IDC podsumowało sprzedaż w pierwszym kwartale tego roku i choć na podium nie doszło do zmian, tak już na czwartym i piątym miejscu mamy dwóch debiutantów z Chin.

W wyliczeń IDC wynika, że w pierwszym kwartale tego roku sprzedano 334,9 mln smartfonów. To tylko o zaledwie 0,2% więcej niż w analogicznym okresie sprzed roku. O mały włos i mogło dojść do historycznego spadku sprzedaży smartfonów, którego pewnie możemy spodziewać się w przyszłym kwartale.

Zobacz smartfony w e-sklepie

Na podium mamy Samsunga z 81,9 mln sprzedanych smartfonów, następnie Apple z 51,1 mln iPhone'ów, a na trzecim miejscu Huawei z 27,5 mln zrealizowanych zamówień na smartfony. Tutaj nie doszło do przetasowań. Inaczej sytuacja wygląda na czwartej i piątej pozycji, skąd wyparowały firmy Lenovo i Xiaomi. Ich miejsca przejęli inni chińscy producenci: OPPO z 18,5 mln sprzedanych smartfonów i Vivo z 14,3 mln smartfonów.

Pozostali producenci sprzedali łącznie 141,5 mln smartfonów. To przełożyło się na spadek o 11,4% względem analogicznego okresu w 2015 roku. Szczegóły możemy zobaczyć w poniższej tabeli.

Źródło: IDC
Fot. IDC, Fotolia

Smartfony w Q1 2016 roku. Na szczycie bez zmian, ale w pierwszej piątce pojawiają się dwie nowe firmy - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się