To europejski projekt online, stworzony przez Gutek Film z myślą o widzach, dla których kino jest po prostu najważniejsze. Będą mogli wziąć udział w wyborze filmów, które trafią na ekrany kin.

Scope 50 przeznaczony jest dla ludzi z całej Polski w różnym wieku i z różnym wykształceniem. Projekt uzyskał wsparcie programu Creative Europe i ruszy jednocześnie w Wielkiej Brytanii, Austrii, Czechach, na Węgrzech i w Polsce.

Aby stać się uczestnikiem projektu należy do końca grudnia 2014 roku wysłać zgłoszenie. 50 wybranych osób uzyska darmowy dostęp online do 10 nowych europejskich filmów i zadecyduje, który z nich trafi do dystrybucji. Filmy te, pokazane w ostatnim roku na światowych festiwalach filmowych, zostaną umieszczone na stronie festivalscope.com. Będą to produkcje, które nie trafiły jeszcze ani do kin, ani nie zostały zakupione przez polskich dystrybutorów.

Oglądaj setki filmów i seriali w Strefie T-Mobile w aplikacji Player!

Jedynymi wymogami, aby wziąć udział w naborze, jest znajomość języka angielskiego, pozwalająca na oglądanie filmów w oryginalnej wersji z angielskimi napisami, a także posiadanie szybkiego łącza internetowego, umożliwiającego streaming filmu poprzez stronę festivalscope.com.

Wszystkie osoby, które zostaną wybrane do udziału w projekcie, zostaną powiadomione drogą mailową o szczegółowym programie i kalendarzu pokazów online oraz o systemie oceniania filmów. Rozpoczęcie pokazów filmów planowane jest na przełomie stycznia i lutego 2015 roku.

Scope 50 stworzy także unikalną szansę rozmowy między uczestnikami o samych filmach, a także o strategii wprowadzenia zwycięskiego filmu do kin. To widzowie Scope 50 wspólnie zadecydują o plakacie, polskim tytule oraz sposobach promocji. Najbardziej aktywne osoby zostaną wyróżnione zaproszeniem do udziału w festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w 2015 roku.

Formularz zgłoszeniowy.

Scope 50 – wybierz filmy do dystrybucji - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dawno temu minęły już czasy, kiedy wszystkie telefony produkowane przez RIM wyglądały praktycznie dokładnie tak samo. Dziś, decydując się na wybór jednego z nich mamy do podjęcia o wiele trudniejszą decyzję, od której w dużym stopniu zależy nasza późniejsza satysfakcja płynąca z użytkowania smartfonów z logo BlackBerry. Jak więc wybrać tak, aby kupiony przez nas telefon spełnił nasze wszystkie wymagania?

BUDOWA

Przede wszystkim musimy zastanowić się, do czego najczęściej będziemy wykorzystywać nasz telefon. RIM na szczęście daje nam pełny wybór – od małych telefonów z klawiaturą T9, przez urządzenia ze sporymi ekranami dotykowymi, aż po klasyczne terminale BlackBerry z pełną klawiaturą QWERTY i łączące zalety wszystkich – slidery. Jeśli więc naszym priorytetem jest:

Internet

Dla tych, którzy cały dzień spędzają poza domem i jedynych ich sposobem na kontakt ze światem jest podłączony na stałe do internetu telefon komórkowy, z całą pewnością niezbędny będzie duży, łatwy w obsłudze ekran o wysokiej rozdzielczości. W grę wchodzą więc co najmniej cztery tego typu urządzenia – Storm 2 (9520) i Torch 9860 oraz Torch 9800 i Torch 9810.

