Górski globtroter Damian Drobyk wyruszył właśnie w swoją najważniejszą wyprawę do Indii. W podróż zdecydował się zabrać smartfon HTC One X. Telefon pomoże w wyznaczeniu trasy, obliczeniu jej nachylenia, sprawdzi pogodę czy wysokość pozostałą do zdobycia kolejnej przełęczy.

Wyprawa rowerowa Damiana Drobyka do Indii jest trzecią z pięciu zaplanowanych przez niego na ten rok. Podróż będzie trwała ponad miesiąc, a podczas niej Damian będzie przejeżdżał przez Azję i Himalaje. Jego celem są najwyższe przełęcze świata i Himalajów znajdujące się w tym rejonie. – Droga z Manali do Leh to jedna z najwyższych dróg na świecie, a przełęcz górska Khardung La uważana była do niedawna za najwyższą przejezdną przełęcz drogową na świecie. Najnowsze pomiary pokazały jednak, że rzeczywista wysokość Khardung La to 5359 metrów – mówi Damian Drobyk.

Damian Drobyk w czasie wyprawy do Anglii.

Sprzętem, który pomóc ma miłośnikowi gór w jego podróży ma być… smartfon HTC One X! Urządzenie pomóc ma Damianowi w poznaniu profilu wzniesienia, zdobyciu informacji o aktualnym położeniu czy wysokości nad poziomem morza. HTC One X ma również dostarczać wszelkich niezbędnych statystyk, takich jak czas jazdy, przebyta odległość, średnia prędkość i wiele innych.
Przydadzą się także podstawowe funkcje telefonu. Notatnik pozwoli podróżnikowi zapisywać wszystkie dane dzień po dniu, natomiast aparat, gotowy do pracy w 0,7 sekundy, z pewnością pomoże w uwiecznieniu wyprawy.

Więcej informacji o wyprawie Damiana Drobyka do Indii można znaleźć na www.stylowoprzylapani.pl i www.damiandrobyk.pl.

źródło: materiały prasowe

W daleką podróż z HTC One X - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

To najbardziej eksperymentalny i jednocześnie najbardziej niezwykły film kolejnej edycji Nowe Horyzonty Tournee. "Grabarz" został obsypany nagrodami podczas 11. MFF Nowe Horyzonty, którego głównym partnerem był T-Mobile. Film zgarnął Specjalne Wyróżnienie Jury oraz nagrodę FIPRESCI.

"Grabarz" to adaptacja opowiadania Rainera Marii Rilkego o tajemniczym młodzieńcu obejmującym posadę grabarza w San Rocco. Miasteczko nawiedza plaga. Ludzie masowo umierają, ostatni żywi pchają na cmentarz wozy pełne trumien…

Film przykuwa zwłaszcza niezwykłą formą. Zrealizowano go bowiem za pomocą aparatu używanego podczas wyścigów konnych do rejestrowania zawodników przecinających linię mety. Nie daje on takiego obrazu przestrzeni jak zwykła kamera czy aparat fotograficzny. Przed oczami widza, od strony lewej do prawej, przesuwa się otoczony czarnym tłem prostokąt z fotograficznymi obrazami. Niekiedy tworzy to surrealistyczne czy abstrakcyjne kompozycje. Tak oto reżyser zabiera widza w czasy prehistorii kina, umożliwia mu doświadczenie charakterystycznych dla poprzedzających epokę X muzy metod konstrukcji obrazów filmowych.Jak pisał Paweł Felis w Gazecie Wyborczej: „Grabarz" stawia intrygujące pytania nie tylko o szaleństwo jako niezbywalną część ludzkiej natury, ale przede wszystkim o granice kina. Eksperyment Kardosa to zarazem powrót do filmowych początków (kolejne obrazy przypominają przesuwające się fotografie w XIX-wiecznym fotoplastykonie) i mocna sugestia, że być może nie rozwój filmowej technologii jest przyszłością kina, ale formalne samoograniczenie.

Pełny harmonogram Nowe Horyzonty 2012 Tournee znajdziecie tutaj. Nie przegapcie momentu, kiedy "Grabarz" wyświetlany będzie w Waszym mieście!

