01.02.2015

Telefon dla seniora

Firma M-Life rozszerzyła swoją ofertę o nowy model klasycznego telefonu komórkowego, który dodatkowo korzysta z funkcji Dual SIM.

M-Life ML0651 to klasyczna komórka, która została wyposażona w kolorowy wyświetlacz, tryb głosowego czytania klawiszy w trakcie wybierania numeru oraz funkcję szybkiego wybierania, dzięki której za pomocą jednego klawisza można połączyć się z wybranym wcześniej numerem. Urządzenie jest przeznaczone dla osób w podeszłym wieku, które od telefonu oczekują przede wszystkim prostoty obsługi oraz niezawodności.

Na tylnej części obudowy telefonu znajduje się klawisz SOS, przy pomocy którego użytkownik może poinformować głośnym alarmem o niebezpiecznej sytuacji. Wystarczy jedno dłuższe przyciśnięcie wspomnianego klawisza. W tym samym momencie telefon automatycznie wysyła „ratunkowy SMS” do zdefiniowanych wcześniej pięciu osób, a także nawiązuje połączenie z każdą z nich.

Ponadto telefon ML0651 wspiera funkcję Dual SIM, która daje możliwość korzystania z dwóch osobnych kart SIM. Oprócz tego posiada Wbudowane radio, latarkę, odtwarzacz muzyki, slot na karty microSD oraz baterię, która - według zapewnień producenta - ma wystarczać na ok. 7 godz. nieprzerwanych rozmów oraz do 240 godz. w trybie czuwania. W zestawie z urządzeniem znajduje się również dedykowana stacja dokująca.

Cena telefonu M-Life ML0651 to zaledwie 105 złotych.

Telefon dla seniora - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Seniorzy często obawiają się posiadania telefonu komórkowego myśląc, że nie poradzą sobie z jego obsługą. Specjalnie dla nich mamy wygodny telefon, a dla bardziej zaprzyjaźnionych z nowinkami technicznymi – także internet.

Czy wasi dziadkowie uparcie bronią się przed posiadaniem telefonu komórkowego, niesłusznie obawiając się o to, że może on być źródłem dodatkowych komplikacji i twierdząc, że nie jest im potrzebny? A przecież jako posiadacze komórek doskonale wiecie, że nie tylko ułatwiają, ale i ubarwiają życie. Przyznajcie zresztą otwarcie, że nie wyobrażacie już sobie bez nich ani jednego dnia.

Dziadkowie często posiadają jedynie telefon stacjonarny. Wyjeżdżając gdzieś na wakacje czy też przenosząc się na lato na ukochaną działkę, pozostają odcięci od świata. Z pewnością czuliby się bezpieczniej, gdyby mogli w razie nieprzewidzianej sytuacji skontaktować się z rodziną. My także mniej martwilibyśmy się o to, czy przypadkiem nie stało im się coś złego, albo czy zwyczajnie nie stęsknili się za nami.

Czasami, żeby przekonać dziadka lub babcię do posiadania komórki, trzeba dysponować naprawdę mocnym argumentem. Może nim być z pewnością znajdujący się w ofercie T-Mobile telefon emporiaELEGANCE. To prostota i nietuzinkowy wygląd w jednym. Obsługa tego aparatu jest całkowicie intuicyjna, nie wymaga instrukcji obsługi.

emporiaELEGANCE idealnie nadaje się dla tych, którzy od telefonu oczekują, że będzie to wygodne urządzenie do prowadzenia rozmów oraz wysyłania i odbierania SMS-ów. Aparat został wyposażony w duży, kolorowy wyświetlacz z dobrze widocznymi znakami, duże, łatwe do naciśnięcia klawisze, bardzo donośny głośnik. Możliwa jest także zmiana wielkości czcionki, a dostęp do wszystkich funkcji aparatu jest ułatwiony dzięki bocznym klawiszom.

Wybraliśmy już telefon, czas przyjrzeć się opcjom, w których można go otrzymać. Jeżeli dziadkowie dopiero oswajają się z komórką, być może wystarczy im najniższy abonament z dużymi pakietami minut do wszystkich sieci oraz nielimitowanymi połączeniami z numerami T-Mobile w kraju i na całym świecie.

Decydując się na wyższy abonament, telefon emporiaELEGANCE można mieć już za symboliczną złotówkę, a do tego pakiet minut na rozmowy do wszystkich sieci.