Pierwszy z nich, BlackBerry 9520 Storm 2, jest niestety modelem dość już leciwym, a więc nie może pochwalić się zbyt dużą ilością pamięci operacyjnej (zaledwie 256MB) ani rozdzielczością wyświetlacza (480x360), natomiast rozmiar samego ekranu jest w dalszym stopniu wystarczający dla większości użytkowników (3,25”), a dzięki technologii SurePress, posiada jedną ze zdecydowanie najlepszych na świecie klawiatur wirtualnych. Przy tym charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem, przy niezbyt dużych rozmiarach i długim czasem pracy na baterii. Jedyną wadą w jego przypadku może być system operacyjny BlackBerry OS w wersji 5.0, w którym przeglądarka niekoniecznie należy do najwydajniejszych i będziemy musieli w wielu przypadkach uzbroić się w cierpliwość podczas ładowania stron interenetowych. Tym, co może jednak przemawiać za jego zakupem jest relatywnie niska cena, choć z racji jego wieku, poszukiwania powinniśmy raczej rozpocząć od rynku wtórnego.

FOTO

Storm 2 dość długo czekał na swojego następcę, który ostatecznie przypisany został do serii Torch. Wprowadzony na rynek zaledwie kilka miesięcy temu BlackBerry 9860 jest nam już w stanie zaoferować praktycznie wszystko, czego można wymagać od współczesnego smartfonu. Wyraźnie powiększono więc ekran (do 3,7”) i jego rozdzielczość (800x480), rezygnując przy tym z technologii SurePress, co w rezultacie sprawia, że urządzenie obsługuje się tak łatwo i wygodnie jak wszystkie inne telefony z pojemnościową powłoką wyświetlacza. Poprawie uległ jednak nie tylko sam wyświetlacz, ale również wszystkie podzespoły (procesor 1,2 GHz, 768MB RAM) oraz system operacyjny BlackBerry 7, który jest nam w stanie zapewnić doskonałe wrażenia płynące z przeglądania internetu, nie gorsze niż te, oferowane przez urządzenia z Androidem czy iOS.

Jeśli jednak nie pozostajemy bierni podczas naszych przygód z internetem i nie ograniczamy się wyłącznie do jego przeglądania, z całą pewnością oprócz dużego ekranu, przydałaby się nam również klawiatura fizyczna, pozwalająca nie tylko szybko wprowadzać tekst, ale również nie zasłaniać wyświetlanych stron WWW klawiaturą wirtualną. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będzie jeden z dwóch modeli z serii Torch – 9810 lub 9800, a ostateczna decyzja w tym przypadku zależy od tego, ile chcemy wydać na nasz nowy telefon.

Bardziej ekonomicznym wyjście będzie oczywiście starsze, pierwsze wydanie – BlackBerry Torch 9800. Urządzenie nie zachwyca wprawdzie na chwilę obecną swoimi parametrami (ekran 3,2”, 480x360, procesor 624MHz oraz 512MB RAM), ale zainstalowany na nim system operacyjny BlackBerry 6, wraz z przeglądarką nowej dla RIM generacji sprawia, że nie odczujemy większego dyskomfortu. Wręcz przeciwnie – telefon ten jest pod wszystkimi względami „w sam raz”, umiejętnie łącząc wszystkie zalety smartfona z dotykowym ekranem i wysuwaną klawiaturą QWERTY, zamykając je przy tym w niezwykle atrakcyjnej i nowocześnie wyglądającej bryle.

Jeśli jednak przypadł nam do gustu wygląd zewnętrzny 9800, a chcielibyśmy czegoś nowszego i lepszego pod praktycznie każdym względem, z pomocą przychodzi nam BlackBerry Torch 9810. W praktycznie niezmienionej obudowie znajdziemy tu o wiele lepsze parametry (1,2GHz, 768MB RAM) oraz lepszy ekran (640x480) i lepszą przeglądarkę (BlackBerry 7).

Komunikatory

Jeśli jednak priorytetem jest dla nas komunikacja, żaden, nawet największy ekran nie zastąpi nam wygodnej, dużej klawiatury QWERTY. Tę możemy odnaleźć przede wszystkim w serii Bold, której przedstawiciele mają zaspokoić potrzeby osób, które codziennie wprowadzają za pomocą swoich telefonów dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy znaków.

