Alcatel 20.01 to bardzo ciekawa pozycja od francuskiego producenta. Może spełniać role zarówno telefonu komórkowego jak i stacjonarnego, który przyda nam się w domu. Model 20.01 jest gwiazdą naszego nowego filmu!

Alcatel One Touch 20.01 to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które szukając telefonu do użytku domowego nie chcą się ograniczać i korzystać z typowego, stacjonarnego rozwiązania. Funkcjonalne i praktyczne rozwiązania udanie połączono w nim z estetycznym wykonaniem i długim czasem pracy przy zasilaniu bateryjnym. Dużym plusem tego modelu jest stacja dokującą, która zamienia tę komórkę w pełni funkcjonalny telefon stacjonarny, z wieloma zwykle niedostępnymi w tym segmencie funkcjami.

Wielofunkcyjny Alcatel 20.01 na wideo! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Telefon z klapką? Dlaczego nie! Alcatel 20.10 to model, który udowadnia że telefony z klapką mają się dobrze i mogą wiele zaoferować.

 • Design
  7
 • Aplikacje
  5
 • Bateria
  9
 • Łatwość obsługi
  9
 • Funkcjonalność
  5

+ Plusy

 • atrakcyjna cena
 • gniazdo kart microSD
 • prostota obsługi

- Minusy

Najnowszy model Alcatela to propozycja dla osób, które chcą mieć telefon za złotówkę, ale nie potrzebują rozbudowanego smartfona. Nie znaczy to jednak, że Alcatel 20.10 nie oferuje nowoczesnych rozwiązań.

Do dyspozycji mamy przecież 2-megapikselowy aparat fotograficzny, który z powodzeniem sprawdzi się w typowych zastosowaniach. Jest też łącze Bluetooth 3.0, radio FM, obsługa wiadomości z Facebooka i kart microSD o pojemności do 32 GB. Wbudowany odtwarzacz muzyczny obsłuż pliki MP3.

Producent zainstalował w telefonie dużo przydatnych aplikacji - warto wymienić choćby kalendarz, notatnik czy przelicznik wagi i długości. Filtr połączeń pozwala nam ignorować połączenia ze wskazanych numerów, a funkcja fałszywego połączenia - udawać, że akurat ktoś do nas dzwoni. Oba rozwiązania mogą się przydać w wielu sytuacjach. 

Kompaktowych rozmiarów urządzenie waży zaledwie 102 gramy i dobrze leży w dłoni. Pochwały należą się klawiaturze, która jest bardzo duża - co może być poważnym atutem w przypadku dzieci czy osób starszych.

Alcatel 20.10 kusi smartfonowymi bajerami i ma wiele zalet. To świetny telefon dla osób poszukujących prostego aparatu, ale zapewniającego możliwość robienia zdjęć czy odsłuchu bogatej biblioteki muzycznej z karty microSD.

Telefon wykonany został z zaskakująco dobrej jakości materiałów, biorąc pod uwagę jego niewygórowaną cenę. Kompaktowych rozmiarów urządzenie waży zaledwie 102 gramy i dobrze leży w dłoni. Pochwały należą się klawiaturze, która jest bardzo duża - co może być poważnym atutem w przypadku dzieci czy osób starszych. Przednia obudowa wykonana została z błyszczącego plastiku i znajdziemy na niej obiektyw aparatu fotograficznego. Na jej wewnętrznej stronie zamontowano 2,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 320 pikseli. Pochwalić należy wysoką jasność ekranu, który sprawdzi się nawet w bardziej słoneczne dni. Na prawym boku Alcatela znajdziemy przyciski regulacji głośności, a po lewej stronie - gniazdo micro USB.

System operacyjny zastosowany w modelu 20.10 cieszy oko przyjemnym wyglądem, prostą obsługą i dostępnością wszystkich najważniejszych funkcji. Nauka obsługi Alcatela przebiega bardzo szybko, a typowe operacje wykonuje się intuicyjnie.

Wbudowany aparat oferuje między innymi regulacje balansu bieli i możliwość ustawienia trybu nocnego. Nakręcimy nim również filmy, zapisywane do pamięci w kodeku H264. Jakość zdjęć i filmów nie jest może powalająca, ale z pewnością wystarczy do codziennych zastosowań. Nie zapominajmy, że Alcatel 20.10 nie staje do walki z najnowszymi smartfonami, które są przecież o niebo droższe.

