Finał 16. edycji turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup będzie prawdziwym festiwalem sportu i futbolu, podczas którego będzie można m.in. obejrzeć transmisję z ceremonii i meczu otwarcia Mistrzostw Świata FIFA 2014, spotkać się z ambasadorem projektu Robertem Lewandowskim, ciekawie spędzić czas w Strefie Aktywnego Życia i dowiedzieć się, które drużyny gimnazjalne są najlepsze w Polsce.

Tegoroczny finał Coca-Cola Cup będzie wyjątkowy z kilku powodów. W roku piłkarskich Mistrzostw Świata, Coca-Cola – jako oficjalny sponsor mundialu – przenosi do Polski klimat brazylijskiej fiesty i organizuje finałowe mecze na Plaży Miejskiej w Gdyni. Nad samym brzegiem morza powstanie boisko z naturalną trawą i trybunami na 1.200 osób. Tuż obok boiska stanie miasteczko Coca-Cola Cup, w którym przez cztery dni na odwiedzających będzie czekać mnóstwo atrakcji o charakterze sportowym, które będą dowodem na to, że ruch to radość.

Mecze z Brazylii w Twoim smartfonie!

Użytkownicy taryfy JUMP! w T-Mobile nie zapłacą nawet złotówki za transfer danych przy oglądaniu meczów z nadchodzącego wielkimi krokami turnieju w Brazylii. Aplikację TVP Stream z relacjami TVP Sport HD znajdziecie w T-Mobile MyBox!

Już 12 czerwca od 20:00 organizatorzy zapraszają na trybuny, z których będzie można oglądać na telebimie ceremonię i mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2014. Przed meczem hymn Coca-Coli przygotowany specjalnie na tegoroczny mundial zaśpiewa na żywo Rafał Brzozowski. Transmitowane z Brazylii mecze będzie też można oglądać w piątek. Także od piątku 13 czerwca obok boiska na plaży stanie Strefa Aktywnego Życia, w której na wszystkich kibiców czekać będą atrakcje i konkursy o charakterze sportowo-edukacyjnym, bezpłatne konsultacje z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetyki, a także możliwość gry w piłkarzyki, piłkę plażową, siatko-nogę, piłkarskie kręgle czy boule. Z atrakcji będzie można skorzystać również przez całą sobotę i niedzielę.

Gościem specjalnym finału będzie ambasador Coca-Cola Cup, Robert Lewandowski. Najlepszy polski piłkarz, który jako nastolatek dwukrotnie brał udział w rozgrywkach, w sobotę spotka się z kibicami i będzie dopingował młodych piłkarzy rywalizujących o mistrzowski tytuł Coca-Cola Cup. Na boisku na plaży w Gdyni będzie można zobaczyć najlepsze spośród blisko 4.000 drużyn zgłoszonych do udziału w tegorocznym turnieju. Mistrzowie i mistrzynie wszystkich województw walczyć będą o tytuł Mistrza Kraju oraz o nagrodę główną edycji 2014 - wyjazd na obóz piłkarski do Rzymu, gdzie będą mogli trenować pod okiem szkoleniowców z Brazylii i skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z całej Europy. Sobotni wieczór zakończy uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców.

Robert Lewandowski jest ambasadorem Coca Cola Cup.

Drużyny, które zakwalifikowały się do Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014:

