Na odwiedzających czekają seanse filmowe „T-Mobile Nowe Horyzonty na Placu Zabaw” oraz strefa SPEED ST4GE.

T-Mobile i Plac Zabaw zapraszają w piątek 17 lipca na imprezę inaugurującą SPEED ST4GE. O dobrą muzyczną atmosferę zadba DJ Szum, a wyjątkowe umiejętności zaprezentuje obok Michała Nowaka także brązowy medalista Pucharu Polski w trialu rowerowym - Adam Gendek. Dodatkową atrakcją wieczoru będą tzw. Glodsprinty, czyli otwarte zawody na rowerach stacjonarnych pod czujnym okiem instruktora.

Wcześniej, w środę 15 lipca o godz. 21.30 ruszy cykl seansów pod egidą T-Mobile Nowe Horyzonty; jako pierwszy zostanie zaprezentowany hiszpański film „Dystans” z 2014 r. w reżyserii Sergio Caballero. Miłośnicy niezależnego kina znajdą na Placu coś dla siebie w każdy kolejny środowy wieczór wakacji (za wyjątkiem 29 lipca).

Na tych, którzy będą chcieli na chwilę się wyłączyć, będzie czekała strefa chillout – tam na wygodnych leżakach i hamakach będzie można odpocząć i nabrać sił na inne czekające atrakcje.

Ci z kolei, którzy będą potrzebowali czegoś więcej, będą mogli korzystać z darmowego WiFi i nieskrępowanych możliwości surfowania po sieci.

Plac Zabaw nad Wisłą to także znakomite miejsce na zebranie dodatkowych kilometrów dla akcji Pomoc Mierzona Kilometrami (PMK) – na miłośników dwóch kółek czeka na miejscu pump track (specjalny tor do jazdy rowerem). W lipcu i sierpniu będzie można uczestniczyć w cyklu zawodów SPEED ST4GE, organizowanych na tym torze oraz w rywalizacji w Goldsprincie. Kolejne kilometry można będzie też zrobić, przyjeżdżając na Plac Zabaw rowerem, który będzie czekał na właściciela w jednym z przygotowanych przez T-Mobile stojaków.

Bieżące informacje o kolejnych projekcjach, zawodach i innych atrakcjach będzie można znaleźć na fanpage’ach Placu Zabaw nad Wisłą i T-Mobile Polska na Facebooku.

T-Mobile zaprasza do Placu Zabaw nad Wisłą - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Celem Festiwalu jest nie tylko pokazywanie interesujących filmów czy promowanie muzyki, ale także kreowanie i wspieranie nowych nazwisk. Temu właśnie służy konkurs.

W tym roku w konkursie pokazanych zostanie 13 tytułów. Będą to m.in. filmy prezentowane na jednym z najciekawszych obecnie światowych  festiwali – MFF w Rotterdamie.

Laureat rotterdamskiego Tygrysa za Finisterrae, twórca muzyki  elektronicznej i sztuki konceptualnej Sergio Caballero, w swoim drugim filmie, komedii absurdu Dystans, zabiera widzów w surową scenerię nieczynnej syberyjskiej elektrowni. Z kolei Ben Rivers i Ben Russell - Zaklęcie, które odpędza ciemność zrealizowali w estońskiej komunie hipisów, w fińskim lesie i na neopogańskim koncercie w Norwegii. Artyści szukają klucza do kondycji dzisiejszego eremity. W głównej roli wystąpił muzyk Robert AA Lowe, znany jako Lichens. W Rotterdamie pokazano też austriackie czarno-białe Moje ślepe serce Petera Brunnera, historię cierpiącego od urodzenia na zespół Marfana samotnika, który w dramatycznych okolicznościach próbuje wyrwać życiu odrobinę szczęścia i wolności.

Kobiecy punkt widzenia oddają dwa filmy konkursu. Szwajcar Lorenz Merz w filmie Ciasto z wiśniami kreśli pełen zagadek, intensywny emocjonalny portret bezimiennej młodej autostopowiczki. Podczas swojej bezładnej podróży przejmie ona tożsamość przypadkowo spotkanej kobiety. Amerykanka Josephine Decker opowiada z kolei o sensualnym mikroświecie kalifornijskiego lasu Mendocino, w którym odbywa się festiwal bałkańskiej muzyki. Bohaterka naturalistycznego, improwizowanego Masła na zasuwce uwalnia własną seksualność i poddaje się nowym, gwałtownym uczuciom.

Gala otwarcia 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty

Nagrodzona w Locarno francuska Owca, dojrzały formalnie pełnometrażowy debiut duetu Gilles Deroo i Marianne Pistone, pokazuje milczącego 17-latka, uciekającego od matki alkoholiczki. Owca staje się melancholijną impresją o znaczeniu przypadku w życiu.

Warto przyjrzeć się próbie odświeżenia motywu walki o przetrwanie w Canopy Aarona Wilsona. Australijczyk, opowiadając o pilocie, który ląduje na spadochronie w singapurskiej dżungli podczas II wojny światowej i ukrywa się przed patrolami Japończyków, tworzy osobny świat przypominający ten z kina Bruno Dumonta czy Apichatponga Weerasethakula. Nieoczywistym podejściem do egzotyki zaskoczy też widzów nagrodzony w Wenecji Biały cień Noaza Deshe, opowieść o albinosach w Tanzanii.

