T-Mobile Polska zwyciężyła w niezależnym badaniu jakości sieci przeprowadzanym wśród polskich operatorów. To najlepszy dowód na to, ze klienci tego operatora mogą cieszyć się lepszymi połączeniami i dostępem do szybkiego internetu mobilnego.

Celem badania, przeprowadzonego przez P3 Communications, było sprawdzenie jakości połączeń i transmisji danych oraz zasięg. W małych, dużych miastach i na drogach brano pod uwagę takie parametry, jak przeglądanie zasobów internetu za pomocą przeglądarki internetowej, pobieranie i wysyłanie plików oraz korzystanie ze streamingu wideo (YouTube).

Sieć T-Mobile doskonale wypadła na tle pozostałych operatorów, na co ogromny wpływ miała zakończona w ubiegłym roku modernizacja sieci. A jakie praktyczne korzyści płyną z doskonałej jakości sieci dla jej klientów?

Poprawa jest zauważalna zarówno podczas rozmów telefonicznych, jak i podczas korzystania z mobilnego internetu na smartfonach czy tabletach. Połączenia głosowe nie zrywają się, zauważalnie lepsza jest słyszalność rozmówcy. Poprawił się też zasięg, bo jednym z celów T-Mobile było wyeliminowanie białych plam, czyli miejsc go pozbawionych.

Jeśli chodzi o internet, strony wczytują się błyskawicznie, także podczas jazdy samochodem, a więc, gdy urządzenie mobilne szybko się przemieszcza i znajduje się w miejscach oddalonych od miast czy większych wsi. Ponadto klienci mogą bez problemu korzystać ze streamingu zarówno muzyki, jak i wideo.

Poniższe liczby najlepszej świadczą o tym, że chętnie używają smartfona do rozrywki. Transmisja danych w sieci T-Mobile wyniosła w styczniu 5300 TB danych, podczas gdy w maju było to już 5500 TB. W przypadku transmisji LTE skok jest już bardzo zauważalny i mamy tutaj 756 TB w styczniu i aż 1154 TB w maju tego roku.

T-Mobile Polska – sieć z certyfikatem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W czwartym kwartale 2013 T-Mobile utrzymał pozycję lidera pod względem liczby klientów i przychodów oraz jako jedyny z dużych operatorów zanotował wzrost przychodów.

W 4 kwartale 2013 r. przychody T-Mobile Polska wyniosły 1,676 miliarda złotych. W całym roku przychody operatora wyniosły 6,648 miliarda złotych i były niższe o 5,3%, co jest rezultatem przeprowadzonej przez regulatora rynku obniżki stawek MTR. Dzięki nowym ofertom HeyahT-Mobile na Kartę, oraz usługom przygotowanym z partnerami udało się zminimalizować ten spadek i był on najmniejszy spośród trzech największych operatorów infrastrukturalnych.

W 2013 roku EBITDA wyniosła 2,516 miliarda złotych, z czego w ostatnim kwartale 700 milionów złotych. W porównaniu do analogicznego okresu w 2012 roku, marża EBITDA wzrosła o 4,1 punkty procentowe i osiągnęła poziom 41,8%.

Na koniec 4 kwartału 2013 roku liczba klientów obsługiwanych przez T-Mobile wyniosła 15,563 miliona pozostając najwyższą wśród operatorów. W stosunku do roku 2012 liczba abonentów kontraktowych wzrosła o 53 tysiące. W porównaniu z tym samym okresem liczba korzystających z usług przedpłaconych zmniejszyła się o 530 tysięcy, co jest rezultatem zakończenia promocji „rok ważności konta” i sukcesywnemu wyłączaniu nieaktywnych kart SIM.

W tym samym czasie z dedykowanej oferty dostępu do Internetu mobilnego korzystało 1,163 miliona klientów, co oznacza wzrost o blisko 20% względem 2012 roku. Szybko rosnąca liczba klientów to wynik, m.in., zaoferowania szybkiego Internetu na nowych obszarach, trwającej modernizacji sieci oraz projektów optymalizacji sieci we w wszystkich warstwach sieciowych i IT, które wpłynęły na wzrost szybkości Internetu i na jakość świadczonych usług.

Na koniec 2013 roku 80% powierzchni i populacji kraju znajdowało się w obszarze, który został zmodernizowany. Łącznie, w zasięgu szybkiego mobilnego Internetu  oferowanego przez T-Mobile w technologiach (UMTS 900/2100) jest już blisko 95% populacji kraju.