Producent zainstalował w telefonie dużo przydatnych aplikacji - warto wymienić choćby kalendarz, notatnik czy przelicznik wagi i długości

Jakość połączeń jest dobra, a w pełni naładowana bateria wystarcza na stosunkowo długie użytkowanie telefonu. Smartfony wymagają zazwyczaj codziennego ładowania, Alcatel poradzi sobie bez niego.

Alcatel 20.10 kusi smartfonowymi bajerami i ma wiele zalet. To świetny telefon dla osób poszukujących prostego aparatu, ale zapewniającego możliwość robienia zdjęć czy odsłuchu bogatej biblioteki muzycznej z karty microSD. Nie bez znaczenia jest fakt, że bateria Alcatela pozwala na dość długą pracę, a system operacyjny jest prosty w obsłudze i całkiem atrakcyjny wizualnie. Biorąc pod uwagę, że Alcatel 20.10 jest dostępny od złotówki - szczególnie warto wziąć go pod uwagę, gdy poszukujemy prostej komórki.

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji Alcatela 20.10!</em></p>

Alcatel 20.10 - kusi smartfonowymi bajerami - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
AndrzejChorzel
06-06-2013 - 14:50:30
a coś na temat dostępnego w t-mobile Alcatela one touch 6030 idol ktoś coś wie?
  (5)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Stacjonarny czy komórkowy? Jaki tak naprawdę jest Alcatel 20.01. Przyglądamy się bliżej temu modelowi.

 • Design
  8
 • Aplikacje
  6
 • Bateria
  9
 • Łatwość obsługi
  10
 • Funkcjonalność
  7
 • Design
  8
 • Aplikacje
  5
 • Bateria
  8
 • Łatwość obsługi
  9
 • Funkcjonalność
  6

+ Plusy

 • Estetyczny i praktyczny design
 • Wysoka jakość wykonania
 • Czytelne menu
 • Łatwość obsługi
 • Gniazdo dla kart pamięci

- Minusy

 • Mała pojemność wbudowanej pamięci

Zmieniając miejsce zamieszkania często stajemy przed dylematem – czy wybrać telefon stacjonarny czy może jednak komórkowy. Zazwyczaj nasza uwaga kieruje się najpierw w stronę rozwiązania tradycyjnego. Telefony stacjonarne, mimo niekwestionowanych zalet mają jednak jedną zasadniczą wadę – krępujący i urządzenie i użytkownika kabel telefoniczny. Faktem jest, że większość z nich ma na pokładzie bezprzewodową słuchawkę. W porównaniu do telefonu komórkowego jest to jednak rozwiązanie połowiczne, nie zapewniające stuprocentowego uwolnienia się od przewodu łączącego telefon z gniazdkiem telefonicznym. W takim razie może warto wziąć pod uwagę telefon komórkowy, który będzie w stanie pełnić rolę telefonu domowego?

Jednym z takich urządzeń jest Alcatel One Touch 20.01 – telefon, będący udanym kompromisem pomiędzy urządzeniem stacjonarnym a komórkowym. Po pierwsze można z niego korzystać tak samo wygodnie jak z tradycyjnych rozwiązań, w czym skutecznie pomaga stacja dokująca, którą można na stałe podłączyć do zasilania. Z drugiej strony model ten zapewnia mobilność, o której z racji konstrukcji w przypadku telefonu stacjonarnego można jedynie pomarzyć i zabrać go ze sobą wszędzie tam, gdzie będzie nam potrzebny.

Alcatel One Touch 20.01 zbudowany jest według sprawdzonej recepty na solidną komórkę. Jego obudowę wykonano z dobrej jakości plastików. W przedniej części telefonu dominuje wyświetlacz, zajmujący niemal połowę dostępnego tu miejsca. Otacza go bardzo estetycznie wyglądająca błyszcząca ramka. Ekran ten na pewno nie wprawi w zdumienie posiadaczy topowych smartfonów jednak jego rola jest inna – ma być przede wszystkim czytelny, a w tym pomaga mu przejrzyste menu z dużymi zarówno ikonami wszystkich dostępnych funkcji jak i czcionką.

Alcatel One Touch 20.01 to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które szukając telefonu do użytku domowego nie chcą się ograniczać i korzystać z typowego, stacjonarnego rozwiązania. Funkcjonalne i praktyczne rozwiązania udanie połączono w nim z estetycznym wykonaniem i długim czasem pracy przy zasilaniu bateryjnym. Dużym plusem tego modelu jest stacja dokującą, która zamienia tę komórkę w pełni funkcjonalny telefon stacjonarny, z wieloma zwykle niedostępnymi w tym segmencie funkcjami.