A może wasi dziadkowie to ludzie, którym nowoczesne technologie nie są obce? Mają już własny telefon komórkowy, a nawet rozsmakowali się w korzystaniu z internetu, gdzie mogą obejrzeć zdjęcia rodziny na portalach społecznościowych czy w wirtualnych fotogaleriach? Może także używają komunikatorów internetowych, żeby być w kontakcie z rodziną? Szczególnie podczas wakacji przyda im się dostęp do niezawodnego bezprzewodowego internetu.

Blueconnect to mobilny internet w komputerze oferowany przez T-Mobile. Umożliwia dostęp do poczty, portali społecznościowych i stron internetowych gdziekolwiek znajduje się jego użytkownik. Dla wszystkich zainteresowanych mamy, internet w komplecie z nowiutkim laptopem.

Warto wspomnieć, że dziadkowie, którzy zdecydują się na telefon komórkowy lub telefon komórkowy z bezprzewodowym internetem, mogą także pomyśleć o telefonie stacjonarnym w T-Mobile. W pakiecie zawsze taniej i wygodniej, bo faktura jest tylko jedna.

Fot. Nyul | Dreamstime.com

T-Mobile dla seniora - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Odświeżona wersja uznanego telefonu austriackiego producenta, to propozycja dla osób, które z racji wieku nie radzą sobie tak łatwo z komórkami. ELEGANCEplus ma duże klawisze i czytelny wyświetlacz.

 • Design
  9
 • Aplikacje
  6
 • Bateria
  9
 • Łatwość obsługi
  10
 • Funkcjonalność
  7
 • Design
  6.333333333
 • Aplikacje
  3.833333333
 • Bateria
  6.833333333
 • Łatwość obsługi
  7.666666666
 • Funkcjonalność
  5.166666666

+ Plusy

 • duże klawisze
 • intuicyjne i łatwe menu
 • wyraźny wyświetlacz

- Minusy

 • niewielka liczba opcji
 • boczny przycisk podgłaszania/ściszania - przypadkowe wciśnięcie podczas rozmowy

Dzisiejsze telefony komórkowe obrosły w funkcje - nawet te najprostsze komórki oferują dostęp do internetu, możliwość instalowania aplikacji i czasem nawet dziesiątki innych możliwości. Z kolei współczesne smartfony są już miniaturowymi komputerami.

Nie każdy jednak potrzebuje miniaturowego komputera, a nadmiar funkcji może stać się wrogiem użytkownika - komplikując obsługę telefonu. Seria Emporia ELEGANCE powstała z myślą o naszych rodzicach czy dziadkach. W efekcie powstał telefon bardzo prosty i wygodny w obsłudze, zapewniający wszystkie niezbędne funkcje, a co więcej świetnie wyglądający i dobrze zbudowany.

Firma Emporia podchodzi do swojego zadania z pełną powagą. Jej dział badawczo-rozwojowy działa w ścisłej współpracy z testerami produktów, którzy przekazują cenne opinie wykorzystywane do opracowywania urządzeń. Wszystkie wnioski są analizowane i oceniane we współpracy z partnerami z wielu uznanych placówek naukowych (m. in. Uniwersytetu Keplera w Linzu, Uniwersytetu Cambridge), a następnie włączane do cyklu rozwoju produktu.

Obudowa ELEGANCEplus została stworzona z materiałów wysokiej jakości: plastiku, aluminium i polerowanej stali. Telefon pewnie leży w dłoni, a elegancki design dostarcza miłych wrażeń wizualnych. Używanie dużych klawiszy, z równie dużymi cyframi i literami nie będzie stanowiło problemu dla nikogo. Dodatkowo, klawisze zostały zaprojektowane tak, że użytkownik nie ma wątpliwości co do tego, czy zostały wciśnięte.

Kolorowy wyświetlacz OLED o przekątnej 1,8 cala jest jasny i ostry. Czcionka użyta w menu nie sprawi problemu w odczytaniu nawet osobom z wadą wzroku. Jest wyświetlana w czytelny, kontrastowy sposób.

Po bokach urządzenia znajdziemy przyciski, dzięki którym nie musimy "przebijać" się przez menu w celu odnalezienia podstawowych funkcji. Z prawej strony znajduje się przycisk, przenoszący nas do ekranu pisania SMS-ów, przycisk uruchamiający główne menu oraz pozwalający ustawić budzik. Jest tam również guzik uruchamiający latarkę LED, znajdującą się u góry obudowy. Lewa strona oferuje przyciski służące do regulacji głośności, wyciszenia telefonu oraz jego zablokowania.

