Firma Canonical zaprezentowała mobilną wersję najpopularniejszej dystrybucji Linuxa. A kiedy zobaczymy pracujące pod jej kontrolą smartfony?

Na rynku mobilnych systemów operacyjnych panuje dwuwładza – rynek podzieliły między siebie Android i iOS. Kilka procent należy także do Windows Phone. O Bada Samsunga już nawet nie ma co wspominać, bo ten całkiem go porzucił. Za to ponoć w tym roku zobaczymy pierwsze smartfony pracujące pod kontrolą Tizena. Nie można zapomnieć także o Sailfish OS, czyli projekcie Jolla Mobile – startupu, stworzonego przez byłych pracowników Nokii, pracujących nad MeeGo. A tymczasem objawił nam się kolejny gracz.

Mowa o zaprezentowanym właśnie Ubuntu Phone OS, czyli mobilnej wersji najpopularniejszej dystrybucji Linuxa. Jak się prezentuje, możecie zobaczyć na filmie poniżej. A co o niej wiadomo?

Wersję developerską systemu można uruchomić na smartfonach Galaxy Nexus. Ponoć trwają już prace nad sklepem z aplikacjami. Niestety na razie nie wiadomo nic na temat producentów zainteresowanych sprzedawaniem smartfonów z nowym OS-em. Jego oficjalna wersja ma się pojawić dopiero na początku przyszłego roku.

Więcej dowiemy się na zbliżających się CES 2013, które rozpoczynają się już 8 stycznia.

Źródło: Engadget

Ubuntu Phone OS – nowa platforma mobilna (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Według pewnej firmy badawczej Windows Phone już w 2015 roku będzie miał udziały w rynku większe niż system Apple’a.

Firma IHS Suppli przygotował prognozę rynku systemów mobilnych w ciągu najbliższych kilku lat. Zgodnie z nią Android, który w 2011 roku miał udział w rynku na poziomie ponad 47 proc., do 2015 roku poprawi go o ponad 10 proc.

Drugie miejsce, które obecnie należy do iOS-a Apple’a, przypadnie w udziale Windows Phone. Oczywiście to tylko prognozy, w których o miejscu decyduje dodatkowo jedna dziesiąta procenta, jednak najważniejszy jest sam trend zdobywania rynku przez Windows Phone.

Tabela pokazuje, jak będą się zmieniały udziały w rynku poszczególnych systemów operacyjnych.

Za popularyzację systemu Microsoftu odpowiadali dotychczas tacy producenci, jak Samsung czy HTC, teraz jednak na rynku pojawił się chociażby telefon ZTE Tania dedykowany płci pięknej no i oczywiście cały wachlarz modeli Nokia LumiaLumia 800 (która dostępna jest już dla klientów T-Mobile), Lumia 700, Lumia 900 (zaprezentowana na CES i przeznaczona na amerykański rynek) oraz Lumia 910, czyli europejski odpowiednik Lumii 900.

Według niedawnych szacunków Bloomberga, Nokia w ubiegłym roku sprzedała już 1,3 mln smartfonów z serii Lumia. Sam koncern nie potwierdza oficjalnie tych danych.

Źródło: mobilebusinessbriefing.com

W 2015 Windows Phone przegoni iOS? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Popularny Instagram w wersji dla iPhone'a i iPada doczekał się najnowszej aktualizacji, która przynosi ze sobą wsparcie dla nowego systemu operacyjnego Apple - iOS 7.

Oficjalna aplikacja popularnego serwisu Instagram została zaktualizowana do wersji 4.2 i tym samym dostosowana do specyfiki systemu operacyjnego iOS 7, który zadebiutował w zeszłym tygodniu. Jakich zmian powinni spodziewać się użytkownicy?

Instagram w wersji dla iOS 7 to przede wszystkim przebudowany interfejs użytkownika, który stał się teraz bardziej płaski, a tym samym lepiej komponuje się z nowym mobilnym systemem Apple. Popracowano też nad stabilnością aplikacji w nowych warunkach, dyktowanych właśnie przez iOS 7. Natomiast to, co może dziwić, to fakt, iż ikona aplikacji nie uległa zmianom i nie stała się bardziej płaska.

Aplikacja Instagram dla iPhone'a jest dostępna za darmo w App Store - pobierz

Instagram dostosowany do iOS 7 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli jeszcze nie graliście w Monument Valley i użytkujecie urządzenia z iOS, to teraz macie świetną okazję, aby to nadrobić. Gra została udostępniona w App Store za darmo!

Monument Valley to jedna z najładniejszych gier mobilnych na urządzenia z systemem iOS. Tytuł kiedyś można było pobrać za darmo na urządzenia z Androidem (poprzez Amazon Appstore), a teraz Ustwo udostępniło grę za darmo w App Store.

Monument Valley normalnie kosztuje 3,99 euro, ale teraz, przez ograniczony czas, możecie pobrać grę bez ponoszenia jakichkolwiek opłat (chyba, że zdecydujecie się na zakup dodatku).

Zobacz smartfony Apple'a w e-sklepie

W Monument Valley wcielamy się w postać księżniczki Idy, która ma do przejścia różne budowle. Naszym zadaniem jest tak zmieniać otoczenie, by utworzyć ścieżkę, którą nasza bohaterka będzie mogła dojść do mety. Dokonujemy tego przesuwając lub kręcąc elementami, a czasem nawet całym środowiskiem. W ten sposób droga, która dotąd wydawała się nie do pokonania, zmienia się w prosty chodnik, a jej fragmenty łączą się ze ścieżką, która jeszcze przed chwilą była na przykład na innej wysokości.

Monument Valley to jedna z najlepszych gier mobilnych, które kiedykolwiek powstały. Świadczy o tym chociażby wybór tytułu przez Apple na najlepszą grę mobilną 2014 roku. Gra po prostu urzeka niesamowitym urokiem. Monument Valley pobierzecie za darmo stąd.

 

Przepiękne Monument Valley dostępne za darmo na iOS (wideo) - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

MarysiaL
14-12-2015 - 21:57:10
Kto chce zarobic w necie kilkadziesiat $$$ dziennie? Metoda jest prosta i dziala, poszukajcie sobie w gogle: room23a adfly
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

iPhone 6s 16 GB w ofercie. Sprawdź!
Podziel się