Już w czerwcu na rynek trafią pierwsze smartfony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Firefox OS. Polska znajduje się na liście krajów, które otrzymają je jako pierwsze. Jest się z czego cieszyć.

Polska jest jednym z pierwszych krajów, w których w sprzedaży pojawią się smartfony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Firefox OS. Na konferencji Dive Into Mobile potwierdził to sam Gary Kovacs, szef Mozilli, czyli firmy, która odpowiada za wspomniany system.

Na konferencji poznaliśmy nieco szczegółów na temat rynkowej premiery pierwszych smartfonów z systemem Firefox OS. Dowiedzieliśmy się, że na rynku zadebiutują one już w czerwcu tego roku, a Polska będzie pod tym względem jednym z pierwszych pięciu państw, obok Brazylii, Wenezueli, Hiszpanii i Portugalii. Do końca tego roku mają pojawić się w kolejnych jedenastu krajach.

Już teraz możemy też powiedzieć, że smartfony z Firefox OS będą dostępne w ofercie T-Mobile.

Zainteresował Was Firefox OS? Na T-Mobile Trendy możecie już przeczytać wiele artykułów mu poświęconych. Znajdziecie je tutaj.

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji Alcatel One Touch Fire - pierwszego smartfona z Firefox OS!</em><br /><br /></p>

Smartfony z Firefox OS w czerwcu w Polsce - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mozilla Firefox to jedna z najbardziej popularnych przeglądarek internetowych na świecie i chyba najczęściej używana przez internautów w Polsce. Od kilku miesięcy w sieci można było znaleźć informacje na temat tworzenia przez Mozillę własnego systemu operacyjnego, który miałby zagościć na smartfonach wybranych producentów. Po targach MWC 2013 wiemy, że Polska będzie jednym z pierwszych krajów w Europie w którym w lato 2013 r. pojawi się smartfon Alcatel One Touch Fire, który działa właśnie pod kontrolą Firefox OS!

Podczas MWC 2013 zaprezentowano długo oczekiwane smartfony wyposażone w Firefox OS. Były to Alcatel One Touch Fire i ZTE Open, o których już pisaliśmy. Sama Mozilla przedstawiła na swojej konferencji system Firefox OS. Ogłosiła również plany operatorów dotyczące wprowadzania na rynek urządzeń z tym systemem.

Miło nam poinformować, że już w lato T-Mobile zaoferuje wam właśnie Alcatel One Touch Fire! Polska będzie jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym ten telefon się pojawi. Jest to owoc współpracy pomiędzy Deutsche Telekom, a Mozillą. Jesteśmy zaangażowani w rozwój i tworzenie nowego systemu od samego początku, a więc od 2011 r.

René Obermann, przewodniczący rady nadzorczej Deutsche Telekom, powiedział podczas MWC, że wprowadzenie pierwszego smartfonu w Europie z nowym systemem operacyjnym od Firefox jest ważnym krokiem do zwiększenia konkurencji pomiędzy producentami odmiennych ekosystemów na urządzenia mobilne. I trudno się z nim w tej kwestii nie zgodzić!

Polska będzie jednym z pierwszych krajów w Europie w którym pojawi się Alcatel One Touch Fire. Telefonu z system Firefox OS możecie spodziewać się już w lato!

Miło nam poinformować, że już w lato T-Mobile zaoferuje wam Alcatel One Touch Fire z systemem operacyjnym Firefox OS! Polska będzie jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym ten telefon się pojawi. Jest to owoc współpracy pomiędzy Deutsche Telekom a Mozillą. Jesteśmy zaangażowani w rozwój i tworzenie nowego systemu Mozilli od samego początku, a więc od 2011 r.

Przypomnijmy, że smartfon od Alcatela wyposażono w 3,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 320 pikseli. Za jego wydajność odpowiada procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz, wspierany przez 256 MB pamięci RAM. Dla użytkownika przeznaczono 512 MB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki czytnikowi kart microSD. Jest także 3,2-megapikselowy aparat i bateria o pojemności 1400 mAh.

Kilka pytań na temat Firefox OS zadaliśmy Jarosławowi Wawszczakowi, Gł. Specjaliście ds. Technologii IT w Dziale Innowacyjności T-Mobile.

- Czym różni się nowy system operacyjny Mozilli – Firefox OS  – od innych obecnych na rynku?
Firefox OS, podobnie jak Android czy iOS, udostępnia szereg funkcjonalności i aplikacji oferowanych w nowoczesnych smartfonach, takich jak mapy, nawigacja, e-mail czy sieci społecznościowe. Dzięki wybraniu standardów HTML5 i JavaScript jako głównych technologii udało się wyeliminować część warstw oprogramowania obecnych w innych platformach – smartfony z Firefox OS mogą działać szybciej i płynniej niż ich konkurenci na sprzęcie o podobnej mocy i cenie. Dużo prostsze staje się też tworzenie aplikacji ze względu na wykorzystanie powszechnie znanych technologii stosowanych do tworzenia serwisów internetowych.
 
- Jakie aplikację będą dostępne w Firefox OS?
Potencjał współczesnych smartfonów można w pełni wykorzystać tylko dzięki ogromnemu wyborowi różnorodnych aplikacji. Dlatego Mozilla i jej partnerzy już teraz budują własne aplikacje i wspierają twórców oprogramowania. Ze względu na wykorzystanie elastycznych technologii takich jak JS i HTML5 tworzenie aplikacji jest znacznie prostsze.  
 
