IHS postanowiło rozebrać i oszacować koszty produkcji iPhone'a SE z 16 GB wbudowanej pamięci flash. Okazuje się, że Apple za jedną sztukę smartfonu płaci 160 dolarów.

IHS również rozebrało na drobne elementy iPhone'a SE z 16 GB pamięci flash na dane i następnie oszacowało koszty jego produkcji. Okazuje się, że zastosowane podzespoły i komponenty kosztują łącznie 156,20 dolarów. Do tego dochodzi jeszcze koszt samej produkcji i robi się suma 160 dolarów. Niewiele, gdy pod uwagę weźmiemy sklepową cenę smartfonu, którą w Stanach Zjednoczonych ustalono na 399 dolarów.

IHS dodaje, że jednym z najdroższych komponentów w iPhonie SE jest jego 4-calowy ekran ze szkłem Gorilla Glass. Apple płaci za to około 20 dolarów, ale i tak jest to niższa kwota (dwukrotnie) niż trzy lata temu za ekran iPhone'a 5s.

Pamiętajmy jednak, że koszty produkcji obejmują tylko same podzespoły i inne komponenty oraz proces produkcji, a nie R&D czy marketing i wiele więcej. Nie zmienia to jednak faktu, że Apple najwięcej zarabia właśnie na sprzedaży iPhone'ów. Smartfony z iOS to obecnie około 60-70% wszystkich dochodów generowanych przez firmę z Cupertino.

Źródło: IHS

Wyprodukowanie iPhone'a SE 16 GB to koszt 160 dolarów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się