Koreańskie media donoszą, iż już w sierpniu na rynku ma pojawić się nowy smartfon Samsunga. Galaxy Alpha ma być odpowiedzią firmy na nadchodzącego iPhone'a 6.

Jeśli doniesienia koreańskich mediów okażą się prawdziwe, to Samsung Galaxy Alpha zostanie wyposażony w 4,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED, a za jego wydajność odpowiadać będzie ośmiordzeniowy procesor Exynos 5 Octa. Głównym atutem nowego smartfonu firmy miałaby być jednak jego obudowa, która podobno będzie w całości wykonana z aluminium, a jej grubość nie przekroczy 6 mm.

Odpowiednio mocne podzespoły i aluminiowa obudowa to elementy, przy pomocy których Samsung chce podobno rzucić rękawicę Apple'owi i jego zbliżającemu się wielkimi krokami iPhone'owi 6. Samsung przez wielu bywa krytykowany właśnie za zbytnie przywiązanie do plastiku, więc kto wie - może faktycznie chce odmienić swój wizerunek przy pomocy nowego smartfonu.

Samsung odmówił oczywiście jakichkolwiek komentarzy na temat plotek dotyczących wspomnianego urządzenia. Koreańskie media donoszą jednak, że pierwszy z aluminiową obudową i jednocześnie najcieńszy smartfon w historii firmy może zadebiutować na rynku już w przyszłym miesiącu. Z ciekawością czekamy na rozwój dalszych wydarzeń w tej sprawie.

Samsung szykuje odpowiedź na iPhone'a 6? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
26.09.2011

Boombox na iPhone'a

Głośników dedykowanych dla produktów Apple powstało już bardzo dużo. Ale nowy boombox od Altec Lansing ma zagwarantować wyjątkową moc.

Altec Lansing wprowadza na rynek cyfrowy boombox MIX iMT810, który dedykowany jest dla posiadaczy iPodów i iPhone'ów. Boombox jest w stanie znacznie wzmocnić dźwięk wychodzący z małych sprzętów Apple. Urządzenie posiada narożne oraz wysoko- i średniotonowe głośniki, a także 5,25 calowy subwoofer i 5,25 calowy głośnik dostarczający naturalnie brzmiący bas. - Sprzęt może grać bardzo głośno, ale zachowa przy tym czystość dźwięku - zapewnia Steve Schlangen, Product Manager z Altec Lansing

Urządzenie wyposażone jest w niebieski wyświetlacz LCD. 3,5 mm wejście umożliwia połączenie z boomboxem innych odtwarzaczy MP3. Do boomboxa można także podłączyć pendrivea. Nowość od Altec Lansing posiada również wbudowane radio FM. - Wszystko to powstało z myślą o sytuacji, w której na imprezie wielu ludzi chciałoby podzielić się swoją muzyką z innymi - tłumaczy Schlagen.
Boombox może zostać podłączony do stałego zasilania, bądź też pracować do 30 godzin, będąc zasilanym przez baterie R20/D. Warto wspomnieć też o tym, że sprzęt grający ładuje iPody oraz iPhony, które są do niego podłączone. Nie ma więc obawy, że w czasie imprezy nasze urządzenie od Apple może się rozładować.

- Nasz nowy sprzęt określić można jednym słowem - "wow!" - mówi Steve Schlangen. - To sprzęt wyposażony w najnowocześniejszą technologię, a jednocześnie wyglądający jak boombox sprzed lat. Zupełne retro. Można wziąć go na ramię i przespacerować się po okolicy.

<p><em>Steve Schlangen, Product Manager z Altec Lansing, opowiada o nowym boomboxie swojej firmy. </em></p>

Boombox na iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W sieci pojawiła się właśnie nowa reklama Samsunga Galaxy S II, w której bohaterem jest nie tylko smartfon tego producenta ale i oczekujący w kolejce po iPhone'a 4S.

Reklama Samsunga ma podobny charakter do słynnej kampanii Apple Get A Mac, gdzie postaci komputera Mac i PC, w które wcielili się Justin Long i John Hodgman, kreowały pewien stereotypowy wizerunek ich użytkowników. W filmie reklamowym Samsunga widzimy grupę użytkowników iPhone'ów, czekających w kolejce na kupno nowego modelu, którymi targają różnego rodzaju z tym związane wątpliwości. W tej samej chwili dostrzegają trzymanego przez przypadkowe osoby Samsunga Galaxy S II.

W nowej reklamie Samsunga Galaxy SII bohaterem jest nie tylko wspomniany smartfone ale i iPhone i jego użytkownicy.

W filmie reklamowym Samsunga widzimy grupę użytkowników iPhone'ów, czekających w kolejce na kupno nowego modelu, którymi targają różnego rodzaju z tym związane wątpliwości.

Trzeba pamiętać, że jest to tylko parodia, przerysowanie pewnych cech, stereotypów związanych z użytkownikami produktów Apple. Reklama wzbudziła wiele kontrowersji, a także wiele internetowych wojen na słowa (tzw. flamewar).

Film możecie obejrzeć w serwisie YouTube.

Reklama Samsunga i kolejka po iPhone'a 4S - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Agregator treści, który zdobył popularność wśród użytkowników iPada, dostępny jest już także w wersji na iPhone’a.

Flipboard to internetowy agregator treści. Materiały, pochodzące z różnych źródeł – artykuły, filmy wideo, zdjęcia, newsy – prezentowane są użytkownikowi w taki sposób, jakby były częścią jednego ekskluzywnego wydawnictwa. Do wybranych przez użytkownika treści dobrane są chociażby odpowiednie zdjęcia.

To, co lubimy czytać czy oglądać, możemy zasubskrybować na potrzeby Flipboard nie tylko dzięki RSS-om, ale także serwisom społecznościowym, takim jak Facebook, Twitter. Dodatkowo redakcja Flipboardu oferuje coś na kształt serwisów tematycznych, do których wybierane są artykuły z różnych serwisów internetowych.

Może i wy spróbujcie zrobić własny magazyn tylko z tym, co was naprawdę interesuje

Wszyscy ci, którzy znają Flipboard z iPada, wiedzą, że warto było poczekać na długo zapowiadaną wersję na iPhone’a. W końcu jest - w trochę odmienionej wersji, bardziej odpowiedniej dla małego ekranu. Największą zmianą jest Cover Stories, czyli zbiór informacji na dobry początek.

Sprawdźcie sami, czy spodoba wam się korzystanie z Flipboard. Można go już pobrać bezpłatnie z App Store.

Flipboard na iPhone’a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się