Platforma BlackBerry 10 mimo szerokiego otwarcia na użytkowników prywatnych ma dużo do zaoferowania także jej biznesowym odbiorcom.

Smartfony BlackBerry do niedawna jeszcze kojarzono niemal wyłącznie z biznesem i zastosowaniami profesjonalnymi. Kanadyjski producent od dłuższego czasu oferuje jednak modele, które zaprojektowano również pod kątem użytku stricte prywatnego. Zmianę filozofii, zapoczątkowaną przez BlackBerry OS 7 wyraźnie widać również w najnowszej platformie BlackBerry 10. Szerokie otwarcie firmy na użytkowników indywidualnych nie oznacza jednak, że zrezygnowano w niej z funkcji biznesowych. Wprost przeciwnie, w BlackBerry 10 znalazło się ich całkiem sporo.

Podstawowym rozwiązaniem nowej platformy jest oczywiście BlackBerry Enterprise Service. BES 10 różni się jednak od poprzednio stosowanych rozwiązań. Jest efektem nowego podejścia BlackBerry do mobilnych rozwiązań biznesowych (EMM). Produkt ten łączy w sobie charakterystyczny dla tego producenta, wysoki poziom zabezpieczeń z funkcjami zarządzania urządzeniami i aplikacjami na nich zainstalowanymi. Zapewnia on bezpieczny dostęp do firmowych danych i poczty elektronicznej oraz zabezpieczoną łączność z aplikacjami i danymi znajdującymi się za zaporą sieciową. Ukłonem w stronę użytkowników wcześniejszej wersji BES jest wykorzystanie tego samego modelu zabezpieczeń i łączności, do którego klienci biznesowi z pewnością już przywykli.

Za pośrednictwem BES zarządzać można nie tylko smartfonami i tabletami BlackBerry (terminale pracujące pod kontrolą BB OS 7 i starszych, terminali BlackBerry 10 i terminali BlackBerry PlayBook) ale także urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida i systemu iOS. Najważniejszymi cechami tego rozwiązania są skalowalność i elastyczność. Obsługuje ono urządzenia zarówno urządzenia firmowe jak i prywatne (BYOD – Bring Yout Own Device). jego poziomu można także w ramach tego samego systemu integrować BlackBerry z urządzeniami innych marek.

Dodatkowo w przypadku włączenia do BES 10 prywatnych smartfonów BlackBerry ich użytkownicy użyć mogą technologii BlackBerry Balance, która pozwala na wygodne zabezpieczenie aplikacji i danych firmowych poprzez oddzielenie ich od materiałów osobistych. Z jej zastosowania powinni być zadowoleni zarówno pracownicy jak i pracodawcy. Pracowników ucieszy fakt, że nie będą musieli nosić ze sobą dwóch telefonów (służbowego i prywatnego), a pracodawca może być spokojny o bezpieczeństwo swoich danych - administracja serwera BES może dokładnie zdefiniować, które informacje mogą być użyte w strefie służbowej.

Dla BlackBerry Enterprise Service 10 przygotowano także firmowy sklep z aplikacjami dla smartfonów BlackBerry 10 – BlackBerry World for Work. Umożliwia on między innymi zarządzanie aplikacjami dla pracowników firmy – administratorzy BES mogą na przykład zdalnie instalować na firmowych urządzeniach wymagana aplikacje oraz publikować aplikacje polecane.

Inne wspierane przez BES 10 opcje to możliwość tworzenia indywidualnych i grupowych profili pracy, zintegrowanych z usługami Active Directory oraz internetowy serwis pozwalający pracownikom na rejestrację i konfigurowanie posiadanych przez nich urządzeń.

BES to oczywiście nie koniec rozwiązań zawartych w platformie BlackBerry 10, które służyć mogą profesjonalnym zastosowaniom. Wiele znajdujących się w niej, z pozoru stricte prywatnych funkcji zaprząc można do działań firmowych. Przykładem może być tu, oprócz tak oczywistych fabrycznych aplikacji jak organizer Remember, kalendarz, typowo biurowy pakiet Documents To Go czy pomocne w odszukaniu miejsca służbowego lunchu mapy, fabryczny komunikator BlackBerry Messenger. W BlackBerry 10 oprócz tradycyjnych wiadomości tekstowych obejmuje on także funkcje połączeń głosowych i czatu wideo. Nietrudno go sobie zatem wyobrazić w roli podręcznego narzędzia do przeprowadzania wideokonferencji ze współpracownikami.

Biznesowe zastosowanie mogą mieć także aplikacje. Można tu sięgnąć po dedykowane zastosowaniom firmowym aplikacje dostępne w sklepie BlackBerry World, ale także po aplikacje z pozoru z biznesem niezwiązane. Ciekawym przykładem jest tu debiutująca niedawno na platformie BlackBerry 10 aplikacja mytaxi, która oprócz możliwości zamówienia taksówki oferuje także firmowe konta w systemie, do których przypisać można pracowników oraz funkcję płatności za pomocą smartfonu.

fot. BlackBerry

<p><em>Zobacz nasz film o smartfonach BlackBerry w biznesie!</em></p>

BlackBerry 10. Jak ułatwia prowadzenie biznesu? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

niepelnosprawny.org
29-02-2016 - 11:43:04
przeciez to głownie dla biznesu ....
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

To znakomita wiadomość zarówno dla firmy jak i dla fanów BlackBerry. Z10 sprzedaje się jak żaden smartfon tej firmy.

