Odkąd komórka coraz częściej zastępuje odtwarzacz MP3, producenci smartfonów robią wszystko, aby zaoferować dźwięk wysokiej jakości.

Nokia rozpoczęła współpracę z Monsterem, a HTC kupił Beats Studio, aby móc zaoferować klientom jeszcze lepszy dźwięk w swoich urządzeniach. Teraz przyszedł czas na to, aby także Samsung zatroszczył się o melomanów, którzy zdecydują się sięgnąć po jego produkty. Ma się do tego przyczynić współpraca ze szwedzką firmą Jays.

Jej szczegóły nie są na razie znane, więc nie wiadomo, czy Jays będzie dostarczał jedynie słuchawki do smartfonów Samsunga czy także odpowiednie aplikacje odpowiadające za poprawę jakości dźwięku, a tym samym za doznania użytkowników słuchających muzyki.

Jays nie jest może szerzej znaną marką, jednak przez melomanów jest kojarzona jako ta, która oferuje bardzo wysoką jakość w przystępnej cenie. Efekt współpracy Koreańczyków i Szwedów będzie można zobaczyć już w tym miesiącu, na początek w przypadku wybranych produktów dostępnych dla klientów z Korei Południowej.

Źródło: androidcommunity.com
Fot. Winmaster | Dreamstime.com

Samsung zadba o melomanów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wraz z popularyzacją urządzeń z Androidem, rośnie także liczba złośliwego oprogramowania dedykowanego tej platformie. Google chce ochronić przed nim użytkowników.

W ubiegłym roku liczba aktywowanych urządzeń z Androidem wzrosła o 250 proc. w porównaniu z rokiem 2010. Ilość pobranych z Androi Marketu aplikacji sięgnęła zaś 11 miliardów. Teraz Google, znane dotychczas ze swojego liberalizmu, wprowadza narzędzie, które ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników platformy.

Bouncer (Bramkarz), bo taką nosi nazwę, będzie automatycznie skanował nie tylko dotychczasową zawartość sklepu z aplikacjami, ale także wszystkie nowe programy i samych twórców aplikacji. Ta ostatnia czynność ma zapobiec ponownej rejestracji tych developerów, którzy dopuścili się wcześniej złamania regulaminu Android Marketu i narazili na szwank bezpieczeństwo jego użytkowników.

Wszystkie nowe aplikacje będą uruchamiane w warunkach testowych, a ich zachowanie wskaże, czy są bezpieczne.

Google poinformował także na swoim blogu, że w ciągu minionego roku liczba złośliwego oprogramowania w Android Markecie spadła o 40 proc.

Źródło: Google
Fot.: Celia Maria Ribeiro Ascenso Inacio | Dreamstime.com

Bouncer zadba o bezpieczeństwo Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dzięki aplikacji S Health, która zbiera dane o posiadaczu smartfonu lub tabletu Samsunga.

Posiadacze świetnie sprzedającego się flagowego smartfonu Samsunga z Androidem – Galaxy S III oraz najnowszego tabletu Koreańczyków – Samsunga Galaxy Note 10.1 będą mieli osobistego asystenta medycznego. Wszystko dzięki nowej aplikacji S Health.

To program, który gromadzi, monitoruje i analizuje dane z czujników medycznych, takich jak glukometry, ciśnieniomierze i wagi analizujące skład ciała.

Samsung pokaże aplikację podczas targów DiGiPharm & Pharma Marketing Show EU 2012. Firma ogłosi również podpisanie porozumienia z Health Network Communications.

Zarówno Samsung Galaxy S III, jak i Galaxy Note 10.1 mogą odbierać dane przez Bluetooth lub USB. Aplikacja generuje wykresy i tabele, dzięki którym użytkownicy mogą łatwo sprawdzić, czy utrzymują zdrowy styl życia.

Jak wam się podoba takie rozwiązanie?

Źródło/Fot.: Samsung

Galaxy S III i Galaxy Note 10.1 zadbają o zdrowie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dzięki tej aplikacji zwykła komunikacja za pośrednictwem telefonu komórkowego wchodzi na nowy poziom. Rodzice mniej martwią się o dzieci, dzieci o rodziców, a partnerzy o siebie nawzajem.

0

Ocena autora

Ile to razy zdarza nam się zadeklarować godzinę powrotu do domu, jednak coś nie pozwala nam wywiązać się z obietnicy. Dobra zabawa wciągnęła nas tak bardzo, że zapominamy wysłać SMS-a z informacją, kiedy będziemy lub że się spóźnimy? A może po prostu nie chcemy o późnej porze budzić bliskiego, który zasnął znużony wyczekiwaniem nas? Chcemy wiedzieć, czy nasze dziecko znajduje się tam, gdzie powinno? Rozwiązanie może stanowić usługa (lub aplikacja) Bezpieczna Rodzina.

