Temat iPhone'ów z większymi wyświetlaczami powraca niczym bumerang, tym razem przywołany przez prestiżowego Reutersa. Czy oznacza to, że faktycznie Apple ma takie urządzenia w planach?

Najnowsze plotki wskazują na to, że już w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek nowe wersje iPhone'a, które będą większe od iPhone'a 5 wyposażonego w 4-calowy ekran. Plotki na ten temat słyszeliśmy już w przeszłości, a tym razem powracają one za sprawą Reutersa, który powołując się na swoje źródła wśród azjatyckich dostawców, twierdząc, że już w przyszłym roku Apple może zaprezentować aż dwa nowe modele swojego flagowego smartfonu – z ekranami o przekątnej 4,7 oraz 5,7 cala.

Koncern z Cupertino miałby w ten sposób nawiązać rywalizację z innymi producentami większych smartfonów, takimi jak chociażby Samsung, którego model Galaxy Note cieszy się sporą popularnością. Należy jednak pamiętać, że póki co są to tylko niepotwierdzone informacje i ostateczna decyzja jeszcze w tej sprawie nie zapadła.

Smartfony z większymi ekranami to jedno, natomiast nie należy zapominać, że Apple planuje zaskoczyć nas czymś ciekawym jeszcze w tym roku, konkretnie jesienią. iPhone 5S jest niemalże pewny, a dużo spekuluje się również o zupełnie nowych, tańszych modelach iPhone'a, wyposażonych w plastikowe obudowy. Tego typu modele miałyby być nastawione przede wszystkim na dynamicznie rozwijające się rynki chińskie oraz indyjskie.

Większe iPhone'y prawie pewne? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Bohaterowie gier wideo to bardzo różnorodne postacie. Są wśród nich zarówno ludzie, jak i zwierzęta, zdarzają się także te, wydawało by się bezduszne stworzenia - roboty, których zmagania i przygody świetnie zostały podsumowane w rysunkowym filmie Wall-e. Przyjrzyjmy się dwóm innym blaszanym postaciom, bohaterom dwóch platformówek wydanych na iPhone'a i iPada.

Pierwsza z nich to Project Stardust-1, opowiadająca historię małego robota, przypominającego trochę filmowego Wall-e'go, który, wraz z innymi maszynami, wysłany został na ratunek gwiezdnej flocie, uszkodzonej przez skupisko asteroid. Jego zadaniem jest zbieranie części zamiennych i paczek z energią, potrzebnych do naprawy statku kosmicznego, rozsianych po wielu platformach. Gracz musi sterować robotem, unikając różnego rodzaju śmiercionośnych przeszkód i pułapek w postaci strzelających dział, łuków elektrycznych, przepaści czy głębokich szybów wind. Jak w każdej tego typu grze, główny bohater ma ograniczony zapas energii zmniejszający się po otrzymaniu trafienia, zetknięciu z przeszkodami czy upadu z wysokości.

Project Stardust-1 przypomina stare klasyczne platformówki jeszcze z czasów komputerów 8- i 16-bitowych. Osoby, które zagrywały się na Amidze czy Commodore 64 na pewno odnajdą klimat tamtych czasów. Gra z powodzeniem spodoba się także i młodszym.

Project Stardust-1 umożliwia wykorzystania iPhone'a jako gamepada w grze na iPadzie.

Drugą grą z robotem w roli bohatera jest Cordy. Robot o tym samym imieniu, jest mieszkańcem małej, elektrycznej planety, krążącej niedaleko ziemi. Planeta niestety stoi przed widmem zagłady, zaczyna tracić energię. Kiedy przestanie świecić ludzie na ziemi zapomną o jej istnieniu.

Project Stardust-1 to gra uniwersalna, dostępna zarówno dla iPhone'a jak i iPada. To jednak nie wszystko. Posiadacze jednego i drugiego urządzenia, będą mogli wykorzystać iPhone'a (lub iPoda touch) jako gamepada i sterować za jego pomocą robocikiem na iPadzie. Połączenie odbywa się przez Bluetooth.

Cordy, to robot, którego celem jest uratowanie swojej elektrycznej planety.