BlackBerry Z10 – nowy, flagowy model kanadyjskiego producenta trafił do Wielkiej Brytanii dzień po oficjalnej premierze nowej platformy. Można śmiało powiedzieć, że Brytyjczycy oszaleli na punkcie tego modelu. Sprzedaje się on tam lepiej niż jakikolwiek smartfon tej firmy. Analitycy z Jeffries & Company raportują, że w jednej z największych sieci detalicznych – Carphone Warehouse wszystkie Z10 schodzą „na pniu”. To naprawdę mocny start tego smartfonu.

Biała wersja kolorystyczna BlackBerry Z10

BlackBerry Z10 notuje rewelacyjne wyniki także w Kanadzie, gdzie na sklepowe półki model ten trafił 5 lutego. Fakty ten nie umknęły oczywiście uwadze CEO BlackBerry.

W Kanadzie wczorajszy dzień był najlepszym pierwszym dniem sprzedaży nowego smartfonu BlackBerry. Tak naprawdę był lepszy o ponad 50% od jakiegokolwiek innego dnia wprowadzenia na rynek nowego urządzenia w historii naszej firmy - powiedział Thorsten Heins, Prezes i CEO firmy BlackBerry. W Wielkiej Brytanii zaobserwowaliśmy prawie trzykrotnie wyższe wyniki od osiągniętych kiedykolwiek w pierwszym tygodniu sprzedaży nowego smartfonu BlackBerry.

Analitycy rynkowi wstępnie szacują sprzedaż nowych smartfonów, w kilka dni po ich debiucie na kilkaset tysięcy sztuk. Konkretne liczby znane będą pod koniec marca, kiedy to BlackBerry opublikuje wyniki finansowe pierwszego kwartału 2013 r. Już teraz jednak na rekordową sprzedaż nowych smartfonów zareagowała giełda – wartość akcji BlackBerry konsekwentnie rośnie.

Źródło: BlackBerry, Bloomberg, Forbes
fot. BlackBerry

<p><em>Zobaczcie jak prezentuje się BlackBerry Z10. Fajny?</em></p>

BlackBerry Z10 jak świeże bułeczki (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli zmieniacie BlackBerry na nowszy model tej samej marki to jedną z pierwszych rzeczy, które warto zrobić jest przeniesienie na nowy smartfon kontaktów.

Jak przenieść kontakty z telefonów BlackBerry do... BlackBerry? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

baca525
24-04-2015 - 08:55:35
Strasznie oporne urządzenie Blacberry już na podstawowe fumcje jak np. przenoszenie kontaktów
  (0)
Odpowiedz
swot
25-12-2013 - 10:53:50
jak przenieśc kontakty z se elm na bbq10 ??
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pierwszy smartfon BlackBerry z Androidem to dla wielu łakomy kąsek. Wiemy o nim już niemal wszystko, a teraz możemy zobaczyć, jak obsługuje się w praktyce tę nowatorską konstrukcję. Chyba nieźle...

BlackBerry znane jest ze swoich wygodnych do pisania klawiatur QWERTY, jednak wielu użytkowników smartfonów wybiera smartfony z dotykowymi wyświetlaczami, nie bacząc na fakt, że stracą fizyczną klawiaturę. Kanadyjski producent postanowił zaprojektować urządzenie, które doskonale łączy w sobie klawiaturę i duży dotykowy wyświetlacz (QWERTY plus mniejszy dotykowy wyświetlacz to duet, który już znamy). A co najważniejsze, zdecydował się na porzucenie własnego OS-a na rzecz Androida.

I tak powstał BlackBerry Priv, który wciąż wycieka na mniej lub bardziej oficjalnych zdjęciach, a teraz w sieci pojawił się także oficjalny film (poniżej). Widać na nim, że konstrukcja smartfona pozwala na jego wygodne użytkowanie.

Przedłuż umowę w internecie. Zyskasz rabat na abonament i tańsze telefony

I pewnie znalazłby się nie jeden chętny na zakup, gdyby nie cena. Ta stała się jasna przy okazji uruchomienia przedsprzedaży urządzenia przez pewien brytyjski sklep internetowy. Jego użytkownicy muszą wyłożyć na BlackBerry Priv 579 funtów, czyli ponad 3300 zł. Przy okazji dowiadujemy się, że sprzedaż ruszy już 6 listopada.

A specyfikacja? Ta nie jest już tajemnicą. Mamy zatem 5,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 z Adreno 418 i 3 GB pamięci RAM. Na pokładzie znalazł się także Android 5.1.1 Lollipop, ale miejmy nadzieję, że BlackBerry jednak pomyśli o aktualizacji w niedługim czasie po premierze.

Co zrobić, gdy nie działa sklep Google Play?

Smartfon dostał 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejne 200 GB. Specyfikację dopełnia 18-megapikselowy aparat główny z optyką Schneider-Kreuznach z optyczną stabilizacją obrazu, autofokusem, HDR oraz podwójną diodą LED, a także 2-megapikselowa przednia kamerka (tu mogłoby być lepiej, szczególnie zważywszy na cenę).

Wymiary obudowy wynoszą 147 x 77,2 x 9,4 mm, a waga t 192 gramy. Pozostaje nam czekać na dopełnienie tych informacji.

Źródło: GSMArena, DroidLife

 

BlackBerry Priv na oficjalnym wideo. Jaka cena? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się