Wybór w tej kategorii mamy praktycznie dowolny – od kompaktowych urządzeń z serii 97xx (9700, 9780 i 9790), przez prawdziwych gigantów, wyposażonych jednak w najlepsze na świecie klawiatury – klasycznego (i nieco już leciwego) 9000 oraz najnowszego i wyposażonego w praktycznie wszystkie najnowsze osiągnięcia technologii (w tym m.in. NFC) 9900. Decydując się na którykolwiek z nich możemy być pewni, że w najbliższym czasie o wiele rzadziej będziemy uruchamiać nasz komputer, natomiast o wiele częściej będziemy za pomocą komunikatorów rozmawiać z naszymi znajomymi.

Pod względem klawiatury niewiele ustępują modelom z serii Bold również urządzenia z rodziny Curve, które w niższej cenie są w stanie zaoferować nam również wyróżniającą się klawiaturę QWERTY. Choć nieco mniejsza i twardsza, wyposażona została w łatwe do odnalezienia przyciski, oddzielone od pozostałych tak, aby trafianie w nie nie stanowiło najmniejszego problemu. W tej kategorii wybór także jest spory – od najprostszego 8520, przez 9300 aż po najnowszy i zdecydowanie najciekawszy – 9360.

Ogólnie

Pozostałe możliwości sprzętowe terminali BlackBerry pozostaną praktycznie niezmienione, niezależnie od tego, na jaki model ostatecznie padnie nasz wybór. Wszystkie z nich posiadają wejścia na karty pamięci microSD, WiFi, GPS (z wyjątkiem 8520), 3G (z wyjątkiem 8520), standardowe wejście słuchawkowe 3,5mm, gniazdo synchronizacji i ładowania microUSB (z wyjątkiem 9000) oraz wymienne baterie. Niewielką przewagą serii Bold może być obecność w modelach z tej serii styków umożliwiających zastosowanie łatwej w obsłudze ładowarki biurkowej.

SYSTEM OPERACYJNY

Jeśli już zdecydujemy się na dobór formy urządzenia, która najlepiej odpowiada naszym wymaganiom, możemy zastanowić się nad wersją systemu operacyjnego, która powinna nim zarządzać. Pomimo tego, że różnice są teoretycznie niewielkie i wszystkie z powyższych telefonów będą potrafiły wykonać większość, nawet tych najbardziej skomplikowanych czynności, niektóre z nich będą w stanie zrobić to po prostu lepiej.

Szczególną uwagę należy zwrócić na system w przypadku, kiedy planujemy wykorzystać nasze urządzenie do przeglądania internetu. To, co jeszcze do niedawna nie było najsilniejszą stroną BlackBerry, od pewnego czasu nie ustępuje ani trochę konkurencji w postaci np. iOS. Poszukując urządzenia z najszybszą przeglądarką należy jednak skupić się na telefonach z oprogramowaniem systemowym BlackBerry w wersji 7 – 9360, 9810, 9900, 9790 oraz 9860. To właśnie z ich pomocą przeglądanie wszystkich stron w internecie będzie najprzyjemniejsze, a im większy ekran – tym lepiej.

Dodatkową zaletą systemu BlackBerry 7 jest obsługa najnowszych technologii, takich jak m.in. NFC, żyroskop czy cyfrowy kompas oraz całkowicie darmową pełną wersją aplikacji Documents To Go, oferującą m.in. obsługę plików Worda, Excela, PowerPointa czy PDF. W starszych wersjach dostępna jest wyłącznie wersja demo, w której zabrakło niestety chociażby możliwości podglądu dokumentów PDF.

Bardziej niż przyzwoitą (choć nie aż tak dobrą) przeglądarkę można odnaleźć również w telefonach systemem BlackBerry 6, który zarządza m.in. modelami Bold 9700 i 9780, Torch 9800 czy Curve 9300. W przypadku, kiedy nie obciążamy zbytnio urządzenia, również i tutaj powinna spisać się doskonale.