To unikatowa na rodzimym rynku usługa lokalizacyjno-komunikacyjna, która pozwala namierzyć wybrany przez nas telefon. Warunkiem jest to, że jest on włączony i zalogowany do sieci operatora. Istotny element usługi stanowi aplikacja Bezpieczna Rodzina, którą znajdziecie w Polecanych w T-Mobile MyBox (możecie pobrać tutaj).

Aplikację Bezpieczna Rodzina znajdziecie w Polecanych w T-Mobile MyBox  

Aby móc korzystać z usługi Bezpieczna Rodzina, należy zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej. Po tej czynności na nasz numer telefonu zostanie wysłany unikalny kod aktywacyjny, który wysyłamy pod bezpłatny numer 8082. Wówczas otrzymamy SMS, który potwierdza aktywację usługi na telefonie. Kolejna czynność to uzupełnienie na stronie danych do naszego profilu w Bezpiecznej Rodzinie i rejestracja.

Następnie w profilu dodajemy do systemu osoby, z którymi chcemy być w kontakcie w ramach usługi. Do czynności tej używamy „Dodaj Bliskiego”, wpisując imię dziecka oraz numer jego telefonu i klikając „Dodaj”. Na podany przed chwilą telefon przychodzi SMS z wiadomością. Następnie wysyłamy bezpłatnego SMS-a (Zgoda na numer 8099), wyrażając w ten sposób zgodę na lokalizowanie tego numeru w ramach usługi Bezpieczna Rodzina. Wówczas otrzymamy wiadomość potwierdzającą, że wpisana przez nas osoba wyraża zgodę na lokalizowanie swojego numeru.

Możemy w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajdują się posiadacze numerów, wybranych przez nas w ramach usługi Bezpieczna Rodzina.

Usługa pozwala nam na całodobowe sprawdzanie położenia telefonu wytypowanych osób, które wyraziły na to zgodę. Aby skorzystać z opcji lokalizacji, wystarczy kliknąć „Lokalizuj” w aplikacji – wówczas zobaczymy mapę z oznaczonym miejscem pobytu bliskiego. Możemy naturalnie dodać więcej osób, których lokalizację chcemy znać i wówczas możemy na bieżąco i naraz sprawdzić ich położenie.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina może służyć także jako rodzinny komunikator, który zapewni członkom rodziny szybki kontakt bez udziału przypadkowych osób. Przy jej pomocy można bowiem wysłać szybką wiadomość z dołączonym do niej zdjęciem lub filmem. Jest jeszcze jedna opcja – osoba, którą mamy dodaną do lokalizowanych telefonów, może nas przy użyciu jednego przycisku poinformować o tym, że znalazła się w stanie zagrożenia. Już po trzech sekundach od wciśnięcia przycisku otrzymamy komunikat SOS wraz z załączonym materiałem wideo.

Komu zatem może przydać się Bezpieczna Rodzina? Tym, którzy mają dzieci w szkole i chcą mieć pewność, ze dotarły bezpiecznie na miejsce, wróciły do domu czy też spędzają czas u kolegi, zgodnie z deklaracją. Może okazać się przydatna także rodzicom starszych dzieci, którzy chcą mieć pewność, że te wróciły bezpiecznie do domu, nawet wówczas, gdy nie dały znać. To także informacja dla dzieci, czy ich starszy już rodzic jest w domu i nic złego mu się nie dzieje lub dla partnera.

Szczegóły dotyczące usługi Bezpieczna Rodzina, znajdziecie na stronie internetowej T-Mobile.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Bezpieczna Rodzina: zadbaj o najbliższych! - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

wojtek
20-09-2015 - 16:31:23
Jeśli ta aplikacja zbliży się o kilometr do Vibera, który jest darmowy to wtedy chętnie będę z niej korzystał. Na tą chwilę to moja dokładność bez korzystania z aplikacji jest większa
  (0)
Odpowiedz
wojtek
20-09-2015 - 16:31:11
Jeśli ta aplikacja zbliży się o kilometr do Vibera, który jest darmowy to wtedy chętnie będę z niej korzystał. Na tą chwilę to moja dokładność bez korzystania z aplikacji jest większa
  (0)
Odpowiedz
Karolinaant
03-08-2014 - 10:29:48
W jaki sposob dezaktywowac ta usluge? w regulaminie jest napisane, ze kody w dostepne w tabeli, ktorej nigdzie nie mozna znalezc. prosze o odpowiedz
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
03-08-2014 - 12:52:17
Witam. Aby wyłączyć subskrypcję Bezpieczna Rodzina należy wysłać bezpłatną wiadomość sms o treści BR NIE lub BR ANULUJ na numer 8089. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się