Jeśli cieszyliście się na wieść o powrocie Nokii do produkcji smartfonów, to możecie już przestać. Na stronie producenta pojawiło się oświadczenie w tej sprawie.

Wielu z nas dało się na to nabrać. Powrót fińskiej marki na rynek smartfonów był szczególnie wyczekiwany przez fanów pamiętających jeszcze pierwsze telefony komórkowe. To marzenie możemy już jednak schować do szuflady.

Centrala firmy zaprzecza jakimkolwiek planom, o których pisały w ostatnich dniach technologiczne serwisy internetowe na całym świecie. Doniesienia okazują się fałszywe, a Nokia nie ma obecnie jakichkolwiek planów dotyczących produkcji lub sprzedaży smartfonów. Rozczarowani? My na pewno.

Smartfony od Nokii? Nokia oficjalnie dementuje - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nokia po cichu udoskonaliła technologię EdoF wykorzystywaną w aparatach cyfrowych telefonów komórkowych.

EdoF czyli Extended Depth of Field to technologia wykorzystywana w aparatach cyfrowych niektórych telefonów komórkowych i smartfonów. Nie mają one w odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań żadnych ruchomych elementów, co przekłada się na dużą szybkość wykonywania fotografii. Aparaty wyposażone w technologię EdoF nie tracą bowiem czasu na ostrzenie, jak dzieje się to w przypadku klasycznego autofokusa. Oferują one także bardzo dobrą ostrość, jeśli tylko fotografowany obiekt nie znajduje się bliżej niż kilkadziesiąt centymetrów od obiektywu. Sprawdza się to bardzo dobrze w większości przypadków, takich jak fotografowanie krajobrazów czy osób.

Porównanie fotografii makro wykonanych aparatami cyfrowymi z technologią EDoF. Po lewej zdjęcie zrobione Nokią C7, po prawej Nokią 701

Aparaty wykorzystujące technologię EdoF gorzej radzą sobie za to z fotografią artystyczną. Nie da się z ich pomocą uzyskać efektu rozmycia tła czy ostrości tylko w wybranym przez fotografującego miejscu. Dla większości fotografujących za pomocą telefonu komórkowego nie jest to jednak problem. Takie zdjęcia robi się stosunkowo rzadko, a jeśli już to zwykle używa się do nich nieco bardziej specjalizowanych urządzeń niż popularna komórka. Z pewnością Nokia N8 sprawdziła by się tutaj znakomicie. Dużo częściej korzysta się z fotografowania obiektów znajdujących się bardzo blisko obiektywu takich jak np dokumenty czy książki. Tutaj niestety technologia EdoF także nie sprawdza się tak dobrze jak aparaty z autofokusem.

Tę niezbyt drogą technologię stosuje m.in Nokia w swoich budżetowcy modelach. Jak donosi serwis AllAboutSymbian fiński producent wziął sobie do serca uwagi użytkowników i bez rozgłosu udoskonalił stosowany tam procesor obrazu. Zmian tych dowodzi przeprowadzone przez ten serwis porównanie, dysponującymi z pozoru tym samym aparatem cyfrowym modeli C7 oraz 701. Zdjęcia makro wykonane nowszą Nokią, czyli modelem 701 prezentują się znacznie lepiej.

Źródło: AllAboutSymbian

fot. Nokia, AllAboutSymbian

Technologia EdoF od Nokii coraz lepsza - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Na ten smartfon, o którym plotkowano w sieci przed premierą, czekali zapewne wielbiciele większych wyświetlaczy.

Nokia Lumia 625 to największy dotychczas smartfon w portfolio Nokii, co nie oznacza, że mamy do czynienia z 6-calowym wyświetlaczem. Smartfon wyposażono w 4,7-calowy wyświetlacz IPS chroniony Gorilla Glass 2 o rozdzielczości zaledwie 800 x 480 pikseli (201 ppi). Za wydajność smartfonu odpowiada dwurdzeniowy procesor Qulacomm Snapdragon S4 MS8960 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, wspierany przez 512 MB pamięci RAM. Całość pracuje naturalnie pod kontrolą Windows Phone 8. 

Smartfon ma 8 GB. Można ją rozszerzyć o kolejne 64 GB dzięki czytnikowi kart microSD. Nokia Lumia 625 posiada 5-megapikselowy aparat główny z diodą doświetlającą LED, który umożliwia nagrywanie wideo w jakości 1080p. Nie zabraknie GSM i GLONASS, Bluetooth 4.0, LTE. Bateria ma pojemność 2000 mAh i pozwala na niecałe 24 godziny rozmów w 3G oraz 23 dni czuwania.

Wymiary telefonu to 133,25 x 72,25 x 9,15 mm, a waga - 159 gramów. Będzie dostępny w pięciu kolorach - białym, czarnym, zielonym, żółtym oraz czerwonym. Jego cena to 220 euro, a do sprzedaży trafi w trzecim kwartale tego roku.

Źródło: Nokia

Lumia 625 – nowość od Nokii - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Agnieszka
27-08-2013 - 18:05:05
Czekam z niecierpliwością na telefon, aż pojawi się w sklepach. Zapowiada się ciekawy ! ;)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pod koniec listopada Nokia uruchomiła usługę, która na podstawie odsłuchiwanej muzyki oferuje użytkownikom osobistą stację radiową.

Nokia MixRadio stanowi rozwinięcie usługi odsłuchiwania muzyki Nokia Music udostępnionej w 2011 roku i ułatwiającej poznawanie muzyki za pośrednictwem smartfonu. Nowy przycisk „Play Me” włącza bezpośrednio osobistą i niepowtarzalną stację radiową dostosowaną do gustu słuchacza.

Nokia MixRadio ułatwia personalizację przy użyciu ocen „kciuk w górę” i „kciuk w dół”. Wybór muzyki można też dostosować, dodając wykonawców do Ulubionych. W serwisie można także znaleźć setki miksów skomponowanych przez ekspertów i gwiazdy muzyki. Słuchać ich można bez reklam, rejestracji i bez abonamentu. Miksy można zapisać do odtwarzania w trybie offline.

Personalizacja w tej usłudze polega na rejestrowaniu i analizie zwyczajów słuchaczy oraz budowaniu profilu na podstawie ich gustu. Profil na podstawie gustu opracowuje się przy użyciu listy wykonawców, na której rejestrowane są wszystkie działania użytkownika, w tym częstotliwość słuchania wykonawcy, pominięcia oraz dodawanie do Ulubionych.

Usługa analizuje również muzykę wybieraną lokalnie i na komputerze, a także zakupione utwory. Kliknięcie przycisku PlayMe powoduje wysłanie do naszego partnera EchoNest pięciu początkowych utworów wybranych na podstawie profilu opracowanego przez usługę. EchoNest tworzy następnie dynamiczny miks z katalogu 26 milionów utworów z całego świata.

Usługa Nokia MixRadio z Play Me jest dostępna dla użytkowników smartfonów Nokia Lumia w 31 krajach. Tym samym jest to osobista usługa odsłuchiwania muzyki o największym zasięgu na świecie. Aplikację z nowym logo i interfejsem użytkownika można pobrać za darmo z Windows Phone Store.

Źródło: Nokia

MixRadio z Play Me – usługa muzyczna od Nokii - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się