Warto zauważyć, że głośnik ELEGANCEplus został dostosowany do pracy z aparatami słuchowymi. Kolejne ułatwienie, to migający na zielono podczas nadchodzącego połączenia klawisz OK. Dzięki temu rozwiązaniu, od razu wiadomo jak odebrać telefon i nie trzeba szukać odpowiedniego przycisku.

Poruszanie się po menu telefonu jest naprawdę proste, a jego funkcje, choć podstawowe, zapewniają realizację wszystkich działań, których oczekujemy od telefonu. Emporię wyposażono w rozwiązanie (Top 5), pozwalające na łatwy dostęp  do wybranych 5 numerów telefonicznych.

ELEGANCEplus pozwala również na przypisanie numerów telefonicznych do przycisków numerycznych. Dla przykładu - dłuższe przytrzymanie klawisza 1 połączy nas np. z numerem alarmowym 112. Możemy definiować pozostałe przyciski. Na tylnej części obudowy znajduje się przycisk awaryjny, po wciśnięciu którego telefonu automatycznie połączy się z 5. kolejnymi kontaktami awaryjnymi.

Kolejne ułatwienia w obsłudze telefonu, realizowane za pomocą przycisków to: wyświetlenie ostatnio wybieranych połączeń (gwiazdka), lista połączeń nieodebranych (krzyżyk) i połączenie z pocztą głosową (0).

Na tylnej części obudowy znajduje się przycisk awaryjny, po wciśnięciu którego telefonu automatycznie połączy się z 5. kolejnymi kontaktami awaryjnymi

Korzystanie z emporii ułatwia możliwość ustawienia wysokiej głośności dzwonka i silny alarm wibrujący. Wbudowany głośnik możemy również ustawić na wysoki poziom głośności. ELEGANCEplus ma również prosty kalkulator oraz funkcję przypomnienia o urodzinach.

Warto dodać, że model plus różni się od poprzednika dodatkowymi funkcjami w postaci radia FM oraz obsługi urządzeń Bluetooth (na przykład - bezprzewodowych zestawów słuchawkowych).

Emporia ELEGANCEplus to telefon, dzięki któremu nasi bliscy będą bez problemu w stałym kontakcie z nami. Staranny projekt telefonu i perfekcyjne wykonanie, sprawiają że używanie emporii to czysta przyjemność. Duże klawisze, czytelny wyświetlacz, intuicyjna obsługa i dostęp do podstawowych funkcji za pomocą dodatkowych przycisków - to najważniejsze cechy emporii ELEGANCE.

Zawartość pakietu:

 • telefon,
 • bateria,
 • ładowarka,
 • instrukcja obsługi,
 • karta gwarancyjna.
Informacje ogólne  
Producent Emporia
Model ELEGANCEplus
System 900/1800
Standardowy akumulator Li-Ion; 1100 mAh
Maksymalny czas rozmów* [min] do 240
Maksymalny czas czuwania* [godz] do 300
Wymiary [mm] 109x50x14
Waga [g] 92
UMTS nie

