Po co drukować bilety kolejowe, jeżeli mamy w kieszeni smartfona? Bilet wystarczy ściągnąć na telefon i pokazać konduktorowi chociażby na smartfonie. Jak to zrobić?

Jeżeli kupimy już bilet przez Internet (tak jest najwygodniej, najszybciej i bez kolejek), to przechodzimy do listy naszych biletów ( w przypadku PKP https://bilet.intercity.pl/lista_biletow.jsp ) i ściągamy ten, który nas interesuje.

 

 Następnie podłączamy smartfona do komputera i przerzucamy plik .pdf z biletem do pamięci telefonu. Oczywiście możemy ściągnąć go bezpośrednio na smartfona wchodząc z przeglądarki na naszym urządzeniu. Jak komu wygodniej.

Wybierz Usługi z Ulgą i zaoszczędź nawet 50 zł miesięcznie!

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, to instalujemy ze Sklepu Play aplikację do czytania plików .pdf, np. Adobe Acrobat Reader

 

Włączamy aplikację i wybieramy zakładkę „Lokalne” i wybieramy nasz bilet.

Jak usunąć aplikacje z listy zainstalowanych aplikacji ze Sklepu Play?

Teraz wystarczy już go pokazać konduktorowi. Należy pamiętać o tym, żeby powiększyć Kod QR (nasz ekran może być za mały, żeby czytnik konduktora sobie z nim poradził) oraz o… naładowaniu baterii w smartfonie!

 

Fot. Fotolia, wł.

Bilet PKP pokażemy konduktorowi na telefonie - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

858-128-62-83
09-07-2020 - 16:51:58
Brak komentarza
  (0)
Odpowiedz
858-128-62-83
09-07-2020 - 16:51:57
Brak komentarza
  (0)
Odpowiedz
858-128-62-83
09-07-2020 - 16:51:56
Brak komentarza
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Bezprzewodowy Internet rozwija się w tempie ekspresowym i w wielu miejscach może już z powodzeniem konkurować z połączeniem kablowym. Mimo to niektórzy wciąż mają problem z szybkością Internetu w komórce.

Bezprzewodowy Internet dla wielu z Was jest czymś normalnym i powszechnym. Jednak nie zawsze tak było. Początki były bardzo trudne. Technologia CSD w sieciach GSM dawała nam połączenie o maksymalnej prędkości 9,6 kbit/s, a rozliczenia były dokonywane na podstawie czasu spędzonego w sieci. Dziś wystarczy, że dysponujemy odpowiednim telefonem i wykupimy dopasowany do naszych potrzeb pakiet danych, by móc się cieszyć wolnością bezprzewodowej sieci.

Szacuje się, że oszczędności jakie zyskamy po skorzystaniu z Compressora Mini przy wczytywaniu zwykłej strony www, mogą sięgać nawet 70 procent!

Żółw czy gepard?

Za prędkość połączenia internetowego odpowiedzialne jest wiele czynników. Ważne jest to, czy nasz telefon wspiera nowoczesne technologie pobierania danych, jak HSPA, czy jesteśmy w zasięgu sieci udostępniającej szybkie połączenie z Internetem, ale również, jaka jest odległość od stacji bazowej i jak wielu użytkowników w danej chwili łączy się na obszarze działania tej stacji nadawczej. Jeżeli nasz wiekowy telefon pozwala jedynie na pobieranie danych w technologii EDGE, czyli z maksymalną prędkością 384 kbit/s, to wczytanie strony, na których jest dużo grafiki, filmów, czy motywów Flash, będzie trwało znacznie dłużej, niż gdy wczytamy serwis, który składa się głównie z tekstu. Dzieje się tak, ponieważ pojemność strony jest duża, a EDGE ma zbyt „wąskie gardło”, by szybko ją przetransferować do naszego telefonu. Wczytanie tak pojemnej strony, może być dla nas również bardzo kosztowne.

Jak ścisnąć pakiety?

Większość popularnych serwisów posiada specjalnie przygotowane strony, które są optymalizowane pod kątem wielkości ekranu telefonu, oraz oszczędności transferu. Z reguły serwisy takie posiadają w domenie przedrostek „m”. Przykładem może być tutaj m.onet.pl, m.wikipedia.org, czy m.wykop.pl. Co jednak zrobić, gdy portal który lubimy odwiedzać, nie posiada tak spreparowanej witryny? Skorzystać z funkcji Compressor Mini, oferowanej bezpłatnie wszystkim abonentom sieci Era, korzystającym ze zryczałtowanego lub pakietowego dostępu do sieci. Szacuje się, że oszczędności jakie zyskamy po skorzystaniu z Compressora Mini przy wczytywaniu zwykłej strony www, mogą sięgać nawet 70 procent! Jak to działa? Strona, którą chcemy otworzyć jest optymalizowana pod telefon komórkowy. W praktyce oznacza to, że wszystkie zdjęcia w dużej rozdzielczości, są skalowane i kompresowane. Dodatkowo z kodu strony usuwane są wszystkie niepotrzebne dane. Wszystko po to, aby oszczędzać nasz transfer. Za rozwój usługi odpowiada firma Opera, który jest producentem najpopularniejszej przeglądarki Internetowej na urządzenia mobilne. Za korzystanie z niej, klienci nie zapłacą ani grosza.