Jeśli jednak nie zależy nam na faktycznie błyskawicznej przeglądarce, obsłudze wybranych nowych rozwiązań technologicznych czy pakiecie biurowym, mamy praktycznie wolną rękę przy wyborze i zadecydować powinien nasz gust i… portfel. Niezależnie od tego, które z urządzeń wybierzemy, BlackBerry zawsze będzie idealnym komunikatorem, niezależnie od tego, czy będziemy wykorzystywać go do obsługi służbowej poczty email, Facebooka czy zwykłych rozmów głosowych.

WYDAJNOŚĆ

Dla większości z nas znaczenie ma jednak nie tylko to, co jest w stanie zrobić telefon, ale również to, jak szybko może to zostać zrealizowane. Jeśli faktycznie jesteśmy maniakami prędkości, powinniśmy skupić się przede wszystkim na urządzeniach najnowszych – Bold 9900 i 9790 oraz Torch 9810 i 9860, wyposażonych w procesory o taktowaniu 1,2GHz oraz 768MB pamięci RAM, zapewniających natychmiastową obsługę praktycznie w każdych warunkach i przy każdym obciążeniu.

Jeśli jesteśmy w stanie nieco poczekać, ale zaoszczędzić przy tym nieco gotówki, najciekawszymi propozycjami wydają się być Bold 9780, Curve 9360 oraz Torch 9800, które pomimo posiadania nieco słabszych podzespołów, nadal są w stanie zapewnić wydajność na wysokim poziomie.

BATERIA

Ostatnim czynnikiem istotnym przy wyborze nowego telefonu jest długość czasu pracy na pojedynczym ładowaniu, zwłaszcza że wyniki podawane na stronie producenta często dotyczą pomiarów w warunkach laboratoryjnych, których na co dzień nie będziemy w stanie uzyskać.

Niekwestionowanymi liderami pod tym względem będą z pewnością dwa modele z serii Bold – 9700 oraz 9780, które przy normalnym użytkowaniu i stałym podłączeniu do internetu powinny bez większych problemów wytrzymać bez podłączania do ładowarki od dwóch do trzech pełnych dni. Jedynie odrobinę gorzej powinny sobie poradzić modele z serii Curve – 8520, 9300 oraz 9360, które bez większych problemów powinny nam towarzyszyć przez niemal 2 dni.

W przypadku najnowszych modeli jest już raczej różnie, choć nie powinniśmy spodziewać się, aby Bold 9900 czy Torch 9860 rozładował się wcześniej niż po upływie 20-24 godzin, chyba że będziemy naprawdę intensywnie korzystać z nich bez przerwy. W takiej sytuacji nie powinno być jednak większych przypadków z przeprowadzeniem nas przez cały intensywny dzień pracy od samego rana do wieczora.

Jak wybrać BlackBerry najlepiej dostosowane do naszych potrzeb? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Teraz możecie naprawdę dobrze się bawić dzięki tabletom za złotówkę! W ofercie T-Mobile znajdziecie m.in. Huawei MediaPad 7, Acer Iconia A211 czy iPada mini!

Tablet ma potencjał! Jest mniejszy od netbooka, ale oferuje dużo większą wygodę użytkowania. I nie jest to tylko ładny gadżet. Przez dotykowy ekran tabletu zyskujesz natychmiastowy dostęp do serwisów społecznościowych, poczty elektronicznej, zdjęć, filmów, muzyki, nawigacji, e-booków, stron WWW, gier i tysięcy aplikacji.Szukasz niewielkiego tabletu z Androidem? Sprawdź możliwości Huawei MediaPad 7 Lite. Ten tablet, dostępny w ofercie T-Mobile już od 1 zł w abonamencie 39,90 zł miesięcznie, pozytywnie zaskoczy Cię swoją wielofunkcyjnością, szybkością pracy i wydajnością. Oprócz niego możemy Wam zaproponować Acer Iconia A211. Urządzenie to dostępne jest w abonamencie 69,90 zł już za 1 zł! Jest także Samsung Galaxy Tab 2 10.1. W abonamencie w wysokości 69,90 zł miesięcznie jest on dostępny także już za 1 zł!