Emporia ELEGANCEplus - dla seniora i nie tylko - opinie i komentarze (6)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
KRYSTYNA57
07-05-2014 - 19:17:04
Ocena: 2/10
TRAFILAM KIEDYŚ NA BUBEL KTÓREGO NIE MOGĘ SIĘ POZBYĆ NIKT GO NIE CHCE KUPIĆ BATERIA TRZYMA OD KILKU GODZIN DO 1 DNIA. PO ZAKUPIE W PLAY BYŁ REKLAMOWANY-SERWIS COS TAM ZROBIONO WYMIENIŁAM BATERIE I NADAL TO SAMO .WIEC LEŻY BEZ URZYTECZNY .CZY TAK POWINNO BYĆ NIECH KTOŚ M I POMOZE KUPIŁAM DLA TATY ALE SIE TYLKO ZDENERWOWAŁ I STAN ZDROWIA MU SIĘ POGORSZYŁ A TO MIAŁ SŁUŻYĆ DO KONTAKTU SŁABO SIĘ PORUSZA
  (3)
Odpowiedz
Tik
05-07-2012 - 12:16:09
Ocena: 9/10
Idealny dla seniorów,prosty w obsłudze.
  (0)
Odpowiedz
daroo47
10-06-2012 - 11:05:22
Ocena: 5/10
Telefon świetnie sprawdza się w rękach osób starszych .Design jest (akurat w tej wersji) mocno poprawiony , jeżeli weźmiemy pod uwagę poprzednią Emporię. De klawisze , czytelny ekran i wielkie litery to z pewności plusy . Telefon posiada również inne funkcje , niekiedy przydatne takie jak latarka. Minusem z pewnością jest bardzo wąski wachlarz aplikacji dla telefonów tego typu . Bateria zaskakująco wytrzymuję długo , dlatego na konto Emporii dopisujemy kolejny plus. Ten telefon to kwintesencja prostoty i łatwości obsługi. Lecz , patrząc na funkcjonalność tego telefony jest ona z pewnością niewielka , ponieważ mocno przystosowana do użytkowników. Starsze osoby nie potrzebują dużo gadżetow takich jak na przykład App Store czy Goole play . Reasumując , telefon jest definitywnie przeznaczony dla osób starszych , którzy chcą mieć kontakt z bliskimi i nie męczyć się z trudnym w obsłudze telefonem.
  (0)
Odpowiedz
telefonmaniak
09-06-2012 - 10:58:27
Ocena: 6/10
ten telefon jest bardzo dobry dla seniorow. ma wielki design. polecam jakub k.
  (0)
Odpowiedz
praiks
29-05-2012 - 11:01:41
Ocena: 7/10
Telefon a'la luksus dla osób starszych. Tylko podziwiać, jak babcie i dziadki posługują się tą cudowną maszynką. Szkoda tylko, że bateria trzyma tak średnio. Jednak i to wystarczy dla niejednej osoby. Ja też zamieniłbym dzisiaj mojego smartfona, na taki poręczny telefonik. POLECAM GO!!!
  (0)
Odpowiedz
Rajzuu
25-04-2012 - 23:33:25
Ocena: 7/10
Telefonik świetnie sprawuje się w rękach seniora. Moja babcia nie mając wcześniej do czynienia z żadnym telefonem komórkowym świetnie sobie radzi z obsługą tego modelu. Jeśli chodzi o wygląd to jest ciekawy oraz lepszy niż pozostałe modele telefonów dla seniora. Ładnie leży w ręce, nic nie trzeszczy. Wyświetlacz jest wyraźny. Bateria działa bardzo dobrze. Boczne przyciski sprawują się dobrze. Co mnie zdziwiło to to że zasięg jest lepszy niż w większości telefonach co jest w tego typie telefonach na pewno bardzo pozytywne. Jeśli miał bym bym polecić starszej osobie telefon to właśnie ten był by na pierwszym miejscu! Polecam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Emporia TALKcomfort to telefon, którego konstrukcja wychodzi na przeciw oczekiwaniom seniorów. Wysoką jakość połączono tu z niezwykłą prostotą obsługi.

 • Design
  9
 • Aplikacje
  6
 • Bateria
  9
 • Łatwość obsługi
  9
 • Funkcjonalność
  9
 • Design
  7.6
 • Aplikacje
  6.4
 • Bateria
  8.8
 • Łatwość obsługi
  9.6
 • Funkcjonalność
  6.6

+ Plusy

 • przemyślana konstrukcja
 • intuicyjna obsługa

- Minusy

 • brak zaawansowanych funkcji

Większość współczesnych telefonów komórkowych wyposażona jest w funkcjonalności daleko bardziej zaawansowane niż prowadzenie rozmów czy wysyłanie wiadomości tekstowych. Nie tylko w smartfonach, ale i w prostych modelach znaleźć można aparat fotograficzny czy odtwarzacz multimedialny. Tymczasem wiele osób - zwłaszcza seniorów, choć nie tylko - poszukuje urządzeń prostych i nieprzeładowanych mnogością funkcji. Od telefonu oczekują oni przede wszystkim łatwości obsługi i prostego dostępu do najpotrzebniejszych opcji.

Emporia od 2001 r. konstruuje i produkuje właśnie takie telefony. We wszystkich modelach tej marki widać bezkompromisowe podejście do potrzeb nie tylko osób starszych, ale także niedowidzących i niedosłyszących. Tak samo jest z Emporią TALKcomfort.

Obudowa telefonu już przy pierwszym kontakcie robi bardzo dobre wrażenie. Zgodnie z filozofią producenta wykonano ją z wysokiej jakości materiałów. Jej główna, srebrna część ładnie współgra z czarnymi detalami. Wszystkie przyciski i przełączniki telefonu są miłe w dotyku, a całość doskonale spasowana.

