Według pewnej firmy badawczej Windows Phone już w 2015 roku będzie miał udziały w rynku większe niż system Apple’a.

Firma IHS Suppli przygotował prognozę rynku systemów mobilnych w ciągu najbliższych kilku lat. Zgodnie z nią Android, który w 2011 roku miał udział w rynku na poziomie ponad 47 proc., do 2015 roku poprawi go o ponad 10 proc.

Drugie miejsce, które obecnie należy do iOS-a Apple’a, przypadnie w udziale Windows Phone. Oczywiście to tylko prognozy, w których o miejscu decyduje dodatkowo jedna dziesiąta procenta, jednak najważniejszy jest sam trend zdobywania rynku przez Windows Phone.

Tabela pokazuje, jak będą się zmieniały udziały w rynku poszczególnych systemów operacyjnych.

Za popularyzację systemu Microsoftu odpowiadali dotychczas tacy producenci, jak Samsung czy HTC, teraz jednak na rynku pojawił się chociażby telefon ZTE Tania dedykowany płci pięknej no i oczywiście cały wachlarz modeli Nokia LumiaLumia 800 (która dostępna jest już dla klientów T-Mobile), Lumia 700, Lumia 900 (zaprezentowana na CES i przeznaczona na amerykański rynek) oraz Lumia 910, czyli europejski odpowiednik Lumii 900.

Według niedawnych szacunków Bloomberga, Nokia w ubiegłym roku sprzedała już 1,3 mln smartfonów z serii Lumia. Sam koncern nie potwierdza oficjalnie tych danych.

Źródło: mobilebusinessbriefing.com

W 2015 Windows Phone przegoni iOS? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
18.07.2011

Co nowego w iOS 5?

Do wydania nowego mobilnego systemu dla iPhone'a, iPada i iPoda touch pozostało jeszcze trochę czasu, jednak już od kilku tygodni wersję beta nowego systemu testują deweloperzy. Wiadomo więc jakie nowości przyniesie iOS 5, a będzie ich całkiem sporo. W kilku najbliższych wpisach przyjrzymy się poszczególnym funkcjom jakie już niebawem zagoszczą u wielu użytkowników mobilnych urządzeń Apple.

Zmiany widoczne będą już przy pierwszym uruchomieniu urządzenia. Dzięki funkcji PC Free, nie będzie potrzebna aktywacja przez iTunes, co wymagało podłączenia go do komputera. iOS 5 przywita użytkownika specjalną animacją, podobną trochę do tej, jaką znają użytkownicy komputerów Mac.

Apple przecięło pępowinę, jaką bez wątpienia był kabel łączący te urządzenia z komputerem, nie tylko w przypadku aktywacji urządzenia ale i aktualizacji systemu. Użytkownicy będą mogli także synchronizować swoje zbiory z iTunes na komputerze przez sieć WiFi.

Centrum powiadomień to wygodna lista powiadomień wysuwana z górnej krawędzi ekranu.

Zmiany widoczne będą już przy pierwszym uruchomieniu urządzenia. Dzięki funkcji PC Free, nie będzie potrzebna aktywacja przez iTunes, co wymagało podłączenia go do komputera. iOS 5 przywita użytkownika specjalną animacją, podobną trochę do tej, jaką znają użytkownicy komputerów Mac. Apple przecięło pępowinę, jaką bez wątpienia był kabel łączący te urządzenia z komputerem, nie tylko w przypadku aktywacji urządzenia ale i aktualizacji systemu. Użytkownicy będą mogli także synchronizować swoje zbiory z iTunes na komputerze przez sieć WiFi.

 

Funkcją, na którą wielu użytkowników czekało od dawna, są powiadomienia. We wcześniejszych wersjach iOS można już było co prawda korzystać z powiadomień typu Push, przerywały one jednak działanie aktualnie uruchomionego programu, by wyświetlić odpowiedni monit na ekranie. W iOS 5 rozwiązano to zupełnie inaczej.

Powiadomienia pojawiają się na chwilę przy górnej krawędzi ekranu, a w każdej chwili dostęp do nich możliwy będzie przez Centrum Powiadomień, specjalną stronę, wysuwaną z górnej krawędzi ekranu. Znaleźć tam będzie można nie tylko informacje o nieodebranych połączeniach, sms-ach, wiadomościach e-mail czy innych monitach wysyłanych przez różne aplikacje (np. Twitter), ale też informacje o zbliżających się wydarzeniach zapisanych w kalendarzu czy prognozę pogody lub dane z aplikacji giełda. Powiadomienia widoczne też będą na ekranie blokowania (czyli tzw. lock screen), umożliwiając szybki dostęp bezpośrednio do programu, którego dotyczą.