Podróż w czasy prehistorii kina - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kampania reklamowa najnowszego modelu HTC nabiera tempa. Tajwański koncern zaprezentował pierwszy spot promujący HTC One X.

HTC One X to najmłodsze dziecko tajwańskiej firmy. Jednocześnie jest to pierwszy model koncernu, na pokładzie którego znajdzie się czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 1,5 GHz. HTC pokłada w nim duże nadzieje, co widać wyraźnie pokazanym niedawno, pierwszym filmie reklamującym nowy model.

 

Tutaj znajdziecie test i wideo-recenzję tego telefonu. Zapraszamy!

HTC One X na pokładzie będzie miał 8-megapikselowy aparat cyfrowy z fleszem LED, który pozwalać będzie na jednoczesne robienie zdjęć i nagrywanie wideo. Aparat ma być także wyjątkowo szybki. Potrzebować ma zaledwie 0,7 sekundy na uruchomienie go, poczynając od stanu zablokowania całego smartfonu. Automatyczne ustawienie ostrości ma trwać jeszcze mniej, bo tylko 0,2 sekundy.

HTC One X wzniósł się na ponad 3,5 km.

Na tym właśnie aspekcie korzystania z HTC One, oraz na łatwości z jakiej będzie się z niego korzystać, skupia się pierwszy spot reklamowy, jaki HTC zaprezentowało szerokiej publiczności. Materiał nakręcono na wysokości 12 000 stóp czyli nieco ponad 3,5 km. Warto obejrzeć.

Źródło/fot. HTC

<p><em>Zobacz reklamę HTC One X!</em></p>

Pierwszy film reklamowy z nowym HTC One X w roli głównej - opinie i komentarze (7)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

maglar
15-05-2012 - 00:43:04
kiedy bedzie on dostepny w t mobile ? umowa mi sie konczy ok w sierpniu i mam nadzieje ze wtedy juz bedzie dostepny ? za jakas rozsadna cene (w ab. 99 zl za np 1200 :p, lumia mniej wiecej tyle kosztowala jak wchodzila jako nowka).
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
15-05-2012 - 11:57:28
maglar, niestety jest za wcześnie abyśmy mogli odpowiedzieć na Twoje pytania :-( Pozdrawiamy!
  (3)
Odpowiedz
bolek
28-04-2012 - 17:18:40
no właśnie ja się już zastanawiałem czy nie przejść do orange, wszyscy moi znajomi są właśnie w orange. Jedyne czego bym uniknął zostając w t-mobile to inny numer!
  (0)
Odpowiedz
merlin
16-04-2012 - 12:21:06
Kiedy będzie można nabyć HTC ONE X w T-Mobile w PL. Kończą mi się 4 umowy w biznesie. Doradca nic nie wie na ten temat. A ja nie wiem ile mam czekać. Dodam że w Play, Orange już jest dostępny.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
16-04-2012 - 14:18:30
Niestety jeszcze nie posiadamy informacji na ten temat :-( Jak tylko coś będzie wiadomo to damy znać! Pozdrawiamy!
  (16)
Odpowiedz
Tito
11-04-2012 - 23:04:08
Dobre pytanie koleżanki wcześniej. Takie reklamy jakich to smartfonów u Was nie ma, a pojawia się taki potwór i ani widu, ani słychu na ten temat. Orange już ma, Play zapowiedział, że też będzie miał...
  (0)
Odpowiedz
karola1041
08-04-2012 - 14:03:11
Czy ten HTC będzie dostępny w T-mobile, a jeżeli tak to mnie, a więcej kiedy było by możliwe kupić go u was?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Z telefonem komórkowym czy smartfonem większość z nas nie rozstaje się nawet podczas wakacyjnego wypoczynku. A jakie jeszcze gadżety możemy zabrać ze sobą w podróż, by nieco ją sobie umilić bądź też zwyczajnie uprościć?

Wakacyjne gadżety. Co warto zabrać ze sobą w podróż? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się