 • Dolnośląskie: Gimnazjum nr 38 we Wrocławiu i Gimnazjum nr 1 Boguszów- Gorce
 • Kujawsko-pomorskie: Gimnazjum nr 57 w Bydgoszczy i Niepubliczne Gimnazjum w Gołkowie
 • Lubelskie: Gimnazjum nr 16 w Lublinie
 • Lubuskie: Gimnazjum Sportowe nr 4 w Zielonej Górze i Gimnazjum Sportowe nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim
 • Łódzkie: Gimnazjum nr 2 w Zgierzu i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi
 • Małopolskie: Gimnazjum nr 76 z Krakowa i Społeczne Gimnazjum Sportowe z Krakowa
 • Mazowieckie: Gimnazjum nr 48 w Warszawie
 • Opolskie: Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kluczborku i Gimnazjum nr 2 w Nysie
 • Podkarpackie: Gimnazjum w Gnojnicy Dolnej i Gimnazjum Sportowe w Rzeszowie
 • Podlaskie: Publiczne Gimnazjum nr 9 w Białymstoku i Gimnazjum w Nurcu-Stacji
 • Pomorskie: Gimnazjum nr 2 w Gdyni i Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Gdyni
 • Śląskie: Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Wodzisławiu i Zespół Szkół w Kochanowicach
 • Świętokrzyskie: Gimnazjum w Łopusznie i Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku- Kamiennej
 • Warmińsko-mazurskie: Gimnazjum nr 2 w Działdowie i Publiczne Gimnazjum w Burkacie
 • Wielkopolskie: Gimnazjum nr 3 Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Koninie
 • Zachodniopomorskie: Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie i Gimnazjum Sportowe nr 1 w Szczecinie

Partnerem Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014 jest Miasto Gdynia. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Partnerem merytorycznym programu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, natomiast partnerami technicznymi, firma adidas, T-Mobile i Subway. T-Mobile zapewnia darmowy dostęp do szybkiego internetu dzięki sieci WiFi dla wszystkich uczestników i gości finałów.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl  oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/cocacolacuppolska

Zapraszamy na wielkie święto sportu! Finał Coca-Cola Cup 2014 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

23 czerwca w Krakowie odbędą się piłkarskie mistrzostwa Grupy Deutsche Telekom. World Cup United organizowany jest już po raz czwarty, ale po raz pierwszy finałowy turniej odbędzie się poza Niemcami.

W turnieju weźmie udział około 20 drużyn. Tytułu najlepszej broni zespół z Magyar Telekom. W 2010 roku zawody rozgrywane były w Kolonii, a finałowe mecze odbywały się na stadionie FC Koln.
Tegoroczne zawody rozegrane zostaną w Krakowie. W trakcie mistrzostw Europy w piłce nożnej to miasto i jego okolice na swoje bazy wybrały trzy popularne reprezentacje – Anglicy, Holendrzy i Włosi. Mecze World Cup United odbędą się w J&J Sports Center. Polskę reprezentować będą dwa zespoły, utworzone z piłkarzy Ekstra Teamu (drużyny reprezentującej PTC) wyłonionych w eliminacjach przeprowadzonych w marcu w Warszawie i Łodzi. Turniej rozgrywany jest w ciągu jednego dnia. Najlepsze drużyny rozegrają po kilkanaście spotkań. Choć mecze trwać będą 2 razy po 5 minut, będzie to ogromny wysiłek dla wszystkich uczestniczących, wymagający od nich wiele sił i hartu ducha. Regulamin turnieju nakłada na drużyny obowiązek mieszanych składów. Dzięki temu rywalizacja jest jeszcze ciekawsza, a końcowy wynik trudniejszy do przewidzenia. Czekają nas wielkie piłkarskie emocje. Kto okaże się najlepszy, przekonamy się już 23 czerwca.

Uczestnicy World Cup United w 2010 r.

Szybcy i Wściekli – za dwa lata trofeum będzie nasze!

Niemieckie eliminacje do World Cup United podzielone zostały na dwa turnieje – w Berlinie i Kolonii. W tym drugim wystąpiła drużyna o nazwie „Szybcy i Wściekli”. Oto jak udział zespołu w eliminacjach opisuje kapitan – Ümit Günes:
– FC Szybcy i Wściekli – tak nazywał się nasz zespół, który miał przed sobą jeden cel – wygrać eliminacje w Kolonii i zagrać w World Cup United w Krakowie. Wybraliśmy tę nazwę pomimo faktu, że nikt z naszego zespołu nie jest z Polski. Jesteśmy międzynarodowym zespołem, a nasi zawodnicy pochodzą z Ghany, Mauretanii, Niemiec, Nigerii, Turcji i Włoch. Tworząc zespół złożony z przedstawicieli sześciu różnych kultur, na piłkarskim boisku, wcieliliśmy w życie hasło „diversity”. Jednak zanim osiągnęliśmy nasz wymarzony cel, musieliśmy zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. Przeciwnicy w naszej grupie eliminacyjnej nie pozwolili nam w pełni pokazać naszego obiecującego, piłkarskiego potencjału. Pomimo tego, zdaniem naszych przyjaciół i fanów zostawiliśmy po sobie niezapomniane wrażenie. Imponowaliśmy umiejętnością technicznymi i duchem drużyny do tego stopnia, że w trakcie rywalizacji nasze koleżanki i koledzy wspierali nas głośno przed, w trakcie, jak i po spotkaniach. Niestety gorzki smak porażki 0:1 zniszczył nasze nadzieje na dostanie się do turnieju w Krakowie. To wydarzenie nie załamało nas, bo od razu na horyzoncie pojawił się nowy cel – World Cup United 2014. Zrobimy wszystko, aby udowodnić, że nazwa naszej drużyny nie jest przypadkiem i aby w końcu wygrać trofeum, które czekało na nas także w tym roku. 

