Reprezentacja Polski dała piłkarskim fanom mnóstwo radości. Awans do mistrzostw Europy świętowaliśmy długo. Teraz pora na emocje na ligowych boiskach. Na nowe otwarcie liczą kibice Legii i Lecha. Ich drużyny poprowadzą nowi trenerzy.

Stanisław Czerczesow. Fot. Bartosz Krupa/East News

Rosyjski szkoleniowiec Stansiław Czerczesow objął stery warszawskiej Legii. W klubie podziękowano Henningowi Bergowi. Włodarze klubu liczą, że twarda postawa Rosjanina pozwoli odrobić dużą stratę do liderującego Piasta Gliwice, a klub zacznie zdobywać punkty w Lidze Europy. 

Na razie Czerczesow ma za sobą prawie 2 tygodnie pracy z piłkarzami. Mało i dużo zarazem. Prawdziwy test przejdzie dopiero w niedzielę. Wtedy Legia podejmie na swoim boisku Cracovię. Patrząc na tabelę łatwo wywnioskować, że test będzie trudny. Zespół z Krakowa wyprzedza w tabeli Legię i zajmuje trzecie miejsce i gra solidnie. W poprzedniej kolejce rozgromił na własnym boisku Lecha Poznań aż 5:2. Zobaczymy jak Czerczesow poukładał Legię i czy Cracovia przyjedzie na Łazienkowską po trzy punkty. 

 

Jan Urban na treningu Lecha Poznań. Fot. PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS

Druga zmiana na ławce trenerskiej zaszła w Lechu. Drużyna z Poznania zdobyła w zeszłym sezonie mistrzostwo Polski, ale wyniki z tego sezonu wołają o pomstę do nieba. Mistrz jest na ostatnim miejscu i traci już 6 punktów do bezpiecznego miejsca w tabeli.  Do liderującego Piasta brakuje 22 oczek.

Chyba nikt w Poznaniu nie liczy na obronę mistrzostwa. Od nowo przybyłego Jana Urbana oczekuje się chyba zapanowania nad chaosem i kryzysem, jaki panuje w Kolejorzu. Pierwszy test już w sobotę, kiedy Lech podejmie u siebie Ruch Chorzów. 

 

Nowe otwarcie. Czerczesow i Urban debiutują w nowych klubach! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wczoraj w Klubie Festiwalowym T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale zespół Sayes - laureat konkursu Zrób Głośniej zainaugurował tegoroczną odsłonę Sceny Muzycznej. Gwiazdą wieczoru był jednak zespół, okrzyknięty najbardziej buntowniczą kapelą w Polsce, czyli Cool Kids of Death, który wystąpił z projektem filmowym. Po koncertach obu zespołów na scenę wkroczył DJ. W ramach DJ Nights swoje najlepsze remix'y zaprezentował Envee.

"Każdego roku staramy się zaprosić artystów nowohoryzontowych: interesujących, ważnych, ciekawych. W tym roku udało nam się zaprosić artystów polskich, u których właśnie oprócz muzyki,  gdzieś tam ten wątek filmowy odnajdujemy w ich projektach. Od 2008 roku zapraszamy wszystkich do Arsenału. Klub Festiwalowy we wspaniałym miejscu, przeznaczony na ok. 2000 ludzi, miejsce koncertowe na 1000 osób – wspaniałe, cudowne.  W ciągu tych kilku lat zorganizowaliśmy ok. 120 koncertów". Kostas Georgakopulos/dyrektor artystyczny wydarzeń muzycznych

Klub Festiwalowy T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ci, którym czas na to pozwolił, zjawili się we Wrocławiu już w czwartek, kiedy miała miejsce gala otwarcia. Zobaczcie, jak się bawili.

Weekend to moment, kiedy do Wrocławia zawita więcej osób. Gala otwarcia za nami i w filmie poniżej możecie zobaczyć, jakie wrażenie zrobił pokazany podczas niej film prosto z Cannes.

Uczestnicy Festiwalu korzystają nie tylko z papierowych programów, ale także z aplikacji, która jest kompendium wiedzy na temat wydarzeń TNH, a także umożliwia rezerwację miejsc na poszczególne seanse. Zobaczcie film:

T-Mobile Nowe Horyzonty 2014 – gala otwarcia - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Stało się. Uchylono festiwalowe bramy i wdarły się przez nie hordy spragnionych filmów kinofilów, dziennikarzy, dygnitarzy i wszystkich tych, którzy na T-Mobile Nowych Horyzontach są, bo nie wypada nie być. Organizowana przez Romana Gutka impreza to bowiem nie tylko mekka dla każdego rozkochanego w wielkim ekranie widza - to wydarzenie kulturalne na skalę nie tyle krajową, co już europejską.

I znowu Wrocław poddał się nieskończonej fali różu - koloru, który jest znakiem rozpoznawalnym festiwalu, odkąd patronat nad nim sprawuje T-Mobile. I znowu puby - zwłaszcza te współpracujące z Nowymi Horyzontami - do rana będą huczeć od dyskusji na temat festiwalowych objawień i rozczarowań. Znów miejskie chodniki w tradycyjnie upalnym Wrocławiu zapełnią się charakterystycznymi plakietkami i wyjątkowo w tym roku oryginalnymi torbo-workami. Wszystko po to, by mogła trwać totalna, jedenastodniowa celebracja kina.

Pierwszy kontakt z programem jakiegokolwiek festiwalu filmowego zawsze charakteryzuje się mniejszą lub większą ekscytacją. Kiedy jednak nowohoryzontowicz zapoznaje się z kalendarzem projekcji, towarzyszą mu także strach i żal. Strach - że nie zdąży nawet w pełni ogarnąć listy tytułów. Żal - że decydując się na jeden z filmów w danym bloku godzinowym, zamknie sobie drogę do kilku innych, równie kuszących pokazów. A już prawdziwy dramat następuje podczas wyboru projekcji na seans późnowieczorny! Nie dość, że grają wtedy niemal same hity, to jeszcze kuszą seansem na wrocławskim Rynku, a na dodatek w Arsenale gra w tym czasie niesamowita kapela. Zaprawdę, gdyby dać widzom Nowych Horyzontów możliwość klonowania się raz w roku na określony czas, ich wybór padłby zapewne na te dwa tygodnie na przełomie lipca i sierpnia.

Ale to właśnie z tych mniejszych i większych dylematów, z uświadamiania sobie ile w świecie kina jest dobra, które czeka, by je poznać, z poczucia kinofilskiej wspólnoty składa się niepowtarzalna atmosfera T-Mobile Nowe Horyzonty. Atmosfera, którą przez kolejnych 10 dni będą starał się oddać w wystukanych na klawiaturze słowach.

Więcej informacji o festiwalu na stronie nowehoryzonty.pl

Fot. Fotolia

Z pamiętnika kinofila - otwarcie 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się