Emporia TALKcomfort wygodnie leży w dłoni. Duża w tym zasługa jej ergonomicznego kształtu, dobrze dobranej wagi oraz poprawiających chwyt elementów znajdujących się z boku obudowy.

Wyraźnie widoczne cyfry i litery umieszczono na dużych i pewnie działających klawiszach. Dzięki ich konstrukcji użytkownik telefonu zawsze ma pewność co do tego, czy wcisnął odpowiedni przycisk.

Telefon włączymy i wyłączymy lub zablokujemy, korzystając z bocznych przycisków. W łatwy sposób możemy też regulować głośność dzwonka.

Dostęp do najczęściej używanych funkcji telefonu umożliwiają przełączniki umieszczone na boku obudowy. Po lewej stronie znajduje się włącznik, przyciski służące do zmiany głośności w słuchawce i wyciszenia dzwonka oraz praktyczną, przesuwaną blokadę urządzenia. Na prawym boku umieszczono przełącznik budzika, przycisk latarki (działa ona także przy wyłączonym telefonie) oraz przycisk, którego przesunięcie w górę natychmiast przenosi do ekranu tworzenia wiadomości tekstowej. Przesunięcie go w dół daje natomiast szybki dostęp do menu telefonu.

Ekran Emporii znakomicie wywiązuje się z powierzonego mu zadania. Dzięki wysokiemu kontrastowi oraz dużym czcionkom wyświetlane na nim informacje są doskonale widoczne. Jasność dobrano tak, aby z telefonu można było korzystać w każdych warunkach oświetleniowych.

Menu Emporii TALKcomfort to wzór przejrzystości oraz prostoty obsługi. Wszystkie opcje i ustawienia są łatwo dostępne – wybrać je można po prostu przesuwając przycisk menu umieszczony na prawym boku obudowy. Do potwierdzenia wyboru tradycyjnie służy przycisk połączenia a do cofnięcia operacji klawisz jego zakończenia. Poza standardowymi funkcjami menu telefonu oferuje także praktyczny kalendarz, przypominający o ważnych datach oraz przydatny w codziennych rachunkach kalkulator.

Dodatkowym ułatwieniem jest już wspomniany szybki dostęp do ekranu tworzenia wiadomości testowych oraz książka telefoniczna, do której skrót umieszczono na klawiaturze. Klawiszom można przypisać funkcje szybkiego wybierania. Wystarczy wtedy dłużej przytrzymać określony przycisk, a telefon sam wybierze przyporządkowany do niego numer. Nie trzeba nikogo przekonywać, że dla wielu starszych osób to duże ułatwienie. Dodatkowo do klawisza „1” producent na stałe przypisał alarmowy numer 112. Takie rozwiązanie zabezpiecza przed przypadkowym jego usunięciem z listy szybkiego wybierania. Dłuższe przytrzymanie przycisku „0” łączy natomiast z pocztą głosową.

Emporię TALKcomfort wyposażono także w udogodnienia, dzięki którym mogą z niej sprawnie korzystać także osoby niedowidzące oraz niedosłyszące. Telefon posiada między innymi możliwość ustawienia silnych wibracji alarmu, bardzo wysokiej głośności dzwonka, dźwięku w słuchawce oraz w trybie głośnomówiącym. Przychodzącemu połączeniu towarzyszy jasno migająca dioda latarki.

Drugi bok telefonu zawiera kolejny zestaw przydatnych i łatwo dostępnych przycisków.

Walorom praktycznym TALKcomfort towarzyszy także znikome zapotrzebowanie na energię. W pełni naładowana bateria wystarcza na 210 godzin w trybie czuwania oraz na 150 minut nieprzerwanych rozmów.

Emporia TALKcomfort to telefon godny polecenia. Jego przemyślana i dopracowana konstrukcja powoduje, że korzysta się z niego z dużą przyjemnością. Czytelny ekran, duże klawisze oraz przejrzyste menu czynią z niego wprost idealną komórkę dla seniora.