Argentynę w konkursie reprezentuje Historia strachu Benjamína Naishtata, w której zamożni mieszkańcy zamkniętego osiedla zostaną skonfrontowani z rzeczywistością pobliskiej dzielnicy slamsów. Tymczasem Hiszpan Luis Miñarro w Spadającej gwieździe opowiada o nękanej kryzysem XIX-wiecznej Hiszpanii i rządach Amadeusza I Sabaudzkiego, intrygującego hiszpańskiego króla, który miał włoskie korzenie i stronił od mięsa i alkoholu.

Po raz pierwszy w historii festiwalu w konkursie znalazły się aż trzy polskie filmy: Huba Anny Sasnal i Wilhelma Sasnala, Jak całkowicie zniknąć (premiera światowa) Przemysława Wojcieszka oraz Wołanie (premiera światowa) – pełnometrażowy debiut Marcina Dudziaka na podstawie prozy Kazimierza Orłosia.

Źródło: nowehoryzonty.pl
Fot. Piotr Wojtasiak

Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

T-Mobile Nowe Horyzonty to nie tylko doznania filmowe. To również muzyka. Uczestnicy wrocławskiego festiwalu mogą odwiedzić specjalną strefę WiMP. Posłuchają tam swoich ulubionych utworów, poszukają dźwiękowych inspiracji i otrzymają specjalne vouchery uprawniające do przetestowania streamingu muzyki!

Wrocławska strefa WiMP znajduje się w Arsenale. Przy stoisku znajdują się cztery tablety podłączone do sieci. Można na nich testować usługę, czyli przede wszystkim słuchać muzyki, poszukiwać nowych inspiracji. Na stoisku można zasięgnąć informacji o ofercie WiMP, dostępności usługi u partnerów WiMP jak również zapoznać się z nowościami zarówno dotyczącymi technologii jak i nowych albumów.

CZYM JEST SERWIS STREAMINGOWY?

Osoby, które są zainteresowane usługami mogą otrzymać vouchery uprawniające do korzystania z 60-dniowych kont WiMP Premium oraz 30-dniowych kont WiMP HiFi.

Przypominamy, że w naszej ofercie jest już wersja Premium WiMP, którą znajdziecie w T-Mobile MyBox. Bez opłat za transmisję danych, każdy otrzyma muzykę w jakości 320 kbits, porównywalnej do dobrej mp3. Na wypróbowanie serwisu za darmo jest 30 dni. Potem opłata za kolejne 30 dni wynosi 9,90 zł przez pierwsze 3 miesiące lub 19,90 zł i korzystasz jak długo chcesz. Wystarczy wysłać SMS TAK pod bezpłatny numer 80223 lub wejść na http://www.t-mobile-trendy.pl/fw/aHR0cDovL3dpbXAudC1tb2JpbGUucGw/dXRtX21lZGl1bT1hcnRpY2xlJnV0bV9zb3VyY2U9dC1tb2JpbGUtdHJlbmR5.

Fot. Piotr Wojtasiak

WiMP na T-Mobile Nowe Horyzonty! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Gwiazdą Klubu Festiwalowego w Arsenale podczas tegorocznej edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty (23 lipca - 2 sierpnia) będzie libańska piosenkarka Yasmine Hamdan - wokalistka kultowej bejruckiej grupy Soap Kills, pierwszego zespołu grającego mieszankę indie i muzyki elektronicznej na Bliskim Wschodzie.

Pracowała z Mirwaisem, CocoRosie, obecnie działa z założycielem francuskiej grupy Nouvelle Vague Markiem Collinem. Jej zmysłowym, hipnotyzującym głosem zachwycali się bohaterowie i widzowie ostatniego filmu Jima Jarmuscha Tylko kochankowie przeżyją. W poszukiwaniu inspiracji do melodii i tekstów, Hamdan sięga po repertuar najbardziej charyzmatycznych piosenkarek arabskiej estrady z połowy dwudziestego wieku. Łączy zmysłowość z subtelną krytyką społeczną zawartą w tekstach, które traktują o wolności i emancypacji w krajach Bliskiego Wschodu. Delikatne dźwięki gitary akustycznej, klasyczne syntezatory, mistyczna atmosfera i porywający, wielowymiarowy głos Yasmine - to wszystko będzie można usłyszeć podczas koncertu w pierwszą sobotę festiwalu, 25 lipca.

Sprzedaż biletów na pierwszy koncert Hamdan w Polsce rozpocznie się 18 marca na stronie festiwalu. Ceny biletów: 50 zł (normalny), 45 zł (dla posiadaczy karnetów i akredytacji).

Więcej informacji na stronie festiwalu.

W Klubie Festiwalowym wystąpi także bezkompromisowy wrocławski kolektyw Kormorany - legenda muzyki teatralnej i filmowej, autorzy genialnych plastyczno-muzycznych happeningów, którzy działają na scenie muzycznej już od ponad 25 lat.

Yasmine Hamdan gwiazdą muzyczną 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się