U góry od lewej: Dominik Rottger (Niemcy), El Moustapha Izidbah (Mauretania), Umit Gunes (Turcja), Patrick Wierschem (Włochy), Jasmin Troster (Niemcy). U dołu od lewej: Jana Besseler (Niemcy), Kevin Obiajulu Ononye (Nigeria), Nils Amorth (Niemcy), Sebastian Yeboah (Ghana)

World Cup United w Polsce - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Gorączka mistrzostw Europy udzieliła się pracownikom Grupy Deutsche Telekom. W rozegranych zawodach World Cup United w Krakowie najlepsi okazali się przedstawiciele T-Systems Slovakia.

Nie tak dawno pisaliśmy o piłkarskich mistrzostwach Grupy Deutsche Telekom, które miały zostać rozegrane 23 czerwca w Krakowie. Dziś już wiemy, że zwycięzcy okazali się być przedstawiciele T-Systems Slovakia, którzy w finale turnieju pokonali Magyar Telekom. To drugi tytuł ekipy zza naszej południowej granicy. Poprzednio Słowacja triumfowała w 2008 roku. Polskie drużyny zakończyły rywalizację na fazie grupowej.

W krakowskim turnieju nie brakowało dynamicznych i szybkich akcji.

Za każdego gola Deutsche Telekom ofiarował 100 euro na cele charytatywne w Polsce i na Ukrainie. Oznacza to, że w sumie udało się zebrać blisko 17 tysięcy euro!

W całym turnieju zdobyto 169 bramek. Liczba strzelonych bramek miała także swój wymiar materialny. Za każdego gola Deutsche Telekom ofiarował 100 euro na cele charytatywne w Polsce i na Ukrainie. Oznacza to, że w sumie udało się zebrać blisko 17 tysięcy euro! Najlepszym strzelcem turnieju został gracz Macedonii - Ivica Veljanoski. Piłkarze z Bałkanów imponowali zgraniem i dobrą techniką. W turnieju ostatecznie zajęli 3. miejsce przegrywając półfinał z drużyną z Węgier dopiero po serii rzutów karnych.

Sportowe emocje i rywalizacja nie przeszkodziły pracownikom Grupy Deutsche Telekom w zrobieniu sobie wspólnego zdjęcia przed rozpoczęciem turnieju.

Wyróżnienie otrzymali również polscy zawodnicy. Po raz pierwszy w historii przyznano specjalną nagrodę dla najlepszych kibiców turnieju. Kiedy nasi reprezentanci nie grali już w rozgrywkach skupili się na dopingowaniu innych ekip. Robili to z wielką pasją i bardzo głośno, tworząc klimat godny najlepszych piłkarskich widowisk. Docenili to organizatorzy turnieju z Niemiec, którzy w rozmowach podkreślali, że nigdy przedtem spotkaniom World Cup United nie towarzyszyła tak dobra atmosfera.

T-Systems Slovakia mistrzem World Cup United - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ponad 200 milionów minut aktywności, 2 miliardy spalonych kalorii, 40 milionów kilometrów i 1 milion złotych dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo.

