W interfejsie systemu Windows Phone użytkownicy odnajdą znaki znane im z ulic, czy przystanków metra.

Jedną z cech, która odróżnia Windows Phone 7 od innych systemów, jest niezwykły i oryginalny interfejs złożony z kafelków. Programiści, którzy stworzyli interfejs Metro, inspirowali się znakami i grafikami, które spotyka się na co dzień na ulicach, przystankach metra, czy lotniskach. Zamiarem twórców było uczynienie owych kafelków przejrzystymi dla użytkownika i jasnymi w odbiorze.

Kafelki występujące w interfejsie Metro wzorowane były na znakach i grafikach, które spotyka się na co dzień na ulicach, przystankach metra, czy lotniskach.

Interfejs Metro dopiero wkracza na rynek urządzeń mobilnych, ale już zdążyło zyskać uznanie. System Windows Phone 7, który przecież opiera się na Metro, został bowiem zwycięzcą konkursu IDEA, zorganizowanego przez stowarzyszenie Industrial Designers Society of America, nazywanego „oskarami w dziedzinie wzornictwa przemysłowego”. Jury konkursu doceniło twórców systemu za stworzenie Metro zgodnie z przekonaniem, że najważniejszy jest użytkownik i jego osobowość.

Metro posiada bardzo charakterystyczne kafelki, dzięki czemu żaden użytkownik nie powinien mieć problemów z poruszaniem się po swoim telefonie.

Interfejs Metro, ze swymi kafelkami, gwarantować ma, że nawet ci, którzy nie korzystali nigdy wcześniej ze smartfonów, będą mogli beż żadnych problemów korzystać z telefonu z systemem Windows Phone.

Interfejs Metro znajdziemy na telefonach Windows Phone, konsoli Xbox, w oprogramowaniu Zune, a w przyszłości również na komputerach z Windows 8.

Pragniemy przypomnieć, że w naszej ofercie pojawi się smartfon HTC Radar, który wyposażony będzie w system Windows Phone 7,5.

Pragniemy przypomnieć, że na systemie Windows Phone 7,5 pracować będą Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, które w lutym pojawią się na rynku europejskim.

<p><em>Film prezentujący interfejs Metro, występujący w systemie Windows Phone 7</em></p>

Windows Phone w stylu Metro - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Microsoft ukończył prace nad mocno odświeżonym Windows Phone. Teraz pozostało już tylko opracować mapę drogową aktualizacji.

To już koniec długiego cyklu pracy deweloperów z teamu Windows Phone.

Gotowa aktualizacja systemu oznaczona jest kodowo jako „Mango”, bądź też nazywana ze względu na ilość zmian Windows Phone 7.5. Microsoft przyczepił jej plakietkę RTM, skrót od Relased to Manufacturing.

Nowa wersja systemu została udostępniona producentom smartfonów i operatorom komórkowym. Mają czas do jesieni, aby przygotować się do masowej aktualizacji obecnie aktywnych urządzeń i do wprowadzenia na rynek nowych modeli.

Microsoft niestety nie ujawnił sztywnego terminu, po którym ruszy dystrybucja „Mango”. W kuluarach mówi się o październiku, kiedy w Londynie odbędzie się doroczna konferencja Nokia World 2011. Praktycznie cała branża telekomunikacyjna wiąże z tym wydarzeniem premierę pierwszych smartfonów Nokii z Windows Phone. Wszystko wskazuje na to, iż od razu będą urządzenia z nową wersją OS-u. Microsoft może poczekać na Nokię z dystrybucją systemu, aby przygotować swojemu nowemu partnerowi dogodny grunt pod debiut pierwszych urządzeń nowej generacji.

Oficjalnie Microsoft mówi o setkach poprawek i ogromnej ilości nowych funkcji, które pojawią się w Windows Phone 7.5. Z perspektywy użytkowników część będzie zupełnie niezauważalna, ponieważ będą miały formę szeroko pojętej optymalizacji. Natomiast sami deweloperzy informując o przejściu "Mango" w fazę RTM, podkreślili, co z ich perspektywy jest najbardziej istotne.

Na liście są miedzy innymi: przeglądarka Internet Explorer 9 z obsługą HTML5, multitasking poprawiający efektywność pracy z systemem, oraz stworzenie wspólnej skrzynki do której spływają wszystkie powiadomienia i która obsługuje SMS-y, maila, oraz Facebooka. Zadebiutuje także funkcja Conversation View, która pozwoli w wygodny sposób zarządzać komunikacja mailową.

Z naszej polskiej perspektywy, istotna jest pełna lokalizacja systemu. Windows Phone nareszcie będzie w języku polskim, o czym pisaliśmy jakiś czas temu. Więcej o nowościach w „Mango” dowiecie się z naszego artykułu „Co nowego?”.

Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się telefon HTC Radar, wyposażony w najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Windows Phone - Mango. Umożliwia on oczywiście dostęp do Marketplace.

Pragniemy przypomnieć także, że na systemie Windows Phone 7,5 pracować będą Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 900, które niedługo znajdą się w naszej ofercie.

Fot/Źródło: Microsoft

Koniec prac nad Mango. Windows Phone 7.5 już w fazie RTM - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Według pewnej firmy badawczej Windows Phone już w 2015 roku będzie miał udziały w rynku większe niż system Apple’a.

Firma IHS Suppli przygotował prognozę rynku systemów mobilnych w ciągu najbliższych kilku lat. Zgodnie z nią Android, który w 2011 roku miał udział w rynku na poziomie ponad 47 proc., do 2015 roku poprawi go o ponad 10 proc.

Drugie miejsce, które obecnie należy do iOS-a Apple’a, przypadnie w udziale Windows Phone. Oczywiście to tylko prognozy, w których o miejscu decyduje dodatkowo jedna dziesiąta procenta, jednak najważniejszy jest sam trend zdobywania rynku przez Windows Phone.

Tabela pokazuje, jak będą się zmieniały udziały w rynku poszczególnych systemów operacyjnych.

Za popularyzację systemu Microsoftu odpowiadali dotychczas tacy producenci, jak Samsung czy HTC, teraz jednak na rynku pojawił się chociażby telefon ZTE Tania dedykowany płci pięknej no i oczywiście cały wachlarz modeli Nokia LumiaLumia 800 (która dostępna jest już dla klientów T-Mobile), Lumia 700, Lumia 900 (zaprezentowana na CES i przeznaczona na amerykański rynek) oraz Lumia 910, czyli europejski odpowiednik Lumii 900.

Według niedawnych szacunków Bloomberga, Nokia w ubiegłym roku sprzedała już 1,3 mln smartfonów z serii Lumia. Sam koncern nie potwierdza oficjalnie tych danych.

Źródło: mobilebusinessbriefing.com

W 2015 Windows Phone przegoni iOS? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pod koniec września w Polsce sprzedano milionowy egzemplarz smartfona z Windows Phone. Rządzi Nokia.

Pierwsza wersja systemu mobilnego Microsoftu - Windows Phone 7 - miała swoją światową premierę w październiku 2010 roku. Jej główną cechą było wykorzystanie kafelków, które użytkownik mógł dostosować według własnego uznania. W Polsce premierowym modelem wspierającym system był LG Swift 7 oraz HTC z trzema modelami – HTC Trophy, Mozart i HD7, natomiast najpopularniejsze smartfony z Windows Phone – modele Nokia Lumia – zadebiutowały 4 lutego 2011 roku.

Kolejna odsłona systemu - Windows Phone 8 - została udostępniona jesienią 2012 roku. Microsoft wprowadził do niej nowe funkcjonalności, m.in. wsparcie dla DirectX, obsługę procesorów wielordzeniowych oraz komunikację NFC.

Według najnowszych badań, Windows Phone cieszy się coraz większą popularnością. W stosunku do ubiegłego roku smartfony z systemem Microsoft podwoiły swoje udziały m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Jak donosi IDC, w Polsce z systemu korzysta 19 procent użytkowników smartfonów, co czyni go drugą, najpopularniejszą platformą mobilnych systemów operacyjnych.

Polscy programiści są w czołówce twórców aplikacji na Windows. W globalnym sklepie Windows Phone jest ponad 130 tys. aplikacji i aż 10 proc. z nich zostało stworzonych w Europie Środkowo – Wschodniej. W naszym regionie jest 15 tys. deweloperów piszących programy dla Windows Phone, a w tej grupie najaktywniejsi są Polacy, którzy tworzą aż 250 aplikacji miesięcznie.

Obecnie najpopularniejszym telefonem na świecie z Windows Phone jest Nokia Lumia 520, która ma 13,3 procent udziałów z wszystkich telefonów z systemem Microsoft. Za nią plasuje się Lumia 920 (11,8 proc.) i Lumia 620 (9,6 proc.).

Na podstawie danych dostarczonych przez Gemius, w Polsce z internetu w telefonach z Windows Phone 8 użytkownicy korzystają przede wszystkim z telefonów marki Nokia (64 proc.). Według tych samych badań, ale w rozbiciu na poszczególne modele najczęściej użytkownicy Windows Phone 8 łączą się z internetem korzystając z następujących smartfonów: Windows Phone 8S by HTC (36 proc.), Lumia 520 (22 proc.) i  Lumia 820 (17 proc.).

Smartfony z systemem Windows Phone znajdziecie w naszej ofercie!

Źródło: Microsoft

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji Windows Phone 8S by HTC!</em></p>

Milionowy smartfon z Windows Phone w Polsce (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się