Marketplace dostępny przez przeglądarkę to kolejna nowa funkcja, która pojawiła się przy okazji premiery Windows Phone 7.5 Mango.

Dzięki Web Marketplace użytkownicy Windows Phone mogą przeglądać wszystkie gry i aplikacje korzystając ze specjalnej strony internetowej, bez potrzeby uruchamiania oprogramowania Zune.

Proces pobieranie aplikacji, która nas zainteresuje, jest bardzo prosty i nie wymaga skomplikowanych czynności. Wystarczy wybrać aplikację którą chcemy zainstalować oraz podać adres email, na który ma został wysłany link z plikiem instalacyjnym. Po odebraniu wiadomości email na telefonie, wystarczy kliknąć w podany odnośnik i pobrać aplikację.

Marketplace oferuje swoim użytkownikom najnowsze i najpopularniejsze aplikacje.

Trzeba jednak pamiętać, że do uruchomienia Marketplace wymagany jest identyfikator Windows Live ID, który można założyć na stronie live.com lub podczas pierwszego uruchomienia telefonu.

Marketplace przez przeglądarkę dla Windows Phone 7.5 dostępny jest w języku polskim tutaj.

Chcecie pograć w Angry Birds? Możecie znaleźć je na Marketplace.

My zaś informujemy, że w naszej ofercie jest smartfon HTC Radar, który wyposażony jest w system Windows Phone 7,5 oraz Marketplace.

Pragniemy przypomnieć, że na systemie Windows Phone 7,5 pracować będą Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, które niedługo pojawią się na rynku europejskim.

Windows Phone Mango z Marketplace - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przed premierą nowej wersji systemu Microsoft szumnie zapowiadał, że nowy Windows Phone będzie zawierał 500 nowych funkcji. Trudno było się spodziewać, żeby koncern z Redmond rzeczywiście wprowadził tyle zmian, bo chyba byłoby to równoznaczne z całkowitą redefinicją systemu. Mimo to Windows Phone 7.5 „Mango” oferuje wiele ciekawych rozwiązań.

Wielozadaniowość

Jedną z głównych bolączek użytkowników tego systemu i zarazem elementem drwin fanów konkurencyjnych platform, jest brak prawdziwego multitaskingu (wielozadaniowość). Do tej pory występował on tylko w ograniczonej formie (niektóre aplikacje potrafiły wykonywać różne operacje pomimo ich zamknięcia). Teraz fani kafelkowego systemu uzyskają wielozadaniowość z prawdziwego zdarzenia z wygodnym interfejsem zapewniającym łatwą obsługę i wsparcie przycisku „wstecz”.

Social Hub?

Wygląda na to, że Microsoft pozazdrościł Samsungowi jego Social Huba, który integruje książkę telefoniczną z facebookiem. Mango wprowadza jednak znacznie bardziej rozbudowaną wersję tego rozwiązania, oferując obsługę wiadomości SMS, Windows Live Messenger i czatu Facebooka z poziomu jednej aplikacji. Ponadto konta z Twittera i LinkedIn będzie można przypisać do kontaktów w telefonie, a ulepszone wykrywanie twarzy umożliwi wygodne oznaczanie osób na zdjęciach. Kontakty będzie można również grupować, dzięki czemu wysyłanie wiadomości SMS i  e-mail do określonej grupy osób będzie ograniczać się do kilku kliknięć.

Fani kafelkowego systemu uzyskają wielozadaniowość z prawdziwego zdarzenia.

Local Scout

Local Scout to nowa usługa geolokalizacyjna, która umożliwia wygodne wyszukiwanie pobliskich firm, restauracji, sklepów czy stacji benzynowych. Efektem wyszukiwania określonych produktów będzie prezentacja ofert sklepów znajdujących się w naszym sąsiedztwie.

Office Hub

Owocowa odsłona nowych kafelków ma również pozwolić na połączenie z usługami Office 365 i SkyDrive. Oznacza to, że użytkownicy uzyskają dostęp do dokumentów i plików zapisanych w chmurze obliczeniowej.

