Pod koniec kwietnia ogłosiliśmy konkurs na najbardziej innowacyjne aplikacje dla biznesu. Oddajcie swój głos na wyłonione propozycje.

„Business Wall of Fame” to konkurs skierowany do producentów oprogramowania działającego w chmurze oraz start-upów, które chciałyby wypromować swoje aplikacje i udostępnić je szerokiemu gronu odbiorców. Więcej o konkursie przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule.

Na stronie konkursowej znajdziecie prawie 60 aplikacji, na które można głosować do 30 czerwca. Znalazły się w nich propozycje zarówno polskich, jak i zagranicznych twórców oprogramowania.

Przykładem niech będzie tu aplikacja SMARTzakupy, dzięki której możemy posiąść wiedzę o tym, co klienci myślą o twojej ofercie, a komunikat o sprzedawanych przez Ciebie produktach i usługach trafia wprost na ich telefony. Solomon Tablet pomoże podejmować właściwe decyzje dzięki tabletowi – jest prosta w użyciu i pozwala na wzięcie pod uwagę najróżniejszych czynników. Aplikacja SocialWatching pozwala monitorować kwestie związane z twoim biznesem w social media – trendy, potrzeby i zachowania klientów, pracowników, działania konkurencji.

To tylko wybrane aplikacje, które pokazują, z jaką różnorodnością pomysłów zetknęli się organizatorzy konkursu. Nowe aplikacje można zgłaszać jeszcze do 2 czerwca.

Zagłosuj na najlepsze aplikacje dla biznesu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kalendarz to podstawowa aplikacja, którą znajdziemy w prostych telefonach i zaawansowanych smartfonach. Wielu z nas nie wyobraża już sobie telefonu bez niego, ponieważ stanowi doskonałe narzędzie organizacyjne. Jednak to narzędzie może wydawać się wybrakowane ograniczone. Na szczęście w Markecie można znaleźć kilka aplikacji, które oferują znacznie więcej.

Jorte to popularna alternatywa, przez wielu uważana za najlepszy kalendarz dla Androida. Program został pobrany już ponad pięć milionów razy, a blisko 45 tys. użytkowników oceniło go na piątkę. Czemu zawdzięcza tę popularność? Przede wszystkim wysokim możliwościom konfiguracji i edycji. Można dostosować niemal każdy element aplikacji, a dostępne style pozwalają na wybór jednego z kilku predefiniowanych szablonów graficznych. Kliknięcie w dany dzień spowoduje wyświetlenie przypisanych elementów w dolnej części okna, a jeszcze niżej ulokowana została lista zadań. W prawym dolnym rogu umieszczono przycisk ustawień, który odsłania dodatkowe opcje – przełączniki widoku i style. Dwukrotne kliknięcie wywołuje okienko akcji, w którym uzyskamy szczegółowy podgląd zaplanowanych wydarzeń i możliwość dodania nowego (o ile nie ustawiono inaczej). Co ciekawe, Jorte umożliwia również pobranie listy świąt narodowych (w tym również polskich).

Business Calendar to równie zaawansowany kalendarz, który – trochę wbrew nazwie – przeznaczony jest dla wszystkich (nie tylko dla biznesmenów). Jednym ruchem palca można wybrać zakres dni, których szczegółowy podgląd chcemy uzyskać – wystarczy zaznaczyć kilka dni (maksymalnie 14). Pomiędzy kolejnymi zakresami można się przesuwać gestami. Drugą cechę wyróżniającą Business Calendar znajdziemy podczas edycji nowego wydarzenia. W przeciwieństwie do innych programów, tutaj nie trzeba ręcznie ustawiać przedziału czasowego, klikając w strzałki góra/dół. Przy prawej krawędzi ekranu umieszczono bowiem skalę, na której wystarczy rozciągnąć okres danego wydarzenia. Jednak ręczna konfiguracja też nie sprawi tutaj problemów za sprawą klawiatury numerycznej z dodatkowymi opcjami (+/- 1h, kwadranse). Program dostępny jest w dwóch wersjach - darmowa została uzbrojona w reklamy, a płatna kosztuje ok. 18 zł.