Mobilne Safari wyposażone w nowe funkcje Reeder oraz listę "Czytelnia".

Nowe funkcje pojawią się też w mobilnym Safari. Jest to przede wszystkim znana z wersji tego programu na duże komputery funkcja Reeder, pozwalająca na przeglądanie istotnej zawartości, a więc tekstu i zdjęć z pominięciem szaty graficznej danego serwisu - jeśli tylko treść na danej stronie znajdzie będzie wystarczająco obszerna, w pasku adresu pojawi się odpowiedni przycisk. Interesujące strony można będzie także dodawać do listy tekstów do przeczytania na później (nazwanej w iOS 5 po prostu "Czytelnia"), dostępnej przez panel zakładek przeglądarki.

W kolejnych wpisach przyjrzymy się innym nowościom w iOS 5.

Co nowego w iOS 5? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

sebx
21-07-2011 - 08:57:18
Ha ... ha ... iOS upodobni się do Androida :-) . Kurcze jak ten system funkcjonował bez takich funkcji ??!!!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W interfejsie systemu Windows Phone użytkownicy odnajdą znaki znane im z ulic, czy przystanków metra.

Jedną z cech, która odróżnia Windows Phone 7 od innych systemów, jest niezwykły i oryginalny interfejs złożony z kafelków. Programiści, którzy stworzyli interfejs Metro, inspirowali się znakami i grafikami, które spotyka się na co dzień na ulicach, przystankach metra, czy lotniskach. Zamiarem twórców było uczynienie owych kafelków przejrzystymi dla użytkownika i jasnymi w odbiorze.

Kafelki występujące w interfejsie Metro wzorowane były na znakach i grafikach, które spotyka się na co dzień na ulicach, przystankach metra, czy lotniskach.

Interfejs Metro dopiero wkracza na rynek urządzeń mobilnych, ale już zdążyło zyskać uznanie. System Windows Phone 7, który przecież opiera się na Metro, został bowiem zwycięzcą konkursu IDEA, zorganizowanego przez stowarzyszenie Industrial Designers Society of America, nazywanego „oskarami w dziedzinie wzornictwa przemysłowego”. Jury konkursu doceniło twórców systemu za stworzenie Metro zgodnie z przekonaniem, że najważniejszy jest użytkownik i jego osobowość.

Metro posiada bardzo charakterystyczne kafelki, dzięki czemu żaden użytkownik nie powinien mieć problemów z poruszaniem się po swoim telefonie.

Interfejs Metro, ze swymi kafelkami, gwarantować ma, że nawet ci, którzy nie korzystali nigdy wcześniej ze smartfonów, będą mogli beż żadnych problemów korzystać z telefonu z systemem Windows Phone.

Interfejs Metro znajdziemy na telefonach Windows Phone, konsoli Xbox, w oprogramowaniu Zune, a w przyszłości również na komputerach z Windows 8.

Pragniemy przypomnieć, że w naszej ofercie pojawi się smartfon HTC Radar, który wyposażony będzie w system Windows Phone 7,5.

Pragniemy przypomnieć, że na systemie Windows Phone 7,5 pracować będą Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, które w lutym pojawią się na rynku europejskim.

<p><em>Film prezentujący interfejs Metro, występujący w systemie Windows Phone 7</em></p>

Windows Phone w stylu Metro - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Microsoft intensywnie promuje swój nowy system. Po świecie jeździ wielka makieta kafelkowego systemu, a na wieżowcach pojawia się jego projekcja. Teraz technologiczny gigant przygotował coś dla użytkowników Androida i iOS, którzy obawiają się przesiadki na nieznany system, tak przecież inny od tego co znali.

Teraz smak Windows Phone można poczuć na słuchawkach z systemami dwóch największych rywali – Apple i Google. Wystarczy wejść na stronę http://aka.ms/wpdemo, by uruchomić demonstrację. Wszystko wygląda i działa niemal identycznie, jak na telefonach z Windows Phone – w ten sam sposób przełączamy się między poszczególnymi ekranami i wybieramy opcje. Trzeba jednak pamiętać, że to tylko demo, a nie kompletny system - po kliknięciu w wybrany kafelek zostaniemy poprowadzeni po najważniejszych funkcjach programu, bez możliwości swobodnego działania. Niestety, komórkowy system nie został jeszcze przeniesiony do chmury.

Demo Windows Phone na Androidzie i iOS - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

marcel
30-11-2011 - 17:52:25
Ale FAJNY system. Chyba się przesiąde z Androida na Windows Phone. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się