Zapach i co ważniejsze smak pierniczków wprowadza nas w świąteczny nastrój. Czy zastanawialiście się co czuje zjadane ciasteczko? Twórcy tej stacji dokującej zastanawiali się chyba aż za długo.

Święta coraz bliżej i zapewne wiele osób chciałoby poczuć już teraz ten klimat. OZAKI, aby urozmaicić korzystanie ze smartfonu i ułatwić z nim pracę, zaprezentowała świąteczną i dość zabawną albo drastyczną, w zależności od podejścia do tematu stację dokującą dla iPhone`a. Zazwyczaj Święta kojarzą się nam miło, np. z zapachem choinki czy pieczonych własnoręcznie pierniczków. Najwyraźniej jednak twórcy tego docka mają dość swobodne podejście do tematyki świątecznej lub specyficzne poczucie humoru. Stacja otrzymała kształt pierniczkowego chłopca... bez nóżek.

Kształt pierniczka, co prawda w pierwszym skojarzeniu pasuje bardziej do smartfonu z Androidem (wersja 2.3 nosi kodową nazwę Gingerbread), ale zaprojektowano ją właśnie dla iPhone'a.

Aby stworzyć dla iPhone'a 4 i 4S stację dokującą Time2ginger z serii iCarry niezwykle kreatywni projektanci musieli chyba wyobrazić sobie dość dokładnie, jak na brak nóg zareaguje chłopiec z piernika. Dlatego usta chłopca są szeroko otwarte - jakby do krzyku. Na szczęście jednak, najwyraźniej na tym etapie zatrzymano szaloną wyobraźnię twórców tego docka, bo z głośnika nie usłyszymy przerażającego wrzasku, tylko muzykę i dźwięki, które sami wybierzemy korzystając ze smartfonu.

Wzmacniacz głośników iPhone Time2ginger, jak informuje producent, wzmocni dźwięk o 15 dB. Dodatkowo wyposażony jest w zestaw głośnomówiący i nie wymaga zasilania. Dodatkowo iPhone'a można w nim ustawić poziomo, co ma umożliwić m.in. wygodne oglądanie zdjęć czy filmów.

Time2ginger iPhone - piernikowy wzmacniacz dla iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zdawać by się mogło, że iPhone wyposażony jest już standardowo we wszystkie potrzebne aplikacje. Na jego pokładzie znajdziemy program prezentujący prognozę pogody, a jednak okazuje się, że wielu osobom to nie wystarcza. Wskazuje na to wyraźnie ilość programów z prognozą pogody, jakie dostępne są w App Store, sklepie z aplikacjami na telefon Apple’a. Jest ich tam kilkaset.

To, co wyróżnia niektóre z nich to sposób prezentacji zarówno aktualnych warunków pogodowych jak i samej prognozy, nie w sposób typowych obrazków symbolizujących konkretne warunki ale często w postaci dynamicznych animacji.

 

Zdecydowanym pionierem jest tutaj program Weather HD dostępny w uniwersalnej wersji dla iPhone i iPada. Zadebiutował on ponad rok temu właśnie na tablecie Apple. Weather HD przedstawia prognozę w postaci pięknych, zapierających dech w piersiach animacji.  Znajdziemy tam informacje nie tylko o temperaturze ale też o wilgotności powietrza, kierunku i szybkości wiatru oraz możliwości wystąpienia opadów. Jak w większości tego typu programów możemy przeglądać prognozę pogody dla wielu miast na świecie. Przełączamy się pomiędzy nimi strzałkami znajdującymi się obok nazwy aktualnie wybranej lokacji.

Weather Doodle

Zdawać by się mogło, że iPhone wyposażony jest już standardowo we wszystkie potrzebne aplikacje. Na jego pokładzie znajdziemy program prezentujący prognozę pogody, a jednak okazuje się, że wielu osobom to nie wystarcza. Wskazuje na to wyraźnie ilość programów z prognozą pogody, jakie dostępne są w App Store, sklepie z aplikacjami na telefon Apple’a. Jest ich tam kilkaset.

Aplikacją wartą uwagi jest Weather Doodle. Prezentuje ona aktualne warunki oraz prognozę pogody w postaci różnego rodzaju zestawów rysunków. Aplikacja wyświetla informacje zarówno o aktualnym stanie pogody jak i prognozę na najbliższe dni. Poza temperaturą możemy także podejrzeć prędkość wiatru i wilgotność powietrza. Rysunki w domyślnym zestawie przypominają dziecięce wydzieranki z kolorowego papieru. Możemy jednak dokupić inne, mnie najbardziej spodobał się ten przedstawiający prognozę w postaci rysunków nawiązujących do starych map.

Weatherwise

 

Jednym z ładniejszych programów dla iPhone przedstawiających prognozę pogody w postaci animowanego obrazka jest Weatherwise. Na ekranie widzimy ogród z centralnie położonym drzewem oraz zjawiska atmosferyczne odpowiadające tym na zewnątrz. Wraz z upływem czasu zmienia się także pora dnia przedstawiona na obrazku. Weatherwise oferuje też szczegółową prognozę pogody zarówno na bieżący jak i najbliższe dni. Dostępna jest ona po stuknięciu w ikonę zegara. Znajdziemy tam nie tylko temperaturę i prędkość wiatru ale też informacje o wschodzie i zachodzie słońca, wilgotność powietrza i widoczność. Poza drzewem znajdziemy jeszcze kilka innych animacji, są one dostępne do kupienia wprost z programu.

