Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przedstawił raport z badań jakości usług telefonii mobilnej. Klienci T-Mobile mają powody do zadowolenia – operator oferuje najwyższą jakość usług mobilnych, co potwierdzają wyniki raportu.

W ostatni piątek UKE opublikował rezultaty badania jakości sieci. To pierwsze od czasu prezentowanych przez T-Mobile pomiary zrealizowane na tak dużą skalę. W raporcie zaprezentowane zostały wskaźniki jakościowe dla połączeń głosowych i usług transmisji danych. Potwierdziły one to co mówimy od lat – T-Mobile ma Najlepszą Sieć. Świadczą o tym wyniki poszczególnych usług.

Jakość połączeń głosowych jest wysoka dla wszystkich operatów, niemniej jednak biorąc pod uwagę wszystkie trzy kluczowe dla połączenia czynniki: czyli czas i skuteczność zestawienia rozmowy oraz liczbę zerwań, T-Mobile może pochwalić się najlepszym rezultatem. Za nami znalazła się sieć Play, która w ramach roamingu krajowego korzysta bardzo często właśnie z naszej infrastruktury!!

Badanie jakości usług transmisji danych przyniosło znacznie ciekawsze rezultaty. T-Mobile zaprezentował się w nich bardzo dobrze, ustępując miejsca jedynie Polkomtelowi, którego przewaga nad pozostałymi uczestnikami badania wynika z faktu posiadania dostępu do pasma 800 MHz. Ta przewaga już wkrótce może zostać przez T-Mobile całkowicie zniwelowana po przydzieleniu pozostałym operatorom częstotliwości z zakresu 800 MHz, których dotyczyła zakończona niedawno aukcja. Dzięki nim będziemy wstanie dotrzeć z technologią LTE niemalże do każdego mieszkańca naszego kraju, znacząco poprawiając poziom usług. Dodatkowo, jeszcze w 2016 roku, udostępnimy naszym klientom usługi w technologii LTE Advanced, pozwalające na zwiększenie osiąganych przepływności do poziomu 300Mbps.

To jednak, co klienci cenią sobie najbardziej w mobilnym Internecie to dostępność i jakość usług. Analizując wyniki opublikowanego przez UKE raportu, warto skupić się na wskaźnikach, które realnie wpływają na odczucia klientów. Są to m.in.: prędkość transmisji danych czy wskaźniki z korzystania z usług działających w oparciu o przesyłanie danych. Do mniej znaczących można zaliczyć chociażby wskaźnik nieukończonych sesji. Pokazuje on procent nieudanych ściągnięć strony internetowej, ale nie bierze pod uwagę, że w zdecydowanej większości przypadków system automatycznie sam ponawia próbę, co pozostaje całkowicie niezauważone przez klienta.

Analizując tak przefiltrowane dane widać wyraźnie, że T-Mobile jest liderem jakościowym w zakresie transmisji danych.

Opublikowane przez UKE wyniki potwierdzają to, co T-Mobile mówi od marca 2014 roku, kiedy to po raz pierwszy opublikowaliśmy rezultaty badania sieci czterech operatorów w zakresie jakości usług głosowych i transmisji danych 3G.

Fot. Fotolia

T-Mobile – usługi na najwyższym poziomie - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

nicolas
19-02-2016 - 19:00:25
brawo T MOBILE CZEKAMY NA 300MEGA W OSIECZNICY I KLICZKOWIE
  (0)
Odpowiedz
CinekPrzecinek
27-01-2016 - 15:42:35
Zgadzam się z #Marlboro w 100%. Przełączanie pomiędzy U2100 a U900 to jest totalna porażka w T-Mobile. Ostatnio podczas rozmowy nagle nastąpiło zrywanie głosu, druga osoba mnie przestała słyszeć i się w końcu rozłączyła. Patrzę na telefon a tam szczątkowy zasięg U2100. Dookoła pola ale po co przerzucić wcześniej na dobry zasięg U900.
  (0)
Odpowiedz
Marlboro
26-01-2016 - 18:53:14
Wszystko ładnie pięknie ale wskaźnik jakości mowy, który jest bardzo ważny w połączeniach - jest lepszy w Play. Już pomijam fakt, że błąd statystyczny tego testu jest na poziomie 3%. Możecie być lepsi ale: 1) Kiedy poprawicie przejście z UMTS2100 na UMTS900. Dzisiaj w wielu miejscach granicznych przy kończącym się zasięgu UMTS2100 aż do granic absurdu telefon w stanie czuwania jest często poza zasięgiem i kończy się dostawaniem smsów o próbie połączenia z nami od innej osoby 2) Co ze wschodnią granicą? Orange na wyciętym z Waszego wspólnego UMTS900 coś tam robi i zasięg 3G od Orange się pojawia a Wy - nadal brak 3G. 3) Kiedy ruszacie z tym LTE800? I w końcu robicie to z Orange czyli współpraca dalej trwa, czy robicie to z Play jako wspólne?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Gorąca Wyprzedaż w T-Mobile. Sprawdź oferty!

Przyznawany jest on co roku przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, a dla klientów stanowi potwierdzenie najwyższego poziomu bezpieczeństwa świadczonych usług.

Certyfikat jest istotny zarówno dla Klientów, jak i firm telekomunikacyjnych. Potwierdza, że użytkownicy są możliwie najlepiej chronieni przed nadużyciami, mogą liczyć na najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przyznawany jest on na pełny rok kalendarzowy i przy spełnieniu warunków certyfikacji może być przedłużany na kolejne lata.

 

Ponieważ wielu użytkowników Internetu nie zdaje sobie sprawy, jakie zagrożenia czekają na nich w wirtualnym świecie, w T-Mobile działania z zakresu bezpieczeństwa w cyfrowym świecie są podstawą realizowanej strategii CR firmy. Składają się na nie działania i kampanie edukacyjne, mające na celu nauczenie korzystania z treści w sieci w mądry i bezpieczny sposób.

T-Mobile chce także sprawić, aby rodzice czuli się bezpiecznie w sieci i niezbędną wiedzę w tym zakresie mogli przekazać swoim dzieciom. Wymieniając potencjalne zagrożenia internetowe oraz pokazując sposoby ich uniknięcia uczy ich korzystania z narzędzi ochrony dzieci i przekazuje informacje techniczne oraz przydatne wskazówki. Bazą wiedzy na ten temat jest strona W cyfrowym świecie, do której odwiedzenia zachęcamy.

 

T-Mobile Polska otrzymał certyfikat „Bezpieczny Internet” - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Krzysztof
23-01-2016 - 11:38:49
Witam. Jestem bardzo zadowolony z szybkości i jakości waszego internetu. Szkoda, że nie macie pakietu 500mb w taryfie frii, tak to muszę wykupywać 1 gb, który i tak zostaje. 500mb to taka opcja dla tych mniej wymagających. Może byście wprowadzili jakiś nowy pakiecik internetu? :) Pozdrawiam serdecznie :)
  (0)
Odpowiedz
antek
21-01-2016 - 14:19:22
Witam, dziękuję za odpowiedź. Nadajnik (Orange) znajdujący się na ulicy Lubelskiej, może i nadaje na zachód (ogrzewa pola i las) co nie zmienia faktu, że w samym Sawinie niestety zasięgu 3G nie ma. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Gorąca Wyprzedaż w T-Mobile!
Podziel się