Internet mobilny z tabletem - umowa na 24 miesiące (22 raty)

Opłaty miesięczne*

Opłaty dla Klientów T-Mobile** Zmiana prędkości transferu po*** Długość umowy/ilość rat Pierwsza rata (opłata na start)

49,90 zł

39,90 zł 4 GB 24 miesiące/22 599 zł

79,90 zł

69,90 zł 5 GB

24 miesiące/22

849 zł

 

Internet mobilny z tabletem - umowa na 24 miesiące (37/49 rat)

Opłaty miesięczne*

Opłaty dla Klientów T-Mobile**

Zmiana prędkości transferu po***

Długość umowy/ilość rat

Pierwsza rata (opłata na start)

49,90 zł 39,90 zł 4 GB

24 miesiące/49

1 zł
79,90 zł 69,90 zł 5 GB

24 miesiące/49

1 zł
99,90 zł 89,90 zł 5 GB

24 miesiące/49

1 zł

A może netbook? Waży zaledwie kilogram, a oferuje niemal wszystkie możliwości klasycznego komputera przenośnego. Sprawdzi się więc znakomicie w sytuacjach, kiedy trzeba szybko znaleźć coś w sieci, skomunikować sieę ze znajomymi, odtworzyć film lub zdjęcia itd. I zawsze zachwyca swoją ponadprzeciętną mobilnością. Na osoby zainteresowane netbookami czeka m.in. netbook Asus X101CH, który wyposażony jest w procesor Intel ATOM N2600 (1,6 GHz). Dostępny jest już od 1 zł!

Internet z netbookiem - umowa na 24 miesiące (22 raty)

Opłaty miesięczne*

Opłaty dla Klientów T-Mobile**

Zmiany prędkości transferu po***

Długość umowy/ilość rat

Pierwsza rata (opłata na start)

49,90 zł

39,90 zł 4 GB 24 miesiące/22 599 zł

 

Internet z netbookiem - umowa na 24 miesiące (37/49 rat)

Opłaty miesięczne*

Opłaty dla Klientów T-Mobile**

Zmiany prędkości transferu po***

Długość umowy/ilość rat

Pierwsza rata (opłata za start)

49,90 zł

39,90 zł 4 GB 24 miesiące/49 1 zł
59,90 zł

49,90 zł

4 GB

24 miesiące/37

1 zł

Jeżeli zamiast netbooków wolicie mieć laptopa, to również w naszej ofercie znajdziecie wiele interesujących sprzętów. Stworzony z myślą o szybkości, lekki i smukły laptop Samsung 53U3C wyposażony został w procesor AMD A6-4455M (2,1 GHz) oraz zintegrowaną kartę graficzną AMD Radeon HD 7500G.

Internet z najsmuklejszym laptopem - umowa na 24 miesiące (37/49 rat)

Opłaty miesięczne* Opłaty dla
Klientów T-Mobile**
Zmiana prędkości
transferu po**
Długość umowy/ilość rat Pierwsza rata (opłata na start)

109,90 zł

99,90 zł 10 GB 24 miesiące/49 1 zł

129,90 zł

119,90 zł 10 GB
24 miesiące/37
1 zł


Z kolei laptop Lenovo B570e ma procesor Intel Pentium B950, 2,1 GHz, dysk twardy 320 GB i matrycę 15,5". Wybór należy do Was!