Jak przyspieszyć przeglądanie zasobów sieci?

* Wymień terminal na nowszy, obsługujący przynajmniej HSDPA, a najlepiej HSPA+.
* Korzystaj z sieci w miejscu o najlepszym sygnale.
* Korzystaj z mobilnych wersji serwisów internetowych.
* Skorzystaj z Compressora Mini, dzięki któremu strony internetowe mogą wczytywać się nawet 70% szybciej!

Internet na speedzie - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Max
05-03-2011 - 15:50:57
Przepływność danych może osiągnąć 4*59.2 kbit/s = 236.8 kbit/s. Najnowsze rozwiązania oferują 5 szczelin czasowych dla transmisji w stronę terminala, z czego wynika maksymalna teoretyczna przepływność 296 kbit/s (5*59.2). Jednakże to tylko teoria, w praktyce standard ma podawaną prędkość 236kbps.
  (0)
Odpowiedz
jamnij
05-03-2011 - 01:52:56
Max, nie masz racji. EDGE jest w stanie działać z prędkością 384 kbps. Pasmo jest dzielone 2:1. 236.8 Kbps DL and 118.4Kbps UL
  (0)
Odpowiedz
bobiszu
01-03-2011 - 14:14:53
Prędkość w internetu w komórce nie ma dla mnie aż takiego znaczenia, jak tego w komputerze. Do przeglądania newsów, sprawdzania poczty i Facebooka spokojnie wystarczy mniej niż 1 Mbit/sek.
  (0)
Odpowiedz
Max
01-03-2011 - 11:37:21
384 kbit/s to UMTS a nie EDGE.
  (0)
Odpowiedz
lisi_ogon
28-02-2011 - 16:11:21
Korzystając z pakiet blueconnect Max głównie skupiałem się na użyciu compressora mini, dzięki któremu strony chodziły znacznie szybciej i wykorzystywały mniej transferu. Tyle mi wystarcza, aby być zadowolonym z sieci.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ponad 63 proc. posiadaczy smartfonów prowadzi za ich pomocą aktywną korespondencję emailową.

Jak wynika z raportu „Email w biegu” przygotowanego przez ekspertów GetResponse, niemal 24 proc. badanych wykorzystuje do sprawdzania poczty e-mail jednocześnie urządzenia mobilne i stacjonarne.

Najczęściej używanym w tym celu narzędziem jest laptop (37,90 proc.), jednak już  na drugim miejscu uplasował się smartfon (21 proc.). Z kolei korzystanie z komputera stacjonarnego zadeklarowało jedynie niecałe 15 proc. ankietowanych. 8,3 proc. używa do tego celu tabletów.

Ponad 56,4 proc. badanych korzysta ze smarfonów z Androidem, 16 proc. z iPhone’ów, 12,8 proc. – z Nokii z Symbianem.

Najwięcej polskich użytkowników smartfonów posiada urządzenia z Androidem

Właśnie do sprawdzania poczty, oprócz wykonywania połączeń telefonicznych, najczęściej używamy smartfonów. Na drugim miejscu uplasowała się przeglądarka internetowa, a prawie po tyle samo głosów zdobyły: nawigacja, serwisy społecznościowe, aplikacje mobilne i odtwarzanie muzyki.

Korzystaj z internetu w telefonie bez obaw o koszty.

Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon!

Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę.

Nasze pakiety są dostępne już od 9,08 zł!

63,3 proc. użytkowników wykorzystujących smartfony do sprawdzania poczty email prowadzi za ich pomocą aktywną korespondencję emailową (wysyła i odbiera wiadomości). Niemal 68 proc. wykorzystuje smartfony do sprawdzania zarówno korespondencji prywatnej, jak i służbowej. Ponadto ponad 70 proc. sprawdza pocztę z równą intensywnością przez wszystkie dni tygodnia.

Źródło/Fot.: GetResponse

Emaile sprawdzamy na smartfonach - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Waze już od dłuższego czasu było dostępne dla użytkowników iOS-a i Androida, a teraz wreszcie zadebiutowało w wersji dla użytkowników Windows Phone. Co to za aplikacja?

Waze to mobilna nawigacja, tworzona przy bezpośrednim udziale zgromadzonej wokół niej społeczności użytkowników. Coś w rodzaju naszego polskiego Yanosika. Tych użytkowników jest sporo, bo w tej chwili ponad 60 milionów.

Ich zadanie to dostarczanie aktualnych informacji o sytuacji na drogach: korkach, wypadkach, zmianach organizacji ruchu, a także obecności policjantów i radarów. Informacje dostarczane na bieżąco znacznie ułatwiają poruszanie się po drogach i pozwalają zaoszczędzić czas i uniknąć mandatów.

Aplikacja jest dostępna w Google Play (Android) i App Store (iOS), a od niedawna również w Windows Store w wersji dla użytkowników mobilnych okienek. Dla wszystkich tych systemów jest darmowa.

Aplikacja Waze trafiła na Windows Phone - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się