Jeśli wierzyć plotkom, to Samsung doposaży Galaxy Note 6 w złącze USB C i porzuci w końcu przestarzały interfejs microUSB. Wbrew pozorom, będzie to jednak stanowić pewien problem.

Samsung przygotowuje się do premiery Galaxy Note 6 i Sammobile raportuje, że ten flagowiec otrzyma już złącze USB C, a nie interfejs microUSB, który znalazł się także w Galaxy S7 i S7 edge. Źródło informacji nie jest pewne zastosowanego kontrolera USB, a więc niekoniecznie musi to być USB 3.1, a być może starszy standard.

Zobacz smartfony Samsunga w e-sklepie

Jakby nie było, tak implementacja USB C w Galaxy Note 6 sprawi, że ten przestanie być kompatybilny ze starszymi goglami Gear VR. Jak dobrze wiemy, to właśnie m.in. z tego powodu w Galaxy S7 i S7 edge zachowano interfejs microUSB. To oznacza, że Samsung zapewne przygotuje nowe gogle VR. Już z wtyczką USB C. Problem jest jednak taki, że trzeba będzie za nie zapłacić. Ewentualnie, liczyć na podobną akcję jak w marcu, gdy Samsung dorzucał gogle do smartfonów zamówionych w przedsprzedaży.

Jak będzie w rzeczywistości? O tym pewnie przekonamy się latem tego roku, bo właśnie wtedy spodziewamy się oficjalnej premiery Galaxy Note 6. Specyfikacja techniczna nowego flagowca z piórkiem S Pen nie została jeszcze potwierdzona w benchmarkach, a więc dysponujemy na razie tylko plotkami.

Źródło: sammobile

Samsung Galaxy Note 6 prawdopodobnie z USB C - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się