Internet z laptopem - umowa na 24 miesiące (22 raty)

Opłaty miesięczne*

Opłaty dla
Klientów T-Mobile**

Zmiana prędkości
transferu po***

Długość umowy/ilość rat

Pierwsza opłata (płata na start)

79,90 zł

69,90 zł 5 GB 24 miesiące/22 849 zł

 

Internet z laptopem - umowa na 24 miesiące (37/49 rat)

Opłaty miesięczne*

Opłaty dla
Klientów T-Mobile**
Zmiana prędkości
transferu po***
Długość umowy/ilość rat Pierwsza opłata (płata na start)
79,90 zł 69,90 zł


5 GB


24 miesiące/49

1 zł

99,90 zł

89,90 zł 5 GB
24 miesiące/37 1 zł

119,90 zł

109,90 zł
10 GB 24 miesiące/37 1 zł

Tablet Huawei MediaPad 7 Lite posiada system operacyjny Android, wyświetlacz 7" oraz szybką łączność bezprzewodową HSDPA.

Nie zapominamy też o miłośnikach nadgryzionego jabłka, a więc Apple. W naszej ofercie już za 1 zł (w abonamencie 79,90 zł miesięcznie) możecie mieć iPada mini!

Internet z iPadem mini - umowa na 24 miesiące (22 raty)

Opłaty miesięczne*

Opłaty dla Klientów T-Mobile**

Zmiana prędkości transferu po*** Długość umowy/ilość rat Pierwsza rata (opłata na start)
89,90 zł 79,90 zł 6 GB 24 miesiące/22

1499 zł

Internet z iPadem mini - umowa na 24 miesiące (37/49 rat)

Opłaty miesięczne*

Opłaty dla Klientów T-Mobile** Zmiana prędkości transferu po*** Długość umowy/ilość rat Pierwsza rata (opłata na start)

89,90 zł

79,90 zł 6 GB 24 miesiące/29 1 zł

109,90 zł

99,90 zł 6 GB
24 miesiące/37 1 zł

129,90 zł

119,90 zł 10 GB 24 miesiące/37 1 zł

159,90 zł

149,90 zł 35 GB 24 miesiące/37 1 zł

 

iPad mini posiada 7,9-calowy ekran dotykowy Multi-Touch o rozdzielczości 768x1024 pikseli i wydajny dwurdzeniowy procesor Apple A5

Nowości znajdziecie także w ofercie z modemem. Zmieniliśmy długość kontraktów: z 18 miesięcy na 15 miesięcy. W nowej taryfie 89,90 zł do dyspozycji macie limit danych w wysokości aż 35 GB!

blueconnect z modemem - zmiany w ofercie!

Oferta

blueconnect 29 blueconnect 49 blueconnect 59 blueconnect 89

Abonament

29,90 zł 49,90 zł 59,90 zł 89,90 zł

Abonament dla Klientów T-Mobile

- 39,90 zł 49,90 zł 79,90 zł

Modem

99 zł/1 zł 59 zł/1 zł 39 zł/1 zł 1 zł

Limit danych

2 GB 8 GB 14 GB 35 GB

Długość umowy

15 miesięcy/24 miesiące


* Opłaty miesięczne zawierają abonament za usługę wraz z ratą za laptopa/tablet/netbooka. Dodatkowe szczegóły w regulaminach ofert dostępnych w punktach sprzedaży i na www.t-mobile.pl

 ** Klienci T-Mobile: Klienci korzystający z abonamentowego telefonu komórkowego (nie dotyczy ofert Biznes, T-Mobile na kartę).

*** Możliwa zamiana prędkości do 16 kb/s w przypadku przekroczenia limitu danych przyznanych w abonamencie.

<p><em>iPad mini - obejrzyjcie jego wideo-recenzję!</em></p>

<p><em>Huawei MediaPad 7 Lite - zobaczcie jak wypadł w naszej wideo-recenzji!</em></p>

Przyjdź do nas i wybierz swój tablet! - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