Touch Calendar to propozycja dla osób, które wymagają tylko niewielkich usprawnień względem standardowego kalendarza i przyzwyczaiły się do jego obsługi. Podstawowa różnica dotyczy edycji widoku – wystarczy podwójnie kliknąć na ekran, by go powiększyć, natomiast w smartfonach z ekranami obsługującymi multi-touch, można powiększać i pomniejszać widok przez charakterystyczne „szczypanie”. W odróżnieniu od wyżej opisanych aplikacji, tutaj pomiędzy kolejnymi miesiącami można przenosić się przewijając pionową listę, na której parzyste miesiące oddzielone są od nieparzystych niebieskim zabarwieniem. Jeżeli taki sposób nam nie odpowiada, można skorzystać z opcji menu „Go to date”, by dostać się do konkretnego dnia. Aplikacja rozpoznaje również kolory wydarzeń z kalendarza Google i prezentuje je w takich samych barwach, ale sama nie umożliwia ich edycji. Touch Calendar dostępny jest w dwóch wersjach, przy czym ta płatna wzbogacona została o widżety.

Alternatywne kalendarze dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

To rozwiązanie na wypadek, gdyby firma czy instytucja zechciała udostępnić swoje aplikacje jedynie wybranym użytkownikom.

Dotychczas z biznesem kojarzone były smartfony BlackBerry lub iPhone’y. Android zdobył szturmem serca prywatnych użytkowników, a teraz puszcza oko w stronę firmy.

W Google Play pojawiła się funkcja umożliwiająca utworzenie firmie lub organizacji Prywatnego Kanału, na którym może zamieszczać aplikacje dostępne jedynie dla określonych użytkowników. Aby dostać się na wspomniany kanał, który może mieć dowolną nazwę i nie jest widoczny dla innych użytkowników sklepu Google’a, należy zalogować się firmowym adresem email.

To rozwiązanie daje duże możliwości firmom. Mogą one udostępniać programy pracownikom, np. o charakterze szkoleniowym, a także kontrahentom, którym w ten nowoczesny sposób można zaprezentować możliwości i ofertę firmy.

Źródło: Google

Prywatne kanały dla firm w Google Play - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

T-Mobile Polska, wraz z partnerami z Grupy DT w Czechach, Chorwacji, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech, promuje w konkursie „Business Wall of Fame” innowacyjne aplikacje biznesowe z różnych branż dla małych i średnich przedsiębiorstw. Konkurs jest skierowany do producentów oprogramowania działającego w chmurze oraz start-upów, którzy chcieliby wypromować swoje aplikacje i udostępnić je szerokiemu gronu odbiorców. Udział w konkursie można zgłaszać przez formularz umieszczony na stronie www.TopBusinessApp.pl

W każdym kraju najlepsze aplikacje zgłoszone do konkursu zostaną wyłonione w drodze głosowania. Komisje konkursowe wybiorą zwycięzców w następujących kategoriach: „Najlepsza aplikacja biznesowa w kraju”, „Najlepsza międzynarodowa aplikacja biznesowa”, „Najlepszy start-up z aplikacją biznesową”.
 
Zwycięzca konkursu na „Najlepszą aplikację biznesową w kraju” może zostać partnerem T-MobileCloud oraz wygrać kampanię marketingową o wartości nawet 30 000 Euro. Natomiast najlepsza aplikacja międzynarodowa ma szansę być umieszczona w portfolio rozwiązań biznesowych we wszystkich sześciu krajach uczestniczących w projekcie i dotrzeć do ponad 1,3 mln klientów biznesowych.

T-Mobile Polska, we współpracy z inkubatorem innowacyjności hub:raum Kraków, złoży również zwycięzcy w kategorii „Najlepszy start-up z aplikacją biznesową” propozycję inwestycji o łącznej wartości do 80 000 Euro. W konkursie może wziąć udział każdy przedsiębiorca specjalizujący się w produkcji oprogramowania.
 
Wszyscy głosujący, którzy zarejestrują się jako sympatycy aplikacji, będą mieli szansę wygrać roczną licencję pakietu bezpieczeństwa Norton 360™ dla swojej firmy.
 
Harmonogram konkursu:

  • etap nadsyłania zgłoszeń: do 2 czerwca 2014 r.
  • etap głosowania: 12 maja – 30 czerwca 2014 r.

 
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, uczestnictwa, głosowania i warunków można znaleźć na stronie www.TopBusinessApp.pl

T-Mobile ogłasza konkurs na najlepsze aplikacje dla biznesu! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się