W dniach 13-15 lipca 2012 r. odbędzie się Startup Weekend Warsaw 2012. Nasza sieć została partnerem strategicznym tego wydarzenia. Najzdolniejsi twórcy startupów otrzymają możliwość współpracy z T-Mobile.

Obecność T-Mobile na Startup Weekend Warsaw 2012 (SWW) to możliwość wsparcia przez naszą sieć rozwoju polskiego środowiska startupowego. Przedstawiciel T-Mobile zasiądzie w jury oceniającym pomysły wypracowane podczas tych kilkudziesięciu twórczych godzin. W trakcie prac zespołów developerskich nasi eksperci będą obserwować postępy działań oraz służyć radą wszystkim zainteresowanym.

W spotkaniu mogą wziąć udział młodzi przedsiębiorcy, kreatywni programiści, osoby, które mają chęć tworzenia i pomysł na lepsze jutro. W piątkowe popołudnie uczestnicy stworzą kilkuosobowe zespoły i przez kolejne dwie doby będą pracować nad propozycjami o rynkowym potencjale rozwoju.

Startup Weekend Warsaw 2012 odbędzie się w dniach 13–15 lipca, a miejscem prac będzie Collegium Iuridicum II w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Lipowej 4. Zgłoszenia przyjmuje organizator wydarzenia AIP Business Link – szczegóły oraz możliwość rejestracji dostępne są tutaj.

Nasz udział w tym wydarzeniu wspiera działania wokół jednej z wartości naszej sieci. Na początku czerwca uruchomiliśmy bowiem serwis innowacje.t-mobile.pl, czyli platformę do kontaktu PTC z branżą startupową. W ciągu trzech tygodni nadesłanych zostało ponad 40 zgłoszeń w ramach inicjatyw przedstawionych w serwisie: Inside-Out, Outside-In - koncepcji konkursowych, a także niezależnych propozycji startupowych. Więcej o naszym nowym serwisie znajdziecie tutaj.

T-Mobile partnerem strategicznym Startup Weekend Warsaw 2012 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zgłoszenia do konkursu, będącego częścią Polski Przedsiębiorczej, przyjmowane będą do 17 sierpnia. Najlepszy startup ma szansę na długofalową współpracę z T-Mobile oraz na wart 10 tys. dolarów wyjazd na program akceleracji globalnej Ready To Go.

Po raz kolejny Business Link i T-Mobile Polska szukają najlepszych polskich startupów z obszaru Big Data, aby dać im szansę na globalny rozwój. 

Czego oczekuje od startupów T-Mobile? Przede wszystkim pomysłów na komercyjne produkty i usługi, które mógłby włączyć do swojej oferty. Dodatkowo poszukuje innowacyjnych narzędzi i algorytmów do przetwarzania danych z naciskiem na ich wygodę i prostotę użycia. W centrum zainteresowania operatora są też metody oparte o Big Data i służące wyszukiwaniu obszarów sieci o gorszych parametrach jakości, poprawie dokładności lokalizacji urządzeń mobilnych oraz badaniu poruszania się mieszkańców w obszarach miejskich.

W ramach działań partnerskich zorganizowane zostanie wydarzenie Business Mixer, na którym zaprezentują się najlepsze projekty technologiczne młodych polskich przedsiębiorców, zgłoszone w konkursie. Najlepszy z najlepszych otrzyma możliwość wyjazdu na program akceleracji globalnej w Dolinie Krzemowej, Londynie, Szanghaju lub Tel-Avivie oraz zaproszenie do współpracy biznesowej z firmą T-Mobile.

Partnerstwo z T-Mobile służy przede wszystkim szybkiemu rozwojowi polskich startupów – mówi Dariusz Żuk, Prezes Business Link i Polski Przedsiębiorczej. - Trzeci rok z rzędu będziemy wspólnie wybierać młode spółki, które mają potencjał i rozwiązania wyróżniające się na rynku. Pomagamy przełamywać bariery i skracać dystans między młodymi spółkami z innowacyjnymi rozwiązaniami, a wielkimi koncernami poszukujących pomysłów i projektów skrojonych na miarę ich potrzeb biznesowych. Cieszę się, że spółki z ekosystemu Polski Przedsiębiorczej będą miały kolejną okazję, by nawiązać współpracę z partnerem, który może zaoferować coś o wiele cenniejszego niż tylko kapitał, czyli dostęp do kilkuset klientów w Polsce i kilku milionów na całym świecie, czy też wsparcie merytoryczne przy rozwoju - dodaje.