Windows Phone dla Polaków

Polskich fanów systemu na pewno ucieszy fakt udostępnienia dla nich sklepu z aplikacjami, w którym będzie można kupować gry i programy. Nabycie płatnych pozycji będzie możliwe tylko za pośrednictwem karty płatniczej – opcja doliczenia kosztów do rachunku telefonicznego nie pojawi się. Marketplace to bardzo dynamicznie rozwijający się sklep, w którym już teraz jest ponad 20 000 aplikacji. Stanowi to zaledwie 1% tego, co znajdziemy w konkurencyjnym Android Market i 0,5% zawartości AppStore. Trudno jednak porównywać wszystkie te sklepy, bo czas ich istnienia jest diametralnie różny.
Otwarcie Marketplace to nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców nadwiślańskiego kraju. Microsoft udostępni również polskie menu, w którym wszystkie opcje zostaną przetłumaczone na nasz rodzimy język. Niestety istnieje prawdopodobieństwo, że polski język trafi tylko do nowych urządzeń.

Local Scout to nowa usługa geolokalizacyjna, która umożliwia wygodne wyszukiwanie pobliskich firm, restauracji, sklepów czy stacji benzynowych.

Bing, Bing, Bing

Nowy Bing umożliwi wyszukiwanie głosowe i obsługę kodów kreskowych, a usługa Bing Audio rozpozna utwór, który właśnie słyszymy w telewizji czy radiu (ma działać podobnie do popularnych aplikacji: Shazam i SoundHound). Kolejną ciekawostką jest Bing Vision, który potrafi rozpoznawać książki tylko na podstawie zrobionego zdjęcia.

A to nie wszystko

Aktualizacji doczeka się również przeglądarka internetowa. Internet Explorer w dziewiątej odsłonie ma zapewnić akcelerację sprzętową (podczas przetwarzania stron) oraz wsparcie HTML5. Kolorowe kafelki również zostaną odświeżone, a deweloperzy dostaną większe pole do popisu podczas ich projektowania. Mają być bardziej interaktywne i dopasowane do tematyki aplikacji.

Kiedy?

Nowy system Microsoftu ma ukazać się już na jesieni, a aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów z Windows Phone na pokładzie.

Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się telefon HTC Radar, wyposażony w najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Windows Phone - Mango. Umożliwia on oczywiście dostęp do Marketplace.

Pragniemy przypomnieć także, że na systemie Windows Phone 7,5 pracować będą Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 900, które niedługo znajdą się w naszej ofercie.

Windows Phone 7.5 „Mango” – co nowego? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

greg
22-12-2011 - 17:51:57
U autora chyba trochę kiepsko z matematyką! 20tys aplikacji / 200tys aplikacji = 10% a nie 1%. Zresztą 6 później (artykuł jest z czerwca) w Windows Marketplace jest już 45 tys. aplikacji dla tej platformy. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pierwszy i najważniejszy debiut w budowanej od podstaw ofercie Nokii dla platformy Microsoftu. Czym zaskakuje nowa 800-tka?

Nokia Lumia 800 jest czymś totalnie nowym, a jednocześnie jakby trochę starym znajomym. Dlaczego? To smartfon, o którym naprawdę sporo mówiono przed jego premierą. W sieci 800-tkę nazywano roboczo Sea Ray. Pracuje pod kontrolą Windows Phone 7.5 Mango, o którym więcej przeczytacie tutaj.

Wizualnie nowa Nokia nawiązuje do dość charakterystycznego i uważanego przez media za zjawiskowy, modelu N9 z systemem operacyjnym MeeGo. Oba smartfony posiadają poliwęglanową obudową unibody, oraz lekko wypukły ekran AMOLED Clear Black. Istotna różnica, to przekątna wyświetlacza. Nokia Lumia 800 oferuje 3,7 cala. Nokia N9 nieco więcej – 3,9 cala. Rozdzielczość obu wyświetlaczy jest jednak identyczna i wynosi 480x800 pikseli.

Nokio witaj w świecie Windows Phone!