Pod nim znajdziemy klawiaturę nieco przypominającą telefony stacjonarne. Liczbę przycisków sterujących menu i służących do wykonywania połączeń ograniczono do minimum. Klawisz oznaczony czerwoną słuchawką służy także do włączania Alcatela. Poniżej znalazła się klawiatura numeryczna z dodatkowym blokiem przycisków oferujących szybki dostęp do funkcji charakterystycznych dla komórek.

Począwszy od góry mamy aparat cyfrowy, przeglądarkę zdjęć, nie wymagające podłączenia słuchawek radio FM oraz dyktafon służący do nagrywania notatek głosowych. Klawisze są duże niczym w telefonach stacjonarnych. Dodatkowo cyfry i ikony na nich umieszczone są wypukłe – z klawiatury po krótkim czasie można korzystać nawet z zamkniętymi oczami.

Równie atrakcyjnie prezentuje się tył Alcatela. Biały błyszczący plastik (dostępne jest także czarna wersja kolorystyczna) mile zaskakuje jakością. Na lewej krawędzie obudowy umieszczono przyciski sterowania głośnością oraz dublujące klawisze poruszania się po menu oraz złącze microUSB. Prawa strona to nietypowa, za to wygodna, bo przesuwana, blokada telefonu oraz przydatny włącznik diodowej latarki, która znajduje się u góry obudowy obok gniazda słuchawkowego. Z tyłu mamy obiektyw aparatu cyfrowego z 2-megapikselową matrycą oraz oznaczony serduszkiem, czerwony przycisk alarmowy. Zdjęcia przechowywać można w pamięci telefonu lub na dodatkowej karcie pamięci MicroSD. Całość wygląda bardzo estetycznie. Stojącego, w stacji dokującej na półce Alcatela na pewno nie trzeba się będzie wstydzić.

Naciśnięcie czerwonego przycisku SOS spowoduje wyemitowanie głośnego dźwięku, wysłanie wiadomości z prośbą o pomoc i nawiązanie połączenia z osobą wybraną jako kontakt awaryjny. Takich kontaktów można mieć pięć. Odpowiednie ustawienia można wprowadzić korzystając z nieskomplikowanego menu Alcatela.

Naciśnięcie czerwonego przycisku SOS spowoduje wyemitowanie głośnego dźwięku, wysłanie wiadomości z prośbą o pomoc

Funkcja ta, zwłaszcza w połączeniu z dużymi klawiszami, dużym ekranem oraz czytelnym i nieskomplikowanym menu sprawia, że Alcatel One Touch 20.01 może z powodzeniem sprawdzić się także w roli telefonu dla osób starszych.

Całość, dzięki niewielkiej wadze (Alcatel waży tylko 89 gramów) i kompaktowym wymiarom bardzo wygodnie leży w dłoni. Dużym plusem tego modelu jest także niskie zapotrzebowanie na energię – w pełni naładowana bateria, o sporej jak na tę klasę urządzeń pojemności 1000 mAh wystarcza na aż 500 godzin pracy w trybie czuwania oraz 7 godzin nieprzerwanych rozmów.

Alcatel One Touch 20.01 to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które szukając telefonu do użytku domowego nie chcą się ograniczać i korzystać z typowego, stacjonarnego rozwiązania. Funkcjonalne i praktyczne rozwiązania udanie połączono w nim z estetycznym wykonaniem i długim czasem pracy przy zasilaniu bateryjnym. Dużym plusem tego modelu jest stacja dokującą, która zamienia tę komórkę w pełni funkcjonalny telefon stacjonarny, z wieloma zwykle niedostępnymi w tym segmencie funkcjami.