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie wykorzystanie posiadanej informacji we właściwym zakresie i czasie jest kluczowe dla powodzenia przedsięwzięć biznesowych. Chcemy spotykać się i nawiązywać współprace ze wszystkimi, którzy maja ciekawe pomysły i rozwiązania w obszarze przetwarzania i analizy danych, żeby tworzyć usługi i produkty idealnie dostosowane do potrzeb klientów sieci T-Mobile – powiedział Piotr Hołownia, kierownik Działu Innowacyjności i Technologii Terminalowych z T-Mobile Polska SA.

Pierwszy z tegorocznych Business Mixerów odbył się 25 maja, a jego zwycięzcą został startup LiveCall.io, który poza możliwością współpracy z T-Mobile Polska, wygrał także wyjazd na program akceleracji globalnej Ready To Go w Szanghaju.

Zgłoszenia w konkursie Big Data przyjmowane są do 17 sierpnia. Zgłaszać można się na stronie bigdata.blpoland.com. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną poinformowani o wynikach. Business Mixer, na którym wybrany zostanie zwycięzca, planowany jest na wrzesień 2015 roku.

T-Mobile i Business Link szukają startupów zajmujących się Big Data - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Wikatika
14-03-2016 - 01:36:58
Super pomysł oby ten program wypalił w końcu zależy nam by był startup w polsce platforma Preply
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Program Waw.ac skierowany jest do warszawskich startupów, zajmujących się projektami z dziedziny life science, technologii materiałowych, optoelektroniki, energii, IT i mobile.

Program podzielono na dwa etapy. Na początku sierpnia wystartowały warsztaty Sprint, podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę na temat analizy rynku, segmentacji klientów i komunikowania wartości klientom i inwestorom. Spośród startupów biorących udział w akceleratorze organizatorzy wybiorą 20 osób do udziału w 6-tygodniowym programie mentoringowym Marathon. Inicjatywa zakończy się w październiku, kiedy to uczestnicy spotkają się z inwestorami i potencjalnymi klientami. 

W ramach partnerstwa z T-Mobile i hub:raum Kraków, startup wybrany wspólnie z organizatorami na koniec sierpniowych warsztatów otrzyma 10 tysięcy złotych w gotówce, 5 tysięcy dolarów w ramach Amazon Web Services (platforma chmurowa oferująca szeroki zakres produktów i usług) oraz dostęp do mentoringu ekspertów Deutsche Telekom. Ponadto startupy biorące udział w programie akceleracyjnym będą obserwowane przez hub:raum pod kątem udziału w czwartej edycji akceleratora WARP, która wystartuje w październiku tego roku.

Więcej informacji na stronie www.waw.ac

Fot.: Fotolia

T-Mobile i hub:raum Kraków partnerami Waw.ac - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

To druga edycja ogólnopolskiej olimpiady skierowanej do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami u młodych ludzi oraz inspirowanie ich do aktywności społecznej.

Podczas olimpiady T-Mobile podzieli się z młodymi uczestnikami swoją wiedzą, doświadczeniem i innowacyjnymi technologiami. Pracownicy firmy udzielą merytorycznego wsparcia w roli mentorów. Ponadto T-Mobile przekaże sprzęt technologiczny dla studentów i przydzieli nagrodę specjalną za najlepszy projekt technologiczny.

„Zwolnieni z Teorii” to praktyczna gra zespołowa, w której młodzi ludzie mają za zadanie przygotować projekt społeczny, zmieniający na lepsze lokalne otoczenie. Uczestnicy wspólnie szukają pomysłu na najciekawsze działanie, a następnie, przy wsparciu mentorów, wcielają je w życie. Na zakończenie każdy finalista otrzyma międzynarodowy certyfikat sygnowany przez Project Management Institute R.E.P. W pierwszej edycji olimpiady wzięło udział 7 tys. uczniów. Zrealizowali oni 339 projektów, które razem dotarły do 0,5 mln beneficjentów. Olimpiadę organizuje Social Wolves - start-up społeczny z Polski.

 

Patronat honorowy nad projektem objęła Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Projekt został uhonorowany licznymi nagrodami oraz cieszy się poparciem uznanych osobistości świata biznesu, mediów i organizacji społecznych. W Kapitule olimpiady zasiadają m.in. Marian Owerko, Jerzy Baczyński, Anda Rottenberg czy Jerzy Koźmiński.

Do udziału w programie można zgłaszać się do 30 listopada 2015 r. na stronie www.zwolnienizteorii.pl. Czas na realizację projektów zespoły mają do 31 marca 2016 r. W kwietniu 2016 r. odbędzie się Wielki Finał programu, podczas którego zostaną nagrodzone najlepsze projekty z tegorocznej edycji.

Partnerami strategicznymi olimpiady „Zwolnieni z Teorii” są T-Mobile, Fundacja PZU, oraz Bank Zachodni WBK. Partnerem merytorycznym programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

 

T-Mobile partnerem projektu „Zwolnieni z Teorii” - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się