29 września podczas 35. Maratonu Warszawskiego zakończyła się ogólnopolska akcja społeczna Pomoc Mierzona Kilometrami, zorganizowana przez T-Mobile Polska.

Przez całe lato Polacy, aktywnie spędzając wakacje, włączali się do wielkiej zbiórki kilometrów na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji TVN nie jesteś sam. Co dwa tygodnie realizowali kilometrowe wyzwania, uzyskując tym samym kolejne kwoty dodawane do puli na rzecz potrzebujących dzieci. Z końcem akcji udało im się łącznie przebyć imponujący dystans ponad 40 milionów kilometrów biegając, spacerując, jeżdżąc na rolkach, na rowerach, a także uprawiając sport na wózkach inwalidzkich.

Ta ogromna odległość równa się tysiąckrotnemu okrążeniu Ziemi! Podczas jej przemierzania uczestnicy akcji spalili ponad 2 miliardy kalorii, czyli odpowiednik ponad 3,5 miliona hamburgerów. Dzięki ogromnej popularności akcji, wielkiemu zaangażowaniu uczestników i wsparciu ze strony T-Mobile Polska aż milion złotych przeznaczono na protezy i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci.

- Akcja T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami dobiegła końca. Mam głęboką nadzieję, że to nie oznacza, iż teraz wszyscy zwolnią tempo. Chcielibyśmy, aby aktywność wszystkich Polaków pozostała na niezmienionym poziomie. Ta akcja pokazała, że, robiąc coś dla innych, w dużej mierze robimy coś dla siebie. To tak, jakby zwyciężyć podwójnie. Cieszy nas również fakt, że tak wielu Polaków zaufało nam, firmie technologicznej i bez względu na sieć przyłączyło się do naszej akcji. Sama myśl, że wszyscy mogliśmy pomóc niepełnosprawnym dzieciom daje nam ogromny powód do dumy i motywuje nas, aby akcję kontynuować w przyszłym roku – podkreśla Miroslav Rakowski, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

Do walki o cenne kilometry zagrzewały Polaków gwiazdy świata sportu, ekranu oraz mody. Między innymi dzięki ich wsparciu wokół tej wielkiej idei zgromadziło się ponad 200 tysięcy aktywnych uczestników akcji. Specjalne strefy Pomocy Mierzonej Kilometrami pojawiały się w wakacyjnych miejscowościach, a także przy okazji ważnych wydarzeń sportowych gdzie, m.in. ambasadorka akcji Joasia Jabłczyńska, Dawid Woliński, Ola Kwaśniewska, Ania Dereszowska, Przemek Cypryański, Edyta Herbuś, Beata Sadowska, Kamila Szczawińska, Paulina Krupińska, Dorota Gardias oraz sportowcy: kolarka górska Maja Włoszczowska i olimpijczyk w kategorii handbike Rafał Wilk, inspirowali ludzi do udziału w akcji. Akcja nie powstałaby również bez zaangażowania partnerów. Jedną z głównych ról odegrał tu smartfon Samsung GALAXY S4 – „osobisty trener” i „towarzysz życia”.

- Przyłączyliśmy się do akcji, bo dla naszej firmy filozofia aktywnego trybu życia nie jest obca. W tym roku Samsung był obecny w całej Polsce i mobilizował do aktywności, do ruchu, do pasji, jaką jest sport w różnych wydaniach. Akcja Pomoc Mierzona Kilometrami to połączenie technologii i chęci pomocy innym. To wspaniały mariaż. Bohaterami w tej akcji były również smartfony, dlatego partnerem został nasz Samsung GALAXY S4. To urządzenie to coś więcej niż telefon - to towarzysz życia, który niezbędny jest również przy codziennym treningu. Mam nadzieję, że pomógł zbierać kilometry niejednej osobie zaangażowanej w akcję – mówi Maciej Filipkowski, V-ce Prezes Samsung Electronics Polska.

Pomoc Mierzoną Kilometrami aktywnie wspierali partnerzy: Telewizja TVN, Radio ZET, Grupa Onet, Endomondo oraz Samsung Galaxy S4. Szczegóły na temat inicjatywy dostępne są na stronie www.kilometrami.pl

Wielki finał akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się