YoMan
16-04-2013 - 09:08:54
W ofercie z Ipadem Mini jest 24/29 rat. to chyba błąd bo rat jest 49
  (0)
Odpowiedz
max
03-02-2013 - 01:17:32
Fajnie gdyby w ofertach abonamentowych pojawiły się krótsze umowy bez telefonu i z większymi pakietami internetowymi, 100 MB - 7 zł to w dzisiejszych czasach oferta jak z minionej epoki.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
03-02-2013 - 19:06:53
max, przekażemy Twoje uwagi do właściwego działu. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
acid.mix
24-01-2013 - 15:20:08
Mam pytanie czy, a jeśli tak to kiedy, będzie dostępny w ofercie t-mobile nexus 7??? Na razie w sumie prawie nic nowego się nie pojawiło. Czekam na jakieś nowe urządzenia. Wszystkie sieci oferują to samo, mam nadzieję że t-mobile potrafi się czymś wyróżnić. Czemu jeszcze nigdzie nie ma nexusa 7 albo asusa transformera (prime/pad) i co z galaxy note'em. Jeżeli ktoś chce tablet z górnej półki nie znaczy że ktoś od razu chce ipada, nie mówiąc już o ipadzie mini, który jest po prostu ipadem 2 w małej obudowie.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
25-01-2013 - 09:42:18
acid.mix, trudno nam jest odpowiedzieć na pytania dotyczące urządzeń o które pytasz. W ofercie dostępny jest np. Samsung Galaxy Note II. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Na pytanie zawarte w tytule nie jest wcale łatwo odpowiedzieć. Bo choć wszystkie najpopularniejsze aplikacje do biegania służą z do tego samego, to nie oznacza to wcale, że niczym się od siebie nie różnią.

W aplikacjach wspomagających użytkownika w treningu biegowym możemy przebierać do woli. Wraz z dynamicznym wzrostem popularności tej dyscypliny sportu na rynku mobilnym zaczęły pojawiać się kolejne propozycje aplikacji, które mają wspomóc nas podczas biegu, dostarczając przydatnych statystyk i wskazówek, oraz pomóc utrzymać motywację i dyscyplinę treningową. Którą z nich powinniśmy wybrać? Do jednych z najpopularniejszych przedstawicieli swojej kategorii należą aplikacje Endomondo Sports Tracker oraz Runtastic PRO. I choć pod względem funkcjonalnym są one do siebie bardzo podobne, to jednak nie brakuje pomiędzy nimi pewnych różnic, które są w stanie przesądzić o wyborze jednej z nich.

-> Runtastic Me - licz kroki i zacznij się ruszyć

-> MyFitnessPal - kalorie pod kontrolą

Zacznijmy jednak od wspólnych mianowników. Zarówno Endomondo Sports Tracker jak i Runtastic PRO dysponują zestawem najważniejszych z punktu widzenia biegacza funkcji, służących do dokładnego monitorowania aktywności fizycznej. Aplikacje potrafią mierzyć prędkość naszego biegu, zaznaczać jego trasę na mapie (korzystają w tym celu z technologii GPS) i zliczać czas spędzony na aktywności, a następnie na tej podstawie obliczać orientacyjną ilość kalorii spalonych podczas takiego treningu. 

Endomondo

Mogą ponadto gromadzić dla nas statystyki na temat postępów i osiągów czynionych w kolejnych tygodniach, automatycznie układać indywidualne plany treningowe, wyznaczać nam kolejne cele i motywować do bicia rekordów, a także zachęcać do prowadzenia rywalizacji ze znajomymi i korzystania z wyznaczonych przez nich tras biegowych znajdujących się w naszej okolicy. Takich funkcji jest więcej, opisujemy tu tylko te najbardziej istotne. A najlepsze jest w tym to, że ze wszystkich tych funkcji możemy korzystać przy pomocy samego tylko smartfonu wyposażonego w jedną z opisywanych aplikacji. Nie trzeba posiadać w tym celu żadnego dodatkowego i kosztownego osprzętu. Jak widać, aplikacje stworzone z myślą o bieganiu mogą być więc wyjątkowo skutecznym orężem w ręce każdego mniej lub bardziej zaawansowanego biegacza. Dlatego warto z nich korzystać. Pojawia się tylko pytanie: którą z nich wybrać, skoro pod względem funkcjonalnym są do siebie tak bardzo podobne? Otóż jak to zwykle bywa - diabeł tkwi w szczegółach. 