- Jakie działania związane z Firefox OS prowadzone są w T-Mobile?
W styczniu w ponad 20 krajach świata odbyły się Mozilla Firefox OS App Days, podczas których specjaliści dzielili się wiedzą dotyczącą budowania aplikacji. W Polsce, gdzie partnerem Mozilla App Day był T-Mobile, podczas warsztatów powstało osiem innowacyjnych aplikacji, które mamy nadzieję zobaczyć w Marketplace (sklepie z aplikacjami dla Firefox OS). Deutsche Telekom zadeklarował wsparcie dla nowej platformy na poziomie globalnym, natomiast w Polsce T-Mobile współpracuje z Mozillą w celu zapewnienia dostępności najpopularniejszych lokalnych aplikacji na platformie Firefox OS.

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji Alcatel One Touch Fire - pierwszego smartfona z Firefox OS!</em><br /><br /></p>

<p><em>Firefox OS - dowiedzcie się więcej o tym systemie!</em></p>

Pierwszy smartfon z Firefox OS już w lato w Polsce! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Długo oczekiwany Alcatel One Touch Fire z innowacyjnym systemem Firefox OS zadebiutował oficjalnie w naszych salonach!

Wielka premiera odbyła się w naszym warszawskim salonie przy Puławskiej 12a. Na miejscu zjawiła się ekipa reprezentująca Firefox OS oraz sympatyczna maskotka, która stała się prawdziwą gwiazdą i bardzo chętnie pozowała do zdjęć z naszymi klientami i przechodniami.

Pierwsza posiadaczka Alcatela One Touch Fire w salonie przy Puławskiej.

Smartfon z Firefox OS już w naszej ofercie!

Alcatel One Touch Fire możesz kupić w abonamencie, Mix, Mix z internetem oraz ze starterem T-Mobile na kartę. Sprawdź!

Pierwszy Alcatel One Touch Fire, a więc smartfon wyposażony w system Firefox OS, został sprzedany już przed 11! W ciągu kolejnych godzin bardzo wielu naszych klientów podchodziło do reprezentantów Mozilli i szczegółowo pytało o nowy system operacyjny.

Ekipa Firefox OS czekała w poniedziałek na pierwszych zainteresowanych smartfonem Alcatel One Touch Fire.

W naszych salonach możecie już nabyć pierwszy smartfon z systemem Firefox OS - Alcatel One Touch Fire!

Na wszystkich gości czekały też niespodzianki - gadżety z logiem Firefoksa. Rozdawane były ekologiczne torby, naklejki i słodkie lizaki, które cieszyły się wyjątkową popularnością.

Premiera Alcatela One Touch Fire z Firefox OS okazała się być dużym sukcesem. Pierwsi klienci kupili już swoje telefony, a kolejni poznali nowy system i wyrazili swoje zainteresowanie przetestowaniem go.

A co Wy sądzicie o nowym systemie Mozilli?

<p><em>Zobaczcie naszą recenzję Alcatela One Touch Fire - pierwszego smartfonu z Firefox OS!</em></p>

<p><em>Zobaczcie naszą relację z premiery Alcatel One Touch Fire w salonie!</em></p>

<p><em>Firefox OS - poznajcie nowy i innowacyjny system operacyjny!</em></p>

Debiut Firefox OS w salonach T-Mobile! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pierwsze urządzenie z systemem, będącym spóścizną MeeGo, trafi do sprzedaży przed gwiazdką. Dużo już o nim wiadomo.

Nie śledzącym dokładnie rynku urządzeń mobilnych, przypomnijmy, że Sailfish OS to mobilny system operacyjny, powołany do życia przez byłych pracowników Nokii. Pracowali oni nad noszącą już znamiona kultowego telefonu Nokią N9 z systemem MeeGo. Gdy Nokia zakończyła ten projekt, założyli startup Jolla Mobile.

Efekty prac Jolla w pełnej krasie będziemy mogli zobaczyć już 27 listopada, kiedy to nastąpi oficjalna prezentacja długo oczekiwanego smartfonu. Od jakiegoś czasu urządzenie dostępne jest w przedsprzedaży i ponoć cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, chociaż cena, wynosząca 399 euro, może odstraszać.

Niedawno wyciekła specyfikacja pierwszego smartfonu z Sailfish OS. Ma on zostać wyposażony w 4,5-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 960 x 540 pikseli z 6-punktowym multidotykiem i Gorilla Glass 2. Jego sercem będzie dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 o częstotliwości taktowania 1,4 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM.

Jest także 8-megapikselowy aparat główny oraz 2-megapikselowa przednia kamerka do wideorozmów. Nie zabrakło Wi-Fi, Bluetooth 4.0, A-GPS, GLONASS, NFC. Bateria ma pojemność 2100 mAh, a wymiary obudowy wynoszą 131 x 68 x 9,9 mm. Waga smartfonu to 141 gramów.

Trzeba przyznać, że na rynku systemów mobilnych robi się coraz ciekawiej. Oprócz liderów, takich jak Android, iOS czy Windows Phone, mamy także Firefox OS, CyanogenMod (którego instaler w końcu trafił jako aplikacja do Google Play), a za chwilę do tego grona dołączy własnie Sailfish oraz Tizen.

Smartfon z Sailfish OS zadebiutuje w tym miesiącu (wideo) - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

jaczjs
07-12-2013 - 23:33:12
Wiemy kiedy bedzie dostępny w t-mobile.pl ?? Nie moge sie doczekać wymiany N9 na Jolla.... Nie to żeby mi się znudziła.... wręcz przeciwnie - wciąż mnie zadziwia... a Jolla bedzie jako ciekawostka... Mam nadziej że do końca marca się pojawi.... (umowa mi się kończy) JAcek
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
08-12-2013 - 13:23:35
W tej chwili trudno przypuszczać, żeby Jolla Phone pojawił się w ofercie któregokolwiek z polskich operatorów.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się