Jeśli wierzyć plotkom, to Samsung zapowie w ofercie opaskę Gear Fit 2 już w przyszłym miesiącu. Akcesorium będzie mocno skupiać się na zdrowiu i zaoferuje wbudowany bioprocesor.

Koreańskie media informują, że Samsung może zapowiedzieć opaskę Gear Fit 2 już w czerwcu. Koreańczycy w grudniu przekazali, że pierwsze urządzenia z ich nowym bioprocesorem pojawią się w połowie tego roku.

Gear Fit ma mieć pulsometr, pojawi się też GPS, a więc smartfona w trakcie biegania będzie można zostawić w domu. Najistotniejszą nowością będzie jednak wspomniany bioprocesor.

Zobacz smartfony Samsunga w e-sklepie

Bioprocesor zaprojektowano do zbierania i przetwarzania danych fizjologicznych. Sygnały, które układ jest w stanie przetworzyć, obejmują: bioimpedancję elektryczną (BIA), fotopletyzmografie (PPG), elektrokardiogram (EKG), temperaturę skóry i reakcję skórno-galwaniczną (GSR). W ten sposób można będzie zmierzyć tkankę tłuszczową, masę mięśni szkieletowych, tętno, rytm serca, temperaturę skóry i poziom stresu.

Gear Fit 2 będzie więc mocno skupiać się na zdrowiu. Opaska zapowiada się naprawdę ciekawe i pozostaje nam nic innego, jak czekać na jej oficjalną premierą.

Źródło: pulsenews.co.kr

 

Samsung Gear Fit 2. Premiera podobno już w przyszłym miesiącu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się