Tim Bajarin z Time przygotował ciekawy raport, z którego wynika, że Apple Watch mógł zostać zainspirowany przez nieżyjącego CEO Apple - Steve'a Jobsa.

Jak dobrze wiemy, zegarek Apple Watch zadebiutował w sprzedaży około 3,5 roku po śmierci Steve'a Jobsa, który odszedł z tego świata w 2011 roku. Prace nad smartwatchem również rozpoczęły się po śmierci CEO Apple'a.

Tymczasem Tim Bajarin z Time opracował raport, który bazuje na wypowiedziach pracowników Apple, z którego wynika, że to Steve Jobs nakazał firmie poszukać nowych rozwiązań powiązanych z opieką zdrowotną. To z pewnością było jedną z inspiracji, które sprawiły, że Apple Watch powstał.

Oczywiście, Jobs nie miał bezpośredniego wpływu na powstanie zegarka Apple, ale poniekąd go zainspirował. Dziś Apple ma już szereg funkcji i rozwiązań powiązanych ze zdrowiem. Jest to m.in. aplikacja Zdrowie z iOS, SDK HealthKit czy wspomniany Apple Watch, który bada aktywność użytkowników czy puls. Niestety, Steve Jobs nie dożył czasów, gdy te produkty zadebiutowały, ale jego życzeniem było stworzenie ich z myślą o klientach, a to Apple się udało. 

Źródło: time

Steve Jobs zainspirował Apple Watcha, choć ten powstał po jego śmierci - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się