Apple, prawdopodobnie latem tego roku, sprzeda miliardowego iPhone'a. Do końca 2015 roku firma z Cupertino sprzedała 896 milionów smartfonów z systemem iOS.

Pierwszy iPhone zadebiutował w 2007 roku i do końca 2015 roku Apple sprzedało 896 milionów smartfonów. Analitycy prognozują, że w zeszłym kwartale sprzedano około 50 milionów iPhone'ów (Apple ujawni te dane 25 kwietnia), a w tym kwartale zrealizuje zamówienia na około 44 mln telefonów. Jeśli prognozy się sprawdzą, to do końca tej połowy roku firma z Cupertino sprzeda około 990 milionów iPhone'ów. To oznacza, że miliardowy egzemplarz trafi na rynek latem tego roku. Pewnie jeszcze w lipcu.

iPhone jest produktem, który odmienił telefony. Gdy nie on, to rynek smartfonów dziś pewnie wyglądałby inaczej. Jak dobrze pamiętamy, inni giganci rynku szybko podążyli w ślady Apple'a i wprowadzili do oferty własne telefony z ekranami dotykowymi.

Warto dodać, że w zeszłym kwartale najprawdopodobniej doszło do historycznego spadku sprzedaży iPhone'ów, co przewidywał w styczniu sam Tim Cook. 

Źródło: cnn money 

W tym roku na rynek trafi miliardowy egzemplarz iPhone’a - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Janusz
05-09-2016 - 20:53:45
Kochany T-mobilne, czy macie plany co do 2G? Będę brał na firmę kilka telefonow z 2g only. Czy ta technologia pozostanie?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się