Alcatel 20.01 – i na biurko i do kieszeni - opinie i komentarze (6)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
JK
30-01-2016 - 22:41:45
Telefon użytkuje moja mama, starsza osoba, ze słabym już wzrokiem. Zaletą jest dla niej duża czcionka i duże cyfry na klawiaturze. Skarży się jednak na menu. Sama widzę, że jak dla osoby starszej jest zbyt skomplikowane i mało czytelne. Jak ktoś już wcześniej napisał, że aby odczytać czy wysłać sms trzeba się dużo naklikać i można się jeszcze przy tym pogubić. Brakuje także sygnąłu lub kontrolnej lampki sygnalizującej, że ktoś dzwonił lub przysłał sms. Jakość odobioru i zasięgu dobra. Trzeba jednak koniecznie uprościć menu.
  (0)
Odpowiedz
jasek
17-05-2015 - 19:20:42
To nie możliwe że nie można posłuchać audiobooka piosenki z karty SD. Pomocy bo uważam że nie mogę sobie poradzić. Proszę o informację.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
18-05-2015 - 14:01:35
Witam, jeżeli karta SD funkcjonuje w innych urządzeniach to proponowałbym kontakt z naszymi specjalistami Tech Desk dostępnymi pod numerem *7242 (Koszt połączenia to 2 PLN netto/minutę – numer dostępny dla klientów sieci T-Mobile) lub 708477242 (dla Klientów innych operatorów, koszt połączenia wg taryfy). Serwis Obsługi Technicznej jest dostępny codziennie w godzinach 7:00 – 23:00. Regulamin serwisu znajduje się na stronie internetowej www.t-mobile.pl. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
meq
21-10-2014 - 17:13:18
Najgorszy telefon jaki mialem w rekach, doslownie poczulem sie jak bym sie cofnal o 7 lat do przeszlosci.
  (9)
Odpowiedz
leciwy1
18-09-2014 - 06:44:57
Od dwóch miesięcy mam ten telefon. Niemiłe firmowe oprogramowanie Alcatela. Zbyt duża ilość opcji wprowadzania tekstu SMS-a, podpowiedzi, które wręcz uniemożliwiają pisanie. A kiedy już przypadkiem trafi się na ustawienia umożliwiające pisanie tekstu - nie wiadomo kiedy one się zdezaktywują i trzeba zacząć poszukiwania ustawień od nowa. Druga sprawa - telefon wymaga ustawicznego "klikania", nadmierna liczba potwierdzeń operacji.
  (5)
Odpowiedz
leslaw997
19-05-2014 - 10:49:55
Ocena: 7/10
Użytkuje telefon od miesiąca, oto moje uwagi praktyczne: 1) przycisk włączenia "latarki: jest zbyt czuły, często można go włączyć przypadkowo, rada zastosować dodatkowe etui; 2) brak możliwości pełnego zarządzania plikami muzycznymi (nie można otworzyć plików muzycznych nagranych na dodatkowej karcie pamięci, pliki te można wysłać na zewnątrz, wykorzystać jako dzwonek, lecz nie można odsłuchać, to duża niedogodność, która mnie osobiście irytuje, dziwne bo plikami graficznymi można w pełni zarządzać; 3) w " kontaktach" brak możliwości wpisania dodatkowych informacji np. drugiego numeru telefonu lub wykonania notatki (starsi użytkownicy często mają kłopoty z pamięcią i mogą nie kojarzyć nazwiska dlatego przydała by się możliwość umieszczenia dodatkowej informacji np. że Kowalski to lekarz pierwszego kontaktu), 4) bez dodatkowej karty pamięci telefon się "zdławi" za mała pamięć wewnętrzna telefonu. Jeśli producent wyeliminuje te niegodności telefon z czystym sumieniem można było by polecić nie tylko ludziom w podeszłym wieku ale i z wadami zwroku. Jeśli przyszły użytkownik, za akceptuje te wady to telefon godny polecenia, dobry zasięg, dobrze słychać, duże znaki pisarskie, mnie zasilanie średnio trzyma około 7 dni . Niema telefonów idealnych Alkatel 20.01 też nim nie jest !
  (3)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

One Touch Idol Mini to bardzo elegancki i poręczny smartfon, który przygotował Alcatel. Jest pełen niespodzianek i z pewnością będzie w stanie Was zaskoczyć. Zobaczcie go w naszym nowym filmie na YouTube!

Alcatel One Touch Idol Mini to intrygujący smartfon: wyjątkowo lekki i smukły jak na swoją półkę cenową, a przy tym dobrze wykonany - pozwala nam doznać luksusu posiadania znacznie droższych urządzeń. Jego parametry nie dorównują oczywiście topowym smartfonom, ale też nie sprawiają, że ten ciekawy telefon może mieć powody do wstydu. Działa sprawnie, robi dobre zdjęcia i dla osób poszukujących czegoś nietuzinkowego będzie jak znalazł.

Miniaturowa wersja Alcatela One Touch Idol już na wideo! Zobaczcie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się