Pogodynka dla iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aplikacje społecznościowe to obecnie chyba najprężniej rozwijająca się gałąź branży mobilnej. Za ich pomocą można nie tylko dzielić się zdjęciami ale także masą innych informacji, np. tym czego słuchamy, czytamy, oglądamy, jemy, a nawet jakich programów używamy, rekomendując je swoim znajomym. W App Store znaleźć można wiele aplikacji pozwalających na takie społecznościowe rekomendacje.

Tego typu programem bez wątpienia jest Stamped. Można w nim polecić znajomym niemalże wszystko, z naciskiem jednak na miejsca (np. restauracje), książki, filmy i muzykę. Z powodzeniem jednak można podzielić się też informacją o rzeczach nie pasujących do tej kategorii. Wystarczy oznaczy je jako "inne" (other). Każdą z rekomendacji można zilustrować zdjęciem z biblioteki lub zrobionym bezpośrednio w programie, a w przypadku polecania konkretnych miejsc można także zaznaczyć położenie na mapie.

Funkcjonalność programu nie kończy się jednak tylko na polecaniu, można także oceniać rzeczy, które rekomendują inni użytkownicy. Dla zachęty użytkownicy otrzymują pewną pulę wirtualnych znaczków (stamps - od których nazwę wzięła aplikacja), które naklejają niejako na polecane przez siebie rzeczy. Dodatkowe znaczki można otrzymać aktywnie oceniając rekomendacje innych. Zarówno swoimi, jak i cudzymi rekomendacjami można dzielić się także ze znajomymi na Facebooku i Twitterze.

Kinetik to społecznościowe rekomendacje aplikacji dla iOS.

Aplikacją, której głównym celem są społecznościowe rekomendacje jest także Kinetik. W jej przypadku chodzi jednak tylko i wyłącznie o programy dla iPhone'a i iPada dostępne w App Store. Tak, jak w Stamped, tak i tutaj każdy użytkownik może polecać jego zdaniem ciekawe programy i komentować rekomendacje innych. Programy, które poleci jak największa liczba użytkowników, są prezentowane w osobnej zakładce "trending". Rekomendowane aplikacje można także przeglądać w poszczególnych kategoriach tematycznych.

 

Aplikacją, której głównym celem są społecznościowe rekomendacje jest także Kinetik. W jej przypadku chodzi jednak tylko i wyłącznie o programy dla iPhone'a i iPada dostępne w App Store. Tak, jak w Stamped, tak i tutaj każdy użytkownik może polecać jego zdaniem ciekawe programy i komentować rekomendacje innych. Programy, które poleci jak największa liczba użytkowników, są prezentowane w osobnej zakładce "trending". Rekomendowane aplikacje można także przeglądać w poszczególnych kategoriach tematycznych.

Oink to społecznościowe rekomendacje potraw i dań oraz mody i sztuki.

Zdecydowanie najbardziej głośno jest od jakiegoś czasu o aplikacji Oink, której głównym zadaniem jest ocena, a więc i rekomendacja potraw, sztuki i mody. Także i w Oink można podglądać rekomendacje obserwowanych osób, a także te,wysłane przez innych użytkowników serwisu z zawężeniem do bliższej lub dalszej okolicy.

To oczywiście nie wszystkie tego typu programy. Wiele innych ma wbudowane funkcje rekomendacji. Wspomnieć wypada o Matchbook, aplikacji będącej notatnikiem ciekawych miejsc, stworzonej z myślą m.in. o mieszkańcach miast, pełnych kawiarni, sklepów czy punktów usługowych. Matchbook pozwala na dzielenie się miejscami, które odnotowało się w tymże notatniku.

Społecznościowe rekomendacje dla iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zynga opublikowała w App Store kontynuację swojej bardzo popularnej gry pod tytułem Draw Something. To takie mobilne kalambury, w których rysujemy obrazki i rywalizujemy ze znajomymi.

W App Store pojawiła się aplikacja o nazwie Draw Something 2. Jest to kontynuacja wielkiego mobilnego hitu, stworzonego przez firmę, która z czasem została przejęta przez Zyngę – giganta na rynku gier casualowych.

W Draw Something 2, podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru, przy pomocy ekranu dotykowego musimy narysować przedmiot opisany przy pomocy jednego słowa. Gotowy rysunek wysyłamy do znajomych (aplikacja łączy się z Facebookiem), których zadaniem jest rozpoznanie tego, co zostało przez nas narysowane. Prawda, że proste?

Aplikacja jest już do pobrania za darmo w AppStore!

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

I właśnie na tej prostocie opiera fenomen Draw Something, którego pierwsza część została pobrana ponad milion razy w ciągu zaledwie 10 dni, a przez pewien czas miesięczna liczba użytkowników oscylowała w okolicach 20 milionów. Czy kontynuacji uda się powtórzyć ten sukces? Zynga, która boryka się ostatnio z problemami finansowymi, szczerze na to liczy.

W grze obecny jest system mikrotransakcji. Za prawdziwe pieniądze możemy kupować rozmaite elementy, ale na szczęście nie jest to konieczne do tego, by cieszyć się grą. Draw Something 2 znajdziecie w App Store.

Premiera Draw Something 2 dla iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się