Smartfon ma 12,1 mm grubości i waży solidne 142 g. Dostępny będzie  w trzech kolorach: niebieskim, czarnym i magenta (tak się składa, iż to także nasz „firmowy” kolor T-Mobile). Bazuje na dość popularnej platformie sprzętowej – stworzonym przez Qualcomma układzie Snapdragon MSM 8255. W tym jednak przypadku wyróżnia się taktowaniem procesora. Zamiast zwyczajowego 1 GHz, mamy aż 1,4 GHz. Identyczną (choć nieco niżej taktowaną) platformę, mają choćby nowe Xperie z oferty Sony Ericssona. Smartfon ma 512 MB pamięci RAM i 16 GB pamięci flash. Z własnej strony Microsoft oddaje do dyspozycji użytkownika 25 GB miejsca w wirtualnej chmurze, na dysku internetowym SkyDrive.

Interesująca jest optyka – Carl Zeiss, jak w słynnej z fotograficznych możliwości Nokii N8. Aparat ma 8 Mpx sensor i oczywiście rejestruje wideo w HD 720p. Podobnie jak Nokia N9, czy iPhone 4 i 4S smartfon wykorzystuje kartę micro SIM.

Mamy tu zarówno szybkie WiFi w standardzie n, jak i szybkie 3G 14,4 Mbps. Nokia chwali się długą żywotnością baterii – nawet 55 godzin odtwarzania muzyki. Zobaczymy jak tą informację zweryfikują pierwsze niezależne testy.

Jak wszystkie Nokie, także model 800 zaoferuje pełny i funkcjonalny pakiet nawigacyjny

Co jest naprawdę istotne z perspektywy tej premiery?

Oczywiście oprogramowanie. Windows Phone 7.5 Mango dostępny jest razem z dedykowanymi usługami z własnego portfolio Nokii (nawigacja z asystentem głosowym, streaming muzyki, oraz specjalny kanał z informacjami o sporcie). To zupełnie coś nowego. Nowa przeglądarka IE9 Mobile, nowa forma systemu operacyjnego z „kafelkowym” i niezwykle intuicyjnym interfejsem Metro UI. Użytkownicy mogą także liczyć na pakiet Office.

Kiedy premiera? Tu niestety informacje mniej radosne. W listopadzie, ale tylko w wybranych krajach Europy Zachodniej. Na Polską premierę poczekamy najprawdopodobniej do stycznia 2012. Smartfon nie jest także tani. Producent wycenił go na 420 euro. Należy więc nową Nokię traktować jak górną półkę, którą ten smartfon bez wątpienia jest.

Zapraszamy Was do zapoznania się z naszym testem i wideo-recenzją telefonu Nokia Lumia 800! Znajdziecie je tutaj!

Fot/Źródło: Nokia

Nokia Lumia 800 z Windows Phone 7.5 - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

stokrotka
28-01-2012 - 09:39:41
znając życie ta nokia na pewno będzie bardzo droga a szkoda
  (0)
Odpowiedz
wojtQ
18-01-2012 - 22:12:48
Czy nokia music store będzie dostępny w Polsce z telefonu?
  (0)
Odpowiedz
Norbert
31-10-2011 - 21:06:52
Jak będzie dostępny w T-Mobile za rozsądną cenę, to poczekam do podpisania umowy ;)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Allegro udostępniło swoją aplikację przeznaczoną na system mobilny Microsoftu.

Aplikacja Allegro na Windows Phone 7 pozwala przeglądać kategorie serwisu, wyszukiwać przedmioty, dodawać oferty do obserwowanych oraz naturalnie robienie zakupów.

To jednak nie wszystko – możliwe jest także skanowanie kodów kreskowych towarów, które użytkownik spotka w realu, a następnie sprawdzanie ich dostępności i cen w Allegro.

Użytkownicy telefonów z WP7 będą mogli także „przypiąć” aukcję, na wygraniu której szczególnie im zależy, do ekranu telefonu i śledzić ją na bieżąco.

Aplikacja dostępna jest za darmo w Windows Phone Market Place.

Aplikacja Allegro na WP7 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się