Intel znalazł sposób jak przekonać klientów do kupienia smartfonu, którego sercem jest jego procesor.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Intel odkrył, iż rynek mobilny to prawdziwa przyszłość w jego branży. W związku z tym szuka na tym rynku miejsca dla siebie i robi to z całkiem niezłym skutkiem. Pisaliśmy już o pierwszym smartfonie z procesorem Atom Z2460 – Lava XOLO X900.

Intel zdaje sobie najwyraźniej sprawę także z tego, że rynek mobilny jest bardzo konkurencyjny i trzeba zaoferować klientom coś specjalnego, aby sięgnęli właśnie po nasze urządzenia. W końcu ciężko pokonać dwóch monopolistów, jakimi stali się Samsung w dziedzinie Androida i Apple cóż... we własnej dziedzinie.

I tak oto Intel zamierza podobno zaoferować posiadaczom swoich smartfonów przydatną funkcję bezprzewodowego ładowania. Potrzebny będzie do tego jednak ultrabook Intela. W smartfonie znajdowałby się układ, które potrafi przechwycić napięcie wysyłane bezprzewodowo poprzez specjalny czip w standardzie Qi znajdujący się wewnątrz ultrabooka.

Nad wspomnianym standardem Qi pracują już Sharp i NTT DoCoMo, jednak przeszkodą w popularyzacji bezprzewodowego ładowania jest wysoka cena tego rozwiązania. Przypomnijmy, że Samsung miał zaproponować ładowanie bez kabli w swoim najnowszym flagowcu Samsung Galaxy S III.

Funkcja Wireless Charging Kit, dzięki specjalnej podkładce, pozwoli ładować baterię smartfonu przez indukcję. Emocje tych, którzy chcieli kupić Galaxy S III sięgnęły zenitu, jednak Koreańczycy na razie odsunęli premierę tego rozwiązania na koniec tego roku lub nawet początek przyszłego. Wówczas podkładki pojawią się w sprzedaży, a tymczasem ktoś może Samsunga wyprzedzić.

Źródło: AndroidCentral

Smartfony Intela ładowane bezprzewodowo - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Bardzo istotna premiera, choć geograficznie odległa. Debiutuje pierwszy smartfon z Androidem bazujący na platformie Intel Atom Medfield. Szkoda tylko, że mamy do czynienia z marką kompletnie nieznaną w Europie.

To pełzająca rewolucja na rynku mobilnym. Smartfon z procesorem Intel Atom bazuje bowiem na architekturze x86. Mówiąc wprost – bliżej mu do peceta, niż do smartfonów z procesorami ARM. Lava XOLO X900 trafi wyłącznie na rynek indyjski, ale dzisiejszej premierze wkrótce towarzyszyć będą kolejne - bardziej globalne. Na szerszą dostępność urządzeń z procesorami Atom poczekamy prawdopodobnie do premiery Lenovo K800. Intel ma spore ambicje. W ciągu trzech lat chce opanować 20% rynku urządzeń mobilnych.

Smartfon z procesorem Intel Atom bazuje bowiem na architekturze x86. Mówiąc wprost – bliżej mu do peceta, niż do smartfonów z procesorami ARM

Lava XOLO X900 to 4-calowy smartfon z wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 600x1024. Napędza go procesor Intel Atom Z2460. Jego zegar taktowany jest z częstotliwością 1,6 GHz, a rdzeń choć jeden – oferuje wielowątkową technologię HT. Dzięki temu jednordzeniowy procesor może funkcjonować jak układ dwurdzeniowy. Rozwiązanie nie jest obce użytkownikom pecetów z procesorami Intel Core lub Intel Atom.

Indyjski smartfon ma specyfikację zbliżoną do Androidów z pogranicza średniej i górnej półki. Oferuje 8 Mpx aparat i frontową kamerkę do widerozmów. Ma 16 GB pamięci flash, a dzięki gniazdu HDMI, można podłączyć do niego zewnętrzny ekran i cieszyć się obrazem w rozdzielczości Full HD 1080p. Intelowska platforma wspiera także technologię WiDi (Wireless Display) oraz komunikację zbliżeniową NFC. Maksymalna prędkość transmisji danych w standardzie 3G to 21 Mbps. Na pokładzie wylądował system Android 2.3 Gingerbread.

Lava XOLO X900 to 4-calowy smartfon z wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 600x1024. Napędza go procesor Intel Atom Z2460.

Warto dodać, iż Lava XOLO X900 bazuje na referencyjnym modelu smartfonu zaprojektowanego przez inżynierów Intela. Nie jest to więc konstrukcja rodem z Indii. Urządzenie wyceniono na 22 tysiące rupii, czyli równowartość ok. 423 dolarów. Lokalni indyjscy operatorzy rozpoczną sprzedaż Lava XOLO X900 już 24 kwietnia.

Fot/Źródło: Engadget

Lava XOLO X900. Pierwszy „atomowy” smartfon - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Intel ma w planach wyposażenie swoich rewolucyjnych ultrabooków w system bezprzewodowego ładowania smartfonów. Na czym będzie on polegał?

Według zapowiedzi Intela już niedługo nie będziemy musieli używać kabli USB do ładowania smartfonów czy tabletów. Wystarczy że położymy te urządzenia na specjalnej podkładce koło ultrabooka, a te zostaną naładowane.
Nie będziecie jednak musieli bać się o to, że ładowania poprzez komputer osłabi sam ultrabook. Specjalne oprogramowanie będzie bowiem miało kontrolować proces bezprzewodowego ładowania baterii. W momencie kiedy poziom energii w baterii komputera osiągnie poziom krytyczny, procedura ładowania telefonu zostanie natychmiast przerwana.

<p><em>Zobacz jak wyglądać będzie mogło bezprzewodowe ładowania smartfona przy użyciu ultrabooka!</em></p>

Z Intelem bezprzewodowo naładujesz swojego smartfona - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W najnowszej reklamie producenta można zobaczyć w praktyce zalety ładowania indukcyjnego. Jak wam się podoba?

Jedną z cech wyróżniających smartfon Nokia Lumia 930 spośród innych smartfonów na rynku jest jej imponujący aparat z technologią PureView i 20-megapikselową matrycą. Poza tym na specyfikację składa się także 5-calowy wyświetlacz Full HD oraz czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz. To jednak nie wszystko.

Smartfon, jako jeden z nielicznych na rynku, może być ładowany bezprzewodowo. Należy pamiętać jedynie, aby źródło energii, które możemy wszędzie ze sobą zabrać, także było naładowane. Zobaczcie tę funkcję w najnowszej reklamie Nokii, udostępnionej w sieci:

Nokia Lumia 930 i bezprzewodowe ładowanie (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się