T-Mobile liderem rynku! - opinie i komentarze (9)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Spacedust
31-03-2014 - 21:23:41
Niestety modernizacja sieci T-Mobile/Orange spowodowała likwidację wielu dobrych wysokich lokalizacji na rzecz niższych ze światłowodem Orange, w efekcie zasięg się pogorszył, a UMTS900 nadal nie jest odpalony.
  (1)
Odpowiedz
Mika1
24-03-2014 - 22:56:02
A ja wolę T mobile niż Orange, ponieważ ma słaby zasięg zanikający do zera. T mobile za to ma super zasięg. I niema lepszej sieci
  (1)
Odpowiedz
manch
25-03-2014 - 10:09:21
@Mika1 - i co z tego że zasięg dobry jak na wschodzie Polski nie ma szybkiego internetu tylko 2 g i co to za sieć na pewno nie do internetu tylko Plus ma na wschodzie Polski 3g.
  (0)
Odpowiedz
Mika1
25-03-2014 - 18:06:18
@ manch - Zasięg jest ważny dla mnie jak jestem w T mobile to nie muszę szukać zasięgu po całym mieszkaniu, żeby wykonać połączenie. W Orange była masakra brak zasięgu. Telefon jest po to, żeby dzwonić to jest dla mnie ważne a internet nie jest dla mnie istotny.
  (0)
Odpowiedz
x0m3r
04-04-2014 - 12:29:18
@ manch - zasięg się szczególnie liczy dobra jakość rozmów jest szczególnie ważna by nie było szumów w większych zabudowań budynkach i przy dużej liczbie osób, zasięg też wpływa korzystnie szybkość interieru im wyższy zasięg tym szybszy internet im mniejszy tym gubi łącze i pobieranie plików oraz ładowanie stron jest przerwane
  (0)
Odpowiedz
x0m3r
04-04-2014 - 12:30:51
@ manch - No 3G dobrego nie znajdziesz nigdzie nie ma tak dobrej infrastruktury bo ludzie nie wyrazili zgody na budowę nadajników zawsze będzie 1/2 kreski. może się kiedyś to zmieni.
  (0)
Odpowiedz
Spacedust
31-03-2014 - 21:21:47
@Mika1 - Zasięg Orange jest taki sam jak T-Mobile, bo obaj operatorzy nadają z tych samych anten. Jeśli występują różnice to tylko dlatego, że jesteś pewnie w obszarze przed modernizacją.
  (0)
Odpowiedz
Instalator
22-03-2014 - 07:58:42
No niestety pod względem zasięgu UMTS to najlepszy jest POLKOMTEL, ponieważ praktycznie na wszystkich stacjach już w zeszłym roku był uruchomiony system UMTS900, który działa i spisuje się dobrze. Dodatkowo Plus posiada najbardziej rozbudowaną i działającą infrastrukturę LTE1800. Niestety poprzez wspólne łączenie się T-Mobile i Orange w dziale infrastruktury i utrzymania sieci jak na razie to nie widzę poprawy. Problem jest podczas podróży gdzie problemem jest przekazywanie połączeń miedzy stacjami bazowymi i wtedy dochodzi do przerwania połączeń. Dodatkowo T-Mobile modernizuje i działa na tych samych obiektach co ORANGE więc nie widzę różnicy pomiędzy tymi operatorami.
  (2)
Odpowiedz
manch
07-03-2014 - 15:49:46
zasięg może tak ale napiszcie na jakim obszarze to UMTS działa nie wiem czy na 50 procentach i czym się chwalicie nie ma się czym chwalić najpierw niech ten UMTS zacznie działać a później się chwalcie zasięgiem
  (3)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

30 marca T-Mobile wprowadza ofertę, bazującą na czterech prostych pakietach. Zobaczcie szczegóły.

Cztery nowe proste taryfy oferują od 5 do 70 GB miesięcznego limitu danych, które można wykorzystać w sieci 4G LTE oraz bezpłatny dostęp do popularnych serwisów rozrywkowych (w zależności od wybranej taryfy).

Klient może wybrać opcję bez urządzenia, z modemem lub routerem, tabletem (7 lub 10 cali) lub laptopem. Zaletą oferty jest dostęp do atrakcyjnych treści: kanałów telewizyjnych na żywo, setek filmów, seriali i bajek w Strefie T-Mobile w Player, tysięcy e-booków w Legimi, dziesiątkami tysięcy albumów i klipów muzycznych z WiMP. W ofercie INTERNET MAX klienci otrzymają w prezencie na całą umowę usługi o miesięcznej wartości ponad 40 zł.

Zobaczcie pełen cennik nowych taryf:

Proste taryfy z internetem w T-Mobile - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

endi
27-03-2015 - 17:43:52
Oferta ciekawa. Pytanie brzmi za jaką cenę będą urządzenia?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Obecnie pasażerowie mogą swobodnie korzystać z sieci T-Mobile (2G/3G/4G) na stacjach i w tunelach na  odcinku od Młocin do Placu Wilsona.

Zakończył się pierwszy etap prac przy modernizacji sieci na Pierwszej Linii Metra Warszawskiego. Teraz pasażerowie mogą korzystać z sieci T-Mobile na stacjach i w tunelach od Młocin do Placu Wilsona. Uruchomiono również zasięg na stacji Politechnika wraz z częścią przyległych tuneli.

W kolejnych miesiącach będą prowadzone prace na następnych odcinkach Metra. Postęp projektu uzależniony jest od możliwości prowadzenia prac w tunelach (ruch na torach wyłączany jest tylko w krótkich okienkach czasowych).

Projekt prowadzony jest jako przedsięwzięcie międzyoperatorskie.

Fot.: Fotolia

Kolejne stacje i tunele metra z zasięgiem T-Mobile - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się