Zawartość pakietu:

 • telefon,
 • bateria,
 • ładowarka,
 • instrukcja obsługi,
 • karta gwarancyjna

 

Informacje ogólne  
Producent Emporia
Model TALKcomfort
System 900/1800
Standardowy akumulator Li-Ion 1000 mAh
Maksymalny czas rozmów* [min] do 240
Maksymalny czas czuwania* [godz] do 200
Wymiary [mm] 114 x 55 x 15,5 mm
Waga [g] 80g
UMTS nie

Emporia TALKcomfort – komfortowy telefon dla seniora - opinie i komentarze (11)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
tadeuszx
13-05-2016 - 17:36:49
Podczas wysylaniu wiadomości sms pokazuje że wyslanie sms nie powiodlo się i nie mogę wyslać -proszę o pomoc
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
15-05-2016 - 16:45:43
Sprawdź w ustawieniach numer centrum sms. Powinien być +48602951111. Jeśli jest inny, popraw go, jeśli jest poprawny, sprawdź kartę w innym telefonie, by wykluczyć błąd aparatu.
  (0)
Odpowiedz
tadeuszx
04-03-2016 - 14:38:28
Bardzo dobry telefon/mam go 5 lat/ wada-powinien być zamykany .Bateria trzyma ok.5 dni..
  (0)
Odpowiedz
Shivson
30-01-2015 - 16:28:40
No, niestety. Trafił się problem z wyświetlaczem. Dziadek prawdopodobnie powciskał coś nie tak jak trzeba i na ekranie telefonu prawie nic nie widać. Szukałem w ustawieniach jednak jest tam jedynie możliwość zmiany kontrastu, która nie ma wpływu na jasność wyświetlacza. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, proszę o podpowiedź.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
31-01-2015 - 07:06:26
Witaj. Można spróbować przywrócić w telefonie ustawienia fabryczne. Jeżeli jest to tylko błąd ustawień rozwiąże problem. Pamiętaj że przywrócenie ustawień fabrycznych wykasuje wszystkie dane z telefonu. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
iwan 60
09-12-2012 - 11:12:06
Jestem emerytem w wieku 66 lat. Mam LG już wiekowy i obecnie nie jestem z niego zadowolony. Na słońcu nie mogę zobaczyć godziny ani wpisu w telefonie. Brak jest telefonów dla ludzi w mim wieku. Taki tel. powinien być z klapką wyraźne wpisy na ekranie. Dlatego z klapką aby po zamknięciu została rozłączona rozmowa. Powinien posiadać dyktafon i możliwość rejestrowania rozmowy. Wszystkie inne bajery nie są potrzebne. Powinien być dostępny w sklepie a nie przez Internet. Towar należy osobiście sprawdzić. Jeszcze powinien być tani dlatego, że jak dziadek zgubi to kupuje się nowy. Mam kolegę 85 lat i musiałem sprezentować mu starego Samsunga z klapką i jest nim zachwycony.
  (0)
Odpowiedz
tak
13-06-2012 - 11:58:24
Ocena: 8/10
Telefon super dla osoby słabo widzącej, tak jak dla mojej mamy.
  (0)
Odpowiedz
telefonmaniak
09-06-2012 - 11:03:55
Ocena: 8/10
ten telefon jest niepowtarzalny dla seniora. moj dziadek ma ten telefon i jest zachwycony.
  (0)
Odpowiedz
MarcinBabolewski
27-04-2012 - 14:16:42
Ocena: 8/10
Telefon, który ma moja Babcia i jest ogromnie z niego zadowolona. Olbrzymie przyciski, które pozwalają na korzystanie jej bez okularów. Wyświetlacz, również widzie bez okularów kto dzwoni. Dlatego ciesze się, że koś stworzył taki telefon. Telefon IDEALNY dla dziadków, którzy chcą mieć telefon cały czas przy sobie. Dla babci jest dobre i dla Nas, możemy w każdej chwili sprawdzić czy u Niej wszystko ok.
  (0)
Odpowiedz
kkazio
24-04-2012 - 13:59:15
Ocena: 6/10
Wszystko ładnie pięknie tylko, że trendy senior będzie się wstydził z taką cegła chodzić. Kiedy wreszcie ktoś wymyśli coś z funkcjami dla seniora a co nie będzie wyglądało jak sprzęt ortopedyczny?
  (9)
Odpowiedz
blawka
21-04-2012 - 14:14:58
Ocena: 9/10
Ja jestem bardzo zadowolona z tego telefonu. Dla osoby starszej jest w sam raz duże cyfry widoczny zegarek a to najważniejsze w telefonie:) Bateria jak najbardziej wytrzymała, mi osobiscie trzymała 12dni. Posiada bardzo mięciutkie klawisze tak więc przy użytkowaniu jest super :)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się