Endomondo jest dużo bardziej wszechstronne, bo w ramach jednej tylko aplikacji oferuje wsparcie dla kilkudziesięciu (!) dyscyplin sportowych, wśród których oprócz biegania znajdują się  również kolarstwo, pływanie, piłka nożna, koszykówka, kajakarstwo, deskorolka, boks i wiele, wiele innych. Sprawdzi się więc nie tylko w przypadku biegaczy, lecz wszystkich osób, które uprawiają jakikolwiek sport. Korzysta ponadto z modelu biznesowego opartego na stałym abonamencie w wysokości od kilkunastu złotych za miesiąc do kilkuset złotych za rok pełnego dostępu do wszystkich funkcji usługi (te najbardziej podstawowe są oferowane w wersji bezpłatnej, która zarabia na wyświetlaniu reklam). 

Runtastic

Z Runtastic PRO jest nieco inaczej. Tutaj użytkownik uiszcza jednorazową opłatę w wysokości ok. 20 zł, w zamian za co otrzymuje dożywotni dostęp do wszystkich funkcji aplikacji specjalizującej się w konkretnej dyscyplinie sportu. W omawianym przypadku jest to bieganie, ale trzeba też wiedzieć o tym, że za nazwą Runtastic kryje się tak naprawdę wielka rodzina sportowych aplikacji, poświęconym konkretnym dyscyplinom. Do każdej z nich firma przygotowała jednak osobną aplikację, za którą, w zależności od swoich potrzeb, użytkownik płaci tylko raz i zyskując nieograniczony dostęp do pełnego pakietu interesujących go funkcji.

Przy wyborze tej najbardziej odpowiedniej dla siebie aplikacji do biegania każdy powinien więc odpowiedzieć sobie na pytanie, która z tych dwóch filozofii bardziej do niego przemawia. Na szczęście złych wyborów w tym przypadku nie ma, bo zarówno Endomondo jak i Runtastic to absolutni liderzy w swojej kategorii.

Endomondo

Runtastic

Endomondo vs Runtastic - Aplikacje do biegania - którą wybrać? - opinie i komentarze (6)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

MarysiaH
14-12-2015 - 21:42:11
Kto chce zarobic w necie parenascie dolarow dziennie? Metoda jest prosta i dziala, wpiszcie sobie w google: room23a adfly
  (0)
Odpowiedz
Maratończyk
03-12-2014 - 16:22:14
Dziś na próbę uruchomiłem jednocześnie endomondo, oraz runastic co ciekawe przebiegłem 8 km na spokojnie, po treningu porównałem obie aplikacje i co się okazało każda inaczej oznaczyła każdy km , rożne statystyki jak by tę samą trasę biegła inna osoba, na codzienny korzystam z endomondo PRO . Ciężko powiedzieć która jest bardziej wiarygodna .
  (0)
Odpowiedz
MIT999
20-11-2014 - 08:23:07
spoko lista, dzieki
  (0)
Odpowiedz
Malyp
20-11-2014 - 08:14:11
No właśnie z tego co wiem, to nie. Problem nie jest od strony telefonów tylko satelity.
  (0)
Odpowiedz
MIT999
20-11-2014 - 07:53:15
a problemy z zasiegiem to nie jest kwestia posiadanego telefonu?
  (0)
Odpowiedz
Malyp
20-11-2014 - 07:27:40
Tyle tylko, że najważniejsze jest jak trafnie zlicza kilometry i tu Endomondo wygrywa z Runtastic. Zresztą wystarczy poczytać opinie użytkowników. Moja lista wygląda tak: Bieganie - Endomondo PRO (bez abonamentu) Angielski - Etutor Gry wspomagające rozwój funkcji poznawczych - BrainMax Radio - TuneIn email - GMAIL
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się