Drugą grą z robotem w roli bohatera jest Cordy. Robot o tym samym imieniu, jest mieszkańcem małej, elektrycznej planety, krążącej niedaleko ziemi. Planeta niestety stoi przed widmem zagłady, zaczyna tracić energię. Kiedy przestanie świecić ludzie na ziemi zapomną o jej istnieniu. Zadaniem robota jest zbieranie energii tak, by jego planeta mogła świecić pełnym blaskiem. Pokonuje on wiec kolejne platformy zbierając paczki z energią, gwiazdki i inne, typowe dla gier platformowych przedmioty. Kiedy już skompletuje wszystkie musi podłączyć się kablem do stacji transformatorowej i wysłać energię dalej, co automatycznie otwiera drzwi do kolejnego poziomu.

Gra ma bardzo ładną grafikę 3D, w której zarówno robot jak i platformy przedstawione są z boku. Poza iOS, Cordy dostępne jest też na platformę Android.

W co grać na iOS: przygody pewnych robotów. - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Z doniesień serwisu 9to5Mac wynika, że w Apple trwają już intensywne testy iPhone'ów najnowszej generacji, z innymi niż dotychczas wyświetlaczami.

Wyświetlacz iPhone'a od momentu jego debiutu i niemal wywrócenia ówczesnego rynku do góry nogami, niemal się nie zmienił. W dalszym ciągu dysponuje on przekątną 3,5-cala, choć w najnowszym 4S jest to już Retina o niebagatelnej rozdzielczości 640x960 pikseli. Od początku niezmienne pozostają także jego proporcje – 3:2. Najnowsze doniesienia 9to5Mac wieszczą jednak zmiany.

iPhone 4S.

Według nich w Apple trwają intensywne testy kilku wersji iPhone'a najnowszej generacji. Zamaskowane, dla ukrycia prawdopodobnie znacznie zmienionego wyglądu prototypy (iPhone 5,1 oraz iPhone 5,2 będące jeszcze przed etapem testów inżynieryjnych) - dysponują ekranami o nieco większych niż aktualny model rozmiarach.

Nie jest to jednak zmiana tak szokująca jak informacje o 4,6-calowym ekranie, jakie pojawiały się jakiś czas temu. Oba prototypu otrzymały ekran, nie tyle powiększony, co przedłużony. Wyświetlacz otrzymał dodatkowe 176 pikseli i ma teraz dysponować rozdzielczością 640 x 1136 pikseli. Takie wymiary to niemal idealne proporcje 16:9, co daje wyobrażenie w jakim kierunku zmierza Apple – najwyraźniej nowy wyświetlacz ma być nie tyle, wzorem konkurencji większy, co zapewniać wyświetlanie kinowego obrazu na pełnym ekranie – bez marnujących cenną przestrzeń czarnych pasków.

Źródło: 9to5Mac

fot. Apple

Nowy iPhone z większym ekranem? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

iPhone 5s kilka dni temu zadebiutował na naszym rynku, a tymczasem sezon na plotki o jego następcy możemy uznać za otwarty.

W przypadku iPhone’a 5s niektórzy pewnie byli zaskoczeni, że Apple nie zdecydował się podążyć za modą na duże wyświetlacze w smartfonach i nadal oferuje taki ekran jak w poprzednich swoich modelach. Mimo że Apple nie należy do tych producentów, którzy oglądają się na innych, pojawiły się plotki, jakoby kolejna generacja iPhone’a miała nieco urosnąć.

Źródłem plotek jest japoński magazyn Mac Fan. Ponoć koncern z Cupertino testuje różne wielkości wyświetlaczy dla iPhone’a 6, a docelową ma być 5 cali i rozdzielczość HD. Aby smartfon nadal łatwo było obsłużyć jedną dłonią, zostanie zmniejszona ramka wokół wyświetlacza (zabieg ten sprawdził się w przypadku iPada Air).

Kiedy premiera? No, nie prędko. Plotkarze typują wrzesień przyszłego roku.

Źródło: BGR

iPhone 6 z większym ekranem? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się