszy przywołuje na myśl trailer superprodukcji w klimacie fantasy, a kolejny daje jasny i zabawny obraz jak wyglądałby świat bez urządzeń mobilnych, których królem jest właśnie Qualcomm. Zobaczcie je!

Qualcomm – smok w natarciu (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Reklamy usług Google'a oglądacie z większym zainteresowaniem niż inne? Tym razem nie ma żadnych eksperymentów z prawami fizyki, ale są za to... koty. I nie tylko.

Niewielu jest pewnie użytkowników internetu, którzy chociaż raz nie oglądali w sieci filmików ze śmiesznymi bądź rozczulającymi zwierzętami. Google postanowił zrobić kompilację takich wideo, reklamując Androida.

Hasło? „Be together. Not the same” (Bądźmy razem, nie tacy sami). Czy to podsumowanie różnorodności urządzeń mobilnych, które pracują pod kontrolą Androida? Nie sposób ich zliczyć, bo tylko w zeszłym roku sprzedał się miliard smartfonów z Androidem. System operacyjny Google'a wciąż dominuje na rynku urządzeń mobilnych i nie wygląda na to, aby iOS czy Windows Phone zagroziły mu w tym roku.

Reklama Androida ze zwierzakami (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Tym razem Apple postawił na stwierdzenie, że użytkownicy kochają iPhone'a. Powiedział także słów kilka o połączeniu oprogramowania z użytymi komponentami. Zobaczcie!

Ci, którzy wróżyli Apple upadek po śmierci Jobsa, muszą to odszczekać. Firma radzi sobie doskonale, wyniki najnowszych badań pokazują, że jej pozycja na razie nie jest zagrożona. 

Okazuje się, że 92 proc. wszystkich zysków ze sprzedaży smartfonów na świecie w pierwszym kwartale trafiło do kieszeni Apple'a. Dzięki wysokiej marży producentowi wystarczył 20-procentowy udział w rynku smartfonów. Drugie miejsce zajmuje Samsung z 15-procentowym udziałem (dane te pochodzą od firmy Canaccord Genuity).

Czy zatem iPhone'a trzeba jeszcze reklamować? Trzeba, więc zobaczcie dwie nowe reklamy Apple'a.

iPhone 6 w nowych reklamach (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się