Zjawisko niezmiennie zachwyca, jednak mało komu udało się zobaczyć je na żywo. Dzięki Google możemy zadowolić się chociaż namiastką.

Northern Lights, znany także jako Aurora Borealis, to naturalny spektakl świetlny na niebie, widoczny w rejonach Arktyki i Antarktyki. Zorze polarne mogą przybierać różne formy wizualne. Najbardziej charakterystyczną są kurtynowe łuki, które zresztą długo nie pozostają takie same, ponieważ zorza często ulega zmianie. Zwane także „Tańcami Duchów” zorze w średniowiecznej Europie uważane były powszechnie za znaki od Boga.

Teraz jeden z najpiękniejszych naturalnych pokazów świateł mogą zobaczyć także użytkownicy Google Street View. Zorze polarne pojawiają się jedynie kilka razy do roku, więc tym bardziej doceńmy, że ekipie Google'a udało się uchwycić to zjawisko w Finlandii. Zobaczcie je koniecznie.

Źródło: Google Polska

Zobacz Zorzę Polarną w Street View - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Prima Aprilis jest zawsze świetną okazją do żartów, i to nie tylko w siecie realnym, ale także tym wirtualnym. Poważne serwisy, grupy dyskusyjne, małe portale i blogi - wszyscy starają się przygotować na ten dzień dowcip, który może być potraktowany całkiem serio. Chociaż zupełnych abstrakcji również nie brakowało. Królem “dnia żartów” - jak zwykle - został Google, którego dowcipy lotem błyskawicy obiegły wszystkie zakątki Internetu.

Mapy w stylu retro, YouTube z dostawą do domu, samosterujące samochody wyścigowe, nowe sposoby interakcji wykorzystujące ruch i dotyk, a także innowacyjna wielozadaniowość w przeglądarce Chrome - jeśli natknęliście się na któreś z tych rewolucyjnych rozwiązań, to niestety mamy przykrą wiadomość - nic takiego nie powstanie.

Google postanowił wrócić do korzeni, a jego 8-bitowa odsłona Map cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród Internautów. Lądy, oceany, morza, lasy, góry, rzeki, drogi, a nawet przyciski sterujące - wszystko zostało zmodyfikowane na wzór wiekowych gier wideo o niewyszukanej, choć budzącej tyle emocji, oprawie graficznej. Nie można oczekiwać po niej czytelności ani szczegółowości, ale pomysłowości z pewnością nie można odmówić jej twórcom.

YouTube to nieprzebrana skarbnica materiałów wideo, do których można uzyskać dostęp z niemal każdego miejsca na świecie. Niemal, bo co zrobić w przypadku braku dostępu do Internetu? Wszystkie filmy można zamówić prosto pod wskazany adres. Wystarczy wypełnić krótki formularz, by już po kilku dniach przed naszym domem stanęła przesyłka przywieziona przez 175 tirów lub osły (w razie problemów z dostępnością). Później taki film można ocenić i odesłać do Twórcy - czyż to nie wspaniałe w tak na wskroś cyfrowych czasach?

O tym, że Google wciąż rozwija swoje samosterujące samochody wiemy od dawna, ale o tym, że planuje wykorzystać je w wyścigach NASCAR nie wiedział nikt, aż do wczoraj. Oto bowiem człowiek stanie oko w oko z maszyną, która precyzyjnie dobierze kąt skrętu i prędkość, a przy tym jest maksymalnie bezpieczna dla człowieka.

Chrome jest jedną z najszybszych przeglądarek internetowych, ale dla niektórych to wciąż za mało. Praca na wielu oknach jednocześnie jest wciąż wymagającym zadaniem, a teraz pojawił się jeszcze jeden sposób na usprawnienie pracy. Wystarczy korzystać z dwóch myszek jednocześnie! Po krótkim treningu żadnego wyzwania nie powinno już stawiać równoczesne przeglądanie stron internetowych i granie w ulubione gry. Kolejny raz okazuje się, że proste rozwiązania są najlepsze.

Jeśli jednak z jakichś powodów obsługa dwóch myszek jest niemożliwa (bo na pewno nie niewygodna), może lepiej korzystać z usług Google przy pomocy gestów? Na przykład w poczcie Gmail wystarczy podnieść kciuk w górę, by rozpocząć wpisywanie odpowiedzi, a dwa kciuki, by odpisać wszystkim. Odpowiednia konfiguracja skłonów, wyskoków, a nawet kątów nachylenia rąk wywoła jeden z predefiniowanych szablonów, dzięki czemu nie trzeba nawet dotykać klawiatury, by wprowadzić tekst.

Dotykowe klawiatury smartfonów dla wielu są niewygodne, a ich podstawową wadą jest brak możliwości bezwzrokowego pisania. Google znalazł sposób i na tę niedogodność, prezentując klawiaturę składającą się z dwóch przycisków (lub czterech, w zależności od konfiguracji). Kreska, kropka, kreska, kropka - alfabet Morse’a wykorzystuje tylko te dwa znaki. I tak robi też zupełnie rewolucyjna klawiatura Google, dzięki czemu nie trzeba nawet patrzeć na ekran smartfonu, by wysłać SMS-a lub e-mail. Innowacja roku! A w dodatku całkiem realna, bo można ją pobrać ze Sklepu Play.

Prima Aprilis w Sieci - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Gigant z Mountain View po raz kolejny zaskoczył nas możliwościami swojej usługi. Niby nieskomplikowany zabieg, a jednak może ucieszyć fanów muzyki.

Jest kilka okładek płyt, które przeszły do historii muzyki, a chyba najbardziej znaną, stworzoną w przestrzeni miejskiej, jest okładka płyty Beatlesów z przejściem dla pieszych. Tymczasem Google postanowił zawęzić pole poszukiwań i zdecydował się na przegląd kultowych okładek albumów hip-hopowych.

Twórcy usługi Street View wyśledzili miejsca, gdzie były robione zdjęcia na okładki albumów i umieścili je w miejskiej przestrzeni. Ich poszukiwanie powinno sprawić fanom niesamowitą frajdę.

Odtwarzaj muzykę na smartfonach z e-sklepu T-Mobile

Przypomnijmy, że dzięki usłudze SV można zwiedzać muzea, oglądać zabytki z całego świata, pływać w wodach mórz i oceanów...

Kilka wyśledzonych okładek znajdziecie w serwisie Mass Appeal.     

Okładki płyt w Google Street View - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Plecak Street View ‘zapuścił żurawia’ w kolejne atrakcyjne turystycznie miejsca na terenie aż pięciu województw. Już teraz efekty tej wycieczki możecie oglądać na komputerach i urządzeniach przenośnych.

Jeszcze więcej polskich atrakcji turystycznych w Street View - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się